Sıkça Sorulan Sorular

Çekilişlere ve açıklanan sonuçlara nasıl itiraz ederim?
Katıldığınız veya sonuçlarına itiraz etmek istediğiniz, karşılığı nakit olmayan çekilişlerle ilgili şikayetlerinizi aşağıdaki adrese veya telefon numarasına iletebilirsiniz. Bu tür çekilişlerin tamamı Milli Piyango İdaresi izinli olduğundan dolayı, şikayetlerle bu kurum ilgilenmektedir.

Detaylı bilgi için: Çekiliş ve Sonuçlarına itiraz

Kazanmam durumunda en son ne zaman başvuru yapmam gerekiyor?
Yayınlanan çekilişlerden ikramiye kazanmanız durumunda, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde çekilişi düzenleyen firmaya bilgi vermeniz gerekiyor. Aksi halde hakkınız yedek talihliye devredilir. 15 günlük süre Milli Piyango İdaresi tarafından izinli olan tüm çekilişler için olması gereken en az süredir. Firmalar asil talihlinin hakkını bu sürenin altında yedek talihliye devremedemez.

Detaylı bilgi için: İkramiye teslim alma süresi

Kazandığım hediyeyi ne zaman alacağım?
Çekiliş düzenleyen firmalar, çekiliş sonucunda kazanılan ev, araba, cep telefonu vb. gibi hediyeleri kampanya başlangıç tarihinden itibaren en geç 1 yıl içerisinde kazanan talihliye vermek zorundadır. Bu tarih geçtiği andan itibaren Milli Piyango İdaresine şikayette bulunabilirsiniz.

Şifreli ürün paketi/çubuk/kart neden saklamalıyım?
Çoğu çekilişlerde katılımlar online veya kısa mesaj üzerinden yapılabiliyor. Ürün paketini ibraz etme zorunluluğu olmasa herkes kendi kafasından şifre üretir ve gönderebildiği kadar gönderir. Böylece haksız bir kazanç elde etmiş olurlar. Bunu engellemek için firmalar şifreli ürün paketlerini mutlaka ibraz zorunluluğu getirmiştir.

Alışveriş faturasını neden saklamalıyım?
Bazı kampanyalar için de hem ürün paketi hem de faturanın ibraz edilme zorunluluğu vardır. Bunun sebebi ise hırsızlık yaparak bakkallardan ve marketlerden ürün çalan kişileri engellemektir. Örnek olarak Nescafe 3ü 1 arada çekilişlerinde çoğu şifreli paket bakkallardan ve marketlerden çalınmaktadır. Bu şifrelerin gönderilmesi haksız bir kazanç doğurmaktadır.

Türkiye dışından çekilişlere katılabiliyor muyum?
Aksi belirtilmediği sürece tüm çekilişler yurtiçi sınırlarda geçerlidir. Çekilişlerde herhangi bir adres kaydı gerektiğinde Türkiye’den bir adres ve telefon bilgisi vermeniz gerekmektedir.

Sadece araba kazandıran çekilişleri takip etmek istiyorum. Ne yapmalıyım?
RSS sayfamızı ziyaret ederek bizi ürün odaklı takip edebilirsiniz. BeniKazan.com RSS

BeniKazan.com’da yayınlanması için çekiliş göndermek istiyorum
Sitemizde yayınlanması için bize çekiliş gönderebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Kampanya Çekiliş Gönder

Çekilişlerden hediye kazanırsam ne kadar vergi öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediye yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2016 yılı için 3.918 TL’dir.

Detaylı bilgi için: Çekilişlerden hediye kazanırsam ne kadar vergi öderim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir