Nescafe Mercedes CLA 200 Çekilişi
 • 110

Nescafe Mercedes CLA 200 Çekilişi

Nescafe 3'ü 1 Arada 2017 paketi

Nescafe Mercedes CLA 200 Çekilişi
Üzerinde kampanya görseli bulunan Nestle Nescafe 3’ü 1 Arada paketlerindeki şifreyi Adınız, Soyadınız ve Adres bilgilerinizle birlikte 6635’e mesaj atarak 1 çekiliş hakkı kazanırsınız. Şifreleri ücretsiz olarak Nescafe internet sitesinden de gönderebilirsiniz. Ne kadar çok şifre gönderirseniz kazanma ihtimaliniz o kadar çok artar. Uyarı: Kazanmanız durumunda şifreli paketi göstermeniz zorunludur. Çekiliş sonuçlanana kadar paketi saklayın. Aksi halde kazansanız da arabayı alamazsınız.

Çekilişten Hangi Hediyeleri Kazanacağım?
3 kişi 2016 model Mercedes CLA 200 FL AMG
333 kişi Apple iPhone 7

Hangi Ürünler Kampanyaya Dahil:
Nescafe 3 Mercedes CLA 200 ve 333 iPhone 7 Çekilişi kampanyasına Nescafe 3’ü 1 Arada, Nescafe 3’ü 1 Arada Extra, Nescafe 2’si 1 Arada ve Nescafe 3’ü 1 Arada Sütlü Köpüklü ürünlerinden çıkan şifrelerle katılabilirsiniz.

Çekilişe Son Katılım Tarihi Ne Zaman?
15 Nisan 2017

Çekiliş Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?
Çekiliş 21 Nisan 2017 tarihinde yapılacak olup çekiliş sonucu kazananlar 27 Nisan 2017 tarihinde BeniKazan’da açıklanacaktır. Sonuçları ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı renkli zil ikonuna tıklayarak veya BeniKazan Facebook ve BeniKazan Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Mercedes CLA 200 FL AMG Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Mercedes CLA 200 AMG aracının piyasa değeri 136.183 Lira’dır.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2017 yılı için 4.068 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Bu arabayı kazanmanız durumunda 13.215 lira vergi borcunuz oluşur. KDV ve ÖTV firma tarafından karşılanır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Vergisini Ödemeden Aracı Satabilir miyim?
Kazanmanız durumunda oluşan vergiyi ödemeden aracı üzerinize alabilir ve sonra istediğiniz zaman satabilirsiniz.

Mercedes CLA 200 Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Motor hacmi 1.595 cc olan Mercedes CLA 200 AMG için 2017 yılının 6 aylık döneminde 517,5 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.

Adresimi Yazmadım, Bir Şey Olur mu?
Çekilie katılım formunda şifre, Ad, Soyad ve Adres bilgilerinizden herhangi birini hiç yazmazsanız çekiliş hakkı kazanamazsınız. Bu bilgilerden adres bilginizin yanlış veya yetersiz olması çekilişe katılım durumunuzu etkilemez.

SMS ile Katılım Ücreti
6635’e gönderilen her bir mesaj tüm operatörler için 65 Kuruştur. SMS ile katılmanın internetten katılmaya göre herhangi bir avantajı yoktur. Ücretsiz olarak internet sitesinden katılmanızı tavsiye ederiz.

18 Yaşından Küçükler Çekilişe Katılabilir mi?
Evet katılabilirler ama kazanırlarsa hediyelerini alamazlar. Bu sebeple katılmamalıdırlar. 18 yaşından küçük olanlar ebeveynlerinin bilgileri ile çekilişe katılabilirler.

Sevebilirsin...

110 Yorum

 1. CAN TIKIR dedi ki:

  İyi Günler Ahmet Bey bir sorum var cevaplarsanız sevinirim.
  Bilginiz dahilinde ise 2016 yılında yapılan 3bmw 333 iphone çekilişine kaç paket yani kaç şifre katılmıştır. Teşekkür ederim..

 2. istanbul dedi ki:

  şuana kadar 4000 gönderdim inş bana çıkar

  • fatih dedi ki:

   İşinizi gücunuzu bırakıp şifre gonderiyorsunuz o zaman. 4000 tane de az değil

  • Emre dedi ki:

   4000 Değil ister 40000 şifre yollasan garantileyemessin sen gönderirsin 100 bin şifre yedeklerde bile ismin yazmaz başkası gönderir 50 şifre adam mercedesi alır götürür

 3. BÜŞRA dedi ki:

  Nescafe paketlerinde araba resmi olmayan paketlerden alıp sifreyi gondersek geçerli olur mu

 4. Emre dedi ki:

  1 haftada 80 şifre yolladım inşallah bize çıkar

 5. Hasan dedi ki:

  Çekiliş yapılırken 333 adet Iphone için 333 adet çekiliş mi yapılacak yani tek tek numara mı çekilecek yedekleride sayarsak 666 adet farklı farklı çekiliş mi yapılacak
  bide yedek talihlilere hediye nasıl veriliyor yani sırayı nasıl ayarlıyorlar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hasan bey neyi düşünerek böyle bir soru sordunuz anlamadım ama hepsi için teker teker çekiliş yapılacak. Çekiliş günü çekiliş saati geldiğinde katılım sayısına göre belirlenen kürelerin başına geçen kişiler önce 3 Mercedes için sonra da 333 iPhone için tek tek çekiliş yapacak. Daha sonra 3 tane Mercedes yedeği ve tahminimce 150 tane iPhone yedeği belirleyecekler. Her seferinde o toplar küreye koyulup yeniden kaldırılacak.

 6. sevgi dedi ki:

  cekiliş şifredekı rakamlara göremi yapılıyor yoksa şifre yükledikce numaralandırılıp o numaraya göremi kaznan bellı oluyor?

 7. EMREİSTANBULKAĞITHANE dedi ki:

  Her gün gönderiyorum üniversite öğrenciyim inş araba bana çıkarda okula otobüsle gitmem hayallerim gerçek olur :) her türlü açıklama için çok sağolasın ahmet ağabey

  • kadir dedi ki:

   otobüsle git ki azim et calış kazan iyi yerlere gel büyük adam ol sonra mercedese bayisine git al :))

 8. mahmut dedi ki:

  Kolay gelsin adresi yanlış yazmam ve hediye çıkması durumunda ne oluyor? Beni arayıp adres teyidi istiyorlar mı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Onlar adresin yanlış olduğunu nereden bilsinler, siz arayıp adres teyidi yapıyorsunuz. Çok önemli değil. Adres kısmını boş bırakmayın da ne yazarsanız yazın. Teşekkürler.

 9. senem dedi ki:

  gerçekten güvenebilirmiyim? daha önceden birine çıktımı hediye?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Senem hanım “Gerçekten güvenebilir miyim?” derken, sanki Türkiye’de tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmış, doktorlar size bu hastalığın tedavisinin Amerika’da olduğunu ve 500.000 lira masraf olacağını söylemiş, bunun üzerine mahalle esnafı sizden habersiz olarak kendi aralarında para toplamış, toplanan parayı size verdiğinde gözleriniz dolmuş, refakatçiniz ile Amerika’ya gitmişsiniz ve bütün bu emekler boşa gitmesin, sevdiklerimle de birlikte yaşamaya devam edeyim diye sizi ameliyat edecek doktora “Doktor bey, gerçekten size güvenebilir miyim?” diye soruyorsunuz. Alt tarafı 50 kuruşluk bir kahve. Bunun için bu kadar endişelenmenize gerek yok. Yani çekilişe katılmak için elinizdeki paranın hepsini yatırmayacaksınız sonuçta değil mi?

   Sitemizdeki Arama kısmına Nescafe yazın. Yıllardır yapılmış onlarca çekiliş ve kazanmış binlerce insan görebilirsiniz.

 10. ismail dedi ki:

  inşallah bu seferki çekilişte bana çıkar

 11. soner dedi ki:

  Arkadaşlar dün ve bugün 2 tane 10lu ekonomik paketlerden aldım ve ikisinde de birer tane önceden kullanılmış şifre çıktı. Ama diğer 9unda problem çıkmadı. Bu bir tesadüf mü bilerek mi yapılmış bilmiyorum ama 10lu paketlerden alacakların aklında bulunsun

 12. Yiğit dedi ki:

  Merhaba Ahmet Selman benim annem formu doldurdu internetten ama nescafe nin sitesine kayıt olmadık başvuru geçerli olurmu ne yaptıysak hep hata veriyor.

  Bide ben bergamada yaşıyorum ben kimliği şifreleri gelen zarfa koyuptamı göndercem

  Bide yukarda istanbula gidip alacağımı söylüyor kargo ile bana gelmiyecekmi ödül

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Yiğit,

   Çekilişe katılım sayfasındaki formu doldurmanız yeterlidir. Başka bir yere kayıt olmanıza gerek yoktur.
   Ne zarfından bahsettiğini anlamadım. Kim zarf atıyor size de ona şifre koyup gönderiyorsunuz?
   Aşağıyı iyi okuduysan araba için İstanbul’a gelmeniz gerektiği, telefon için ise kargo ile gönderileceği yazıyor.

 13. özlem dedi ki:

  bir gunde hepsini gnderebiliyomuyuz

 14. Özlem dedi ki:

  Bu şifreleri bir günde hepsini göndersek bi sorun olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Özlem hanım aynı soruyu daha önce de sordunuz size cevap verdim. İster bir günde gönderin ister 1 saatte. Bununla ilgili bir sınırlama yok.

 15. FATİH dedi ki:

  ahmet bey siz neden bu işi yapıyorsunuz oylesine mi yoksa çekilişlere sevdalı mısınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Bugüne kadar öylesine bir iş yapmadım hiç. Siz de yapmayın. Bir amacınız olsun. Çekilişlere sevdalı değilim. İnsanlara yardım etmek hoşuma gidiyor.

 16. Meltem dedi ki:

  Baştan Ahmet beye kızdım nekadar ters birisi diye ama yorumları okuyunca gerçekten allah sabır versin diyorum bence bunlar gerçek olamaz dalga geçiyorlar sanırım ☺

 17. Ramazan dedi ki:

  Ahmet bey mesela magnum hediye sahiplerini yayinliyor verirken diger firmalarda herhangi bir kanal veya sosyal medyada yayinliyormu

 18. Sinan dedi ki:

  Bugün 10’lu 2 paket halinde 20 tane nescafe aldım. Paketlerden birinin şifresini daha önce kullanıldı diye kabul etmedi. Önceki kampanya şifresini biri yolladı. Onunkiyle denk geldi heralde. Eski şifreleri yollamayın. Kazansanız bile ödül alamazsınız. Katılım koşullarında promosyonlu ürün diye belirtiyor.

 19. Emre dedi ki:

  tekli satılan ürünlerdeki şifreler ile çoklu satılan ürünlerdeki şifreler arasında avantaj varmı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her bir paketin içinden 1 şifre çıktığına göre ve her bir şifre de 1 çekiliş hakkı kazandırdığına göre sizce fark yok mu? Ne kadar çok alırsanız o kadar çok şifreniz olur.

 20. Ayşe dedi ki:

  Ahmet bey bu siteyi gerçekten artık şu soru ve cevaplar için takip ediyorum çok komik sorular soruluyor ve sizde gayet komik ve güzel sabırla cevaplıyorsunuz çok eğleniyoruz eşime de gösteriyorum yazışmaları çok komik gerçekten …😂

 21. arda bilgi dedi ki:

  ahmet kardeşim nasıl bi uslup kullanıyosun adam ister iphone yazar ister ayfon yazar senin görevin konuyla ilgili doğru çözümler üretmek sen dil kurumu değilsin tek görevin adam akıllı yanıt vermek sınırlarını bil

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Arda bey, siz benim işverenim olmadığınız için görev tanımımı siz belirleyemezsiniz. Bu sebeple “senin görevin” dediğiniz tanımın dışına çıkabilirim. Bana verilen görev üzerine insanlara yardımcı olurken aynı zamanda onların yazım hatalarını da düzeltmeye devam edeceğim.

   Bir kişinin yazım hatasını düzeltmek için illa Türk Dil Kurumu olmama gerek yoktur. Trafikte kural ihlali yapan bir araç gördüğünüzde onu uyarmak için illaki trafik polisi olmanıza gerek yok öyle değil mi?

   İnsanlara hakaret edersem, küçük düşürürsem, kırıcı konuşursam o zaman yanlış yapmış olurum. Ki bunu yaptığım zamanlar da oluyor. Sizin gibi değerli insanlar da beni uyarıyor. Ben de kendimi düzeltmeye çalışıyorum.

 22. Ramazan dedi ki:

  Bildirim icin ben kirmizi ikon goremiyorum telefonumdami skinti acaba

 23. İbrahim halil dedi ki:

  Benim kafamı karıştırıyor bu arac 136bin Tl değil niye burda o fiyat baz alınmış

 24. İbrahim halil dedi ki:

  Bmw resimli nescafe sifrelerini kabul ediyo kazanmamız durumunda sorun olur mu göndermemde sakınca veya ters bi durum söz konusu mu ?

 25. Emre dedi ki:

  merhaba çekiliş nasıl yapılıyor gönderilen her şifreye bir sayı mı veriliyor?

 26. ramazan dedi ki:

  Fisi saklamamiza gerek yok demi bazi arkadaslar kafa karistiriyo

 27. hasan dedi ki:

  telefon kazanırsak hediyeyi adresimize mi gönderecekler yoksa istanbul a mı gidip mi alacağız

  • Ahmet Selman dedi ki:

   iPhone kargo ile. Araba için gelmeniz gerekiyor.

   • Hasan dedi ki:

    Peki kargo ile gelirse ambalaj ibrazı nasıl olacak

    • Ahmet Selman dedi ki:

     :) Telefon kargo ile geliyor da, şifreli ürün kargo ile gidemez mi?
     Kazanmanız durumunda hediyeniz PTT aracılığı ile gönderiliyor. Hediyeniz geldikten sonra PTT’den aldığınız kağıdı notere götürüp şifreli ürün paketi ile onaylatıyorsunuz. Daha sonra noterden aldığınız onay belgesi ile PTT’ye giderek hediyenizi teslim alıyorsunuz.

 28. hasan dedi ki:

  bir kişi birden fazla hediye kazanamaz onu biliyorum
  ama hem araba hem telefon çıkarsa bu kişi arabayı mı alır
  yoksa telefonu mu alır
  yada isteğe mi bağlı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hasan bey hem “bir kişinin birden fazla hediye kazanamayacağını biliyorum” diyorsunuz hem de hem araba hem de telefon hediyesi kazanısa hangisini alır diyorsunuz. Araba ile telefon ayrı şeyler mi? İkisi de hediye değil mi?

   Böyle çekilişlerde çekiliş en pahalı hediyeden başlar. En son ise değeri en düşük olan hediye için çekiliş yapılır. Bu sebeple önce araba çekilişi yapılacakır. Araba kazananlar telefon kazanmayacaktır.

   Ayrıca seçim yapmak da nedir? Hem araba hem de telefon çıkan biri “ben telefonu istiyorum” der mi hiç? Böyle birşeye nasıl ihtimal verip de soruyorsunuz anlamıyorum.

   • Ömer dedi ki:

    Gerçekten çok güldüm ve siz bu soruya usenmeden cevap yazıyorsunuz tıpkı benim şu an yaptığım gibi :))

 29. Recep dedi ki:

  Ahmet bey fişi yanlışlıkla attım ne yapmam gerekiyor?

 30. Lila dedi ki:

  ahmet bey beğendim paylaştım 3 kişiyi etiketledim. mercedes bana çıkacak hissediyorum #nescafe #mercedes #çekilişvar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ama 3 kişi az olmuş, 333 kişiyi etkietlemeniz gerekiyordu.

   Yukarıdaki açıklamaları neden okumuyorsunuz? Nerede yazıyor beğenip paylaşınca size araba verileceği?

 31. Emre dedi ki:

  1500 tane göndercem hayırlısı

 32. baris dedi ki:

  Merhabalar yarin her hangi zaman dilimi varmı öğlenden sonra felan mi açılıyor şifre gönderimi felan yoksa hafta başı pazartesi atilsa daha mi iyi olur

 33. Meltm dedi ki:

  Benim arkadasim katilmisti ona iphone cikti bende katilcam insallah cikar :-),

 34. omer dedi ki:

  Abi benim 3 sorum olacakti.
  1-Abi benim hic ayfoonum olmadi. Bana ayfon verirlermi.?
  2-abi ayfon 7 yaziyo ya 7 tane ayfon mu oluyo o.
  3-abi bide bu gunah degilmi bana cikarsa bunun gunahini almak istemiyorum geri cevirebiliyozmu gunahi?
  Son bide mersedes ayfona gore daha cok gunahtir degil mi?
  Tesekkur ederim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ömer kardeşim, 3 sorum olacaktı deyip 4 soru sormuşsun. En çok günah olan bu. Sorularını sırayla cevaplıyorum.

   1-Üzülme bu kadar, sadece senin değil bugüne kadar kimsenin “ayfoonu” olmadı.
   2-Evet. Kazanan kişi bayramlarda eve gelen misafirlere iPhone tutsun diye her bir kişiye 7 tane iPhone verecekler.
   3-Günah değil, suç değil. Neden günah olsun. Bu kampanya firmanın ürününü daha çok satmak için düzenlediği bir kampanya. Milli piyango gibi birileri kaybederken birilerinin kazandığı bir sistem değil. Şimdi milli piyango bileti alıp para sana çıkarsa “bu günah ben istemiyorum” demek yerine hiç o bileti almamak doğru olan harekettir. Çünkü bilet almak zaten haramdır.
   4-Mercedes’in sahibi müslüman bir yahudidir. Dikkat edersen Mercedes’i tersten okuduğunda “Secdeedem” yazıyor. Yani namaz kılayım diyor. Bu yüzden iPhone daha büyük günah.

   • swg su dedi ki:

    ahmet abi ALLAH seni mutlu yaşatsın çok güldüm :D :D

   • mahmut dedi ki:

    Allah iyiliginizi versin Ahmet Bey.
    Akşam akşam gülmekten gözümden yaş geldi.
    Siz bence bu alanda bir fenomensiniz.(ya da ben yeni farkettim.)
    Size bol sabır , sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.

 35. Yeşil dedi ki:

  Ahmet bey ayın 15inden önce şifre gönderebilirmiyiz bide ürün üstünde resim olacak mı

 36. Coskun dedi ki:

  Ahmet bey siz hic kazandiniz mi ?

 37. Fatih dedi ki:

  Valla Ahmet kardeşim ülker metro çekiliş sonucuna katılmayı planlıyorum merakımı orada gidericem inşallah bana çıkar keşke herkes dürüst olsa hak eden hak ettiğini kazansa

 38. Ertuğrul dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey geçen sene sitemizi takip etmiş ve inanın çok eğlenmiştim. çok komik mesajlar geliyor size sizde harika cevaplar veriyorsunuz :) Bu sene de sizden aynı performansı bekliyoruz.. birde ilk mesaj atanlardan olmak istedim saygılar efendim..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Teşekkürler Ertuğrul bey. Eğlenmenize sevindim. Amacımız zaten bu. Yazdığımız cevaplarda bazen aşırıya gidiyoruz ama amacımız eğlendirmek.
   Bu sene de elimizden geldiğince soruları cevaplamaya çalışacağız. :)

 39. ufuk dedi ki:

  50000 şifre yolladım hiç bir şey çıkmadı umitsizim

 40. Fatih dedi ki:

  Bence İnternetten değilde smsden giden şifreler kazanıyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İşte “sence”. O zaman siz öyle yapın, boş yere bir de SMS parası verin. Ülker Metro çekilişi için de aynısını yazmışsınız. Orada güzel bir açıklama yaptım. Paranızı boşa harcamaya başlamadan önce okumanızı tavsiye ederim.

 41. AHMET ALİ KÜÇÜK dedi ki:

  İnternet üzerinden 250 tane şifre gönderdim. Matematiksel olarak şansımın çok olduğuna inanıyordum. Maalesef bana çıkmadı. Araba kazanan arkadaşları da tebrik ederim. Fakat bardaklara gelince sadece iki tane bardak gönderdiler.

 42. Neco dedi ki:

  admin bey yorumlara çok kısıtlama getiriyosunuz merakımızı giderelim bırakında

 43. gmz dedi ki:

  Bende yolladim sans isi umarim kismet olur…nescafeyi seviyorum ve hergun tuketiyorum.

 44. Erdal İÇLİ dedi ki:

  bende 200 e yakın şifre gönderdim arkadaşlar.İNŞALLAH Kİ MERCEDES BENZ ARABA BENİM OLUR.ZATEN ÇOK İHTİYACIM VAR ARABAYA…BEN BİRTÜRLÜ MERCEDES ÇEKİLİŞ SONUÇLARINI BULAMIYORUM YA.NEDEN BİRTÜRLÜ ENGELLİYORLAR YA.NEDEN BENİ ÇOK ZOR DURUMA DÜŞÜRDÜLER YA.BİRTÜRLÜ SONUÇLARI ÇIKARTAMIYORUM.ACABA ÇIKMIŞ MI ÇIKMAMIŞMI BİLMİYORUM.GEÇEN SENE DE 196 TANE GÖNDERDİM AMA BİRTÜRLÜ ÇIKMADI BANA YA.

 45. Nescafeci dedi ki:

  1300 katılım yaptım.Umarım bana çıkar.

 46. Pelin dedi ki:

  Bu araba kaç para?

 47. Eda Esen dedi ki:

  Araba bana çıkarsa harika olur #mercedesbenimolacak

 48. Damla Aydoğan dedi ki:

  Araba içinizden birine çıkarsa beni gezdirebilir mi? :) Bu araba çok hoşuma gidiyor.

 49. Önder dedi ki:

  Ben yaklaşık 25 tane şifre gönderdim. İnşallah bana çıkar. Twitter’daki #mercedesbenimolacak kampanyasına da katıldım.

 50. Talha dedi ki:

  Evde yarım kiloluk kavanoz doldu. Aldığım paketleri ona boşalttım ve şifreleri gönderdim. İnşallah şu fatura işi bozmaz

 51. erdoğan aygül dedi ki:

  bende kaılım yaptım 160 adet. ama market fişi almadım bilmiyordum. bir adet fiş yeterlimi yoksa hepsine market fişi almalımıyım.

 52. gökhan dedi ki:

  arkadaşlar internet katılımlarında Türkçe karakter kullanılabiliyormu? birde cep numaralarının başına 0 yazılıyormu? bilen varsa hellp

  • Selen dedi ki:

   İnternetten katılırken Türkçe karakter kullanabilirsin. Zaten yanlış bir şey yaptığında sistem kabul etmiyor. Ben numaramı sıfır kullanmadan yazdım. Çok sorun olmaz

 53. ayhan zengin dedi ki:

  neskahve kırmızı bardak ricam gönderseniz sevinirm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir