Payitaht Çarşı Fiat Egea Çekilişi
  • 1

Payitaht Çarşı Fiat Egea Çekilişi

fiat egea 2016

Payitaht Çarşı Fiat Egea Çekilişi
Bursa Sanayi ve Ticaret Odası ile anlaşması olan Tarihi Çarşı Ve Hanlar Bölgesi içinde bulunan mağazalardan yapacağınız her 100 liralık alışveriş size 1 çekiliş hakkı kazandıracak. Alışverişleriniz sonrası aldığınız faturalarla çarşı içerisine kurulan standa gelerek çekilişe kaydınızı yaptırabilirsiniz. Kampanya sonuna kadar alışveriş faturalarınızı saklamanız gerekmektedir.

Neler Kazanacağım?
10 kişi 2016 model Fiat Egea
10 kişi Lenovo i5 dizüstü bilgisayar
10 kişi LG G4 Stylus akıllı cep telefonu

Çekiliş Sonuçları Açıklandı
TIKLAYIN: Payitaht Çarşı Fiat Egea Çekiliş Sonucu

Son Katılım Tarihi Ne Zaman?
25 Haziran 2016

Çekiliş Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?
Çekiliş sonucu 16 Temmuz 2016 tarihinde BeniKazan’da açıklanacaktır. Sonuçları BeniKazan Facebook ve BeniKazan Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Not:
Çekiliş duyurulduğunda son katılım tarihi 22 Mayıs olarak belirlenmişti. Devam eden süreçte çekiliş yapılmadı ve çekilişe son katılım tarihi 25 Haziran olarak belirlendi.

Fiat Egea Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2016 model Fiat Egea aracın piyasa değeri 56.952 Lira’dır. Kazanmanız durumunda aracı üzerinize alıp hemen satabilirsiniz.

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet sınırı miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Aracın piyasa değeri 56.952 lira olup 2016 yılı muafiyet bedeli çıkarılırsa geriye 53.034 lira kalır. Buna göre arabayı kazanmanız durumunda 5.303 lira vergi borcunuz oluşur. Bu vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Aracın KDV ve ÖTV’si firma tarafından karşılanacaktır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. Kazanmanız durumunda vergi dairesine giderek vergi matrahı alırsınız. Bu vergi matrahı ile başvurunuzu yaparak hediyeyi teslim alabilirsiniz. Oluşan vergi borcunu 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Vergi ödemesi vergi dairelerine yapılır.

Fiat Egea’nin Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Fiat Egea’nin motor hacmi 1.368 cc’dir. Bu sebeple 2016 yılı için toplam 997 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.

Sevebilirsin...

1 Yorum

  1. halime özay dedi ki:

    bende şans olsa 6 oğlanın içinde tek kız olazdım ama çok güzel bir araba hiç arabam olmadı bu hayatta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir