Özdilek Mercedes E180 Çekiliş Sonucu
 • 7

Özdilek Mercedes E180 Çekiliş Sonucu

mercedes e 2016

Özdilek Mercedes E180 Çekiliş Sonucu
Özdilek 45. yıl kampanyasına katılım sona erdi. Çekiliş 16 Ağustos 2016 tarihinde saat 14:00’de yapıldı ve kazanan kişiler açıklandı.

2016 model Mercedes E180 kazanan 5 kişi:
Recep Levent Urgancılar
Emre Çelik
Fatih Karakoç
Hüseyin Aysel
Rubina Yeşilyaprak

Yedek Talihliler:
Gülşah Öner
Utku Mızrak
Abdullah Küçükalp
Mehmet Sapmaz
Dilara Kasil

Nasıl Bir Kampanyaydı?
Çekiliş hakkında detaylı bilgi için: Özdilek Mercedes E180 Çekilişi

Mercedes E180 Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Mercedes E180 aracın piyasa değeri 177.400 Lira’dır. Kazanmanız durumunda oluşacak vergiyi ödemeden aracı üzerinize alıp hemen satabilirsiniz. Vergi borcunuzu daha sonra ödeyebilirsiniz.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Aracın piyasa değeri 177.400 lira olup 2016 yılı muafiyet bedeli çıkarılırsa geriye 173.482 lira kalır. Buna göre arabayı kazanmanız durumunda 17.348 lira vergi borcunuz oluşur. Bu vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından karşılanacaktır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Mercedes E180’in Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Çekilişte hediye edilecek olan Mercedes E180’in motor hacmi 1.595 cc’dir. Bu sebeple 2016 yılı için toplam 997 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.Bu Çekilişlere de Katılın

7 Yorum

 1. aylin dedi ki:

  Kuponu nerden bulcaz birde begenp paylascaz mi yksa buraya yorummu yapcaz yarsmak icin

 2. Aslı dedi ki:

  Asıl bana çıkmalıydı o araba…

 3. İpek dedi ki:

  Ama artık arabayi da istemiyorum alanlara hayırlı uğurlu olsun.Benim yerime kullanın. Ben nasılsa yeni araba aldım ihtiyacım yok ama üzüldüm yani.

 4. emre çelik dedi ki:

  araba bana mı çıktı bilmiyom nasıl öğrenebiliriz kuponumu bulamıyon nasıl olacak ben miyim değil miyim

 5. Sinan dedi ki:

  Slm ben sinan cekilis hakkı kazanmak istiyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Selam ben Selman, çekiliş hakkımız kalmadı Sinan. Hatta bi çekiliş bile kalmadı. Yukarıdaki yazıyı okuyabilirsen eğer kazanan kişilerin ismi yazıyor görürsün. Yani bitti çekiliş. Sonuçları açıklandı. Bir dahaki sefere.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir