Generali Sigorta Fiat Egea Çekiliş Sonucu
  • 2

Generali Sigorta Fiat Egea Çekiliş Sonucu

fiat egea 2016

Generali Sigorta Fiat Egea Çekiliş Sonucu
Generali Sigorta internet sitesinden aracınız için sigorta fiyat teklifi alarak katıldığınız kampanya sona erdi. Çekiliş yapıldı ve kazanan kişi belirlendi.

2016 model Fiat Egea kazanan kişi:
Niyazi Azimet, Mersin

Yedek Talihliler:
Şenay Karadağ, Bursa
Mehmet Mustafa Fındıkçı, Mersin

Fiat Egea Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Fiat Egea aracın piyasa değeri 56.952 Lira’dır. Kazanmanız durumunda aracı üzerinize alıp hemen satabilirsiniz.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Aracın piyasa değeri 56.952 lira olup 2016 yılı muafiyet bedeli çıkarılırsa geriye 53.034 lira kalır. Buna göre arabayı kazanmanız durumunda 5.303 lira vergi borcunuz oluşur. Bu vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından karşılanacaktır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Fiat Egea’nin Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Fiat Egea’nin motor hacmi 1.368 cc’dir. Bu sebeple 2016 yılı için toplam 997 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.Bu Çekilişlere de Katılın

2 Yorum

  1. mustafa dedi ki:

    Ahmet bey bu çekiliş 31 aralıkta sona erdi 1 ocakta açıklanmış bunun adaletli olduğuna nasıl inanabiliriz aklım almıyor

    • Ahmet Selman dedi ki:

      Mustafa bey çekiliş sonucu 1 Ocak tarihinde açıklanmadı. Son yayınlananlar listesinde olmaması için yayın tarihini biz 1 Ocak olarak geriye attık. Milli Piyango İdaresi izinli hiç bir çekiliş, katılım koşullarında belirtildiği tarihten önce veya sonra yapılamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir