Magnum Şifre

BENZER ÇEKİLİŞLER

1.849 Responses

 1. yakup dedi ki:

  Ahmet Bey guslümü tazeleyip girdim bunun bir etkisi olurmu.Teşekkürler.

 2. Bayram dedi ki:

  Cekilis sonucunda kazanan asil talihlilere telefon ediliyor mu veya tebligat yapiliyor mu?

 3. kemal dedi ki:

  eyer araba bize çıkarsa arabanın parasını yani 495.000 tl yi biz mi ödüyoruz.yani magnum sadece ötv ile kdv yi mi ödüyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişe Magnum yiyerek katılacaksınız. Sanırım siz uyuşturucu yada alkol kullanarak katılmayı deniyorsunuz.

   Arabanın piyasa değeri 495 bin lira. Bu parayı vererek aracı teslim alacaksam o halde neden çekilişe katılayım? Direkt parasını verir satın alırım zaten.

 4. Mikail dedi ki:

  Peki bize çıkıp çıkmadığını nasıl öğreneceğiz acaba?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Mikail bey bu sitede hem çekilişler hem de kazananlar açıklanmaktadır. Takip ederseniz haberiniz olur.

   • Maximum Dalaylama dedi ki:

    Beyaz sakalli ihtiyar bilgilendirmeyi ruya vasitasi ile yapacaktir…Dusunsene bu ihtiyar masserati ghibiliden iniyor ve araba sana cikti diyor… ne karizma olur…

 5. Basak dedi ki:

  10 Eylül cumartesi günü gidemeyenler için Facebook üzerinden canlı yayın yapılacak mı

 6. İsimsiz dedi ki:

  Ben 13 yadındayım ve 2cekiliş hakkım var eger bana cikarsa asla hiçbir sekilde alamammi bunun bir yolu yok mu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Tuğba elbette bir yolu var. Hemen böyle durumlar için üretmiş olduğumuz zaman makinesine bin ve geçmişe dön. Anne ve babanın 5 yıl daha erken evlenmesi sağla. Böylece dünyaya şimdikinden 5 yıl önce gelmeyi başarabilirsin. Böylece yaşın 18 olur ve araba sana çıkarsa hemen gidip teslim alırsın.

 7. Sinem dedi ki:

  Şu ana kadar kaç şifre gönderildi acaba?(2016 yılı)

 8. burçin dedi ki:

  araba çıktığı takdirde ne zamana kadar alabiliriz hemen almak zorunda mıyız?

 9. Sinem dedi ki:

  O kadar magnum tükettik. Hadi araba kazanma ümidim yok ama bari teselli niyetine bir kaç küçük hediye çekilişi de düzenleseydiniz. Belki o zaman bir şey kazanırdık.

 10. Handan dedi ki:

  Biz Ankaradayiz
  nasıl basvurcaz acaba

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Handan hanım “Biz Ay’dayız nasıl katılacağız?” deseniz anlarım da Ankara’da olmanızın ne gibi bir özel durumu var anlamadım. Çekilişe internetten başvuru yapıyorsunuz. İster Ankara’da olun ister Van’da.

 11. Eda dedi ki:

  Kopyala yapistir yaparak sifre gonderiyorum. Haliyle duzeltme yapinca ismimide silmisim soyadimla direk gonderdim ve sonradan fark ettim. Telefon hatti benim uzerime cubuklarim ve gonderdigim mesajlar duruyor. Sorun olurmu ki ????

 12. Lale dedi ki:

  Ben adimi soyadimi ve oldugum yerin adresini yaziyorum arti bi cep numarasi yazmiyorum sorun olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İnternetten gönderiyorsanız telefonu yazmadığınız için zaten uyarı verecektir. SMS ile katılıyorsanız sorun yok. Tabi en başa şifreyi de ekliyorsanız.

 13. Gamze dedi ki:

  herkese bol şans dilerim sonuçta hepimiz katılıyoruz çıkmasada üzülecek değiliz sonuçta hayatımız buna bağlı değil

 14. Mikail dedi ki:

  Ahmet bey peki biz bu katılımcı siramizi öğrenme durumumuz varmi

 15. ayse dedi ki:

  Ben önceki soyadimi yazdiysam kazanma durumunda ne olur

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ayşe hanım hem sizin sorunuza cevap olarak hem de buna benzer durumlara cevap olarak net bir cevap verelim: “Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinizin Üzerinde yer alan Adınız ve Soyadınız Kısmında ne Yazıyorsa Sizin Adınız ve Soyadınız budur.” Bunun dışında önceki soyadımı yazdım, ikinci adımı yazmadım, göbek adımı yazdım gibi durumların hepsi geçersizdir. Kazanan kişi diyelim ki “Ayşe Uludağ” oldu. Kimliğinizde Ayşe Uludağ yazmadığı sürece bu aracı alamazsınız. Ne eksik olacak, ne fazla olacak, ne de eskisi olacak. Aracı teslim almak için getirdiğiniz kimlik, çekiliş formuna isim olarak ne yazdıysanız o olacak.

 16. cuneyt dedi ki:

  Cekiliş hangi tarihte ve hangi noter huzurunda. Nerede olacak izleyici olarak katilabilirmiyiz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Magnum çekilişi 10 Eylül 2016 tarihinde saat 11.30’da U2 Tanıtım ve Promosyon Hizmetleri binasında (Gülbahar M. Cemal Sururi S. Halim Meriç İş Merk. No:15 D:39 Mecidiyeköy Şişli/İstanbul) adresinde herkesin katılımına açık olarak yapılacaktır. İsteyen herkes izleyici olarak katılabilir.

 17. Ekrem dedi ki:

  Ahmet Selman kardeşim Şimdi yolladığımız çubuklara ikramiye çıkmadı diyelim…Gelecek yıl olan kampanyaya aynı çubukların şifrelerini tekrar yollasak geçerliliği olur mu ? (ki mantık olarak olmamalı sadece netleştirmek için soruyorum)..4 eylül yani kampanya bitiş tarihinden sonra elimize geçen katılım yapamadığımız çubuklardaki şifrelerin gelecek yıl için geçerliliği varmı ? Şimdiden cevaplarınız teşekkür ederim herkese bol şans….

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu sene gönderdiğiniz şifreleri önümüzdeki sene için kullanamazsınız. Fakat bu sene alıp hiç göndermediğiniz şifreleri önümüzdeki sene için kullanabilirsiniz.

 18. Melık dedi ki:

  Ben. 16 yasındayım yaklaşık 20 tane cekılıs yaptım eğer çıkarsa
  Verıcek mısınız yoksa 18 yasına gırınce mı verıceksınız

  • Ahmet Selman dedi ki:

   18 yaşından küçüklerin çekilişe katılma ve hediye kazanma hakkı yoktur. Gönderdiğiniz şifrelere hediye çıkması durumunda hak yedek talihliye geçecektir.

  • Ercan dedi ki:

   sizin gibi cahillerden ve kampanyanın kural ve şartlarını okumadan çubuklarını saklamayanlardan allah razı olsun ki sizlerin böyle yorumlarını okuyunca bi nebzede olsa içimiz rahatlıyor bu çekilişde asil bile çıkmasak yedeklerde bile kalsam hediye kazanma şansımızın olduğunu düşünmeye başladım ve yorumların çoğunda kimi ya çubuğunu atmış kiminin yaşı tutmuyor yada abuk sabuk şeyler adam gibi katılım yapıp çubuğunu saklayan yuzde olarak 30 geçmez belki yedeğede düşsek arabayı alırız diye artık içimde azda olsa umut var

 19. Mustafa dedi ki:

  Ahmet Bey merhaba,
  Çekiliş hakkında hemen hemen her şey sorulmuş. Silik ve zor okunan çubuklar hakkındaki yanıtlarınızı da okudum. Çekilşe katıldığım bir kaç çubuk bir hayli silik. Ben üzerine kağıt koyup kurşun kalemle karaladığımda şifreyi okuyabiliyorum. İkramiye çıkması durumunda böyle bir yöntemle okunabilen çubuklar geçerli mi? Diğer sorum ise çubukların orjinalliği nasıl sorgulanıyor? Piyango biletlerinde bile bir sürü işaretler var. Şimdiden teşekkürler…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, sanırım böyle bir yöntem denemezler. Çubuklar taklit edilebilir. Fakat önemli olan üzerindeki şifre. Şifre algoritmasını çözen birisi bir sürü şifre üretmeli ve bunu çubuklara basarak çekilişe katılmalıdır. Daha önce gönderilen bir şifre ise zaten çekilişe katılamayacaktır. İlk gönderen kişi olursa ve çekiliş sonunda aynı şifreye sahip iki çubuk ortaya çıkarsa Magnum özel bir inceleme yapacaktır.

   • seda dedi ki:

    aynı şifreye sahip çubukların olması önemli değil ki sonuçlarda şifre değil isim açıklanıyor yani ilk şifreyi giren isim kazanır. eğer sizin şifrenizi kopyalayıp o şifreyle birisi arabayı kazandıysa bundan haberiniz olması mümkün değil

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Sadece isim olur mu hiç. Katılım numarası, isim, çubuk şifresi ve adres aynı anda açıklanıyor. Diyelim ki 100 çubukla katıldınız ve isminiz açıklandı. Sizden herhangi bir çubuk beklemiyorlar, araba hangi şifreli çubuğa çıktıysa o şifreye ait çubuğu getirmek zorundasınız.

     Diyelim ki yeni bir Magnum aldınız ve şifreyi girerken “Bu şifre daha önce kullanılmıştır” uyarısı verdi. Bu durumda mutlaka Magnum’u aramanız gerekir. Demek ki sizden önce biri ya kafadan sallayarak ya da algoritmayı çözerek bu şifreyi üretmiş ve giriş yapmıştır.

     • Maximum Dalaylama dedi ki:

      Ayni sifreye sahip 2 cubuk bulun ben size ferrari verecegim….

 20. Derya dedi ki:

  Merhaba çıktı farzedelim almaya geldiğimizde arabayı satmamz için yönlendirir veya yardm edermisiniz?

 21. Mehmet dedi ki:

  302 tane yolladım 604 çekiliş Hakkı demek bol Şans herkese

 22. Fatih dedi ki:

  Abi ben şu soruyu sormak istiyorum kazananın çubuğu yok yedek talihlinin de yok diyelim 2 ,yedek talihli oluyo mu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Araba için 2 yedek talihli belirlenecek. Asil talihlilerden birinin alamaması durumunda hak 1.yedek talihliye geçer. İkisi de alamazsa 1.ve 2. yedekler aracı alma hakkı kazanır. Yedekler de alamazsa aracın piyasa değeri kadar tutar bir vakıfa bağışlanmak zorundadır.

 23. Elif dedi ki:

  Çekiliş nasıl yapılır kısmını anlayamadım şimdi çekiliş sonucunda çıkan rakam lar bizim cubugumuzdaki şifremi olacak kazandigimizi nasıl anlayacaz katılım numaramı bilmiyorum çünkü

 24. hasan dedi ki:

  Vergi olayını anlayamadım. Magnum kdv otv oder diyor ama muafiyet falan nedir ayrıntılı açıklar mısınız?

 25. osman dedi ki:

  algıda namına bıttane benım adresıme gonderın yınede farzet kazanmöışim :)

 26. Gökhan dedi ki:

  Şifrenin okunup okunmaması noktası biraz muallak bir durum gibi , Şöyle ki müthiş bir zarar görmüş olması gerekir ki kimse tarafından okunamıyor olsun. Zaten onu okuyabildim de gönderdim değil mi? Zorla da olsa okunabiliyor olan çubuklar var. Okunamıyor vs. gibi bir kararı verecek mercinin de ne şekilde bir güvene sahip olduğu da soru işareti. Aksi durumda mahkemeye kadar gidecektir durum.

 27. Melih Mutluay dedi ki:

  Merhaba… Bir sürü şifre gönderdik. Mail adresimize bu şifrelere ilişkin bir kod çekiliş numarası neden gönderilmiyor. Bunda bir daleverenin olmayacağı nereden belli ? Milli piyango da neler döndüğünü gördü halk. Bence her çekiliş başvurusuna karşılık bir çekiliş numarasının mail adresine dönmesi gerekirdi. Nasıl güveneceğiz ki ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Melih bey bu talebinizi Algida firmasına iletmelisiniz. Güvenmediğiniz firmaların çekilişlerine katılmayınız. Ben öyle yapıyorum.

   • Melih Mutluay dedi ki:

    Algida dürüst ve başarılı bir firma ama genelde böyle çekilişler gizli yapılıyor. Kimse ne olduğunu bilmiyor. Denetleyen yok. Noter dendimi güvenilir kişiler gibi gösteriliyor. Ülkede gelinen noktaya bakınca savcı hakim siyasetçi kime güvenicez. Sonuçta çekilişe katıldık. Hayırlısı bakalım…

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Çekilişler gizli yapılmıyor ve asla yapılamaz. Tüm çekilişler halkın katılımına açık olarak yapılmaktadır ve yapılmak zorundadır. Arzu ettiğiniz çekilişi gidip izleyebilirsiniz. Herhangi bir şüpheniz olursa Milli Piyango idaresine şikayette bulunabilirsiniz. Çekiliş esnasındaki herhangi bir problemde ise direkt olarak hazırda bulunan notere durumu iletebilirsiniz.

 28. Lale dedi ki:

  Olduda kazandik diyelim vergisi 49bin kusur bunu odeyecegiz o bir kesin ama arabayi satip odeme sansimiz varmi yoksa 49bini kendi imkanlarimizlami odemek zorundayiz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim? başlığı altında vergiyi 3 yıl içerisinde 6 taksit halinde ödeyebileceğiniz yazmaktadır. Bu da aracı teslim alıp vergiyi daha sonra ödeyebileceğinizi göstermekte. Aracı kazanmanız durumunda isterseniz bu vergiyi arabayı satıp ödeyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bunu vergi dairesine bildirmek.

 29. Elif dedi ki:

  Ben telefon numaramı yanlış yazdım off bi sorun olurmu çubuk yanımda yani çıkarsa bi problem olurmu

 30. basıl dedi ki:

  şıfreı kaca gunderyurz

 31. Murat dedi ki:

  Ben çubuğu çöpe attım ama çubuğun fotosunu çektim atmadan önce çektiğim tarih saat belli telefonda sıkıntı çeker miyiz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Murat bey kampanya şartları çok açık ve net. Çubuk olmadan olmaz. Çubuğun fotoğrafını çekmek aklınıza geliyor da neden kampanya koşullarını okuyup, çubuğu saklayıp saklamamanız gerektiğini öğrenmek aklınıza gelmiyor? Şimdi o attığınız çubuğa araba çıkarsa artık çektiğiniz fotoğrafa bakar durursunuz. Dua edin de çıkmasın.

  • Maximum dalaylama dedi ki:

   Cikarsa magnumda sana arabanin fotoğrafini yollar olur biter ödesirsiniz;)

 32. solmaz dedi ki:

  aynı ad soyad ile 3 şifre göndersem bir çekiliş hakkı mı yoksa 3 çekiliş hakkı mı kazanmış olurum?

 33. Gülsüm dedi ki:

  Mrb bazı çubuklar kendinden silik çıkıyor zatn onları napcz

 34. Maximum dalaylama dedi ki:

  Yaa allah askina biraz hesap yapin.. farz edin ki ben 10000 sifre yolladim 20000 katilim yapar… toplamda 10 milyon sifre nerdeyse 20 milyon katilim yapar 2 araca var desek 10 milyonda 20000 sansiniz olur.. buda 1000de 2 ye tekabul eder.. o kadar yolladim cikmadi… evet 1000de 2 buyuk bir oran ama 1000de 998 daha buyuk bir oran sanirim..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   20 şifre gönderen birinin kazanma ihtimali 500 bin de 1’dir. Umutlanmak için hiçbir nedeniniz olmamalı. Aracı kazanan kişi arabayı kazandığına değil, bu kadar imkansız bir orandan kendisine nasıl denk geldiğine şaşırmalı.

 35. Yusuf dedi ki:

  Abi şimdi bazı çubuklar 2 hak veriyor mesela bunlar da 100 ile 101 çekilişte 100 ve 101 çıkarsa iki tane mi kazanacağız 😊

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Daha önce de ifade ettiğimiz gibi tüm çekilişler için geçerli bir kural vardır. Bu kural “çekilişe katılan bir kişi yalnızca bir adet hediye kazanabilir.”

 36. Yüksel dedi ki:

  168 tane clasic dondurma kamışının şifresini yolladım. Bu da çıkmazsa nescafe gibi magnumda tüketmiyorum. ( okadar dondurmadan ancak 10 tanesini yemişimdir)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yüksel bey sadece bilgi vermek amaçlı yazıyorum, yoksa Magnum’a küsün küsmeyin umrumda değil. Geçen yıl 10 milyondan fazla şifre gönderildi. Yorumları okursanız 1500 den fazla şifre gönderip kazanamayanların olduğunu göreceksiniz. Yani 168 tane gönderdim neden kazanamadım diye boşa küsmeyin. Siz küserseniz 1500 şifre gönderen kişinin Magnum binasını ateşe verdikten sonra intihar etmesi gerekir.

  • Ercan dedi ki:

   yüksel bey benim şu anda yolladığım toplam çubuk sayısı 3171 gördüğün ve okuudğun rakam doğrudur kafa falan yapmıyorum ve yuzde 80 hep çift çekiliş haklı ve hepsi kaydedilip yazılmış bir şekilde defterimde kayıtlıdır iki büyük poşet ağzına kadar çucuk dolu ve sabah akşam 10 dan fazla şifre ile katılım yapıyorum…ve inanın çıkacak diye hiç ümidim yok kendinizi fazla kaptırmayın çünkü katılan kişi sayısı ve yollanan şifre çok fazla 10 binlerce çubuk yollasan tamamen şans o yuzden 168 tane 500 tane 1000 tane çubuk yolladım bu rakamalr ne kadar çok gibi görünsede katılım sayısına göre şansınız yine çok ama çok az o yuzden kesin çıkar gibi hemen hayallere kapılmayın hayatınızı sürdürün çıkarsa o zaman düşünün

   • şükrü dedi ki:

    3171 tane çubuk yolladın ve günden 10 adet daha yolluyosun ama umutsuzsun çok ilginç :D

    • Ercan dedi ki:

     şükrü bey geçen sene toplam 7000 çubukla asili bırak yedeğe bile çıkmadık umutsuz oluşum o yuzdendir normal bir şekilde 2 şifre yollayan biri gibi sonucu bekleyip göreceğiz

 37. TrueLove dedi ki:

  Ahmet hocam benim telefon kayboldu. Ama bilgileri girerken adres,mail,ad soyad hepsi her seferinde tam yazıldı. Sıkıntı çıkmaz umarım?

 38. melek dedi ki:

  Magnum internet uygulamasını indirdim ama sürekli hata oluştu diyor neden acaba :-)

 39. Ramazan dedi ki:

  Mrb ahmet bey genel anlamda kac kisi cekilise katilmis sayi olarak ogrenme sansimiz var mi acaba?bu arada ben 1650ci cekilisi yaptim bol sanslar ;)

 40. VEDAT dedi ki:

  Ahmet bey ben yedukten sonra sıfrelerı yazıp atıyorum cubukları sıkıntımı olur ?

 41. emre dedi ki:

  ahmet bey çubuk yok kaybolmuş sıkıntı olurmu

 42. Gunel dedi ki:

  Merhaba ben şifreleri yazdım ama ne kazandım bilemedim😊

 43. yunus dedi ki:

  Ahmet bey çubuk yandan kırılmış parçası yok ama şifre yazan bölümü sağlam geçerlimi

 44. veysel dedi ki:

  Fişleri kaydettim çıkarsa kalpten giderim

 45. Furkan dedi ki:

  Ahmet bey bu seneki çekilişte 2 çekiliş hakkı kazandınız diyor çekiliş yaptığımız zaman peş peşe gelen 2 sıra mı bizim oluyor

 46. zeynep dedi ki:

  Bisi sorucam ben vandan katildim fakat isim geregi istanbuldayim ama ailem vanda hediyeyi onlar teslim alabilirler miiii

 47. tokatli yakup dedi ki:

  ahmet hocam 1 tane cubuk yarısı kırıldı kazanırsam gecerli olurmu sifre yeri duruyor sadece magnum yazan yeri kırıldı parçası duruyor

 48. Ali dedi ki:

  Gecen sene 10 mılyon cubuk gönderilmiş bunu 5 mılyon kabul edelim 3 tlden 15 milyon lira deli para iyi para

 49. Fatı Beklen dedi ki:

  Bizde eşimle sürekli şifre göndermeye çalışıyoruz.5 yaşındaki oğlumuzun sağlık problemleri var ve bu bizi oldukça zor duruma düşürdü.tedavi masrafları çok fazla..Allah kimseyi evladı ile sınamasın ama bize çıkarsa oğlumu daha iyi tedavi ettirebilirim diye umudum var…İhtiyacı olanlara bir umut….🙁

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, normalde bu şekildeki yorumları onaylamıyorum. Fakat yazanlara ve okuyanlara ders olması için sizin yorumunuzu onayladım.

   Öncelikle çocuğunuza Allah şifalar versin. İnşallah kısa zamanda sağlığına kavuşur.

   Daha önce de defalarca söylediğim gibi Magnum, Nescafe vb. gibi çekilişler için içinizde ufak da olsa bir umut olmasın. Çekiliş için geçen yıl 10 milyon şifre gönderildi ve 2 kişi hediye kazandı. Bu yıl da aynısı olacak. Şimdi içinizden “Çocuğumuz hasta, Allah bize acır ve arabayı çıkarır” gibi bir düşünce geçiyor olabilir. Siz ve sizden daha zor durumda olan milyonlarca insan var. Böyle bir düşünce size hayal kırıklığından başka bir şey kazandırmaz. Kaç şifre gönderdiniz bilmiyorum ama ortalama şifre gönderen birinin bu çekilişten hediye kazanma ihtimali 500 bin de 1.

   Bu sebeple çıkarsa çocuğumu daha iyi tedavi ettireceğim, ev alacağım kiradan kurtulacağım, iş yeri kuracağım vb. gibi hayaller kurarark bir sürü şifre göndermeye çalışmayın. Geçen sene 2500 den fazla şifre gönderen kişiler oldu. Hiç biri kazanamadı. Katılan kişi sayısı çok fazla ve kazanan kişi sayısı da çok az. 3 liraya Magnum alacağınıza çocuğunuza süt almanız daha mantıklı. İyi günler.

   • Fatı Beklen dedi ki:

    Ahmet bey yorumunuzu okudum siz beni gerçekten doğru anladığınızı mı düşünüyorsunuz magnuma umut bağladığım falan yok.tesadüfen rastladığım sitede yaptığım bir yorum yüzünden insana ders vermek amacıyla bu durumu bu şekilde lanse etmeniz doğru olmadı doğrusu çok şükür ben de eşim de oğluma yeteriz ikimiz de iyi birer iş sahibiyiz ..Ama bu bana iyi bir ders oldu sanırım böyle anlayışsız ve boş hayallerin peşinde koşan asıl sizsiniz .durum böyle olmasaydı o kadar işin arasında burada ne işiniz var? Hadi bakalım insanlara ders vermek için bir de bu yorumu yayınlayın da görelim…!!!!!

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Fatı hanım, eğer cevabımı sonuna kadar okursanız bu da sizin için ikinci bir ders olacaktır. Ders almaktan pek hoşlanmadığınızı anlıyorum ama eğitim şart.

     Yorumunuzda benim için “anlayışsız” ve “boş hayaller peşinde koşan” ifadelerini kullanmışsınız. Ayrıca “onca işin arasında burada ne işiniz var?” yazmışsınız. Öncelikle benim işimin bu olduğunu, yani kampanya bilgilerini okuyup, çocuğunuzun sağlık durumu hakkında yorum yazarak kullandığınız BeniKazan internet sitesinin yöneticisi olduğumu belirtmek isterim. Bu size burada ne işimin olduğunu anlamanız için yeterli bir cevap olacaktır.

     Şahsıma hakaret edip üstüne bir de yorumunuzun onaylanmasını istemişsiniz. İşte hiç bir düzenleme yapmadan yorumunuzu da yayına aldım. Umarım rahatlamışsınızdır.

     Şimdi size soruyorum: Siz tesadüfen rastladığınız her internet sitesinin yorum kısmına çocuğunuzun sağlık durumundan mı bahsediyorsunuz? Sağlık masraflarının sizi ne kadar zorladığını mı yazıyorsunuz? Çocuğunuzun sağlık problemleri ile Magnum çekilişinin ne ilgisi var açıklar mısınız? Neden özellikle çocuğunuzun bu durumundan bahsettiniz? Ben bunları neden yaptığınızı çok iyi biliyorum. Siz benim anlayışsız olduğumu düşünüyorsanız detaylı bir şekilde açıklayınız.

     “Bize çıkarsa oğlumu daha iyi tedavi ettirebilirim diye umudum var. İhtiyacı olanlara bir umut…” ifadelerini yazan sizsiniz. Apaçık bir şekilde araba çıkarsa diye umutlanıyorsunuz. Bunu neden inkar ediyorsunuz? Ayrıca bunu inkar ederken neden benim şahsıma ve yaptığım işe saygısızlık ediyorsunuz?

     Ben sizin ilk yorumunuza verdiğim cevapta genel bir cevap yazmaya çalıştım. Katılan kişilerin çok fazla olduğunu ve sadece 2 kişinin hediye kazanacağını bu sebeple bu çekiliş için bir beklenti içine girmemenizi tavsiye ettim. Eğer gidip Magnum almak yerine çocuğunuza süt alırsanız daha faydalı bir iş yapmış olursunuz dedim. Araba, ev, iş kurma vb. gibi hayallerle boş yere umutlanmayın, çünkü yaklaşık yarım milyon kişi içerisinden sadece 2 kişi sevinecek. Kalanlar ise hayal kırıklığı yaşayacak.

     Boş hayaller peşinde koşan kişiler “Ben kazanacağım” diye paralarının bir kısmını “özellikle” bu çekilişe yatıranlar ve çocuklarının rızıklarını bu çekilişe harcayanlardır. Tavsiyem bu çekiliş için olabildiğince az göndermeniz, daha çok hediye kazandıran çekilişlere yatırım yapmanızdır.

 50. Seydi dedi ki:

  Kampanya şartlarını okudum da bunu satamayacağımızı yazıyor fakat çoğu kişi ne bunun vergisini ödeyebilir ne de araca benzinini yetiştirebilir.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Seydi bey araba size çıktıktan sonra ve aracı üzerinize aldıktan sonra, aracı satmanıza kim engel olabilir? Araba benim ise ister satarım ister kiralarım istersem de yakarım. Kampanya koşullarında aracı satamazsınız diye bir ifade yoktur.

   Muhtemelen bir ifadeyi yanlış anlamışsınız. Arabanın değeri nakit olarak talep edilemez biçiminde bir ifade var. Bunun anlamı araba size çıkarsa “ben arabayi degil de parasını istiyorum” diyemezsiniz demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir