Nescafe Çekilişi 2019

BENZER ÇEKİLİŞLER

656 Responses

 1. hüseyin dedi ki:

  Katılım numarası email sildim problem olurmu çıkan kişiye zaten paket şifresindeki numaraya göre çıkmayacakmı sonra sayfanın ilanında adı soyadı yer alacak değilmi birde paket kısmında komple paket lazım mı ben genelde kafasını kesip şifre kısmını saklıyorum yoksa kopmlemi saklamamız gerekiyor buda zor olur yani ??????*

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Katılım numarasını saklamanız zorunlu değil. Ama çekilişler paketten çıkan şifreye göre değil katılım numarasına göre yapılıyor. aynı Milli Piyango biletinin üzerinde yazan numaralar gibi. Fakat buradaki tek fark o katılım numarasının kime ait olduğu sistemde belli. Yani siz saklamasanız da Nescafe bunları saklıyor. Çekiliş yapılıp kazananlar açıklandığında sizden şifreli paketi isteyecekler.

   Şifreli paketlerin kafa kısmını kesip atabilirsiniz. ama kalan kısmı olduğu gibi saklamalısınız. Sadece şifrenin olduğu kısmı sıfırlayarak kesip saklamayınız.

 2. Kazım dedi ki:

  Katılim numarasi onemlimi

 3. G.KAMAR dedi ki:

  Kazanırsak vekaletname ile hediyeyi başkasına aldırabilir miyiz.

 4. ÖZGE SAN dedi ki:

  Engelli arkadaşlar için kazanmaları durumda onlarda vergiye tabi midir?

 5. Ramazan dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar acaba çekilişte araba yada telefon kazanırsam teslimat ne zaman olur

 6. Furkan dedi ki:

  Ahmet bey ben şifre gönderdim bana bir numara verdi nereden takip ede bilirim acaba

 7. Nesil dedi ki:

  İyi geceler.Aslında biri daha sormuş ama tam emin olamadım tekrar sormak istedim şifreli ambalajı açtığımız zaman ambalajın buradan açınız kısmı yırtıldı ve atıldı kazanmamız durumunda geçerli olur mu ona göre göndereceğim şifreyi çok teşekkür ederim şimdiden.

 8. kkk dedi ki:

  Merhaba,bir sorum olacak şifre de noktalama işareti var ve bütün şifreyi yazdığımız da harf fazlalığından dolayı eksik şifre oluyor yani şifrenin hepsini yazamıyoruz nasıl olacak.

 9. Mehmet Zahit dedi ki:

  Aracın vergisi neden o kadar yüksek anlayamadım? Açıklayabilirseniz memnun olurum… (internetten biraz araştırdım ama faydalı bir bilgiye ulaşamadım…)

 10. Utku dedi ki:

  Ahmet bey hediyelerin vergisi ne kadar zamanda ödeniyor

 11. Burhan dedi ki:

  Ya ben internetten kolay bir sekilde sadece sifre gonderemezmiyim yardim

 12. Hüseyin dedi ki:

  Gönderdiğim şifrelerin bazıları daha önce kullanılmış diye mesaj geliyor..yeni açtığım paketten şifreler birden fazlamı yoksa bazıları katabile şifremi gönderiyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yeni paketten çıkan bir şifrede böyle bir uyarı alıyorsanız müşteri hizmetlerini aramanızı öneririm. Normalde bir şifre yalnızca bir kez gönderilebilir.

 13. İsmail dedi ki:

  Ahmet bey kayıt yaparken siteye şifre yollamak için soy ismimi yanlış yazdım değiştiremiyorum sorun olurmu teşekkürler

 14. Hulusi dedi ki:

  Dün geceden beri siteye girilmiyor .sorun nedir ahmet bey

 15. berat dedi ki:

  gönderdiğimiz şifre sonrası mail hesabımıza gelen takip numaralarını saklamalı mıyız ?

 16. Şiyar dedi ki:

  Ahmet bey bu şifreyi gönderdikten sonra katılım numarası yoluyor hepsini almak sorundamıyız belki ben binlerce yoluyacam binlerce takip numarası almak sorunda değilim herhalde değil mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hepsini almak zorunda değilsiniz. Katılım numaralarınız sisteme kayıt ediliyor. Çekilişler katılım numarasına göre yapıldığı için bu sene böyle bir sisteme geçildi. Şimdi çekiliş günü açıklanan numara kime aitse o kazanmış olacak. Önceden katılım numaramızı sadece Nescafe biliyordu.

 17. Hakan dedi ki:

  Bizim maddi durumumuz kötü ne yapmak lazım.?

 18. Ahmet dedi ki:

  Katilim şifresi gelmiyor bazen sorun olurmu ?

 19. Ayten dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey. Merak ediyorum da siz de bu çekilişlere katılıyor musunuz? Daha önce herhangi bir çekilişi kazandığınız oldu mu mesela?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba evet katılıyorum. Daha önce Turkcell’den bir akıllı telefon ve kulaklık kazandım. Mutfak robotu, çanta vs. ufak tefek hediyeler de kazandım.

 20. Gurgen dedi ki:

  Katılım Koşullarında
  ”İkramiyeye konu olan eşya ve/veya hizmetin bedeli içinde bulunan KDV+ÖTV hariç diğer yasal yükümlülükler katılımcılar tarafından ödenir.”

  Bu maddeden çıkarttığım sonuç aracın ana parasını kazanan kişi ödüyor. ÖTV+KDV sini onlar karşılıyor yanılıyor muyum ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Evet yanılıyorsunuz. Siz veraset ve intikal vergisi ile aracı üzerinize alma işlemlerindeki parayı ödeyeceksiniz. Bir de MTV ve sigorta parası tabi.

   • Bahar dedi ki:

    Ahmet bey katılım koşullarında ÖTE ve KDV hariç diğer yasal işlemlerden kazanan talihli sorumlu olduğu yazılı peki eğer şanslı kişiler neyin vergisini ödeyecekler..

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Lütfen yukarıdaki kampanya detaylarında “Kazanan Kişi Ne Kadar Vergi Ödeyecek?” başlığının altında yazan açıklamayı okuyunuz. Aracı kazanmanız durumunda hadi anahtarı alıp gideyim diyemiyorsunuz. Aracın tescil işlemleri var. Aracı üzerinize alırken oluşacak noter masrafları size ait. Bunun dışında MTV ve sigortada size ait. KDV ve ÖTV dışındaki diğer yasal yükümlülükler derken bunlardan bahsediyorlar.

 21. Abdullah dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey; ben 13.02.2019 tarihinde 7 adet şifreyi internet kanalı üzerinden gönderirken çekilişi takip edebileceğim katılım numaraları göremedim; İnternet yada sitenin sorun olduğunu düşünürekten tekrar denedim ama şifreleri kabul etmiş gözüyor. Daha sonrasında e-mail adresimden takip numaralarını kontrol etmek üzere baktığımda Sadace 2 tanesinin şifresinin takip katılım numarası e-mail olarak gelmiş.

  Ahmet bey; Peki bu durumda benim çekiliş için göndermiş olduğum diğer 5 adet çekilişe katılım numaralarını nasıl öğrenebilirim?

 22. Ahmet dedi ki:

  Eski kampanyalara ait geçen yillardan kalan paketlerdeki sifreleri de gonderebilir miyiz

 23. Ünal dedi ki:

  Bir kişi birden fazla şifre gönderip çekilise katılabilir mi ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yukarıdaki kampanya açıklamasında yazdığımız “Ne kadar çok şifre gönderirseniz kazanma ihtimaliniz o kadar çok artar.” ifadesi sorunuza cevaptır.

 24. Hafsa dedi ki:

  Merhaba. Geçen seneki araba talihlileri kaç şifre göndermisler. Bilginiz varmi.

 25. mustafa dedi ki:

  merhaba Ahmet Bey
  iki sorum olcak merak ettiğim
  çekilişe katılma formunda istenen e posta adresinin yanlış girilmesi sıkıntı olur mu
  ayrıca aynı e posta adresi ile birden fazla kişi için yani farklı isimler ancak aynı e posta ile katılım yapılabilir mi
  ( inş. derdimi anlatabilmişimdir :))

 26. Berr özcan dedi ki:

  Ahmet bey ben şifreyi gönderdim beni ararlar mı? 😣😣

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifre gönderdiniz diye sizi neden arasınlar ki? Geçen yıl çekiliş için 10 milyon 298 bin 90 adet şifre gönderildi. Nasıl arayacaklar bu kadar insanı?

 27. kutlu dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey. Aynı mail adresiyle farklı isimlerle katılsak sorun olur mu?

 28. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey katılım numarası 6 haneli geliyor mesela 345762 hadi basında 0 da olursa 7 haneli olur milyonlar olarak çekiliş e katılım olursa 8 hane li olur bize gelen bu 6 geneli rakamlar ise yaramıyor mu yani pek anlayamadım bu işi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişte kazanan kişiler katılım numarasına göre belirleniyor. Geçen yıl çekilişe 10 milyon 298 bin 90 adet şifre gönderildi. Yani 8 haneli bir sayı. Kazanan kişileri belirlemek için içerisinde 0’dan 9’a kadar toplar olan 10 tane küreyi yanyana koydular. Sadece özel olarak 10 milyonlar basamağına denk gelen kürede 0 ve 1 vardı, diğer rakamlar yoktu. Çekilişler yapıldı ve yan yana gelen 8 basamaklı numaralar kimin katılım numarasıysa onlar kazandı.

   Diyelim ki şuan size 359788 nolu katılım numarasını verdi. Eğer çekilişe 1 milyondan az şifre gönderilirse 6 küre olacak ve buna göre çekiliş yapılacak. Eğer 1 milyonu geçerse 7 küre olacak ve milyonlar basamağındaki sayı 0 gelip kalan kısımlar sizin katılım numaranız olursa siz kazanmış olacaksınız.

   Katılım geçen seneki gibi 10 milyonu geçerse bu kez 8 küre olacak ve sizin kazanmanız için son 2 basamağın 0 gelmesi gerekecek.

 29. Abuzer dedi ki:

  Mrb ahmet bey peki herhangi bir borcu olan yada icralik olan kişide arabayi alabiliyor mu acaba arabanin vergisini ödedikten snra

 30. Hatice dedi ki:

  Ahmet bey ben uye olmadan direk nescafe cekilis sayfasinda kodlari yazıp gonderdim bi yeterli olur mu

 31. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhabalar ben çekilişe katildikdan sonra puanlarda geldi puanlarima hediye alabiliyomuşum puanlarimi kullandim bana bi kod verdi bu kodla hediyeni alabilirsin diye nasil aliniyo hediye internet sitesindenmi veya burger king gin kendisine gidip o kodu mu göstermek lazim

 32. Furkan dedi ki:

  Ahmet bey bir kac sifre ile katilim yaptim(sansim cok olsun diye).Her birinde yeni katilim numaralari verdi takip etmeniz için diye.Ne işe yariyor saklamam lazim mi?TESEKKURLER SIMDIDEN…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş şifrelere göre değil katılım numarasına göre yapılıyor. Aynı Milli Piyango biletinin üzerinde yazan sayılar gibi. Çekiliş günü kazanan numarayı açıklayacaklar. Bu numara size verilen katılım numarası ise siz kazanmış olacaksınız.

 33. Batuhan öztürk dedi ki:

  Acaba ne kadar çok şifre girersek mi kazanacağız yoksa ne kadar farklı isim olırsamı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hiç biri. Geçen yıl 10 milyonun üzerinde şifre gönderildi. Siz 1 milyon şifre gönderseniz de yapıacak çekilişte bu geriye kalan 9 milyon şifreyi göndermiş olan kişilere de çıkabilir. Farklı isimlerle çekilişe katılmak size birden fazla hediye kazandırabilir. (Size derken dolaylı yoldan size) Mesela elinizde 5 şifre var. Bunu annenizin babanızın adına da gönderebilirsiniz. Onlardan birine çıkarsa araba sizin de olmuş olur. Böyle güvenebileceğiniz kaç kişi varsa farklı farklı göndermek daha faydalı olur. Böylece bir eve birden fazla araba veya telefon çıkabilir.

   Önemli olan yazdığınız isimler gerçek kişilere ait olsun. Ama ne kadar farklı isim yazsanız da bu iş nasip işi. Çekilişe yüzbinlerce kişi katılıyor. Herkes kazanabilir.

 34. Halit ali yücel dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey gönderdiğimiz şifreli paketlerin üzerinde kampanya reklamı olması şartı VARMI?? yani resimsiz paketler kullanılabilir mi??

 35. serdar dedi ki:

  interneten mesaj atabiliyormuyuz kabul edliyor mu

 36. Veysi Çetin dedi ki:

  Merhaba ben Mardin den Veysi Çetin şifremin paketi yırtıldı da şifreyi makasla kestim sorun olur mu acaba

 37. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhaba paketi açarken şifreli yeri yirtilmazsa oldu dımi benim bi kac paketim üstünden açerken biraz yirtildida

 38. Barno Nurimetova dedi ki:

  Merhabalar ben turkmenistan vatandasiyim burda ikamet ediyorum eger ben hediye kazanirsam hediyeyi alabilirmiyim genellikle nufus cuzdan fotokopisi isteniyomuş noter ibranamesi ve ikamet izni karti ben turk vatandaşi olmadiğim için nufus cuzdanim yok ama pasaport numaram ve ikamet iznmim var
  Sorum şu burda çalişan kardeşim var onun çalişma izn herşeyi var ben kazanirsam onun üzerinden hediyemi teslim alabilirmiyim veya kendi patronum nufus cuzdaninin fotokopisini verirse onunla alabilirmiyim
  Ben çekiluşe katilmaya başladim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, İkamet izninizi ve pasaportunuzu göstermeniz yeterli olacaktır. Hediyeyi çekilişe katılan kişi kazanır ve kazanan kişi hakkını bir başkasına devredemez.

 39. Ahmet dirlik dedi ki:

  Merhaba ahmet bey mükerrer katılımlar elenecektir diyor ne anlama geliyor acaba teşekkür ederim

 40. Deniz Gündoğan dedi ki:

  Hadi inşallah benim çok ihtiyacım var

 41. Ercan Topuz dedi ki:

  Ahmet bey arabayı satmayacağım için acaba nekadar vergi öderi

 42. Ahmet Selman dedi ki:

  Değerli Ziyaretçilerimiz, aşağıdaki yorumlar bir önceki çekilişe aittir. Lütfen dikkate almayınız. Nescafe 2019 Çekiliş kampanyası 15 Ocak 2019’dan itibaren geçerlidir.

 43. Müslüm dedi ki:

  Ahmet bey ben araba talihlisiyim arabayı ne zaman alabilirim ne zaman çağıracaklar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Müslüm bey ajans ile iletişime geçmediniz mi? Size bir tarih vermediler mi? Biz ne zaman teslim edeceklerini bilmiyoruz. Ama genellikle 1 ay içerisinde teslim ediliyor.

 44. BERKANT dedi ki:

  Ahmet bey isminizin eyüp olması gerekirdi ne kadar sabırlısınız :)

 45. burak dedi ki:

  500 tane gönderdik hiç bişey çıkmadı herzamanki gibi :D

 46. Ali kayan dedi ki:

  Merhabalar Araba çıkan kişilere aynı zamanda Mail ve mesaj yoluyla bildirimde bulunuyor musunuz. İsim benzerliği olabilme ihtimalinden dolayı

 47. Antalyali dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey yukarda görüyorum ki ismim var bu kesin net bir bilgimidir

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevil Altan dediklerini duyduk ve yazdık. Ama adresler açıklanmadı. Siz misiniz yoksa başka bir Sevil Altan mı şuan için bilemiyoruz. Eğer sizi telefonla ararlarsa veya adresinize 1 hafta içerisinde bildirim gelirse sizsinizdir.

 48. Halil yozgat dedi ki:

  1-Araba bana cikarsa arabayi otogalericiyle anlassak vergiyi o odese arabayi alip satabilirmiyiz
  2-Telefon cikarsa vergiyi nasil odeyecegiz
  3-Araba cikarsa nasil ulasacagiz size istanbulun neresinde alacagiz arabayi ehliyetim yok arabayi alabilirim degilmi Araba cikarsa bizden ne isteniyo

  • Ahmet Selman dedi ki:

   1-Araba size çıksa, araba için oto galerici ile anlaşsanız, vergiyi oto galerici ödese ve arabayı alsanız tabi ki satabilirsiniz. Zaten arabayı satmayacaksanız neden oto galerici ile anlaşıyorsunuz?
   2-Bu sorunuzu anlamadım. Bir ödeme nasıl yapılıyorsa aynı şekilde yapacaksınız.
   3-Araba çıkarsa bize değil arabayı kazandığınız firmaya ulaşmanız gerekiyor. Türkiye’de araba almak için ehliyet sahibi olma şartı yoktur. Araba kazanırsanız sizden kimliğiniz ve vergi istenecek.

 49. Ayşegül dedi ki:

  Ahmet bey acaba bu yıl ne kadar şifre gönderildi sayısı belli oldu mu ?

 50. tarık dedi ki:

  Merhaba ahmet bey öncelikle bu kadar kişiye cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum her yiğidin harcı değil sorum şu 26 sında açıklancak diye biliyorum sonuçları takvim gazetesindende öğrenebiliyoruz dimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir