Power FM Citroen C3 Çekiliş Sonucu

BENZER ÇEKİLİŞLER

12 Responses

 1. Oğuzhan dedi ki:

  Ne güzel maşallah inanki adına çok sevindim inşallah kazasız belasız kullanırsın :)

 2. Bedirhan Utku Döner dedi ki:

  Ulan bi harfle kaçırdım

 3. Göktürk Güngör dedi ki:

  Ne kadar şanssız olduğumu çok iyi anlıyorum üniversite paramı biriktirmek için her çekilişe katıldım belki… Diye umud ederek. Tek hayalim İngilizce hazırlık olan bir üniversite de iletişim fakültesi okumak puanım da yeterli olmasına rağmen maddi imkansızlıktadır yüzünden okuyamamak kadar çok kötü bir şey yok yani Nasıl söylenir bilmiyorum…
  Mülteci olarak ülkemize gelen Suriyeli kardeşlerimizin üniversiteyi okuması için her koşulu hiçe sayıyorlar ancak biz Türk vatandaşları olarak maddi olanaksızlıklar yüzünden okuyamıyoruz. Bu adalet midir? Benim okuma hayalim için illa çekilişlere katılıp kazanabilmeme mi? Bağlı.
  Yazık! Çok yazık! Hayallerimizle oynayanların hayallerim de ki gibi adaletsizliklerden boğulması dileğimle…
  PowerFM’e de bu etkinliğinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz ihtiyacı olanlara bir nebze de olsa umud kapısı oluyor.
  Buarada şanslı olan Bedirhan Abimi kutluyorum, hayırlısıyla kullansın inşallah.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Göktürk,

   Sana bu sitenin bir admini olarak değil, bir abin olarak cevap yazıyorum. Eğer bu cevaptan rahatsız olursan bunu bize bildir, yayından kaldırırız.

   İsmin her ailenin çocuğuna koyacağı bir isim değil. Ebeveynlerin bu ismi seçerken “İsmin gibi, Göktürkler gibi” olacağını düşünerek mutlaka çok güzel hayaller kurmuşlardı. Fakat yorumunu okuyunca sana üzüldüm. Bu ismi asla haketmediğini düşünüyorum. Senin okuyamamanın sebebi maddi imkansızlıklar değil, kendi açığını kapatmak için uydurduğun bahanelerin.

   Mülteci olarak ülkemize gelen Suriyeliler üniversitelere elini kolunu sallayarak giremiyorlar. Bunu araştırmak işine gelmediği için sen de tembel olan diğer insanlar gibi “Her şey Suriyelilere veriliyor ama bize bir şey yok” diyerek başarısızlığına bahaneni bulmuşsun. Suriyeli göçmenler de diğer yabancı uyruklu öğrenciler gibi belirlenen şartlar kapsamında yatay geçiş yaparak ya da yabancı uyruklu öğrencilere uygulanan sınavlara girerek Türkiye’de eğitim alabiliyor. Yabancı uyruklu öğrencilerin, yatay geçiş yapmak istedikleri üniversitelerin şartlarına uygun olmaları gerekli. Türkiye’de denkliği olan bir yüksek öğretim kurumuna geçiş sınavına daha önce kendi ülkelerinde girmiş olmaları ya da not ortalamasının girmek istediği üniversitenin belirlediği ortalamayı tutması bu şartlardan bazıları. Örneğin bazı üniversiteler, yabancı öğrencileri kendi yaptıkları sınavlara tabi tutarken bazı üniversiteler ise öğrencilerin not ortalamasına göre değerlendirme yapabiliyor. Yani kısacası böyle bir şey yok. Ama sen bunu bahane ederek üniversiteyi okuyamadığını iddia ediyorsun. Peki bu yaptığın adalet midir?

   “Çekilişler” fakir insanların eğitim hayatını devam ettirmesi, kirasını ödeyebilmesi veya evine ekmek götürebilmesi için yapılmaz. Bir firma marka değerini artırmak, ürünlerini tanıtmak veya satışları artırmak amacıyla çekiliş kampanyası düzenler. Fakat bazı insanlar kolay yoldan zengin olmak için çekilişleri bir araç olarak görür. Sen de bunlardan birisin. Gerçekten okumak niyetinde olmadığını düşündüğüm için bu arabayı kazanman durumunda senin üniversiteye hangi amaçla gideceğini de çok iyi biliyorum. Her yerde öğrenciler için bir sürü burslar veriliyor. Neden araştırıp onlardan faydalanmak yerine tüm umudunu böyle çekilişlere bağlıyorsun? Sen hiç “Çekilişlerden bana hediye çıkmadığı için okuyamadım” diyen bir baba gördün mü? Çocukların sana bu soruyu sorduğunda böylesine saçma bir cevap vermeye utanmayacak mısın? Senin hayalin falan yok. Sen hayallerinde değil, başarısızlıklarına uydurduğun bahanelerinde boğulmuşsun. Hayalleri olanlar gemileri karadan yürütüyor. Sen ise oturduğun yerden ağlıyorsun.

   Senden ricam tembelliği bırakıp Göktürkler’i okuman. İlklerle dolu bir devlettir. Her konuda yeni bir yol açan hükümdarları olmuştur. Biraz olsun örnek al.

 4. Levent Keleş dedi ki:

  Bedirhan Bey, tebrik ederim. 😊 bize olmadı. Kazasız belasız kullanırsınız inşallah. 😊

 5. Çağlayan dedi ki:

  Yine bize çıkmamış her zamanki gibi

 6. Nuran dedi ki:

  Çekilişe katılım sayısını paylaşabilir misiniz?

 7. MehmetFatih dedi ki:

  Evet çıkmamış gene, hemen powerfm uygulamasını siliyoruz telefondan.

 8. Nihat dedi ki:

  Buda bana cikmamistir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir