Markafoni Nissan Juke Çekilişi
  • 4

Markafoni Nissan Juke Çekilişi

Nissan Juke

Markafoni Nissan Juke Çekilişi
Markafoni’den yapacağınız her 50 liralık alışveriş size 1 çekiliş hakkı kazandıracak. Alışverişe kargo parası da dahildir. Yani kargo dahil en az 50 lira olan bir alışveriş size 1 çekiliş hakkı kazandırır. Üyelik bilgilerinizin doğru ve tam olmasına dikkat ediniz.

Neler Kazanacağım?
1 kişi 2016 model Nissan Juke

Çekiliş Sonucu Açıklandı
TIKLAYIN: Markafoni Nissan Juke Çekiliş Sonucu

Son Katılım Tarihi Ne Zaman?
31 Ocak 2017

Çekiliş Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?
Çekiliş 28 Şubat 2017 tarihinde yapılacak olup çekiliş sonucu kazananlar 6 Mart 2017 tarihinde BeniKazan’da açıklanacaktır. Sonuçları BeniKazan Facebook ve BeniKazan Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Nissan Juke Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Nissan Juke aracın piyasa değeri 66.344 Lira’dır.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Aracın piyasa değeri 66.344 lira olup 2016 yılı muafiyet bedeli çıkarılırsa geriye 62.426 lira kalır. Buna göre arabayı kazanmanız durumunda 6.242 lira vergi borcunuz oluşur. Bu vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından karşılanacaktır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Ayrıca bu vergiyi ödemeden aracı üzerinize aldıktan sonra hemen satabilirsiniz. Vergi borcunuzu daha sonra ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Nissan Juke’un Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Çekilişte hediye edilecek olan Nissan Juke’un motor hacmi 1.461 cc’dir. Bu sebeple 2016 yılının 6 aylık dönemi için 498,5 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.Bu Çekilişlere de Katılın

4 Yorum

  1. ertugrul dedi ki:

    Ahmet bey merhaba;
    alış veriş sonunda fatura saklamak gerekiyor mu? gerekiyorsa onun harıcınde başka bır prosedür varmıdır.Tşk.ler..

  2. Berk dedi ki:

    Merhaba, alışveriş gerçekleştikten sonra otomatik katılım mı gerçekleşiyor?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir