Burger King Nissan Juke Çekilişi
  • 3

Burger King Nissan Juke Çekilişi

nissan juke 2015

Burger King Nissan Juke Çekilişi
Burger King, Popeyes ve Usta Dönerci internet sitesinden veya Yemek Sepeti üzerinden vereceğiniz her 10 liralık sipariş size 1 çekiliş hakkı kazandıracak.

Neler Kazanacağım?
1 kişi 2016 model Nissan Juke
5 kişi Apple iPhone 6S
10 kişi LG 43 inç Full HD Smart Uydu Alıcılı Led Televizyon

Son Katılım Tarihi Ne Zaman?
19 Kasım 2016

Çekiliş Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?
Çekiliş sonucu 30 Kasım 2016 tarihinde BeniKazan’da açıklanacaktır. Sonuçları BeniKazan Facebook ve BeniKazan Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Nissan Juke Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Nissan Juke Düz Vites Visia Benzinli aracın piyasa değeri 60.000 Lira’dır. Kazanmanız durumunda oluşacak vergiyi ödemeden aracı üzerinize alıp hemen satabilirsiniz. Vergi borcunuzu daha sonra ödeyebilirsiniz.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Aracın piyasa değeri 60.000 lira olup 2016 yılı muafiyet bedeli çıkarılırsa geriye 56.082 lira kalır. Buna göre arabayı kazanmanız durumunda 5.682 lira vergi borcunuz oluşur. Bu vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından karşılanacaktır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Nissan Juke’un Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Çekilişte hediye edilecek olan Nissan Juke’un motor hacmi 1.197 cc’dir. Bu sebeple 2016 yılının 6 aylık dönemi için 311,5 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.

Sevebilirsin...

3 Yorum

  1. Aysegul diyor ki:

    Arabanin piyasa degeri nedir?

  2. aylin diyor ki:

    Kızımın sansina insallah ckar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir