Kızılay Kart
  • 1

Kızılay Kart

kizilay logo

Kızılay Kart
Kızılay Kart, Türk Kızılayı tarafından uygun görülen yardımların ihtiyaç sahibi ailelerin tercihleri doğrultusunda dağıtılmasına imkân veren modern bir araçtır. İhtiyaç sahiplerinin tek bir kartla tüm ihtiyaçlarını alışveriş noktalarından, verileni değil tercih ettiğini almasını sağlamak amacıyla üretilen, akıllı kart sistemidir.

Türk Kızılayı ve Halkbank işbirliğinde ortaya konulan Kızılay Kart modeliyle, belirlenen yardım tutarları, lojistik operasyona gerek kalmadan ve zamandan tasarruf edilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılır. Detaylı bir ihtiyaç tespit çalışmasının ardından Türk Kızılayı tarafından belirlenen tutarların, kişiye özel olan Kızılay Kart’a aktarılması sonucunda, kart kullanıcılarının istedikleri zaman ihtiyaçları ve bakiyeleri doğrultusunda belirlenen sektörlerde alışverişlerini, nakit kullanmadan yapabilmesi sağlanır.

Kızılay Kart aracılığıyla yapılan alışverişler, yerelde bulunan esnafın da kazanç sağlamasına neden olarak yerel ekonominin gelişimine katkı sağlar.

Nasıl destek olurum?
Bağışlarınızı Türk Kızılayı internet sayfası üzerinden Kızılay kart bağışı menüsünü kullanarak elektronik işlemle gerçekleştirebilirsiniz. Bağışlar ile ilgili daha fazla bilgi almak için; 168 Türk Kızılayı ücretsiz danışma ve bağış hattını arayabilirsiniz.

Not: BeniKazan.com’da ev, araba, cep telefonu vb. gibi hediyler kazandıran kampanyaların yanında Yardım Kampanyaları da yayınlanmaktadır. Tüm yardım kampanyalarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

Yardım KampanyalarıBu Çekilişlere de Katılın

1 Yorum

  1. Sedef dedi ki:

    Çok güzel düşünülmüş bir proje. Bazen ihtiyacı olan ailelere yapılan yardımlar ailelerin gerekli araçları olmadığından dolayı boşa gidiyordu. Bu şekilde aileler kimseden yardım almadan istedikleri gibi harcama yaparlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir