Nescafe Çekilişi 2019


Benzer Çekilişler:

676 Yorum

 1. Bahar dedi ki:

  Merhaba bana telefon cikdi garanti bankasina soylenen tutari yatirdim noter de 100 tl ucreti yatirdim kimlik fotokopileri hazir ama en altda
  4. Maddede yazan
  Veraset ve intikal vergisi odeme makbuzu diyor bunlari nereden cikarticaz
  Elimdeki garanti ve toter makbuzu bunlarmi yoksa vergi dairesine gitmemiz mi gerekiyor

 2. Serdar dedi ki:

  Ahmet bey ben telefon kazandım soyadım çağan ama çekilişte çagan çıkmış sıkıntı olurmu

 3. Dispne dedi ki:

  İyi aksamlar Ahmet bey geçmiş tecrübelerini dayanarak note 9 için yedeklerden ilk 10 sıra için kazanma şansı nedir yorumunuzu merak ediyorum?

 4. YUSUF dedi ki:

  Ahmet bey kazanan kişiler ortalama kaç şifre gönderiyor ?

 5. Kader dedi ki:

  Yedek tahkilerde sfreleri teslim etmzslerse brdaha cekilis olur mu ??

 6. Firdevs dedi ki:

  Ahmet bey merhaba benim sorum şöyle bazı kazananlar ya şifre paketini atmış ve ya kaybetmiş ve ya şöyle ben böyle bi vergi ödeyeceğimi bilmiyordum diyor otomatik olarak yedek talihlilere geçiyor dimi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kazanan kişiler kendilerinden istenen şifreli paketleri gösteremezlerse hakları yedek talihlilere geçecek.
   “Vergi ödeyeceğimi bilmiyordum” diyenler vergiyi ödemezlerse hakları yedek talihlilere geçer.

 7. Haydar dedi ki:

  Benim ismimi yanlış mı yazdılar acaba benim doğru ismim Haydar Arslan listede ismim Haydar Aslan gözüküyor acaba bu benmiyim başkasımı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, isimleri duyarak yazdığımız için sizin olma ihtimaliniz var. Canlı yayını izleyip katılım numaranızın eşleşip eşleşmediğini karşılaştırın. Eğer katılım numaralarınızı kaydetmediyseniz bir süre beklemeniz gerekecek.

 8. ali kaya dedi ki:

  ahmet bey iyi günler yedek tahlihlilerde aynı gün çekildi mi bu liste hiçbir yerde yayınlanmadı asıl liste yayınlandı yedek neden yok

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Evet asil talihliler ve yedek talihliler aynı gün belirlendi. Asil talihliler çekildikten sonra dinlenmek için çekilişe ara verildi. Çekilişin devamını izlemedik. Şuan yedeklerde olsanız bile beklemekten başka yapacağınız bir şey yok. Önce asil talihlilerin hediyelerini teslim alması beklenecek.

 9. Bilal dedi ki:

  İyi akşamlar Ahmet bey bu sonuçlar doğru mu acaba hayırlı geceler

 10. Melek dedi ki:

  Ahmet bey yedek tahlihlilerin ne zaman verilecek listesi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   27 Mayıs tarihinde.

   • İsmail dedi ki:

    Ahmet bey yani şimdi isimler verilmiş ama çoğunda şehir ismi yazmıyor neden acaba firma mı gizli tutuyor yoksa katılanlar mı şehir ismi yazmamış

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Firma gizli tutmuyor. Çekiliş esnasında sadece katılım numaraları ve isimler okundu. Şehir isimlerini bazen okudular bazen okumadılar. Bu sebeple okunanları yazdık. Tam ve doğru liste 27 Mayıs tarihinde Nescafe tarafından açıklanacak.

 11. Nil ciler söken dedi ki:

  Ahmet bey sabrinizdan dolayi sizi takdir ediorum gercekten harika bir insansiniz.

 12. serkan dedi ki:

  Ahmet bey sabrınıza hayran kaldım yahu :D

 13. Faik Kuver dedi ki:

  Ahmet bey evladım bizim haylaz torun bu neskayfelerin leylonunu sobaya atmış yarısını zor kurtarabildim işe yarar mı?

 14. Mll dedi ki:

  Toptancılar veya büyük marketler bi sürü kutuyu bu uğur da hibe edebilir diye düşünürsek benim gönderdiğim 87 rakamı çok az kalır eminim büyük firma veya kurumlar toptancılar falan yüzlerce göndermiş olacaklardır ki 15 milyona yakın bi katılımla bitti sanrm kazanma sansım nedir ola ki ?

 15. Kerimm dedi ki:

  Pakette vergiler hariç tüm yükümlülük yüklenici firmaya ait diyor nasıl oluyoda 46 bin lira gibi rakam çıkıyor çekilis sahibine bunu anlamış değilim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Aslında tam tersini diyor. KDV ve ÖTV hariç diğer yükümlülükler kazanan kişiye aittir. 46 bin liranın ne olduğunu yukarıda yazdık. Parasını verip araba alırken bile bi araba parası da vergi ödediğimiz bu ülkede çekilişten hediye kazanıp hiç vergi ödemeden kurtulacağınızı düşünmek çok iyi niyetli bir davranış olurdu. İster bir çekilişten hediye kazanın, isterseniz de Mısır’daki ölen Osmanlı subayı dedenizden miras kalmış olsun bunu üzerinize alırken vergi ödemeniz gerekiyor. İşte bu 46 bin liralık para “çok şanslı olma vergisi.”

 16. İbrahim dedi ki:

  Merhaba. Çekilişten çıkan araçların teslimatı için illaki istanbula gelmek mi gerekir. Başka ilde buluna bir Mercedes bayiinden aracı almak gibi bir durum varmı ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, çekilişlerde arabayı çekilişi düzenleyen firma veriyor, verilen arabanın markasına sahip olan firma değil. Çekilişi düzenleyen firma da çekilişte vermeyi taahhüt ettiği hediyeleri çekiliş başlamadan önce satın almak ve Milli Piyango İdaresine çekiliş izni için başvuru yaparken göstermek zorunda. Bu sebeple bir hediye kazandığınız zaman onu istediğiniz yerden almanız mümkün değil. Çekilişte verilecek araba ve telefonlar aylar öncesinden alındı ve kazanan kişileri bekliyor.

 17. Hafize dedi ki:

  Teslimat için bilgi verebilir misiniz ? Çıkmaz ama merak ettim ??

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Arabayı kazananlar İstanbul’a gelip teslim alacaklar. Telefon kazananlar ise kargo ile teslim alacaklar. Tabi öncesinde notere giderek paketlerini ibraz etmeleri gerekiyor.

 18. Berk söner dedi ki:

  Usta ben cekilise katıldım 3 kahve almistim ama hangisinin şifresini yolladığı hatırlamıyorum çıksa ne yapacağımı bilmiyorum ama 3 paketi sakladım çıksa sorun olur mu

 19. Özkan dedi ki:

  Merhabalar Ahmet bey. Şimdi ben internet sayfası uzerinden hep başvuru yaptım ve şifresini girdiğim paketleri attım. Ama kazanan kişinin bu paketini ibraz etmesi durumu var. Yalnız internet sayfasinda girdiğim her şifre icin bana bir numara zaten verildi. Benim bu durumda ne yapmam gerek.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Özkan bey, sizin bu durumda eğer inancınız varsa hediye çıkmaması için Allah’a yalvarmanız gerek.

   İnternet sitesinden girdiğiniz her bir şifre için size bir katılım numarası verildi fakat bu şifreleri kafadan sallamadan ya da bir yazılım sayesinde girmediğinizi nasıl ispat edeceksiniz? Eğer paket ibrazı zorunlu olmasaydı kimse çekilişe katılmak için ürün satın almazdı ve bilgisayar programları üzerinden şifreler üreterek çekilişe kayıt yaptırırdı. Paket ibrazı bu durumu önlemek için alınmış bir karar. Paket olmadan ne yazık ki hediye alamazsınız. Hakkınız yedek talihliye geçer.

 20. Hamit Aykut dedi ki:

  Vergi indirimden yararlanırmı %52 raporum var

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “Vergi indirimi” hakkınız var ama hangi vergilerde geçerli bunu bi araştırın? Marketten alışveriş yaptıktan sonra size kesilen 118 liralık fatura için “benim vergi indirim hakkım var, 118 lira değil 100 lira öderim” diyebiliyor musunuz? Ya da akaryakıt istasyonundan 7,14 liraya benzin alırken indirim hakkınızdan dolayı 3,5 liraya yakıt alabiliyor musunuz? Alamıyorsanız önce hangi vergilerde indirim hakkınız olduğunu araştırın ve daha sonra veraset ve intikal vergisi bu vergiler arasında mı ona bakın.

  • NEDİM dedi ki:

   Yeni getirilen yasa ile piyasa değeri 200bin tlnin üzerinde fiyatı olan tüm araçlara engellilerde vergisini ödemek zorunda

 21. Zeynep dedi ki:

  Şimdi bu araba bana çıktı bende gittim 15 günlük vergi şeysine söz verdim 46 bini galericiden aldım galerici adamla gittim vergiyi yatırdım arabayı bana verdiler o sırada o borç aldığım galericiyle oraya gittiğim için adama al abi bu arabayı bana tiko para ver senden aldığım parayıda fiyattan düş dedim ordakiler mırın kırın eder mi yani; yuh be kardesim arabayı satacağını bu kadar belli etmeseydin keşke falan derler mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Arabayı kendi üzerinize geçirmeden galericiye satmanız mümkün değil. Arabayı kendi üzerinize geçirdikten sonra teslimatı yapan kişiler sizden alacakları bahşiş sonrası arkalarını dönüp gidecekler. Araba sizin olduktan sonra da ister galericiye verin, ister noterdeki işlem yapan adama. Kimse karışamaz.

 22. ergin dedi ki:

  Telefonu kazandığımda kargo ıle alma ihtimalim var mı

 23. Melek dedi ki:

  Merhabalar şifre gönderdiğim de her gün sayı bir milyon artıyordu çok büyük rakamla kapadı sanrm çekiliş sayfası
  Sizce şirketler mi katılıyor şansımız onlara göre daha mı düşük ben 87 tane gönderdim ama neredeyse 15 milyon katılım şifresiyle bitti

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Nescafe ve Magnum gibi firmaların çekilişine katılım bu şekilde oluyor. Sayı oldukça yüksek. Bu normal.
   Şirketler derken neyden bahsettiğinizi anlamadım. Ne şirketi?

 24. Hayriye dedi ki:

  Peki önceki kazananların ismi neden hiç bir yerde yayınlanmadı magmum da nescafe çekilişlerinde kimler kazandı kazanan var mı bilinmiyor

 25. olcay çelik dedi ki:

  Ahmet bey yüzde 20 vergi diyorsunuz ama nette yaptığım araştırmada ivazsız vergi tablosunda 217 bin tl yüzde 10 dilimine giriyor. yüzde 20 nasıl oluyor kademe kademe bu vergiler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Olcay bey kanun maddesinin çekilişlerden kazanılan hediyeler için özel bir maddesi var. Orada çekilişlerden kazanılan hediyenin değeri ne olursa olsun vergi oranı %20 yazıyor.

 26. Sema dedi ki:

  Ben çaliştiğim için firmamin adresini yazdim aksi taktirde tebligat eve gitse nerden bulacaklar beni şimdi kafami kurcalayan soru bu firmanin adresini verdim diye hediye çiksa alamiyormuyum patronumuzmu alacak

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Yeni sezonda bir alana bir bedava kampanyası yapan bir kıyafet firmasından aldığınız elbise, iş yerinize sizin adınıza kargo ile geldiğinde “Kargo sizin adınıza ama iş yeri sahibi siz değilsiniz. Bu yüzden bu elbiseyi iş yeri sahibi olan Mahmut beye vermek zorundayız.” dediler mi hiç? Adres ve telefon gibi “iletişim bilgileri” adı üstünde sizinle iletişim kurulması için isteniyor. Telefon numarası verirken illaki kendi adınıza kayıtlı bir numara vermenize gerek yok. Tarife ücreti düşük olsun diye öğrenci olan kardeşiniz adına aldığınız telefon numarasını da verebilirsiniz. Kimse bunu sorgulamaz. Adres de aynı şekilde.

   Siz çekilişe kimin adına katıldıysanız adres olarak beyaz sarayı da verseniz kazanan kişi siz olursunuz.

 27. Batu dedi ki:

  Merhaba çekilişe katıldım şansım olur arabayı kazanırsam arabayı satabilirmiyim sadece kazanan kişidemi kalıyor yoksa

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba çekilişten araba kazanmak arabayla evlenmek anlamına gelmiyor. Kaldı ki evlendiğiniz de bile boşanma hakkınız var. Boşandığınız zaman da eski eşiniz bir başkasıyla evlenebiliyor. Araba sizin olduktan sonra ister satın, ister kiraya verin. İster boyatın, isterseniz de parçalayıp parça parça satın. Ne yapmak istediğiniz size kalmış.

 28. Turgay dedi ki:

  Ahmet bey sabrınıza hayranım;) ben sınıf öğretmeniyim 1. Sınıftan bu kadar saçma sorular gelmiyor , ben de ne demeye okudum bilmiyorum bu kadar soru ve cevabı ;)

 29. Ogün Kafaroğlu dedi ki:

  Arabanın vergisi 42 bini ödeyince araba bizim oluyor dimi teşekkürler.

 30. sezaiyegen dedi ki:

  ahmet bey iyi günler ben kendi adıma 100 kadar şifre yolladım şansımız artsın diye eşim adınada yolladım aynı bilgisayardan. ikimizede hediye çıkarsa ikisinide verirlermi acaba birde eşimin ismi kimlikte semira diye yazıyor ama ben kayıt ederken semra diye yazmışım hediye çıkması durumunda bir sorun olurmu. ismi düzeltmek mümkünmü

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, aynı bilgisayardan iki farklı kişi adına katılım sağlamanız sorun olmaz. İki kişi de kendi adına gönderilen şifrelere bir hediye çıkması durumunda hediyesini alabilir.

   İsim konusunda bir iki harf hatasından dolayı sorun çıkarmıyorlar. Sonuç olarak paketler de sizde. İsim düzeltmek yok maalesef.

 31. Oguzhan dedi ki:

  Kazanmamıza dair hemen hediyeyi teslim almaya gidiyormuyuz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Önce biraz sevinin, sonra sakince sizi aramalarını bekleyin. Kazandığınız hediyeye göre teslimat zamanı değişiyor. Araba kazanırsanız özel bir etkinlikle araba teslim edileceği için bir süre beklemeniz gerekebilir.

 32. Muhammet özal dedi ki:

  Şansın varsa o seni elbet bulur bin katılım yaşanan çıkacak diye birşey yok bir katılanların yok elbet.
  Ahmet Bey katılma adetimi öğrenebileceğim bir yer varmı nedeni her 50 katılım hakkı olana garanti hediyeler var 49 da kalmayalım en azında herkese bol şans

 33. Hakime Hamarat dedi ki:

  Merhabalar ben üniversite 3.sinif öğrencisiyim. Ordu Ünye de yaşıyorum. Mesela araba çıktı 42 milyar vergisini ödeyip arabayı aldım daha sonrasında bu ödediğim toplu paradan sonra böyle yüksek miktar ödeyecek miyim yoksa sadece motorlu taşıtlar vergisi olan 800 mü düzenli olarak ödenecek? Artı telefon çıktı diyelim telefonu almak için oraya gelmeme gerek var mı yoksa şirket paketleyip gönderiyo mu ??

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Merhaba, düzenli olarak 42 bin lira ödenecek olsa herhalde çekilişe katılmamak için yarışırdık. Sadece bir kez ödenecek. MTV ve sigorta düzenli olarak ödenecek.

   • birkan dedi ki:

    Ahmet Bey merhaba ben çekilişe katıldım baya gönderdim diyelim ki bana çıktı telefon veya araba ama nescafe paketim yok çöpe attım her seferinde bilmiyordum saklanması gerektiğini bilmiyordum.
    Ama girdiğim şifreler kesinlikle bana ait ücretle alınmış nescafeler ve hir bir yerde çıkmaz başkası tarafından benim şifrelerim sorun olurmu bu durum ?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Muhtemelen bu soruya daha önce 1 milyon 658 bin 485 kez vermiş olduğumuz “şifreli paket yoksa hediyenizi teslim alamazsınız” cevabını okumanıza rağmen yine de tekrar sorma ihtiyacı hissetmişsinizdir. O halde bir kez daha tekrar edelim, paket yoksa hediye de yok. Şifreler kesinlikle de size ait olsa, şifreli paketlerle boy boy fotoğraflarınız da olsa, paketi gösteremediğiniz sürece hediyeyi almanız mümkün değil.

     Lütfen bir çekilişe katılmadan önce “çekilişe katılım koşullarını” okuyunuz. Paket üzerinde saklamanız gerektiği yazıyor. İnternet sitesinde yazıyor. Reklamlarda yazıyor. Umarım size hediye çıkmaz. Yoksa çok üzüleceksiniz.

 34. Şilan Derman dedi ki:

  Ahmet bey ömür boyumu vergisini ödeyeceğiz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Eğer “Ben bu arabayı kullanmak istiyorum, bu yüzden arabayı satmadan vergileri ödeyeceğim” diyorsanız ve asgari ücretle çalışan biriyseniz muhtemelen ömür boyu sürer. Arabayı üzerinize geçirmek için yaklaşık 46 bin lira harcamanız gerekecek. Elinizde hazır para yoksa ya bankadan ya da tefeciden bu parayı temin edeceksiniz. 46 bin lirayı bankadan alırsanız 60 ay vade ile aylık 1.348 lira ödeyerek kredi borcunuzu tamamlarsınız. Bu sizin için çok zor bir ödeme seçeneği olur. Tefeciden alırsanız size 60 ay vade vereceğini sanmıyorum. Arabayı almak için bu parayı istediğinizi söylerseniz muhtemelen bu arabayı elinizden almak için her türlü baskıyı yapacaktır size.

   En iyisi satın ve ömür boyu huzursuz olmaktan kurtulun.

 35. Hasan dedi ki:

  Dükkanın adina gönderdin ciksa hediyeyi alma imkanimizvarmi

 36. Gonca dedi ki:

  Ahmet bey ben ögrenciyim eğer çıkarsa arabanın vergisini kaç gün içersinde yatırmamız gerekiyor hemen gelip kağıttaki kodu size göstermek zorundamıyız yoksa zaman tanıyor musunuz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Arabayı kazanırsanız muhatabınız ben olmayacağım :) Muhatabınız çekilişi düzenleyen firma Nescafe temsilcileri olacak. Arabayı kazanırsanız hemen gelmenize gerek yok. 15 gün süreniz var. Ne yazık ki zaman tanımıyorlar.

 37. Anıl Taşkın dedi ki:

  Ahmet abi katılım koşullarını okudum şu dikkatimi çekti ( ÖTV ve KDV hariç diğer yasal yükümlülükler talihlilere aittir ) bunlar bana ait değilse neyin vergisini alıcaklar benden

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Merhaba Anıl, “Türkiye vergi cenneti bir ülkedir. Vergiden çok ne var :)” Hiç merak etme, kazanırsan ödemen gereken vergi veraset ve intikal vergisi olacak. Ne kadar olduğunu da yukarıda yazdık.

 38. Makbule dedi ki:

  Ahmet bey ne kadar şifre atarsak okadar şansımız mı yükseliyo yoksa katılım yapmak yeterli mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kampanyanın açıklama kısmına yazdığımız “Ne kadar çok şifre gönderirseniz kazanma ihtimaliniz o kadar çok artar.” ifadesinin sorunuzun cevabı için yeterli olduğunu düşünüyoruz.

 39. Kazım dedi ki:

  Cekilis numarasindanmi takip edecez yoksa paketeki sifreyle

 40. Yeşim dedi ki:

  Katılımın kaç kişi olduğunu nereden görüyorsunuz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifre gönderdiğinizde size gelen katılım numarasından kaç kişinin katıldığını görebilirsiniz.

   • Ferdi dedi ki:

    Katılım numarasını kaydetmiyorum mesela ekran kırparak sadece şifreyi girdim ve paketini sakladim …. katılım numarasından nasıl bakicam görmek istiyorum ???

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Ekran kırparak şifreyi nasıl girdiğiniz anlamadım. Bir şifre daha göndererek gelen katılım numarasından kaç kişinin olduğunu öğrenebilirsiniz.

 41. ali dedi ki:

  intikal vergisini 2-3 ay sonra ödeme imkanımız var mı

 42. mert dedi ki:

  diyelim o gün şans benimdi ve bir araba bir de telefon kazandım. her 2 hediyeyi de alma hakkım olacak mı ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kampanya koşullarını okuyunuz. Sadece bu çekiliş için değil sitemizde yayınlanan tüm çekilişler için geçerli olan kural “bir kişi yalnızca bir hediye kazanabilir.” Önce araba çekilişi yapılır. araba çekilişinde kazanan isimler telefon çekilişinde ismi okunsa dahi kazanmış sayılmaz. Çekiliş tekrarlanır ve yeni bir isim belirlenir.

 43. Melek dedi ki:

  Merhabalar çok hızlı artıyor katılımcı sayısı gözüm korktu doğrusu ben de birçok kez gönderdim ama her gün neredeyse bi milyona yakın sayı artıyor şirketler mi katılıyor dersiniz

 44. jumakuly dedi ki:

  Ahmet abi yabanci olsanda hediyeni alabilirmiyim?

 45. Elif dedi ki:

  Ehliyetim yok diyelim arabayı kazandım vergiyi ödeyecek paramda var diyelim. Arabayı alabilir miyim ? Sıkıntı çıkar mı ?

 46. Gonca dedi ki:

  Ahmet bey ben öğrenciyim diyelim ki araba bana çıktı nerden bulacağım ben 42 bin tlyi taksit taksit versek olmaz mi acaba

 47. Mustafa dedi ki:

  Bu araba çıkarsa vergi borcunu dert etmeyin.. Nasıl olsa bağdat caddesinde ya da etilerde bi galerici zaten sizi bulur..

 48. Hasan dedi ki:

  Merhaba Ahmet, Nescafe kod numarasını gönderdim ve firmadan 21/5/2019 tarihinde çekilişi kazandığımı belirten bir mesaj aldım. Bu ne anlama geliyor?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, bu durum “gelen mesajı anlamadığınız” anlamına geliyor. Çekilişe katılım 15 Mayıs 2019 tarihine kadar devam edecek ve çekiliş 21 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak. Henüz çekilişi yapılmamış olan bir kampanyadan hediye kazanmanız mümkün değil. Gelen mesajı tekrar okuyunuz.

 49. Emin dedi ki:

  Şifreleri gönderdikten sonra paketleri atmıştım kazanma halinde ciddi bir sorun olur mu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Elbette. Bu durum ciddi kalp rahatsızlıklarına neden olabiliyor. Bilim insanları tarafından Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre Nescafe paketinden çıkan şifreyi gönderdikten sonra paketi atan kişilerin kalp krizi riski, paketi saklayanlara oranla 10 kat daha fazla. Umreye giden bir arkadaşınız ya da akrabanız varsa haber verin size hediye çıkmaması için kabede dua etsinler. Aksi halde kazanmanız durumunda paketiniz olmadığı için hediyeyi teslim alamayacaksınız. Hakkınız yedek talihliye geçecek.

 50. Fırat dedi ki:

  Şimdi kazansam vergi borcunu kaç günde ödemek gerek

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tek bir günde ödemeniz gerekiyor. Parayı toparlayacaksınız ve tamamını aynı günde ödeyeceksiniz. Gün olarak veya ay olarak taksit seçeneği yok ne yazık ki.

 51. Halis çelik dedi ki:

  Ahmet bey siz katıldınız mı

 52. Mehmet dedi ki:

  Merhaba katılım numarayla ne yapılması lazım acaba ve günde kaç tane paket şifreyi yükleyebilirim? Ben kazanırsam nasıl haberim olur? Şimdiden teşekkür ederim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Mehmet bey, katılım numarasını saklamanız yeterli. Günde kaç paket şifre yükleyebileceğinizi bana değil kendinize sormalısınız. Adam tutup bilgisayarın başına oturtup sabahtan akşama kadar da şifre yükleyebilirsiniz, sizin bileceğiniz iş. Kazananları bu sayfadan açıklayacağız. Takip ederseniz haberiniz olur.

 53. Gülcan dedi ki:

  Ya neden vergi borcu var şahsen ben. Ev kızıyım çıkarsa bu vergi borcunu nasıl ödiyecem ahmet bey

 54. orhan dedi ki:

  İlk defa hediyelerle ilgili bir siteye rastladım ve detaylıca araştırdım. Allah razı olsun sizden herkese sabırla itina ile cevap verip memnun etmişsiniz. Elleriniz dert gmrmeye güzel gardaşım.

 55. Mehmet Zahit dedi ki:

  Birkaç şifreyi yolladım, yollandı gözüküyor fakat gönderirken sayfa hata vermişti sanırım o nedenle mailime kod gelmedi ne yapmalıyım?

 56. Rabia dedi ki:

  Ahmet bey çekilişe katılmak için şifre gönderdiğimizde takip edebileceğimiz bir numara veriliyor. O numarayı kaybetsek birşey olmaz değil mi?

 57. Buse Çetin dedi ki:

  Ahmet Bey sürekli her sene olan çekilişe katılıyoruz ve ciddi anlamda nescafe sayısı fazla ama hiç çıkmıyor.Diyorlar ki bu işte bişey var.Tandıklarına ayarlıyorlardır.Bir oyun dönüyordur diyorlar inanmıyoruz noter huzurunda oluyor ama bi sormak istedik.tabi ki sizde buradan evet oyun demezsiniz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Merhaba Buse hanım, eğer bir oyun olsaydı bir hile olsaydı böyle bir şeye internet sitemizde yer vermezdik. Mesela biz Milli Piyango çekilişlerine ve sonuçlarına internet sitemizde yer vermiyoruz. Nescafe, Magnum gibi çekilişlerden hediye kazanmak çok zor. Çünkü katılım sayısı çok yüksek hediye sayısı çok az. Mesela Magnum çekilişi için yaklaşık 15 milyon şifre gönderiliyor ama sadece 2 şifreye hediye çıkıyor. Neredeyse 2 milyona yakın insan katılıyor çekilişlere. 2 kişi kazandıktan sonra geriye kalan 1 milyon 999 bin 998 kişi “Neden bana çıkmadı hile mi var?” acaba diye düşünmeye başlıyor. Oysaki bu çok yersiz. Çıkmaması değil çıkması şaşırtıcı olmalı. Çıkmaması çok normal :) Aynı bu çekiliş gibi.

 58. Nevin dedi ki:

  iyi günler çekilişe kayıt olurken evliydim su an bosaniyorum soyadı değişik olucak hayirlisiyla arabayi kazandigimda bosanma ilamami yanimda mi goturmem lazim?boşanma sonrası kendi soyadı oklucak ama cekilise katilirken evli oldugum soyadimla kayit oldum

 59. Bünyami dedi ki:

  Bu arabayı kazanan ehliyetsiz olabilir sonra ehliyet alabilirmi

 60. Tolga dedi ki:

  Bi hediye vereceksiniz onuda borcuyla veriyorsunuz kim nerden 42 bin tl bulsun da versin vergisi icin

 61. Veysel dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey.İsim ve soy ismimizi değişik yazsak olur mu?Ya da araba bize çıksa gizli tutmak istesek olur mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Veysel bey, isim ve soyisminizi değişik yazsanız olmaz. Mesela siz Veysel yerine Veysi yazdınız. Araba da size çıktı. Kimliğinizi isteyecekler. Katılan kişi ile kimlik getiren kişi aynı olmadığı için hediyeyi teslim alamayacaksınız. İsminizi gizli tutamazsınız. Çekilişe katılarak kazanmanız durumunda firmanın yapacağı tüm etkinliklerde bulunmayı da kabul etmiş oluyorsunuz. Bu çekilişe katılım şartlarında yazıyor.

   • Veysel dedi ki:

    Teşekkürler.Ahmet bey.Verdiginiiz örneğin aynısını yapıyordum.Artik dikkat ederim.İyiki varsınız.iyi çalışmalar.

 62. Yusuf Enes dedi ki:

  Nescafe puanlarımı harcarsam kazanma olasılığım düşer mi?

 63. Kadir dedi ki:

  Ahmet bey diyelimki hediyeyi kazandığımız taktirde vergi borcunu ödeyemedik hediye bi zaman sonra iptal oluyormu

 64. Abdulkadir dedi ki:

  İstediğimiz renk oluyor mu

 65. hüseyin dedi ki:

  Katılım numarası email sildim problem olurmu çıkan kişiye zaten paket şifresindeki numaraya göre çıkmayacakmı sonra sayfanın ilanında adı soyadı yer alacak değilmi birde paket kısmında komple paket lazım mı ben genelde kafasını kesip şifre kısmını saklıyorum yoksa kopmlemi saklamamız gerekiyor buda zor olur yani ??????*

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Katılım numarasını saklamanız zorunlu değil. Ama çekilişler paketten çıkan şifreye göre değil katılım numarasına göre yapılıyor. aynı Milli Piyango biletinin üzerinde yazan numaralar gibi. Fakat buradaki tek fark o katılım numarasının kime ait olduğu sistemde belli. Yani siz saklamasanız da Nescafe bunları saklıyor. Çekiliş yapılıp kazananlar açıklandığında sizden şifreli paketi isteyecekler.

   Şifreli paketlerin kafa kısmını kesip atabilirsiniz. ama kalan kısmı olduğu gibi saklamalısınız. Sadece şifrenin olduğu kısmı sıfırlayarak kesip saklamayınız.

 66. Kazım dedi ki:

  Katılim numarasi onemlimi

 67. G.KAMAR dedi ki:

  Kazanırsak vekaletname ile hediyeyi başkasına aldırabilir miyiz.

 68. ÖZGE SAN dedi ki:

  Engelli arkadaşlar için kazanmaları durumda onlarda vergiye tabi midir?

 69. Ramazan dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar acaba çekilişte araba yada telefon kazanırsam teslimat ne zaman olur

 70. Furkan dedi ki:

  Ahmet bey ben şifre gönderdim bana bir numara verdi nereden takip ede bilirim acaba

 71. Nesil dedi ki:

  İyi geceler.Aslında biri daha sormuş ama tam emin olamadım tekrar sormak istedim şifreli ambalajı açtığımız zaman ambalajın buradan açınız kısmı yırtıldı ve atıldı kazanmamız durumunda geçerli olur mu ona göre göndereceğim şifreyi çok teşekkür ederim şimdiden.

 72. kkk dedi ki:

  Merhaba,bir sorum olacak şifre de noktalama işareti var ve bütün şifreyi yazdığımız da harf fazlalığından dolayı eksik şifre oluyor yani şifrenin hepsini yazamıyoruz nasıl olacak.

 73. Mehmet Zahit dedi ki:

  Aracın vergisi neden o kadar yüksek anlayamadım? Açıklayabilirseniz memnun olurum… (internetten biraz araştırdım ama faydalı bir bilgiye ulaşamadım…)

 74. Utku dedi ki:

  Ahmet bey hediyelerin vergisi ne kadar zamanda ödeniyor

 75. Burhan dedi ki:

  Ya ben internetten kolay bir sekilde sadece sifre gonderemezmiyim yardim

 76. Hüseyin dedi ki:

  Gönderdiğim şifrelerin bazıları daha önce kullanılmış diye mesaj geliyor..yeni açtığım paketten şifreler birden fazlamı yoksa bazıları katabile şifremi gönderiyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yeni paketten çıkan bir şifrede böyle bir uyarı alıyorsanız müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Normalde bir şifre yalnızca bir kez gönderilebilir.

 77. İsmail dedi ki:

  Ahmet bey kayıt yaparken siteye şifre yollamak için soy ismimi yanlış yazdım değiştiremiyorum sorun olurmu teşekkürler

 78. Hulusi dedi ki:

  Dün geceden beri siteye girilmiyor .sorun nedir ahmet bey

 79. berat dedi ki:

  gönderdiğimiz şifre sonrası mail hesabımıza gelen takip numaralarını saklamalı mıyız ?

 80. Şiyar dedi ki:

  Ahmet bey bu şifreyi gönderdikten sonra katılım numarası yoluyor hepsini almak sorundamıyız belki ben binlerce yoluyacam binlerce takip numarası almak sorunda değilim herhalde değil mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hepsini almak zorunda değilsiniz. Katılım numaralarınız sisteme kayıt ediliyor. Çekilişler katılım numarasına göre yapıldığı için bu sene böyle bir sisteme geçildi. Şimdi çekiliş günü açıklanan numara kime aitse o kazanmış olacak. Önceden katılım numaramızı sadece Nescafe biliyordu.

 81. Hakan dedi ki:

  Bizim maddi durumumuz kötü ne yapmak lazım.?

 82. Ahmet dedi ki:

  Katilim şifresi gelmiyor bazen sorun olurmu ?

 83. Ayten dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey. Merak ediyorum da siz de bu çekilişlere katılıyor musunuz? Daha önce herhangi bir çekilişi kazandığınız oldu mu mesela?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba evet katılıyorum. Daha önce Turkcell’den bir akıllı telefon ve kulaklık kazandım. Mutfak robotu, çanta vs. ufak tefek hediyeler de kazandım.

 84. Gurgen dedi ki:

  Katılım Koşullarında
  ”İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV hariç diğer yasal yükümlülükler katılımcılar tarafından ödenir.”

  Bu maddeden çıkarttığım sonuç aracın ana parasını kazanan kişi ödüyor. ÖTV+KDV sini onlar karşılıyor yanılıyor muyum ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Evet yanılıyorsunuz. Siz veraset ve intikal vergisi ile aracı üzerinize alma işlemlerindeki parayı ödeyeceksiniz. Bir de MTV ve sigorta parası tabi.

   • Bahar dedi ki:

    Ahmet bey katılım koşullarında ÖTE ve KDV hariç diğer yasal işlemlerden kazanan talihli sorumlu olduğu yazılı peki eğer şanslı kişiler neyin vergisini ödeyecekler..

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Lütfen yukarıdaki kampanya detaylarında “Kazanan Kişi Ne Kadar Vergi Ödeyecek?” başlığının altında yazan açıklamayı okuyunuz. Aracı kazanmanız durumunda hadi anahtarı alıp gideyim diyemiyorsunuz. Aracın tescil işlemleri var. Aracı üzerinize alırken oluşacak noter masrafları size ait. Bunun dışında MTV ve sigortada size ait. KDV ve ÖTV dışındaki diğer yasal yükümlülükler derken bunlardan bahsediyorlar.

 85. Abdullah dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey; ben 13.02.2019 tarihinde 7 adet şifreyi internet kanalı üzerinden gönderirken çekilişi takip edebileceğim katılım numaraları göremedim; İnternet yada sitenin sorun olduğunu düşünürekten tekrar denedim ama şifreleri kabul etmiş gözüyor. Daha sonrasında e-mail adresimden takip numaralarını kontrol etmek üzere baktığımda Sadace 2 tanesinin şifresinin takip katılım numarası e-mail olarak gelmiş.

  Ahmet bey; Peki bu durumda benim çekiliş için göndermiş olduğum diğer 5 adet çekilişe katılım numaralarını nasıl öğrenebilirim?

 86. Ahmet dedi ki:

  Eski kampanyalara ait geçen yillardan kalan paketlerdeki sifreleri de gonderebilir miyiz

 87. Ünal dedi ki:

  Bir kişi birden fazla şifre gönderip çekilise katılabilir mi ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yukarıdaki kampanya açıklamasında yazdığımız “Ne kadar çok şifre gönderirseniz kazanma ihtimaliniz o kadar çok artar.” ifadesi sorunuza cevaptır.

 88. Hafsa dedi ki:

  Merhaba. Geçen seneki araba talihlileri kaç şifre göndermisler. Bilginiz varmi.

 89. mustafa dedi ki:

  merhaba Ahmet Bey
  iki sorum olcak merak ettiğim
  çekilişe katılma formunda istenen e posta adresinin yanlış girilmesi sıkıntı olur mu
  ayrıca aynı e posta adresi ile birden fazla kişi için yani farklı isimler ancak aynı e posta ile katılım yapılabilir mi
  ( inş. derdimi anlatabilmişimdir :))

 90. Berr özcan dedi ki:

  Ahmet bey ben şifreyi gönderdim beni ararlar mı? ??

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifre gönderdiniz diye sizi neden arasınlar ki? Geçen yıl çekiliş için 10 milyon 298 bin 90 adet şifre gönderildi. Nasıl arayacaklar bu kadar insanı?

 91. kutlu dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey. Aynı mail adresiyle farklı isimlerle katılsak sorun olur mu?

 92. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey katılım numarası 6 haneli geliyor mesela 345762 hadi basında 0 da olursa 7 haneli olur milyonlar olarak çekiliş e katılım olursa 8 hane li olur bize gelen bu 6 geneli rakamlar ise yaramıyor mu yani pek anlayamadım bu işi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişte kazanan kişiler katılım numarasına göre belirleniyor. Geçen yıl çekilişe 10 milyon 298 bin 90 adet şifre gönderildi. Yani 8 haneli bir sayı. Kazanan kişileri belirlemek için içerisinde 0’dan 9’a kadar toplar olan 10 tane küreyi yanyana koydular. Sadece özel olarak 10 milyonlar basamağına denk gelen kürede 0 ve 1 vardı, diğer rakamlar yoktu. Çekilişler yapıldı ve yan yana gelen 8 basamaklı numaralar kimin katılım numarasıysa onlar kazandı.

   Diyelim ki şuan size 359788 nolu katılım numarasını verdi. Eğer çekilişe 1 milyondan az şifre gönderilirse 6 küre olacak ve buna göre çekiliş yapılacak. Eğer 1 milyonu geçerse 7 küre olacak ve milyonlar basamağındaki sayı 0 gelip kalan kısımlar sizin katılım numaranız olursa siz kazanmış olacaksınız.

   Katılım geçen seneki gibi 10 milyonu geçerse bu kez 8 küre olacak ve sizin kazanmanız için son 2 basamağın 0 gelmesi gerekecek.

 93. Abuzer dedi ki:

  Mrb ahmet bey peki herhangi bir borcu olan yada icralik olan kişide arabayi alabiliyor mu acaba arabanin vergisini ödedikten snra

 94. Hatice dedi ki:

  Ahmet bey ben uye olmadan direk nescafe cekilis sayfasinda kodlari yazıp gonderdim bi yeterli olur mu

 95. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhabalar ben çekilişe katildikdan sonra puanlarda geldi puanlarima hediye alabiliyomuşum puanlarimi kullandim bana bi kod verdi bu kodla hediyeni alabilirsin diye nasil aliniyo hediye internet sitesindenmi veya burger king gin kendisine gidip o kodu mu göstermek lazim

 96. Furkan dedi ki:

  Ahmet bey bir kac sifre ile katilim yaptim(sansim cok olsun diye).Her birinde yeni katilim numaralari verdi takip etmeniz için diye.Ne işe yariyor saklamam lazim mi?TESEKKURLER SIMDIDEN…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş şifrelere göre değil katılım numarasına göre yapılıyor. Aynı Milli Piyango biletinin üzerinde yazan sayılar gibi. Çekiliş günü kazanan numarayı açıklayacaklar. Bu numara size verilen katılım numarası ise siz kazanmış olacaksınız.

 97. Batuhan öztürk dedi ki:

  Acaba ne kadar çok şifre girersek mi kazanacağız yoksa ne kadar farklı isim olırsamı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hiç biri. Geçen yıl 10 milyonun üzerinde şifre gönderildi. Siz 1 milyon şifre gönderseniz de yapıacak çekilişte bu geriye kalan 9 milyon şifreyi göndermiş olan kişilere de çıkabilir. Farklı isimlerle çekilişe katılmak size birden fazla hediye kazandırabilir. (Size derken dolaylı yoldan size) Mesela elinizde 5 şifre var. Bunu annenizin babanızın adına da gönderebilirsiniz. Onlardan birine çıkarsa araba sizin de olmuş olur. Böyle güvenebileceğiniz kaç kişi varsa farklı farklı göndermek daha faydalı olur. Böylece bir eve birden fazla araba veya telefon çıkabilir.

   Önemli olan yazdığınız isimler gerçek kişilere ait olsun. Ama ne kadar farklı isim yazsanız da bu iş nasip işi. Çekilişe yüzbinlerce kişi katılıyor. Herkes kazanabilir.

 98. Halit ali yücel dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey gönderdiğimiz şifreli paketlerin üzerinde kampanya reklamı olması şartı VARMI?? yani resimsiz paketler kullanılabilir mi??

 99. serdar dedi ki:

  interneten mesaj atabiliyormuyuz kabul edliyor mu

 100. Veysi Çetin dedi ki:

  Merhaba ben Mardin den Veysi Çetin şifremin paketi yırtıldı da şifreyi makasla kestim sorun olur mu acaba

 101. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhaba paketi açarken şifreli yeri yirtilmazsa oldu dımi benim bi kac paketim üstünden açerken biraz yirtildida

 102. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhabalar ben turkmenistan vatandasiyim burda ikamet ediyorum eger ben hediye kazanirsam hediyeyi alabilirmiyim genellikle nufus cuzdan fotokopisi isteniyomuş noter ibranamesi ve ikamet izni karti ben turk vatandaşi olmadiğim için nufus cuzdanim yok ama pasaport numaram ve ikamet iznmim var
  Sorum şu burda çalişan kardeşim var onun çalişma izn herşeyi var ben kazanirsam onun üzerinden hediyemi teslim alabilirmiyim veya kendi patronum nufus cuzdaninin fotokopisini verirse onunla alabilirmiyim
  Ben çekiluşe katilmaya başladim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, İkamet izninizi ve pasaportunuzu göstermeniz yeterli olacaktır. Hediyeyi çekilişe katılan kişi kazanır ve kazanan kişi hakkını bir başkasına devredemez.

 103. Ahmet dirlik dedi ki:

  Merhaba ahmet bey mükerrer katılımlar elenecektir diyor ne anlama geliyor acaba teşekkür ederim

 104. Deniz Gündoğan dedi ki:

  Hadi inşallah benim çok ihtiyacım var

 105. Ercan Topuz dedi ki:

  Ahmet bey arabayı satmayacağım için acaba nekadar vergi öderi

 106. Ahmet Selman dedi ki:

  Değerli Ziyaretçilerimiz, aşağıdaki yorumlar bir önceki çekilişe aittir. Lütfen dikkate almayınız. Nescafe 2019 Çekiliş kampanyası 15 Ocak 2019’dan itibaren geçerlidir.

 107. Müslüm dedi ki:

  Ahmet bey ben araba talihlisiyim arabayı ne zaman alabilirim ne zaman çağıracaklar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Müslüm bey ajans ile iletişime geçmediniz mi? Size bir tarih vermediler mi? Biz ne zaman teslim edeceklerini bilmiyoruz. Ama genellikle 1 ay içerisinde teslim ediliyor.

 108. BERKANT dedi ki:

  Ahmet bey isminizin eyüp olması gerekirdi ne kadar sabırlısınız :)

 109. burak dedi ki:

  500 tane gönderdik hiç bişey çıkmadı herzamanki gibi :D

 110. Ali kayan dedi ki:

  Merhabalar Araba çıkan kişilere aynı zamanda Mail ve mesaj yoluyla bildirimde bulunuyor musunuz. İsim benzerliği olabilme ihtimalinden dolayı

 111. Antalyali dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey yukarda görüyorum ki ismim var bu kesin net bir bilgimidir

 112. Halil yozgat dedi ki:

  1-Araba bana cikarsa arabayi otogalericiyle anlassak vergiyi o odese arabayi alip satabilirmiyiz
  2-Telefon cikarsa vergiyi nasil odeyecegiz
  3-Araba cikarsa nasil ulasacagiz size istanbulun neresinde alacagiz arabayi ehliyetim yok arabayi alabilirim degilmi Araba cikarsa bizden ne isteniyo

  • Ahmet Selman dedi ki:

   1-Araba size çıksa, araba için oto galerici ile anlaşsanız, vergiyi oto galerici ödese ve arabayı alsanız tabi ki satabilirsiniz. Zaten arabayı satmayacaksanız neden oto galerici ile anlaşıyorsunuz?
   2-Bu sorunuzu anlamadım. Bir ödeme nasıl yapılıyorsa aynı şekilde yapacaksınız.
   3-Araba çıkarsa bize değil arabayı kazandığınız firmaya ulaşmanız gerekiyor. Türkiye’de araba almak için ehliyet sahibi olma şartı yoktur. Araba kazanırsanız sizden kimliğiniz ve vergi istenecek.

 113. Ayşegül dedi ki:

  Ahmet bey acaba bu yıl ne kadar şifre gönderildi sayısı belli oldu mu ?

 114. tarık dedi ki:

  Merhaba ahmet bey öncelikle bu kadar kişiye cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum her yiğidin harcı değil sorum şu 26 sında açıklancak diye biliyorum sonuçları takvim gazetesindende öğrenebiliyoruz dimi

 115. Hüseyin dedi ki:

  Nescafe çekiliş sonuçlarına nasıl bakıcam kime çıktı diye bana çıktı belkide :)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Eğer evinizde bir zaman makinesi varsa hemen içine atlayıp 20 Nisan 2018 tarihine giderek çekiliş sonuçlarına bakabilirsiniz. Evinizde böyle bir makine yoksa çekiliş sonuçlarına bakabilmek için 20 Nisan tarihine kadar beklemeniz gerekecek. Çünkü henüz çekiliş yapılmadı.

 116. bahtsiz bedevi dedi ki:

  Ahmet bey ben üniversitede kantininde çalışıyorum yaklaşık olarak 2500 tane gönderdim ama paketleri koyacak yer bulamadığım için attım ne olsa sistem kaydediyor. Şimdi çekiliş sonucununa bakmak için girdiğimde burada okudum paketlerin saklanması gerekiyor falan diye bunun şaka olduğunu söyleyin bi hele

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Size daha önce de cevap yazmıştım ama anlaşılan okumamışsınız.

   Paketleri saklamanız gerektiği şaka değil. Fakat “2.500 tane paketi elinize alıp üzerinde ne yazıyormuş diye merak etmemeniz” acı bir şaka olmalı. Oysaki bütün paketlerde “paketi saklamanız” gerektiği yazıyor.

  • Hayal Meyal dedi ki:

   Bu kantinciler de çok çakal. Kaç katı ücretini ödeyerek aldığımız kahvelerin paketlerini kendileri alıyorlar. Haram zıkkım olsun o şekilde kime çıkıyorsa.

 117. caner dedi ki:

  merhaba ahmet bey cekiliş sonuçlarını nasıl ögrene biliriz bi türlü göremedim sonuçları

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Görememeniz gerçekten çok garip. Çekiliş 20 Nisan tarihinde yapılacak. Paketlerin üzerinde, yukarıdaki açıklamalarda ve şifreyi gönderdiğiniz çekiliş formunun alt kısmında çekilişin ne zaman yapılacağı yazmakta. Bu tür bilgileri okumuyor musunuz?

 118. Yusuf dedi ki:

  Ahmet site surekli hata veriyor 30 tane paketim var giremiyorum , sms den baska alternatif yol yokmudur

 119. Samet dedi ki:

  Ben Nescafe çekiliş siteme şifremi yazsam dahi giremiyorum artık neden acaba?

 120. Sedat dedi ki:

  Nescafe Katılım sayfasında giriş habire hata veriyor (Birşeyler ters gitti lütfen sayfayı yenilemeyi deneyiniz).Buna bir çözüm bulurmusunuz.

 121. Önder dedi ki:

  Hayırlı günler Ahmet bey. Vergiyi taksitlendirme gibi bir imkan söz konusumudur.?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, hayır.

   • Sezgin dedi ki:

    :)
    selamlar
    yani hediye çıktı da taksitlendirilmesi mi mesele
    güzel sayfanıza bir şeyler paylaşmak istedim ahmet bey
    eline beş kuruş geçirip nescafe alan herkes arabanın kendisine çıkacağından eminmiş gibi konuşuyor
    sonuçta 7 milyon-8 milyon civarı bir şifre gönderiliyor. bu neredeyse orta büyüklükte bir devletin vatandaş sayısı
    çok istenen şey neden gerçekleşmez bir paylaşmak istedim
    “inanın arzularınızı gerçek anlamda istiyor olsaydınız onlara kavuşurdunuz. oysa bizler arzuladığımız durumlara karşılık pasif agresif tutumlarla kendimizi negative ediyoruz. hayallerinizde korku ve şüphe olmazsa bir gün istediğiniz durum olmazsa bile daha güzelleri sizin kapınızı çalacaktır. arzunuza giden yolları mutlu ve öz güvenli ve huzurlu yürürseniz o yolun sonu sizi mutlaka mutlu edecektir.

    sakin, iyi niyetli, olumlu ve güzel bakın elbet o huzur ve tatmin duygusu kapınızı çalacaktır. “

 122. Ali dedi ki:

  Ahmet Bey ben siteye form doldurmadım ama nefkafe 3 bir aradanın içindeki şifreleri gönderdim çekiliş katılmış oluyormuş uz

 123. Kübra dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey
  Bilgilendirme için teşekkürler ama üslubunuz beni çok şaşırttı bazı yorumlarınız da sanki alaycı bir yaklaşım var .

 124. Meltem dedi ki:

  Merhaba…kampa.nescafe adresimde surekli hata veriyor.baska bir adres varmi sifrelerimizj girebilecegimiz

 125. Elif dedi ki:

  Ben üye olamıyorum dogrulama kodu hatalı diyor sürekli

 126. Yusuf dedi ki:

  Ahmet bey telefon kazananlarin evine kargoyla gonderiliyor demissiniz acaba nescafe kazandigimiz nescafe paketini istemeyecekmi veyada istanbula gidip onaylattirdiktan sonrami gonderilecek tesekkurler

 127. Semih dedi ki:

  Nescafenin sitesine girilmiyor bir seyler ter gitti dıyor üye girişini yapınca yogunluktanmı acaba

 128. Mehmet dedi ki:

  iPhone 8 apple mağazasında 256 gb 4999 lirayken buradaki fiyatlandırma neye ve hangi ülkeye göre fiyatlandırldı acaba Ahmet bey

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Nescafe’nin bu cihazları aldığı tarih ile sizin telefonların fiyatına baktığınız tarih aynı değil. Fiyatlar her an değişebiliyor.

   • Mehmet dedi ki:

    Applenin sattığı fiyat son fiyattır altına düşer üstüne çıkmaz apple ürünlerini yakından takip ettiğim için net söyleyebiliyorum bence siz iyi araştırın…

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Mehmet bey “siz iyi araştırın” derken ne demek istediğinizi anlamadık. Piyasa fiyatını biz kendi kafamıza göre yazmıyoruz. Piyasa fiyatı firmanın Milli Piyangodan izin alırken cihazlar için gösterdiği faturada yazmaktadır. Apple ister 10 bin liraya satsın ister bin liraya. Siz yakından takip eden biri olarak ister 5 bin lira deyin ister 50 bin lira hiç bir önemi yok. Milli Piyango İdaresi tarafından onaylanan formda ne yazıyorsa piyasa fiyatı odur. Anladınız mı?

 129. Bahar T. dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey, sizden ricam “araba insallah size çıkar ” der misiniz:) Ben insallah bana cikar diyorum bir de sizden rica ediyorum belki sizinki kabul olur:) Vaktinizi almayim gercekten cok emek veriyorsunuz emeginize saglik, yorumlara sabrınız da takdire şayan.

 130. reyhan sezer dedi ki:

  Ben sadece adımı soyadımı gönderdim şifrem yoktu banada cıkarmı

 131. Soru dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey.Hediyelerden birini kazandığımız taktirde elimize ulaşması kaç gün sürer ortalama olarak?Şimdiden cevabınız için teşekkürler

 132. ahmet dedi ki:

  hediye kazanıldığında iletişim bilgileri ibraz edilecek deniliyor bu ne demek

 133. Ferhat dedi ki:

  Ben toplam 76 tane gönderdim ama bu iki gündür bir türlü şifre gönderemiyorum sürekli hata veriyor
  Her şeyi doğru girmeme rağmen hata veriyor

 134. Murat dedi ki:

  Ahmet bey ben bazı katilimlarimda adresi yazdim ama şehir ve ilçeyi yazmayı unuttum.sikinti olurmu

 135. emre turan dedi ki:

  merhabalar hediyeyi kazandık diyelim peki nerden alıcaz il ilçe belli mi

 136. mehmet dedi ki:

  yılbaşı çekilişleri bile ertesi gün yayınlanırken nescafe kazananları açıklamak için niye 6 gün bekliyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişin yapılacağı yere çekiliş tarihinde gelirseniz kazananları hiç beklemeden öğrenebilirsiniz.

   • Nevzat dedi ki:

    Öncelikle İyi Akşamlar Hayırlı Kandiller Ahmet Selman Bey bu nescafe katılım formunda sıkıntı var galiba üyelik bilgilerimi doğru girdiğim halde hata oluştu diyor sizce sitede sorunmu var acaba ve şifreleri hangi saatte göndermem gerek acaba acil yardımcı olurmusunuz saygılar iyi aksamlar

 137. Harun dedi ki:

  Meraba ahmet bey ben sifreleri gonderdim ama sifre paketlerini attim bi sikinti olurmu

 138. Burak Can dedi ki:

  Ahmet bey ben siteye ikametimi oturdugum yer degilde çalıştıgım yeri yazdım ıkametim farklı ilde ben farklı ilde çalışıyorum bi sıkıntı cıkarmı hediye bana çıksa ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Adres, telefon, e-posta adresi gibi bilgiler sizinle iletişim kurmak için istenmektedir. Verdiğiniz adrese bir posta gönderildiğinde size ulaşıyorsa sorun olmaz. Verdiğiniz bu bilgilere ait olan konutlara, iş yerlerine veya telefon hatlarına sahip olmanız beklenmez. Yani telefonunuz yok diyelim, babanızın telefon numarasını da vererek çekilişe katılabilirsiniz. Sonuç olarak aradıklarında size ulaşabilecekler.

 139. Muhammet Furkan dedi ki:

  Merhabalar, cekilis sistemi nasil ? Oncelik olarak araba sonra telefon icin mi cekilis yapiliyor ? Nasil oluyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her çekiliş için geçerli olan kural: “Önce en pahalı hediyeden başlayarak asil talihliler belirlenir. Asil talihliler belirlendikten sonra önce en pahalı hediyeden başlayarak yedek talihliler belirlenir.”

 140. Gülruh dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey,
  Vergi borcumuz düştükten sonra geriye kalan tutarı nakit olarak alabiliyor muyuz? Arabayı istemiyorum ve vergiyi verecek durumum yok,içinden düşüp ödüyorlar mı acaba?
  Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Gülru hanım, her çekiliş için geçerli olan kural: “Hiç bir hediye nakit olarak talep edilemez.”
   Bu sebeple bahsettiğiniz şekilde bir şey yapmıyorlar. Eğer banka kredisi gibi seçenekleriniz de yoksa çekilişe katılmamak en iyisi. Çünkü asil talihli olup bu sebeple hediyeyi alamamanız çok üzücü bir durum olacak.

 141. MUHAMMET ÇİÇEK dedi ki:

  Bir kod birkaç defa gönderilebilir mi ? Eğer öyle haksızlık olmaz mı ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Lütfen yorumlarınızı küçük harflerle yazınız.

   Hayır, bir kod sadece bir kez gönderebilir. Bir kodun birden fazla kez gönderilmesi durumunda ilk gönderilenin dışındaki hiç bir gönderim kabul edilmez. Mükerrer katılım dediğimiz mesele işte budur. Aynı şifre ile mükerrer katılımlar kabul edilmez.

 142. Sevda dedi ki:

  Ben çekilişe katıldım ama Antep’te oturuyorum nasıl kazandığını anlayabilirim ev hanimiyim bana bilgi verebilirmisiniz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişe nereden katıldığınızın bir önemi yoktur. Antepten Nescafe internet sitesine nasıl girdiyseniz çekiliş sonucunu da aynı şekilde öğreneceksiniz. İnternet sitemizi takip ediniz. Kazanırsanız zaten size ulaşacaklar.

 143. Ali dedi ki:

  Veraset intikal vergisi bilgisinde hata var sanırım. İlk 240 bin lira için %10, ardından gelen 570 bin lira için ise %15. Örneğin bu BMW için vergi sadece %10… Sizin yazdığınız %20 bilgisini kontrol eder misiniz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ali bey, bu konuda 2018 yılının başından beri çok defa açıklama yaptık. Veraset ve İntikal vergisi kanunun çekilişler için özel bir maddesi var. Bu maddeye göre hediyenin değeri ne olursa olsun vergi %20’dir. Arzu ederseniz ilgili kanunu açıp kendiniz kontrol edebilirsiniz.

 144. Selçuk dedi ki:

  Peki telefon çıkarsa eğer adresemi gelicek

 145. mahmut uğur kerküt dedi ki:

  kayıt esnasında tlf numaramı yanlış kaydetmişim.sonradan farkettim.bir problem teşkil eder mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır. Kazanmanız durumunda size ulaşamayacakları için siz onları ararsınız. Zaten doğru yazsanız bile kazandığınızda onların aramasını beklemeden mutlaka arardınız

 146. Emine dedi ki:

  İyi günle ahmet bey ben şifreleri yolluyom ama kullanılan nesface puanım 0 gösteriyor neden ki

 147. Mehriniso dedi ki:

  Merhaba Ahmet Selman bey,
  Benim bir arkadaşım çekilişe katılmış ama o yabancı, daha oturma izni yok. Hediye çıkdığı takdirde hediyeyi alabilir mi?

 148. Yasam dedi ki:

  Merhana biz ailecek iciyoruz . Ben hepsinin adini yaziyorim ama telefon numarasinda hepsini kendim telefonumu yaziyorum sifrelerim gecerli mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İsmini yazdığınız kişilerin 18 yaş üstü olması yeterlidir. Telefonun kime ait olduğu önemli değil. Sonuç olarak herkes için de aynı evin adresini yazıyorsunuz. Ama o ev de sadece birinin üzerine.

 149. asker dedi ki:

  ahmet bey mayıs 2sinde askere gideceğim araç bana çıksa öreneğin herşeyi hazırlayıp teslim etsem kaç günde işlemler biter ve ben olmasam ailemden biri alabilirmi işlemleri tamamlayıp gitsem

 150. ahmet dedi ki:

  merhaba 1 kişi kendi adına istediği kadar şifre gönderebiliyor mu yoksa 1 kişi 1 katılım mı demek bunu bi açıklar mısınız

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bir kişi kendi adına istediği kadar şifre gönderebilir. Zaten bunun aksi düşünülemez. Siz ne kadar çok şifre gönderirseniz firma o kadar çok para kazanır. Yorumlarda dikkat ettiyseniz 800 tane 1000 tane gönderen var. Bu kişiler 1000 tane farklı isim yazarak göndermiyorlar. Hepsi kendi adına.

 151. halil dedi ki:

  ahmet bey çekiliş için ne kadar veriyoruz

 152. Songül dedi ki:

  Ben Nescafe paketlerini attım ne olacak!!!

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Songül hanım, cümlenizin sonundaki ünlem işaretlerini anlamadım. Bana atar mı yapıyorsunuz? “Ne olacak ben attım işte” falan gibi.

 153. şah dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar öncelikle ben bir devlet hastanesinin kafesini isletiyorum. internet üzerinden şuana dek 900 den fazla şifre yolladim ve yollamaya devam ediyorum lakin yukledigim paketlerin ise hiç birini saklamadım hepsini sistem kaydediyor diye.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şah mat oldu.

   Merhaba Şah bey, öncelikle hayırlı işler. Sistem kaydetmesine kaydediyor da, sistem size “Sen bu şifreleri kafadan mı salladın yoksa gerçekten paket mi alıp gönderdin?” diye sorarsa ne cevap vereceksiniz? Paket ibrazı şifreleri kafanızdan sallamadığınızın ispatı olması için yapılmaktadır. Eğer böyle olmasaydı hiç Nescafe almaz akşama kadar kafamızdan şifre uydurur ve hediye kazanırdık. Gönderdiğiniz şifrelere hediye çıkması durumunda hediyenizi alamayacaksınız. Bundan sonrası için saklayınız.

 154. Yasin dedi ki:

  Ahmet bey böle agır agır konusuyon güzel bi dille ihza edebilirsin

 155. Abdulhamit dedi ki:

  Ahmet bey, benim adres 08010 nolu cad diye geçiyo bazı kargolarda 8010 diye de geçiyo,su faturalarında 08010 yazıyo yani 08010-8010 arasında fark yok dimi?

 156. Samet dedi ki:

  Cekilis bilgisayar ortaminda halka acik mi yapiliyor nasil oluyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş aynı Milli Piyango çekilişi gibi küreler çekilerek yapılıyor. Bütün çekilişler halka açık olarak yapılır. İsterseniz gidip izleyebilirsiniz.

 157. Zeynep dedi ki:

  Ahmet bey çekilişten telefon kazandık diyelim bu telefonu adresimize yolluyolar mı??

 158. Öztürk dedi ki:

  Merhaba ahmet bey sifreleri göndetip paketleri toplu bi srkilde saklıyorum berden bileceyim hangi sifreye ciktigini

 159. Bilgin dedi ki:

  Merhabalar çekiliş halka acl olacak mı olacaksa nerden olacak Ahmet bey

 160. Meloo dedi ki:

  1 tane şifre gönderdim nasipse zaten o 1 şifreyle de nasiplenirim herşey kısmet yani :)

 161. Yaver dedi ki:

  Merhaba iyi günler ben 18 yaşından Küçüğüm ve telefonum babamın üstüne kayıtlı ben sadece e postami kullanıyorum
  Neye bakılıyor yani dediğim gibi telefina bakilir değilmi lütfen hemen cevap verirmisiniz şimdiden tesekkurler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ne telefona bakılıyor ne eposta adresine. 18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz. Paketlerin üzerinde yazıyor, neden okumuyorsunuz?

   • Yaver dedi ki:

    abi neye bakılıyor o zaman girerken annenin veya babamın adını mı kullanmak gerekiyor? sonuçta ben dediğim gibi isimle e-posta kullanıyorum telefon babamın üstüne kayıtlı. Sayılır değil mi?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Sevgili Yaver, 18 yaşından küçükler katılamaz. Şifreleri gönderirken annenin veya babanın adını yazman gerekiyordu. Telefon numarasının istenmesi kazanmanız durumunda sizinle iletişim kurmak içindir. Telefonun veya adres olarak gösterdiğiniz evin size ait olması veya olmaması bir şey değiştirmez. Burada çekilişe katılan kişi kim denildiğinde isim kısmına yazılan kişi önemlidir. Kendi adınızı yazarak tüm gönderdiğiniz şifreleri boşa harcamış oldunuz. Bu şifreleri ikinci kez gönderme imkanı da yok. Bundan sonra bu şifrelere hediye çıkmaması için dua edebilir ve bundan sonra göndereceğiniz şifrelerde annenizin veya babanızın adını yazabilirsiniz.

 162. baki taşçı dedi ki:

  ehliyetimiz olmasa bile araba bize çıktığını varsayalım. alabiliyor muyuz ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ehliyeti olmayan araba kazanamaz diye bir kural yoktur. Nasıl ki araba satın alırken “ehliyet olması” şart değilse hediyelerde de aynı şey geçerlidir.

 163. sevim dedi ki:

  ahmet bey
  sonuçlar ne zaman açıklanır

 164. Nilgün dedi ki:

  Ahmet bey merhaba ben paketleri biriktirip topluca giriş yapacaktım , şimdi şifreleri giriyorum şifren ile ilgili bir sorunla karşılaşıldı, diye hata alıyorum. Paketlere baktım 2017 kampanya döneminin nescafeleriymiş. Bunlar geçerli değilmi acaba . Bilgi alabilirmiyim

 165. Erdal dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey şuana kadar 503 şifrem var ilk önceleri paketi saklayacagımı bilmiyordum ilk yolladığım 15 paket yok ama 15 dem sonrası duruyor elimde olan paket lerdekine hediye çıkmış olsa diyer attığım paketlerdeki sorun olmaz değilmi birde bu katılım sayısına göre çıkacak bu hediye ben misal İst Dayım İzmir’deki şifre farklı misal yani çıkan sayıdaki şifremi istenecek bizden

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Erdal bey, noktalama işaretlerini kullanmadığınız için yazdıklarınızı anlayamıyorum. Lütfen kendinizi daha iyi ifade etmek için buna dikkat ediniz.

   Kazanmanız durumunda sizden üzerinde “şu şifre yazan paketi” getirin diyecekler. Yani kazandığınızda sizden çöpe attığınız paketlerden birini isterlerse o zaman hediyeyi alamamış olacaksınız. Gönderdiğiniz her bir şifreye karşılık bir katılım numarası verilmektedir. O katılım numarası yapılacak çekilişte kazanan numara olursa, karşılığındaki şifreye ait paket istenecektir.

   Sizden sadece tek bir şifreli paket istenecektir. Bugüne kadar 500 şifre göndermişsiniz hepsini getirin demeyecekler.

 166. Asker dedi ki:

  Kazanan kisiler firmaya gidip hemen alabiliyor mu.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır. Hediyeleri paketler onaylandıktan sonra alacaksınız. Araba kazananlar İstanbul’a çağırılacaklar. Telefon kazananlara ise kargo ile gönderim yapılacak.

 167. Şule dedi ki:

  (Cep telefonlarının özellikleri farklılık gösterdiğinden mesajlarınızı Türkçe karakter kullanmadan göndermeniz gerekmektedir.) Nescafe.com da cekiliş hakkında böyle bişey yazıyor ismi “Şule” ‘Ş’ harfiyle gönderdim sıkıntı olur mu

 168. emre dedi ki:

  iyi günler. gönderdiğimiz şifreleri bi yıl sonraki kampanyada bi daha gönderebiliyor muyuz kesin ?

 169. Meltem dedi ki:

  Merhaba ahmet bey ben adresimi yazdım ama yasadığım şehiri yazmayı unutmusum ve sürekli o şekilde yollamısım şifreleri bir sorun olurmu

 170. Bahar T. dedi ki:

  Ahmet bey kaydoldum sifreler yolladim bu ay durusmamiz vardi esimden ayrildim soyadim degistii, soyadim kizlik soyadim oldu ben de bu hafta kizlik soyadimin komik olmasindan oturu baska bir soyadla degismesi icin dilekce verdim,bana hediye cikarsa bu durum hediyeyi almakta bana sorun cikarir mi?

 171. Soner dedi ki:

  Ahmet en fazla kac tane gönderen kazanıyor bu cekilisi

 172. Büşra dedi ki:

  Merhabalar,
  Çekilişe katılırken yazdığım adres ile ikametgahımın bulunduğu adres farklı. Şuan oturdugum adresi kullanıyorum şifre yollarken. Bu bi problem oluşturur mu? Yorumlarınızda buna benzer bi soru ile karşılaşmadığım için soruyorum. Teşekkürler şimdiden

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Adres olarak size ulaşılabilecek bir adresi vermeniz beklenmektedir. Size ulaşabilir olduktan sonra mahalle bakkalının adresini verseniz bile olur. Hiç problem değil.

 173. Fatih koçak dedi ki:

  Bence gönderilen şifre sayısı 20.000.000
  Bulur talep çok araba sayısı 11 olunca yoğun ilgi görüyo

 174. Mert dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey. Başvuru mu yapacağız yoksa tebligat mı yapacaklar

 175. Aliço dedi ki:

  10 milyon şifre gönderildi farzetsek. Toplamda 122 hediye var.
  10.000.000/122=81967
  Her şifre başına kazanma ihtimali ortalama 82.000de 1.
  200 şifre gönderdik farz edelim.
  82.000/200=410 eder.
  Yani 200 şifre ile ödül kazanma ihtimali 410da 1.
  Bence iyi. Ya sizce ahmet bey?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Bence de iyi.

  • Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

   O hesap öyle yapılmaz atladığın bir yer var ama tam olarak açıklayamıyorum. 122 hediyeden birini kazanma ihtimalin % 0.244 dür.

  • Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

   1 araba kazanma ihtimalin eşittir 200 bölü 10 milyon çarpı 100(yüzdelik hesap için) 122 ödülden herhangi birini kazanma ihtimalin de burada bulduğun yüzdelik sayıyı 122 ile çarpman lazım.

   • Aliço dedi ki:

    Arkadaşım hesap doğrudur. 10 milyon şifre için 200 şifre ile 122 hediyeden birini kazanma ihtimali 410 da 1.
    122*200=24400
    10.000.000/24.4000=409.83606557377 Hesap bu şekilde.

  • Hawking the dead dedi ki:

   kardes matematigin yanlis. Daha dogrusu lise 10 olasilik konusunu yanlis yorumluyorsun.Tekrar bi goz gezdirmeni tavsiye ederim eskilere.

 176. Volkan dedi ki:

  Yani nescafe paketlerinin saklanması söyleniyor ama varsayalım onları attık ve birşey alamazsınız diyorlar benim üyeliğinden gönderilen şifre belli isim soyisim belli telefon belli oo ne alaka

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifreyi kafanızdan uydurmadığınızı ispatlamak için paket ibrazı şarttır. Eğer paket ibrazı olmasa hiç kimse Nescafe almaz ve akşama kadar kafasından şifre uydurmaya çalışır. Paket ibrazı zorunlu olduğu için şimdi kimse bununla uğraşmıyor. Çünkü tuttursa bile bir anlamı yok. Elinde paket olmadığı için hediyeyi alamayacak.

 177. özcan tatar dedi ki:

  ahmet bey anlamadığım yedek te araba bana çıktı nasıl olacak asıl kişinin ölmesi mi gerekiyor mazallah

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bir futbol maçında yedek futbolcu ne işe yarıyorsa çekilişteki yedekler de aynı işe yarıyor. Asıl kadrodaki oyuncu herhangi bir sebepten dolayı oyuna devam edemezse yerine yedek olan futbolcu girer. Eğer çekiliş sonucu kazanan kişi herhangi bir sebepten dolayı (buna ölüm de dahil) yasal süre içerisinde başvuru yapıp hediyesini teslim alamazsa hakkı yedek olana geçecek.

 178. Sinan dedi ki:

  Kazanmamız durumunda vergi borcu oluşur mu?

 179. emre dedi ki:

  arkadaşlar kimseyi caydırmam ama düşünün en az 10 milyon katılım olacak 90 günlük kampanya yani 10 milyon bölü 90 = 110 bin gün de 110 bin şifre gönderiliyor sizin 500 şifre etkilimi olacak yani sadece şans kimse ümit bağlamasın 1 milyonda bir kişiye araba çıkacak 90 bin kişide 1 kişiye de telefon çıkacak..

  • Buğra dedi ki:

   Merhabalar Ben şu ana kadar 820 tane şifre gönderdim.16 Nisa’na kadarda göndermeye devam edeceğim 1.000 i geçer diye umuyorum.Şimdi bana çıkma ihtimali söylediğinize göre Yok gibi birşey saygılarımla

 180. MUTLU dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben bu şifre yolladığım paketleri saklamadım kazanırsam ne olacak 500 tane şifre yolladım

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Mutlu bey, ne olacağını söylemek çok üzüyor beni ama yapacak bir şey yok. Ne yazık ki şifreli paket olmadan herhangi bir hediye kazanmanız mümkün değil. Keşke o 500 paketin bir tanesinin üzerine bakıp katılım koşullarını okusaydınız. Paketlerin üzerinde saklamanız gerektiği yazıyordu. Umarım size çıkmaz. Bundan sonra bu şekilde dua edin.

 181. ismail dedi ki:

  diyelim araba asil de çıktı başvuruyuda yaptık kimliği nescafe paketini iletişim bilgilerini falan vergiyi de ödedik arabayı ne zaman teslim alabiliriz tam tarih söyler misin ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kesin bir tarih istiyorsanız bunu bize değil arabayı verecek olan Nescafe’ye sormanız gerekmektedir. Zaten araba size çıkar, kimliğinizi gösterir ve vergiyi öderseniz bu süreçleri tamamlayana kadar bu sorunun cevabını da öğrenmiş olursunuz.

  • Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

   Arabanın sana çıkması zaten çok düşük bir ihtimal 10.000 tane yollarsan şansın biraz daha artar o kadar.

 182. Özge dedi ki:

  Ahmet bey merhaba. Sifreler ile aldığımız burger king ve sinema biletlerini kullanamıyoruz vermiyorlar kim ile görüşsek daha doğru olur ? Kolay gelsin.

 183. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

  1 hafta sonra 1800’ü geçiyorum şov yapıyorum adeta. Taktik maktik yok bam bam bam.

 184. Muhammet Ali dedi ki:

  Selam herkese bol şans, günlük ortalama 50 katılım yapıyorum şuan 1200 kadar oldu eğer yedek dahi çıkmaz ise verdiğim bu emeğe gerçekten üzüleceğim ?
  Herkese bol şans..

 185. Asdf dedi ki:

  Merhaba aldigimiz paketlerdeki sifreler hata veriyor birkac kez basima geldi birileri kafadan salligor sanrm paketleri atmalimiyiz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kafadan sallama ile biri doğru şifreyi bulduysa kazanması durumunda hediyeyi alamaz. Siz bu durumu Nescafe’ye bildirin. Size yeni ürün göndereceklerdir.

 186. uğur dedi ki:

  Ahmet bey , şifreli paketin bazı kısımları kötü açmak suretiyle yırtıldı . ama şifre net bir şekilde okunuyor problem olur mu sizce

 187. Alev dedi ki:

  Merhaba duyduğuma göre sayı olarak daha fazla şifre gönderenin şansı çok oluyormuş. Arabanın çıkması için ortalama ne kadar şifreyi göndermeliyim. Şimdilik 200 oldu da ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sayı olarak fazla şifre gönderdiğinizde kazanma ihtimalinizin yüksek olacağı bilinen bir gerçektir. Bunu bir yerden duymanıza gerek yok aslında. Mantıken bu böyledir.

   Arabanın çıkması için gönderilmesi gereken şifre sayısını bilseydik zaten bu kadar şifre gönderir ve bütün arabaları kazanırdık. 10 bin tane de gönderseniz 100 bin tane de gönderseniz “arabanın çıkması kesin” değildir. Yorumları incelerseniz 200 şifrenin normal bir sayı olduğunu göreceksiniz.

 188. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

  Slm ben Sarı Çizmeli Mehmet Ağa’nız. 1330 şifre gönderdim şov yapıyorum. Amacım günde ortalama 20 şifre göndermiş olmak yani amaç 1800’ü geçmek.

  • Semih dedi ki:

   Bune abi ya biz 3 rakamlardayiz millet 4 rakamlarda:)

  • Buğra dedi ki:

   Merhaba kardeşim senle ben baş çekiyoruz sanırım.Benimde 820 tane oldu.1.000 taneyi geçer diye düşünüyorum ama bakalım nasip kısmet şansı olan kazansın ?

 189. Serhat dedi ki:

  Kayıt oldum ama siteye girmiyor

 190. Bahar T. dedi ki:

  Merhabalar Ahmet bey, once kaydoldum siteye daha sonra sifreleri yolladim ve her sifre yolladigimda 1 cekilis hakki 1 nescafe puani gibi bilgiler yaziyordu, kaydolmak demek her seferinde form doldurmak zorunda kalmiyoruz demek degil mi? Yoksa her sifre yollarken formu ayri ayri doldurmak mi gerekiyordu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kaydolduğunuzda farklı indirimler veya ücretsiz ürünler kazanmak için puan kazanırsınız. Formda sizden ne isteniyorsa doldurmanız gerekmektedir.

 191. Bilgin dedi ki:

  “Merhaba Ahmet bey şifre gönderdim, sonra kazandığım puanla Burger King menüsü alacaktım. Burger Kingdeki elemanlar kampanyadan haberlerinin olmadığını söylediler. Nereye başvurmalıyım?”

  Bu şekilde yorum yazmıştım. Siz de bana cevap olarak Magnum veya Ülker’e başvuru yapabilirsiniz yazmışsınız. Dalga mı geçiyorsunuz siz benimle?

 192. murat dedi ki:

  slm ben geçensene 800 şifre gönderdim yedeklerden bile hiçbirşey çıkmadı acaba diye düşünmedim deyil bukonuyla ilgili bi bilgi verirseniz sevinirim. birde çekiş günü çekilişin yapıldığı yerde bulunmamız mümkünmü

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, bizden ne bilgisi istediğinizi anlamadım. 800 şifre göndermişsiniz ve ne asillerde ne de yedeklerde isminiz çıkmamış. Bu konu hakkında ne bilgisi verebiliriz başka size?
   İkinci sorunuzun cevabı şifreli paketin üzerindeki katılım koşullarında yazmaktadır.

 193. Perihan dedi ki:

  Merhaba Ben adres yazarken /bunu kullandim mesajlarmda sorun olur

 194. Oğuz dedi ki:

  Ahmet bey arabayı kazandik diyelim vergisini odedik aldık ,plaka işlemlerini kim nasıl hallediyor?

 195. Emin Cancan dedi ki:

  2017 senesinde yapılan çekilişte toplamda kaç katılım yapılmıştır net olarak veya ortalama belli midir?

 196. azad dedi ki:

  ahmet bey araba dizel mi yoksa benzinmi ve araba hangi renk aciill cevap

 197. Önder dedi ki:

  Merhabalar geçen yıl çekilişine 500 şifreyle katıldık hiç bişey çıkmadı kısmet yani çok katılım şansı arttırmadı yine gönderiyoruz yılmadan inş en çok ihtiyacı olanlar kazanır

 198. Abdulhamit dedi ki:

  Siteye Kayıt Yaptırmanın Kampanya ile alakası yok dimi?

 199. Musa dedi ki:

  10lu paketteki nescafeler ile tekli satılan nescafelerin kazandırma oranı aynı mı acaba..?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   10 paketteki her bir üründen 1 şifre çıkmaktadır. Her bir şifre 1 çekiliş hakkı kazandırdığına göre paket ister 100 lü olsun ister 1 li olsun aynı oranda çekiliş hakkı kazandırır.

 200. turgay dedi ki:

  Vergi borcu nasıl oluyor kazandığımız telefonun fiyatından mı düşecekler? ve kazanırsak paketi nereye ve nasıl göndercez?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Vergi borcu yukarıda açıklandığı şekildedir. Kazanmanız durumunda belirtilen miktarı ödersiniz. Şifreli ürünü noterde onaylatıp kargodan telefonu teslim alacaksınız.

 201. halil ibrahim dedi ki:

  anahtar teslim edilirken çekilen fotoların linkini atarmısınız

 202. Abdulhamit dedi ki:

  Nescafe Sitesine kayıt yapmadım bir sorun olurmu gönderdigim şifrelerle ilgili.

 203. Çiğdem dedi ki:

  Ben hepsini sakladım da 2 tane kuzenim attı maalesef sorun olur mu diğerleri zaten yanımda saklıyorum ikisinide kuzenim çöpe attı bilmiyordu topladı mı kuzenim Çıkarsa ne olur sorun yaparlar mı sonuçta hepsi duruyor sadece iki tane

 204. mehmet bulanık dedi ki:

  Burger king bedava ürün vermemek için akıl almaz bahaneler üretiyor
  Tuşlama yapamıyoruz
  Kod giremiyoruz
  Sistem kabul etmiyor
  Başka restorandan alın vs…
  Böyle rezillik görmedim lütfen gereken yapılsın
  Veya menü promosyonunu kaldırın
  Nasıl olsa vermiyorlar

 205. muhammed dedi ki:

  ahmet by babamın üzerine cekiliş yapıyorum tel benm şimdiye 3 kere yaptımda 3 ünüde babamın adını koydum olu demi lütfen cevap verin babama hediye olur

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş için kimin adını yazarsanız hediye onun olur. Telefonun kime ait olduğunun bir önemi yok. Büyük olasılıkla adres olarak yazdığınız ev de sizin değildir babanızındır. Aynı bunun gibi. Adresin veya telefonun kime ait olduğunun herhangi bir önemi yok.

 206. Murat dedi ki:

  Nescafe şifreleri girdikten sonra paketleri attım. Çekilişte kazansam alamayacakmıyım? :((

 207. Murat dedi ki:

  yirmi puana BURGER King kazandı şifresi aldım.Puanım yeterli İkincisini almak istiyorum. Ne yapmalıyım.

 208. İsmail dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey Şimdi Araba Kazandığımız da 26.824 tl vergi ödemesi mi yapacağım

 209. ziyaettin alınlı dedi ki:

  Ben bir kızım bir olum var çıkarsa onların şansına diyorum çıkmasa bir şeyndiyomiuorum alan herkesin kalbine gönlüne göre versin

 210. GOKHAN dedi ki:

  Mrb ahmet bey sımdı olurda arac cıkarsa sadece vergımı oduyoruz notere herangı bı ıntıkal vergısı oduyormuyuz plaka ruhsat onları bılıyorumda notere bişeyler verıyo muyuz :)

 211. Bilgin dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey sifre gonderdım sonra kazandığım puanla burger mensubu alacaktım kampanyadan haberlerinin olmadığını soyuyorlar nereye basvurmalıyım

 212. Ahmet dedi ki:

  Merhaba
  Çekilişte araba ya da telefon çıkarsa hediyeyi almak için nereye gitmeliyim ya da telefon çıkarsa gelmek zorunlu mu ?

 213. NURŞEN dedi ki:

  Merhaba telefon dısında internetten cekilişe katılamıyormuyuz ben bulamadım rica etsem link yoruma atarmınız basvuru formunun teşekkurler..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Nurşen hanım, internetten veya SMS ile çekilişe katılabiliyorsunuz. Link atmamıza gerek yok. Çünkü elinizde tuttuğunuz o şifreli paketlerin üzerinde şifreyi hangi internet sitesinden göndereceğinizin linki yer alıyor zaten.

 214. SERKAN dedi ki:

  Ahmet bey bir sorum daha var annem adına gönderdiğim şifreleri kayıt yapmadan kendi telefon numaramı ve mail adresimi yazarak gönderiyordum ama bugün ona da kayıt açtım ve kendi cep numarasını ve mail adresini kaydettim ama kayıttan önceki gönderdiklerim görünmüyor anlamadım

 215. SERKAN dedi ki:

  Ahmet bey ben akrabalarımdan adına da gönderiyorum çıkarsa sürpriz yapmayı düşünüyorum yalnız adreslerini bilmediğimden kendi ikametgah adresimi ve telefonumu yazıyorum bir sorun çıkar mı?

 216. Ender dedi ki:

  Ahmet bey merhaba giriş yapıp şifre yolladığım zaman bir şeyler yanlış gitti diyor tekrar dene diye ama çekiliş sayıma baktığımda arttığını görüyorum şifremi kabul etmiş oluyor demi öyle olsa bile

 217. ikram dedi ki:

  kaç tane göndermem lazım en az

 218. buse dedi ki:

  Kazanılan telefon adrese mı gelıyo

 219. cemre dedi ki:

  merhaba ahmet bey birkaçtane sütlü köpüklü paketi almıştım.. aralarından birtanesinin üzerinde kampanya reklamı olmadığını fark ettim.. içindeki şifreyi göndersem sizce bir sorun olurmu??

 220. minire dedi ki:

  Iphone 8 ın rengını bız secemıyor muyuz hem ıphone 8 plus mu verılecek

  • Ahmet Selman dedi ki:

   iPhone 8 ve iPhone 8 Plus iki farklı telefondur. Çekiliş için hangi cihaz veriliyorsa onu alabilirsiniz. “Ben farkı neyse verip bir üst modelini almak istiyorum” diyemezsiniz. Hediyeler “çekiliş yapılarak” belirlendiği için renk seçme hakkınız yok. Hangi telefon size çıktıysa onu alacaksınız.

 221. Aygül dedi ki:

  Çekilişi kazandığım da arabayı almak için İstanbul a mi gitmek gerekir yoksa verdgim adrese gelir mi ?

 222. Ali dedi ki:

  cinemaximum kodum var bu bilet tamamen ücretsizmi yoksa indirimlimi ?

 223. Saap dedi ki:

  Merhaba ahmet bey arabalar otamatik vitesmi

 224. Hulusi dedi ki:

  Ahmet bey ; uzun süreden beri yapılan bu araba cekilisinin .Neden kazananlari sosyal medyada veya herhangi bir yerde görsel ,fiziki olarak gosterilmiyor ? Piyasadaki tüm bu tarz cekilislerin talihlileri kamera karşısında teslim alıyor kazandıkları ürünleri . Nescafe ‘nin durumu ne ? İnsanlar kandiriliyormu yoksa ?

 225. Oznur dedi ki:

  Ahmet bey bir sorum.olucak yogun.sekilde sifre atiyorum msj ve net uzerinden msjla yolladigim.bugun.10 tane.sifreme.ad soyad girmemisim.pratik olsun die ad.soy ad adre bolumunu kopyala yapistir yapiyorum genelde ad soyad olmasa sorun olurmu adres tel no ayni gecerlilik olurmu ??tskr ederim.simdideb

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Öznur hanım, “Ad-Soyad” olmadan asla olmaz. Bu şekilde gönderdiğiniz tüm şifreler boşa gitmiştir. Ad Soyad dışındaki bilgiler olmasa olurdu. Ama Ad Soyad olmadan olmaz. Dikkatli olun.

 226. çiğdem dedi ki:

  iphone 6s talihlisi olduğunuz dönem kaçtane şifre göndermiştiniz?

 227. Enes Dişkeser dedi ki:

  Ahmet Bey araba çıktığında 26.825 tl lik vergi ücreti için şirket yetkilileri talihliler için yardımcı oluyırlar mı
  Kredi çekme olayı olur mu böyle bir bilgi var mı?

 228. Fatih koçak dedi ki:

  Ahmet bey arabalar otomatik vitesmi ?

 229. Fatih dedi ki:

  500 adet gönderdim şimdilik

 230. Mert dedi ki:

  Kazanan kışı telden mı arayacaklar posta yoluyla mı?

 231. Fatih koçak dedi ki:

  Bu ozanda milleti çekilişten soğutuyo hani şansı dahada artacak uyanık seni inat ettim 3 yada 4 bintane denicem

 232. yılmaz dedi ki:

  Nescafenin Kampanya koşullarının sondan 2. maddesi şu şekilde; “Bu kampanya Nestlé tarafından Milli Piyango İdaresi’nin izin kapsamı dışında düzenlenmektedir.” …. bir anormallik yok mu?

 233. Büşra dedi ki:

  Merhabalar ben paketin sifre kismini acarken biraz yirtildi.Acaba sorun olur mu paket yirtik olursa?

 234. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

  Şu Ozan adlı arkadaş burayı görüyorsa bi yorum yazsın. Ozan kardeşim 6S’i kaç şifre ile kazandın? Şuanda kaç şifredesin?

 235. Burak Ergün dedi ki:

  Abi Selamün Aleyküm, ben şifremi adres bilgilerim ile beraber gönderdim. Karşılığında bana Tebrikler başarıyla katıldınız mesajı geldi.Yani şimdi çekilişe katılmış oluyorum öyle değil mi? Herhangi bir şey yapacak mıyım başka? Yardımcı olursan mutlu olurum abi.

 236. Basri dedi ki:

  Ahmet by diyelim siteye kaydoldum Basri adında ama oraya yazdığım numara hat benim üzerime değil farklı kişiye ait farkeder mi kimin üzerine olduğu

 237. Erkan dedi ki:

  Nescafe üyeliğine neden kayıt olamıyoruz 2 gündür kayıt başarısız diyor

 238. Berfu dedi ki:

  iphone 8ler hangi renk acaba

 239. ozan5166 dedi ki:

  bir kez ı phone 6s kazandığım için söylüyorum az gönderecekler hiç göndermesin en az on bin gönderin ki çıksın

  • Erkan dedi ki:

   10 bin tane şifre 6 bin TL yapıyor zaten Apple 8 şuanda 5.200 o kadar param olsa gider tlfnu alır geriye kalan 800 TLyide gider 1 gecede ezerim illa çekiliş kazanmak mı lazım ??

  • Oktay dedi ki:

   Onbin gonderecegime gider telefon alirim

 240. Yeter yakut dedi ki:

  Burger king hediyesini nasıl kullaniyoruz kod felan mı veriyo??

 241. Yeter yakut dedi ki:

  Bi sorum olucak Paketleri saklamazsak eger cekiliste kazandigimiz ikramiyeyi alamicak miyiz?

 242. Uğur dedi ki:

  Ahmet bey iyi günler açıklamada ad soyad bilgileri Türkçe karakter olmamalıdır diyor bugüne kadar gonderdigim sifrelerde hep Türkçe karakter kullandım bir sorun teşkil eder mi teşekkürler

 243. necati dedi ki:

  siteden kodları gönderirken büyük ya da küçük harf le yazmak farketmez dimi işleminiz başarıyla gerçekleşmiştir yazısı çıkıyor gerçi ama

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Necati bey farketmez tabi ki ama böyle şeylerle zaman kaybetmeyin. Caps Lock tuşuna basıp şifreli büyük harfle girmek varken böyle şeyleri kafanıza takmayın.

 244. Birsel dedi ki:

  İyi günler,yedek talihliler asillerden sonra mı çekiliyor yoksa bi hediyenin asili seçildikten sonra hemen mi yedeğe geçiliyor,yani en sona mı çekiliyor yedek talihliler?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tabi ki en sona çekiliyor. 1 araba çektikten sonra hemen yedeği çekilir mi hiç. O zaman yedek çıkan kişi hiç çekilişe katılmamış oluyor ki. Önce asil talihliler seçiliyor, ardından yedek talihliler. Yani önce 11 BMW ve 111 iPhone sahibini bulacak. Sonra aynı asil talihlilerde olduğu gibi araba ve telefonlar için yedek talihliler seçilecek.

 245. Ahmet Selman dedi ki:

  Lütfen gerçek dışı şifre gönderimlerini yazmayınız. 16 bin şifre göndermeniz mümkün değildir.

 246. D fh hjhf dedi ki:

  Benim bir sorum olacak acaba araba çıkarsa araba yerine parasını alabilirmiyim

 247. Sarı Çizmeli Mehmet Ağa dedi ki:

  Geçen seneki Nescafe çekilişine 8 milyon küsür katılım olmuş. Bu sene ne kadar olur sizce? Tahmin etmesi zor ama sadece tahmin bekliyorum sizden.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tahmin edebilmek için eldeki tek veri geçen yıllardaki katılım oranı. Buna göre bir tahmin yapmak istemiyorum. Fakat 10 milyon olmasını bekliyorum.

 248. Uğur dedi ki:

  arabaların hepsi manuel mi otomatik alma şansımız var mı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Arabaların ve telefonların hepsi aynı. Birbirleri içinde farklı özelliklerde olan bir ürün yok. Arabalar otomatik vites.

   • Buğra dedi ki:

    Ahmet bey Bence doğru bilgi verin lütfen Yorumları okuyormda kimine manuel vites demişsiniz.Şimdi ise Otomatik yazmışsınız hangisi doğru ?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Burada paylaşılan bilgileri keyfi olarak doğru veya yanlış olarak yazmıyoruz. Bir hata olmuş ve manuel yazılmış. Bunları tespit edince düzelttik. Arabalar otomatik vitestir. Açıklamalarda yazan ne ise doğru olan odur.

 249. Özlem dedi ki:

  Neden surekli sifreler icin sistem hatali diyip duruyo bu bi oyun mu ne arti gonderemedigim bu sifreleri sms olarak attim ama hala cekilis sayimda artis gorunmuyo

 250. Mürüvvet dedi ki:

  Bir evden oldu ki iki kişiye araba çıktı verilir mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişte “bir kişi en fazla bir hediye kazanabilir” kuralı vardır. Bir evden iki farklı kişi hediye kazanamaz diye bir kural yoktur. Yani kazanabilir.

 251. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey ben tüm boş paketleri atiyorum
  Sorun olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yukarıdaki uyarı kısmında, şifreli paketlerin üzerinde ve çekilişin katılım koşullarında “kazanmanız durumunda şifreli ürün paketini göstermek zorunda olduğunuz” yazıyor. Cevabını kendiniz verebilirsiniz.

 252. HİCRAN dedi ki:

  diyelim 1000 tane şifre gonderdım hem araba hem telefon cıktı 1 hedıye alma hakkımız var bu hedıyeyı bız tercıh yapabılıyormuyuz yoksa nescafemı belırlıyor ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her çekiliş için geçerli olan kural “Önce en pahalı hediyenin çekilişi yapılır”

   Bu çekilişte önce araba için çekiliş yapılacak. arabayı kazanmanız durumunda artık telefon kazanamayacaksınız. Adınız telefon kazanan kişilerin arasında çıkarsa o telefon için çekiliş tekrar edilecek ve yeni bir talihli belirlenecek.

 253. Bilgin dedi ki:

  Ahmet bey iyi gunler merak ettgim ve herkezin merak ettigi bu cekilisler nasil yapiliyor gonderdigimiz sifreyle nasil bi sira veriliyo örnegin toplamda 9 milyon kisi katilti diyelim bana verilen sira numarasi 0000001 cekisliste boyle bi numaranin cikma ihtimali bana gore cok dusuk o yuzden bu sifreleri biriktirip son gunlerde gondermek daha mi mantikli bilgi verebilirmisiniz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her gönderdiğiniz şifrenin karşılığında size sırayla bir katılım numarası veriliyor. Çekiliş verilen bu katılım numaraları üzerinden yapılıyor. 0000001’in çıkma ihtimalinin “size göre” düşük olmasının sebebini açıklayabilir misiniz?Matematiksel olarak her bir sayının çıkma ihtimali eşittir.

 254. ramzan dedi ki:

  Ahmet bey gecennsenenin araba kazananlarininnvideosu paylasilmadi sanirim

 255. SEDAT dedi ki:

  Ahmet by benim bi sorum olacaktı bu şifreleri gönderirken gece geç saatlerde gönderdiğimiz zaman mı şansımız artar yoksa mesai saatlerinde atsakmı şansımız artar bi bilgi verirseniz sevinirim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bir milli piyango biletini sabah alsanız mı şansınız artar yoksa akşam iş çıkışı mı? Ne zaman aldığınız farkeder mi? Çekiliş yapılırken kimin ne zaman aldığına mı bakıyorlar. Şansınızı artıracak tek bir şey var. Bu da daha çok şifre ile çekilişe katılmak. Bunun dışında ne zaman gönderirseniz gönderin hiçbir şey farketmez.

 256. Berk Yılmaz dedi ki:

  Araba ehliyetsiz kişiye çıkarsa yinede veriyorlar mı

 257. Zeynep dedi ki:

  Merhaba.benim telefon hattım eşimin adına. Ben esimin adına olan numaradan sifreyi göndersem ama kendi ismimi ve soy ismimi yazsam bir sıkıntı olurmu acaba?

 258. Hatice dedi ki:

  Telefon çıkarsa istanbula gidip almak mı gerekiyor yoksa kargo ile gönderirler mi

 259. sümeyye dedi ki:

  Ben çekilişe katıldım ama üye olamadm bir sıkıntı olurmu

 260. Asiye dedi ki:

  Meraba ahmet bey ben hangi ılde olduğumu yazmayı unutum ve cekiliş cıkarsa bızı ararlar mı yoksa sms atarlar

 261. Can dedi ki:

  Ahmet bey bende şifre var ama nereye yazacağımi bilmiyorum yardım eder misiniz

 262. EMEL dedi ki:

  nescafe çekilişine katılıyorum fakat üyelik gerçekleştirmeden ; çekilişe katılanların üye olma zorunluluğu varmı araba ve telefon hediyelerini kazanması durumunda teslim alabilmek için?
  kolay gelsin

 263. Mehmet dedi ki:

  Ahmet by ben 2017 çekiliş sonuçlarını birtürlü göremiyorum çekiliş bana çıktımı çıkmadımı bilmiyorum Nasıl öğrenecek bir sonuç veya açıklama yapın

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Neden 2017’nin sonuçlarını görmek istiyorsunuz? Size çıkmış olsa bile alamazsınız ki. Sonuçlar açıklandıktan sonra 15 gün süreniz oluyor. 15 gün içerisinde başvuru yapmadığınız taktirde hakkınız yedek talihliye geçiyor. Yok ben illa görmek istiyorum diyorsanız da işte sonuçların sayfası: TIKLAYIN

 264. Mustafa dedi ki:

  Türkiye nufusu 80 milyon kisi bu insanlar arasında 60 milyonu neskafe iciyor desek 60 milyonun 40 milyonu cekilisli olan neskafeden iciyor desek 40 milyonun 20 milyonu cekilisle alakalı desek hatta 20 milyonun icinden bir kisinib yorumlarda okudugum kadariyla 500 600 adet sifre gonderdigini sayarsak cekilis gunü toplam 90 gündur 20milyon×90=1milyar 800 milyon kişi cekilise girecektir diye hesap yaptim 1.800÷122=14 milyonda 1 kisi telefon yada arac sahibi olacaktir. Yüzeysel hesaplamam bu birde şu sekilde var gecen sene 8 milyon kisi kampanyaya basvuru yapmis günde 1 milyon kisi basvursa 90 günde 90 milyon 90 milyon÷122=737 bin kiside bir hediye kazanma sans.. ? hesaplar hesaplar=))

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Mustafa bey 80 milyon nüfusun 60 milyonunun Nescafe içiyor diyerek hesaba başlamanız beni çok güldürdü :)

   Hesap aslında çok basit. Geçen seneki çekiliş için 8.645.490 adet şifre gönderildi. Bu kişi sayısı değil. Gönderilen şifre sayısı. Yani sizin hesabınızdaki milyarlar milyonlar yok. Çekilişe katılanların ortalama 20 şifre ile katıldığını düşünürsek yaklaşık 430 bin farklı kişi çekilişe katılmış olur. Bu yıl da aynı sayıda şifre gönderildiğini düşünürsek yaklaşık 3.500 kişiye bir hediye düşer.

   500-600 şifre gönderenlerin burada çok olduğuna bakmayın. Bu kadar çok şifre gönderilmiyor. Çoğu kişi bir şifre gönderiyor. Mesela ben daha hiç göndermedim. Belki de hiç göndermeyeceğim çünkü hiç Nescafe içmiyorum.

 265. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey kayıt yaptım fakat giriş yapamıyorum giriş yapılamadı hata diyor neden olabilir acaba …

 266. hasan dedi ki:

  Nescafe paketleri ile birlikte fişleri de saklamak zorundamiyiz

 267. yusuf dedi ki:

  merhaba ahmet selman bey ben şu an 17 yaşındayım 21 martta 18 yaşına gireceğim. şu anda şifre gönderip kazanırsam hediyeyi teslim alabilirmiyim

 268. ozan5166 dedi ki:

  1007

 269. Çağatay dedi ki:

  Maşallah hocam . O kadar kahveyi nasıl içiyorsunuz :)

  • Ozam5166 dedi ki:

   Dağıtıyorum. 6s ten sonra inan hırs yaptım 1 i de bir 1000 i de bir aslında. Varsın bir kez daha deneyelim çıkmazsa bir daha hiç uğraşmayız çıkarsa her sene uğraşırız inancımız artar

 270. ADEM dedi ki:

  Nasıl aldın hediyeyi faxs mı çektiniz?

 271. NoName dedi ki:

  bu sayılar ciddi mi ya?

 272. Enes dedi ki:

  Eh o zaman ben hiç katılmayayım abi :) Bu kadar kahveyi kim içiyor ayıptır sorması?

 273. tuncay dedi ki:

  Arabalar hangi reng verilecek teşekkür ederim

 274. Baki Yiğit dedi ki:

  Hediye kazanıldığı durumda saklanılan paket hariç fişte isteniyormuş bu doğrumu ?

 275. Mahbup Şahin dedi ki:

  Kampanyaya katılımı okudum sorumun yanıtını öğrendim Teşekkürler

 276. Mahbup Şahin dedi ki:

  Merhabalar ikisi birarada olan nescafeler le de çekilişe katılabilinirmi ( paket içinde şifreler mevcut) ancak, kampanyada hep üçü birarada paketlerden bahsediliyor.Teşekkürler

 277. Rıdvan dedi ki:

  iyi göndermişsin birader biraz daha göndermelisin

 278. AHMET dedi ki:

  Çekileşe en fazla kaç kod gönderilir ‘tek bir kişi adına’

 279. Rıdvan dedi ki:

  Araba çıkması durumunda ne kadar süre de alınabiliyor hem asil hem yedek süresini söyler misiniz ? Bide arabalar otomatik vites mi ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Lütfen yorumlarınızı küçük harflerle yazınız. Aksi halde şimdi olduğu gibi geç yanıt verilir.

   15 gün. Evet.

   • ZELİHA dedi ki:

    peki calısanım ve arabayı almak icin gidemem . Arabayı almak icin vekalet versem nasil olur ve arabayi almak icin ne kadar süre var .. ÖGRENEBİLİR MİYİM ?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Vekalet verebilirsiniz. Başvurunuzu kazananlar açıklandıktan sonra 15 gün içerisinde yapmalısınız. 1 yıl içerisinde hediyenizi teslim alabilirsiniz.

 280. ahmet dedi ki:

  merhaba ahmet bey kezandığımız taktırde bize nasıl bilgi verelicek nasıl öğreneceyız teşekür ederim

 281. can dedi ki:

  ahmet bey merhaba , cekilisteki arac ciktiginda 27 bin tl ye yakin vergisini ödedikten sonra araci devralabiliyormuyuz ? yani ötv ve kdv diye ekstra bir vergide ödememiz gerekiyormu ?

 282. Mehmet bulanık dedi ki:

  Ahmet bey
  Farzedelim araç kazandım
  Yurtdışındayım sağlık durumum elverişli değil
  Vaktim yok vs… gelemiyorum yani
  Vekaletle, avukatla veya başka bir alternatifle şifreli paket ve vekalet teslim edilmek suretiyle teslim edilebilirmi bir başkasına ?
  Teşekkür ederim

 283. Ali dedi ki:

  Poseti yirtma sekli farkedermi

 284. Osman dedi ki:

  Veraset ve İntikal Vergisi Hakkında

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Osman bey, bize resmi gazetede yayınlanan veraset ve intikal vergisi kanununun bir kısmını göndermişsiniz. Bu maddeleri daha önce 1500 kere okuduk. Lütfen siz de Veraset ve İntikal Vergisi Kanunu’nun “Nispetler” başlıklı 16. maddesinin dördüncü fıkrasında yer alan vergi oranının çekilişten kazanılan hediyeler için sabit olarak %20 olduğunu okuyunuz. Teşekkür ederiz.

 285. Ahmet Selman dedi ki:

  BMW 118i Joy Plus benzinli

 286. Nevzat dedi ki:

  iyi geceler Ahmet Selman Bey size bir sorum olucakta yanlış anlamazsanız burda diyorki
  Her şifre 1(bir) çekiliş hakkı kazandıracaktır, aynı şifreye ait mükerrer katılımlar elenecek ve ilk gönderilen şifreli katılım kabul edilecektir. yazıyor yani ilk gönderdiğimiz şifreler iptal mi oluyor acaba yardımcı olurmusunuz saygılar iyi geceler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, yanlış anlamıyorum. Aslında buraya yorum yazana kadar Google’dan “mükerrer ne demek” diye yazsaydınız zaten böyle yanlış bir düşünceye kapılmayacaktınız. Sizin de yazdığınız gibi ne diyor “aynı şifreye ait mükerrer katılımlar elenecek”. Siz bir şifreyi bir kere değil de 10 kere gönderirseniz ilk gönderdiğinizin dışındaki diğer 9 gönderi iptal edilecek. Sadece ilk gönderdiğiniz sayılacak. Yoksa sizin dediğiniz gibi farklı olarak birden fazla şifre gönderiminde ilk gönderdiğiniz şifrenin iptal olması gibi saçma bir durum söz konusu değildir.

 287. Ahmet Selman dedi ki:

  iPhone 8’i kazanmanız durumunda ise 107 lira vergi borcunuz oluşur.

 288. Ahmet Selman dedi ki:

  iPhone 8’i kazanmanız durumunda ise 107 lira vergi borcunuz oluşur.

 289. Rıdvan dedi ki:

  internetten katılımla sms ile katılım arasında bi fark var mı ? sms ile ücret alınıyor ya ondan soruyorum sms ile kod gönderenlere bi öncelik gibi bişey yok dimi

 290. Üzeyir dedi ki:

  Ben hep kendi adıma katilabiliyormuyum yani aynı telefon numarasiyla farklı sifrelerle ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sorunuzu hangi anlamda sorduğunuzu anlamadım. “Gidip 10 paket nescafe alıp şifreleri kendi adıma gönderebilir miyim?” diye soruyorsanız zaten çekilişe katılım dediğimiz şey bu oluyor. Bunu sormayacağınızı düşünerek neyi öğrenmek istediğinizi anlamadım.

 291. murat dedi ki:

  ben her şeyi doğru girmeme rağmen kayıt olmıyorum

 292. Bariş dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben şifreleri gönderiyorum site üzerinden ama siteye üyeliğim Yok bır sıkıntı olurmu

 293. mehmet şirin batur dedi ki:

  ya ben birşey sormak istiyorum ben daha öncede çok şifre gönderdim ve ondan sonra onları atım ama şimdi kampanyada gönderdiğiniz şifreleri atmayın diyor neden

 294. ayşe dedi ki:

  Acaba aşağı yukarı kaç kişi katılıyor çekilişe bilginiz varmı ? :)

 295. Kübra dedi ki:

  Ahmet bey merhaba sms veya internetten form doldurarak katilma arasinda fark olabilirmi ?çünkü smsler paketten gitmiyor 65 krs gerekiyor paket başına

 296. Nidal dedi ki:

  Ahmet bey Nescafe sitesin de şifre gönderirken orda kayıt olun diyor sürpriz hediyeler için.. peki kayıt olmak şartmı? Şifre gönderirken..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, kayıt olmak şart değil. Sürpriz hediye kazanmak için kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt olursanız ayrıca bugüne kadar kaç şifre gönderdiğinizi de görebiliyorsunuz.

 297. tuncay dedi ki:

  Arabaları hangi renk

 298. Birsel dedi ki:

  İyi günler,ben daha önce nescafe ve haribo çekilişine katıldım ama epostam başkaydı ve bişekilde silindi artık diğer bilgilerim aynı sadece epostam farklı bişekilde katılım yapıyorum,hediyeyi alamama gibi sıkıntı olurmu daha önceki başka eposta katılımımla alakalı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır. E-posta veya telefon değişse de sorun olmaz.

   • Nevzat dedi ki:

    İyi Geceler Ahmet Selman Bey size bir sorum olucakta kusura bakmazsanız tabi mesala ben gecen sene nescafe cekilişinde iphone 7 kazanan asil talihlerinden biriyim bu yıl da katılsam bana hediye cıkarmı acaba yani gecen yıl telefon cıktı bu yılda katılsam cıkarmı acaba cünkü gecen yıl 225 tane sifre gönderdim bu yıl daha fazla göndermeye calısıcam da onun için sordum kusura bakmayın oldumu saygılar iyi geceler

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Merhaba Nevzat bey, sorunuz için teşekkür ederiz. Bize merak ettiğiniz her soruyu rahatlıkla sorabilirsiniz.

     Çekiliş her yıl yenilenmektedir. Bu sebeple geçen yıl kazanmış olmanız bir şey değiştirmez. Yine katılabilir ve kazanabilirsiniz.

     • Nevzat dedi ki:

      Çok Teşekkür ederim size Ahmet Selman Bey.. Yüce Allah sizden razı olsun Allah c.c yardımcınız olsun inşallah .. ben dahil herkese tek tek yardımcı oluyorsunuz Rabbim sizden razı olsun allaha emanet olun saygılarımla iyi aksamlar

 299. tuncay dedi ki:

  Kolay gelsin ahmet bey araçlar hangi renk yakıtları dizelmi benzin mi teşekkür ederim

 300. Azra dedi ki:

  Hediyenin kazanılması durumunda teslim almak istememe olabilir mi?? Mesela biri kazandı ama hediyeyi kabul etmedi ne olur??

 301. İsmet dedi ki:

  Bu araba çıkınca vergisini ödedikten sonra hemen satışını gerçekleştirebiliyor muyuz? 1-2 sene satmazsınız diye bir kural var mı?

 302. Mehmet dedi ki:

  Eski göndermediğimiz şifreleri göndermiyorum gönderilebileceğimizi söylemiştiniz acaba sistemdemi sıkıntı var…

 303. Batu dedi ki:

  Merhaba,Her iki hediyeden de kazanmamız durumunda maddi değeri daha yüksek olan hediyeyi mi alırız?Bir de aynı hediyeden 2 tane çıkması durumunda ne olur ? Teşekkürler iyi günler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş maddi değeri yüksek olan hediyeden başlayarak yapılır. İlk önce arabaların çekilişi yapılır. Bunlardan birini kazanmanız durumunda telefon çekilişinde adınız çıksa da çekiliş tekrarlanır. Bir kişi birden fazla hediye kazanamaz. Aynı kişi ikinci kez kazanırsa çekiliş tekrarlanır.

 304. Süleyman dedi ki:

  Yani vergi olarak 26 binmi 776 tlmi ödenir?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İkisi de. Hediye kazandığınız için 26.824 lira, arabayı üzerinize aldığınız ve kullanacağınız için 776,5 lira ödersiniz. Bu ikisi birbirinden farklı vergilerdir.

   • Murat dedi ki:

    Yani araba cikmasi durumunda 28 binlirayi cebimize koyup oyle gelicez arabayi alabilmek icin ..peki telefon cikma durumunda nasil olucak kargo ilemi gonderecekiniz

 305. Kenan toprak dedi ki:

  Herhalde güvenilir çekiliş yapan firmalardan biri..

  • hüseyin dedi ki:

   Ben çoğu çekilişe katılıyorum ama hiç birine güvenmiyorum açıkçası. Nescafe’nin 11 tane bmw verecek olması beni daha da kıllandırdı . Bilmediğimiz katılım numaramızla çekilişe katılıyoruz gerçi bilsek de çok farketmez. Adamlar istese 11-12 haneli sadece saylardan oluşan şifreler belirleyip şifre numaralarıyla çekiliş yapabilirler satılmayan bir ürüne denk gelirse çekiliş yenilenir her defasında satılmayan ürüne denk gelecek değil ya.

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Öncelikle şunu bi anlayalım: “Çekiliş sadece >>çekilişe katılanlar< < arasından yapılır" Çekilişe katılmayanlar çekilişe dahil edilmez. Yani bu durumda "satılmamış" bir ürüne veya satılmış olsa bile çekiliş formunu doldurmamış birine hediye çıkmaz. İkinci olarak;
    Çekilişler ürün paketi üzerindeki şifrelere göre yapılmaz. Siz paket üzerindeki şifreyi göndererek bir katılım numarasına sahip olursunuz. Tüm çekilişler bu şekilde katılım numarasına göre yapılır. Eğer şifreler üzerinden yapılsaydı bahsettiğiniz şekilde hiç satılmamış yada satılmış olsa da çekilişe katılmamış birisine hediye çıkabilirdi.

 306. Mehmet dedi ki:

  Merhaba bu şifreli paketleri nasıl açacağımız önemlimi bazıları yarım olursa alınmaz diyorlar şifreler ortasında mı daha almadık hiç bilmiyoruz bi tavsiyeniz var mi.

 307. Mert dedi ki:

  Yeni promosyon ürünler ayın kaçında marketlere dağıtılır ?

 308. Ahmet Selman dedi ki:

  Çekiliş 15 Ocak 2018 tarihinde başlayacak.

 309. muhammed dedi ki:

  bu arabanın burnu uzun vede motor hacmi çok düşük,bana çıkmaz umarım ama iphone için katılabilirim.

 310. Ahmet Selman dedi ki:

  Elbette. İnternetten ücretsiz katılabilirsiniz.

 311. Ahmet Selman dedi ki:

  15 Ocak itibariyle başlayacak. Kampanyalı ürünler gelmeye başladı. Şimdiden toplayabilirsiniz.

 312. Serdar dedi ki:

  Çekilişe nasıl katılabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir