Mükerrer Katılım Ne Demek?
  • 0

Mükerrer Katılım Ne Demek?

Bilgisayar

Mükerrer Katılım Ne Demek?
Neredeyse tüm çekilişlerdeki katılım koşullarında karşımıza çıkan bu kelime kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Kökeni Arapça olan mükerrer kelimesi “tekrar eden” anlamındadır. Çekilişlerin tamamında geçerli olan kurala göre “Mükerrer katılımlar elenecek ve ilk şifreli katılım kabul edilecektir” biçimindedir.

Burada ifade edilmek istenen şey şudur: “Aynı şifreyi” tekrar tekrar göndermek kabul edilmez, sadece “ilk gönderdiğiniz” geçerli olur. Mükerrer katılım “farklı şifrelerle” çekilişe tekrar katılmak anlamında değildir. Mükerrer katılım “aynı şifreyi” kullandığınız zaman olur.

Örnek:
Mesela Nescafe veya Magnum çekilişine katılacaksınız. Elinizde bir şifre var. Eğer bu şifreyi siz birden fazla kez gönderirseniz aynı şifre ile mükerrer katılım yapmış olursunuz. İlk gönderiminiz dışındaki gerçekleştirdiğiniz katılımlar sayılmaz. Bu haksızlıkların önüne geçmek için alınan bir önlemdir.

Eğer mükerrer katılımlar geçersiz sayılmasaydı bir kişi aynı şifreyi defalarca göndererek haksız yere yüzlerce kez çekiliş hakkı kazanmış olurdu. Ya da şifrenizi gönderip bir kenara koydunuz. Bir başkası gelip bu şifreyi tekrar gönderdi. Eğer mükerrer katılım geçersiz sayılmasaydı, hiç ürün almadan çekilişe katılan biri hediye kazanabilirdi.

Bu sebeple siz istediğiniz kadar Nescafe veya Magnum satın alabilir ve paketlerden çıkan şifreleri gönderebilirsiniz. Mükerrer katılımı “çekilişe yalnızca bir kez katılabilirim, sonraki katılımlarım geçersiz” olarak düşünmek çok anlamsızdır. Bir firma böyle bir şey yapsa insanlar hediye kazanabilmek için yüzlerce ürün almazlar. 1 tane Nescafe alıp gönderirsiniz ve daha fazla almazsınız.

Mükerrer katılım ile ilgili sorularınız varsa aşağıdaki yorum kısmından gönderebilirsiniz.



Bu Çekilişlere de Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir