Türk Çayının Geleceği İçin İmza At
  • 0

Türk Çayının Geleceği İçin İmza At

cay hasat

Türk Çayının Geleceği İçin İmza At
Kampanya sona ermiştir. Çay üretimini ülkemizin ayrılmaz bir parçası kılmak için sürdürülebilir çay tarımını hayata geçirmeliyiz. Bu amaç için gelin siz de el verin, destek verin, eksik olmayın. Sadece adınızı yazarak vereceğiniz destek ile aşağıdaki projeler gerçekleştirilecektir.

Ergonomik Çay Makası ve Sağlık Taramaları
El, bilek ve sırt ağrılarını ortadan kaldırmak için tasarlanan yeni ergonomik çay makası, hem uzmanlar hem de çiftçiler tarafından denenerek son haline getirildi. Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) aracıyla bölgeye meme ve rahim ağzı kanseri taraması hizmeti götürülmüştür.

İmzanızı Atarak Destekleyeceğiniz Projeler:
Ergonomik Çay Makası
El, bilek ve sırt ağrılarını ortadan kaldırmak için tasarlanan yeni ergonomik çay makası, hem uzmanlar hem de çiftçiler tarafından denenerek son haline getirildi.

Katı Atık Toplama:
Toplanan katı atıkların geri dönüşümünün yapıldığı bu projede, katı atık toplama konteyneri yerleştirilen yörelerde yaşayanlara konuyla ilgili bilinçlendirme eğitimleri de veriliyor.

Sağlık Taramaları:
Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) aracıyla bölgeye meme ve rahim ağzı kanseri taraması hizmeti götürülmüştür.

Yağmur Ormanları Birliği:
Dünyada bu sertifika ile çay üretimi yapılan 17 ülke arasında Türkiye, Yağmur Ormanları Birliği sertifikalı çay üretiminde 13. sıradadır. Çayımızın dünya standartlarına ulaşması ve gelecek nesillere aktarılması için Türkiye’nin bu sıralamada ilk 10’a yükseltmesi tüm çayseverlerin ortak arzusudur.

Sosyal Ağlarda Paylaşarak Daha Fazla Destek Olunmasına Yardımcı Ol
BeniKazan Twitter ve BeniKazan Facebook Sayfamızdaki görselleri sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak proje için daha fazla destek toplanmasına yardımcı olabilirsiniz.Bu Çekilişlere de Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir