Çekiliş Neden Katılım Numarasına Göre Yapılıyor?
 • 17

Çekiliş Neden Katılım Numarasına Göre Yapılıyor?

selfie

Çekiliş Neden Katılım Numarasına Göre Yapılıyor?
Özellikle Magnum ve Nescafe gibi katılımın çok fazla olduğu çekilişlerde gündeme gelen bir konu var. Bu konu çekilişlerin neden ürünlerin üzerindeki harf ve sayılardan oluşan şifrelere göre değil de katılım numarasına göre yapıldığı.

Bir çekilişe katılmak için ürünün üzerindeki şifreyi gönderdiğinizde sistem size bir katılım numarası veriyor. Bu numara diyelim ki 14.531.071 olsun. Devam eden şifre gönderimlerinizde de katılım numarası 1 değer artarak devam ediyor. Buna göre çekiliş 8 basamaklı bu katılım numarası üzerinden yapılıyor. Her birinde 10 rakam bulunan 8 torba yan yana diziliyor ve her bir torbadan bir top çekiliyor. Bu topların oluşturduğu 8 basamaklı sayı bir katılım numarasına denk geliyor. Bu numaraya ile eşleşen katılımcı ise kazanmış oluyor.

Şifre Üzerinden Çekiliş Yapılsa Ne Olur?
Direkt olarak ürün üzerindeki şifreyi çekmek için her birinin içinde yaklaşık 40 tane top olan 8 torba gerekli. Ürün şifreleri çok farklı kombinasyonlarda üretildiğinden dolayı yapılacak çekilişte ortaya çıkan harf ve sayılardan oluşan değerin bir ürünün üzerindeki şifreye karşılık gelmemesi de muhtemel. Çünkü Mesela her torbadan bir top seçildi ve ortaya AAA11122 biçiminde bir şifre çıktı diyelim. Fakat bu şifreye karşılık çubuklarda böyle bir şifre üretilmemişse çekiliş tekrarlanacak. Ne yapacağız şimdi?

Çubuklardaki şifre çıkana kadar torbadan defalarca top mu çekilecek? Direkt şifreleri çekerek talihli bulmak ömür boyu sürebilir. Çünkü o torbalardan oluşturulabilecek şifre kombinasyonu 6.553.600.000.000’dur. (8 basamaklı her bir değer 40 farklı karakterden biri olabilir) Bu çekilişi yapmaya kimsenin ömrü yetmez.

Şifre üzerinden çekiliş yapmanın mantıksız olmasının bir başka nedeni de çekiliş sonucu kazanan şifreli çubuğun çekiliş için gönderilmemiş olma ihtimalidir. Şifreli ürün hala bir marketin dolabında satılmamış veya yenildikten sonra çöpe atılmış bir çubuğa sahip olabilir. İşte bu sebeple çekilişler ürün şifreleri üzerinden değil, katılım numarası üzerinden yapılmaktadır.Bu Çekilişlere de Katılın

17 Yorum

 1. Berivan dedi ki:

  O kadar cok katıldık bir türlü şans dönmedi

 2. Erol dedi ki:

  Evet bunu birileri araştırmalı ben 550 çubuk yolladım kaçıncı sıralardayım bilmiyorum birde magnum teselli armağanları verse çok güzel olabilir

 3. Satılmış kılıç dedi ki:

  Peki ben diyelim ki 10 veya 50 ci kıyım şifreler 8 haneli olduğuna göre bana çıkma ihtimali yok demektir

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Satılmış bey “şifre” diye bir şey yok. Katılım numarası var. Çekilişe 10 milyondan fazla şifre gönderildiği için katılım numaraları 8 haneli oluyor. Eğer yan yana dizilen 8 torbadan 00000010 veya 00000050 çıkarsa siz kazanmış olursunuz. Torbalarda 0 rakamı da var.

 4. Carm dedi ki:

  Katılım numarasının söylenmemesi büyük bir şaibe doğuruyor
  Güvenilir değil
  Şimdiye kadar çıkan kişiler araştırılmalı

 5. ergin dedi ki:

  tamam güzel de peki o zaman da bana isabet eden sıra numarasını neden söylemiyorlar bunu bilmek benim hakkım değil mi

 6. Fatma dedi ki:

  Numaranız nasıl belli oluyor bana mesaj gelmedi size geldimi acaba merak ettim de

 7. Ali dedi ki:

  Gonderdiginiz Magnum sifresi hatali, kontrol ederek SIFRE AD SOYAD ADRES sirasinda tekrar gonderip kampanyaya katilabilirsiniz. B003 nasıl yapicam bilmiyorum

 8. David dedi ki:

  Merhabalar, Anlamadığım şu. Diyelim ki bir çekilişe 10.000 kişi katıldı ve ben çekilişe ilk başvuran kişiyim. Bu durumda sistem bana (katılımcı sayısı belli olduktan sonra tabi) 00001 numarasını atadı. Hal böyle ya çekilişin ortasında ve en sonunda da yine katılım sağladım. Bu durumda çekiliş numaralarım 00001, 00500 ve 10000 şeklinde mi yoksa, 00001, 00002, 00003 şeklinde sıralımi yapılıyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Katılım numarası şifre gönderme sırasına göre verilmektedir. İlk şifreyi siz gönderirseniz 000001 olur. Çekilişin ortasında ikinci bir şifre gönderirseniz 254447 olabilir.

 9. Güray dedi ki:

  Yazınızda bir konuyu da atlamışsınız. Mesela çekilişte çıkan şifre hala satılmayan bir ürünün içinde olabilir veya satılsa bile şifre gönderilmeden çubuk-ambalaj çöpe atılmış olabilir.

 10. Melike dedi ki:

  Arabalar cok guzel benim almam gerek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir