Erikli Su Mercedes GLA 200 Çekilişi

BENZER ÇEKİLİŞLER

225 Responses

 1. Bayram dedi ki:

  Bana ipone tlf çıktı nasıl sahip olacağım yada hangi kapağın şifresine çıktı nerden öğreneceğim benimle iletişime geçilecekmi beni bilgilendirirseniz sevinirim tşkler

 2. Ugur dedi ki:

  Arabayı almasak parasını alabilirmiyiz vergisi yüksek ondan dolayı sordum

 3. ahmet dedi ki:

  adamlara bak
  250.000 tl lik araba kazandılar da, 50.000 tl lik vergisini ödemektem korkuyorlar.
  Bana çıksın vergisini öder Bir de üstüne bir kaç tanevde kurban keserim beee

 4. Bedirhan dedi ki:

  Ahmet bey mrb.
  Ben yaklaşık olarak 500 kapak 19 lt. Olan şifrelerden gönderdim.Buda aşşa yukarı 2000 çekiliş kodu anlamına geliyor.
  Acaba katılım sayısı Max. Kaç kişi olurki, Kazanma olasılığımı hesap etmek istiyorum :))

 5. fikret54 dedi ki:

  Arabayı almasak parasını kesintili alamazmıyız

 6. İbrahim NAS dedi ki:

  Merhaba aracın kazanılması durumunda noter vekaleti ile vekil aracılığıyla aracı teslim aldırabilirmiyiz yoksa bizzat başvurmak mı gerekir .

 7. Hüseyin dedi ki:

  47.368 tl lik vergi taksitlendirilir mi?

 8. Seda dedi ki:

  Kapağımı kaybettim ne yapmalıyım ne olur bir cozum yolu gosterin 😞

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Seda hanım köpeğinizi kaybetmiş olsanız sizden fotoğrafını ister sosyal medya hesaplarımızda paylaşırdım fakat kaybettiğiniz şey bir su şişesi kapağı. Bu durumda yapılabilecek bir şey yok. Çekiliş sonucu açıklanıncaya kadar o kapağa bir hediye çıkmaması için dua etmenizi öneririm.

 9. Adil ipekdal dedi ki:

  Peki, 19 litre 4 çekiliş hakkı, tek şifre nasıl 4 çekilişe giriyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Adil bey, çekilişler “kapakta yazan şifreler” üzerinden değil şifre göndermenize karşılık size atanan “katılım numarasına” göre yapılmaktadır. Yani siz 4 çekiliş hakkı kazandıran bir şifre gönderdiğinizde size 4 tane katılım numarası verilmektedir.

   Aynı ailecek bir film izlemek için satın aldığınız sinema bileti gibi. Elinizde sadece bir bilet var ama o biletin üzerinde 4 tane koltuk numarası yazıyor. Salonda bir çekiliş yapılsa ve sizin satın aldığınız koltuklardan birine hediye çıksa elinizdeki o biletle gidip hediyenizi teslim alırsınız. Yani bir bilet nasıl 4 koltuk numarasına karşılık geliyorsa bir şifre de 4 katılım numarasına karşılık geliyor. Çekilişte size ait katılım numaralarından birine hediye çıkarsa o katılım numarasını kazanmanıza sebep olan şifreli kapakla hediyenizi teslim alacaksınız.

 10. Alper dedi ki:

  Merhaba ahmet bey şimdi siz yukarda 47 bin küsür vergi diyorsunuz fakat kampanyali ürün üzerinde kdv ve ÖTV hariç diğer ödemeler talihliye ait araba için nasıl oluyor?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Alper bey, çekilişlerden bir hediye kazanmanız durumunda “veraset ve intikal vergisi” ödemeniz gerekir. Bahsettiğimiz 47 bin küsürlük vergi budur.

   Çekilişte verilecek olan aracın vergisiz fiyatı 139 bin 725 liradır. Erikli firması bu aracı KDV ve verginin vergisi olan ÖTV ile 241 bin 500 liraya almaktadır. Yani 101 bin 775 lira devlete vergi ödemiştir. Sonra bu aracı siz kazanırsanız üzerine 47 bin 368 lira da “bu arabayı kazanma vergisi” ödeyeceksiniz. Araba için toplamda 149 bin 143 lira vergi ödenmiş olacak. Yani bir araba alınırken bir araba parası da devlete vergi verilmiş oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir