Çekilişlere Katılmak Caiz mi?

BENZER ÇEKİLİŞLER

20 Responses

 1. Mert dedi ki:

  Instagram da bir çekilis var ip tığ gibi malzemeler veriyorlar en çok yorum yapan ve o kişiyi takip eden çekilişi kazanıyor. O çekilişi kazanıp o ipler sayesinde para kazanırsam caizmidir ?

 2. Ekinoks dedi ki:

  Merhaba Nestle çekilişine katılmak caizmi babam Nestle çikolata alma çekilişine katıldım ama parayı Filistine göndermek maksadım var bu şekilde katıldım sizce dogru mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Parayı nereye gönderirseniz gönderin babanızın sözünü dinlemediğiniz için hiç bir önemi yok. İsterseniz cami yaptırın farketmez.

 3. Ahmet Selman dedi ki:

  Kendi açığınızı ne güzel de ifşa ettiniz sevgili ziyaretçimiz. Biz ING bank reklamı yapmıyoruz. Siz internette gezinirken hangi sitelere girerseniz, ziyaret ettiğiniz sayfalarda da o kurumların reklamlarını görürsünüz. ING bankası reklamı görüyorsanız ve size faizli kredi öneriyorsa demek ki kendiniz girip bakmışsınız demektir. Sitemize giren herkes daha önce gezdiği firmaların internette reklamı varsa onları görür. Faiz haramdır ve biz haram olan bir şeyi paylaşmıyoruz. İftira da haramdır ve siz bize iftira atıyorsunuz.

 4. Emre Aksu dedi ki:

  Merhaba, bir bankanın bireysel emeklilik sisteminin faizsiz fonuna 1 yıldır ödeme yapmaktayım?Banka geçtiğimiz günlerde bir kampanya duyurdu.Kişinin yaptığı ödemeyi 50 tl arttırması durumunda her 50 tl için bir çekiliş hakki vereceğini belirtiyor?Çekiliş önümüzdeki süre içinde noterde çekilecek.Sizce bu çekilişten hediye kazanmam caiz midir ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   50 lira fazladan prim ödediğinizde emekli olup maaş alırken bunun karşılığını göreceksiniz. Bu sebeple bu çekilişe katılmanızda bir sakınca yoktur. Firma burada daha fazla prim ödemesi alabilmek için kampanya düzenlemiştir. 50 liralık ödemeyi yine kendinize yapıyorsunuz. Karşılığında bir fayda elde ediyorsunuz. Bu sebeple sorun yok.

 5. Yaşar dedi ki:

  Bankalar bildigibiz gibi faizle çalisir. O yuzden verdikleri hediyeler caiz olmayabilir. Sitenizde ing bankin cekilisi var. Bunun hakkinda bir net bilginiz var mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bahsettiğiniz çekilişte çekilişe katılabilmek için ING bank mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Biz insanları günah olacak bir davranışa yönlendirmiyoruz. Mesela faizli kredi çekerek katılabileceğiniz çekilişleri yayınlamıyoruz. Bu çekilişte uygulamaya giriş yapmak herhangi bir günaha girmediğinden sorun yoktur.

 6. Derya dedi ki:

  Merhaba, peki aklima su takildi çekilişe katilmak icin olan şartlarin birimde bazi sayfalari takip etmemiz isteniyor bu cekilis sonucunda kazandığımiz sey haram olur mu ?

 7. Tolga dedi ki:

  Merhaba şimdi ben lvl sistemi olan bir sitede oyun çekilişlerine katılıyorum.Bu sitede sende oyun bağışladıkça lvl atlıyorsun ve o lvle ait çekilişlerede katılabiliyorum böylece şansımda artıyor.Oyun bağışlamak içinde para harcıyorum.Şimdi bu çekilişlere ayriyeten katılmak için para vermiyorum ama kendileri belli zamanlarda puan veriyorlar ve o puanlarla oyun çekilişlerine katılıyorum.Böyle çekilişlere katılmak caiz midir?

 8. Fehmi Onur Çınaroğlu dedi ki:

  Çok merak ediyorum bi program var video izledik ce puan kazanilir yor bu puanla çekilişler katılıyorum haram midir

 9. Seçkin dedi ki:

  Bir Sorum Olucaktı .Bazı Çekilişlere Cep Telefonundan kısa mesajla da katıla biliyoruz mesela magnum dondurma çekilişi gibi. Bu çekilen sms mesajından belli bir ücret alınıyor yani çekilişe katılmak için cebimizden para çıkmış sayılıyor. Bu durumdada böyle çekilişlere katılmak caiz midir bu konudada bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ödediğiniz SMS ücreti gönderdiğiniz kısa mesajın ücretidir. Bu ücret operatör tarafından alınmakta olup firma tarafından herhangi bir gelir elde edilmemektedir. Bu sebeple herhangi bir sorun yoktur.

   • Murat p dedi ki:

    Benim aklıma takılan soru da şudur. Normal sms ücreti Türk Telekomda 33.25 kuruş Turkcellde 50 kuruş. Magnuma gönderdiğimiz sms 65 kuruş. Aradaki fark ne oluyor? Ya da operatörlerin kampanya fiyatlandırması mı böyle?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir