Özdilek BMW 4 Çekiliş Sonucu

BENZER ÇEKİLİŞLER

3 Responses

 1. Abdulkadir Bilen dedi ki:

  Özdilek’in yaptığı bu çekilişten sonra çekilişlerin adil yapıldığına inancım kalmadı. Hem asıl talihliler hem yedek talihliler Bursa’dan çıkmış. Erikli su çekilişinde de aynı şey olmuştu. Her ne kadar bu tür çekilişler sözde noter huzurunda ve halka açık yapılsa da, kazanan kişilerin bir kaç gün sonra açıklanması çekilişin adil olmadığının açık göstergesidir. Yapılan çekilişlerin katılım numarası yerine gönderilen şifre üzerinden veya katılımcının TC kimlik numarası üzerinden yapılması en doğru olanıdır. Çekiliş kuralları düzeltilmedikçe kimsenin çekilişlere katılmaması gerektiğini düşünüyorum.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Abdulkadir bey,

   Bazı konularda küçük şeyler yazmam gerekli. Çekilişler “sözde noter” huzurunda değil gerçek noter huzurunda herkesin katılımına açık olarak yapılmaktadır. Eğer çekilişi izleme imkanınız varsa kazanan kişileri o an öğrenebilirsiniz. Geç açıklanmasının sebebi “hile yapmak için” değil noterin sonuçları inceleyip herhangi bir itiraz yoksa onaylanmasının beklenmesi içindir.

   Çekilişleri katılım numarası dışında yapmanın imkanı yoktur. Şifre üzerinden çekiliş yapamazsınız. Çünkü ürünlerden çıkan şifrelerin tamamı çekiliş için gönderilmiyor. Mesela Magnum çekiliş döneminde 50 milyon dondurma satılıyor ama bunun sadece 7-8 milyonu gönderiliyor. Ayrıca şifreler sadece sayılardan oluşmadığı için yanyana gelen 9 hane ile milyarlarca şifre yazılabileceği için dünyanın sonuna kadar kazananın belirlenemediği çekilişlere sebep olabilir.

   TC Kimlik numarası üzerinden de çekiliş yapılamaz. Burada da sadece sayılardan oluşan 11 haneli bir rakam var. Çekilişe katılan 500 bin kişi var ama karşılığında TC Kimlik numarasına sahip ölü ve dirilerin olduğu 140 milyon kişi var. Çekeceğiniz numaraların çoğu çekilişe katılmamış kişilere denk gelecektir. Bu da çekilişin süresini uzattıkça uzatacaktır.

   En iyi yöntem katılım numarasıdır ve çekilişe katılan her kişi katılım numarasını bilmek durumundadır. Magnum, Nescafe gibi firmalar katılımcılara bu numarayı vermedikleri için insanların kafasında şüphe uyandırmaktadırlar. Sorun budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir