Turkcell Türkiye Kumbarası Van Yardım Kampanyası
  • 0

Turkcell Türkiye Kumbarası Van Yardım Kampanyası

Turkcell Türkiye Kumbarası Van Yardım KampanyasıYardım kampanyası sona ermiştir. Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eğitim Vakfı’nın işbirliğinde Van’da eğitimin desteklenmesi için Turkcell tarafından bir Türkiye Kumbarası kuruldu. Turkcell’in olarak 5.000.000 TL yardım yaptığı kumbaraya siz de katkıda bulunabilirsiniz. Operatörünüz ne olursa olsun VAN yazıp 5283‘e göndererek 5 TL bağışta bulunabilirsiniz.

Hedefler:

  • Öğretmen Kampüsü
    Van depreminde 76 öğretmenimiz hayatını kaybetti. Depremin ardından başka şehirlere göç eden öğretmen ve öğrencilerimiz okulların açılmasıyla Van’a geri döndüler. Şimdi öğretmenlerimizin en büyük sıkıntısı barınma. Bu noktadan hareketle, proje kapsamında Van’da eğitime destek için 100 öğretmen kapasiteli bir Öğretmen Kampüsü inşa edilecek. Kampüste öğretmenlerimizin barınma, teknolojik altyapı, aktivite alanları ve açık alan düzenlemesi yapılmış yaşam alanları inşa ediliyor. 2+1 olarak planlanan evlerle, 100 öğretmenimizin barınma ihtiyaçları karşılanacak.
  • Öğrenciler için yurt
    Yurt, öğrencilerin hem konaklayıp hem de kalan zamanlarını verimli bir şekilde geçirebilecekleri genç dostu, çelik konstrüksiyon, depreme dayanıklı ve güvenli bir yapı olacak. 1.500 metrekarelik bir alana yapılacak yurtta 100 öğrenci konaklayacak.
  • İhtiyaç sahibi başarılı öğrencilere burs
    Van’da 2012-2013 eğitim-öğretim dönemi itibariyle Endüstri Meslek Liseleri’nde okuyan ihtiyaç sahibi, 100 başarılı öğrenciye burs imkanı sağlanacak. Öğrencilerin belirlenmesi ve bursların dağıtımını Türkiye Eğitim Vakfı iş birliğinde gerçekleştirilecek.

Yardım KampanyalarıBu Çekilişlere de Katılın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir