Sahibinden.com Fiat 500X Çekiliş Sonucu

BENZER ÇEKİLİŞLER

66 Responses

 1. Berfin dedi ki:

  Merhabalar bana posta yoluyla bir evrak gelmisti ayin 19 unda cekilisi kazandim diye kimlik fotokopimi faks yoluyla diger bilgilerimi posta yoluyla gönderdim yanliz posta yoluyla gitmesi gereken kagit noterde tastiklendi herseyi yapildi noterdekiler evrağın aslini kendileri aldilar bu bizde kalmak zorunda dediler birde noterde tastiklenen kagidin arka kismina gine tc kimlik fotokopimi cektiler kafalarina gore davrandilar ben oyle olmayacak dedim ama illa böyle olmasi gerekiyor dediler size faks yoluyla kimlik fotokopimi gonderdim ayriyeten posta yoluyla gelecek evragada kimlik fotokopimi cektiler iki yerdede olmasi sorun olurmu birde ben ailemden ayri yasiyorum yanliz muhtarliktan oturma yeri almadim yakinda istanbula gidecegim icin ama adresim annemin evi olarak gecti noterde ama evim ayri size posta yoluyla evraklari bile suan oturdugum evimdeki adresten attim cekilise katilirken bile suan oturdugum evimin adresiyle kaydoldum ve gonderdiginiz posta suanki oturdugum eve geldi bu hediyemi almama engel olurmu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, ne dediğinizi anlamadım. İmla kurallarına dikkat edebilirseniz daha anlaşılır olabilir. Ayrıca “size gönderdim” falan yazmışsınız. Muhatabınız biz değiliz. Bu çekilişi sahibinden firması düzenledi. Bu tür sorularınızı bize değil onlara ileteceksiniz. Hediyeyi biz vermiyoruz. Biz sadece kampanyaları yayınlıyoruz.

  • AYŞEGÜL AHMET SÜLEYMAN dedi ki:

   Berfin o kadar yoksun bir varlıksın ki iPhone 7 senin gibilere çıkıyor, eminim o telefonu alamamışsındır, zaten iPhone 7 senin gibileri hak etmiyor!!!

 2. Abdülmenaf dedi ki:

  Telefon asil talihlileri 30 iken yedekler neden 15 onun da 30 olması gerekmiyor mu?

 3. ibrahim dedi ki:

  Bu da mı gol değil

 4. Fakir fukara dedi ki:

  Çekilişe girdiğim günden belli aklımdan çıkmıyordu 😣 tek ümidim buydu gerizekalı gibi 16 sını bekliyordum megerse 4 gündür açıklanmış haberim yok bu hayyata büyüklerimizde bir yere varamamış bende varamaycagım aç geldim aç gideceğim bu dünyadan 😔😖😤
  Nalet olsun ya birileri milyonların içinde yüzerken benim gibi insanlar ömür boyu üç kuruşa muhtaç yaşıyor Allah kahretsin beni ya bu atadan zengin olmak neymiş böyle bu para neymiş lan böyle 😔 artık yeter ya gerçekten hayattan tiksinmiş durumdayım.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevgili ziyaretçimiz,

   Tek ümidiniz 1.223.778 kişinin katıldığı bir çekilişte bir ev veya bir araba kazanıp hayatınızı kurtarmak ise önce oturup bu ümidinizi bi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Bu durumunuz hiç ders çalışmayıp, sorularla, konularla meşgul olmayıp “İTÜ Bilgisayar Mühendisliğini” kazanmayı ümit ediyorum diyen bir öğrencinin durumundan farksızdır. Buna “tembel umudu” denmektedir. Tembel umudu, çaresizliğe düşmüş insanın kendisini avutmak için kendisine söylediği yalanlardır. Zengin olanların babası zenginmiş, sizin atalarınız fakirmiş, açmışsınız, üç kuruş kazanıyormuşsunuz vs. vs. Açıkçası sizin gerçek bir ümidiniz yok. Tamamen sahte bir ümidiniz var. Sahte umutlar başkasının sahip olduğu şeyleri istemektir.

   Öncelikle bilmenizi isterim ki yarına dair kurduğunuz hayallerin bugünde bir karşılığı yoksa siz ona ulaşamazsınız. “Babası zengin olanlar” ifadesindeki o babaların zengin olmak için ne yaptığına bakmak yerine “çocukların zenginliğine” takılıp kendi babanızı suçlamışsınız. Bu tam bir tembellik göstergesi. Elinizdekilere bir bakın, şuan yaşamakta olduğunuz hayata bir bakın, ne ile meşgulsünüz bir bakın. Zengin olmak için “çekilişleri” bir kapı olarak görüyorsanız değil sizin çocuğunuz, torununuz bile “dedem bir yere varamamış” diyecektir. Çekilişler kimseyi zengin yapmaz. Hiç paranız yoksa ve çok para kazanmak istiyorsanız “sıfırdan para kazanıp çok zengin olanlara” bakın. Onların hayatlarını inceleyin. Günümüz şartlarının getirdiği fırsatları inceleyin. Kimse oturarak zengin olmamıştır.

   Tiksinmeniz gereken bir şey varsa o da sahip olduklarınıza bakmadan kendinizi başkaları ile kıyaslamanız ve çaresizliğinize bahane olarak büyüklerinizi suçlamanızdır. Fakir fukara olan parasız olan değil, umudu olmayandır.

 5. bahtsızzzz dedi ki:

  12 yıldir girdiğim çekilısler 1 milyon katılim yapmısımdir ama hiç birsey çıkmadı… çokmu sansizım anlamadım

  • Jitannur dedi ki:

   Ben vazgeceyim o zaman 1 ay oldu herşeye katıldım bir mendil bile çıkmadı 🤔🤔

 6. Ensar dedi ki:

  Ahmet Selman bey sahibinden .com adına neden tek siz cvp veriyorsunuz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ensar bey, ben sahibinden adına cevap vermiyorum, kendi adıma cevap veriyorum. Başka cevap vermek isteyen varsa yazabilir.

  • hakan dedi ki:

   adam çalışan firmasını tabiki destekliyecek..ayık ol..

   • Ahmet Selman dedi ki:

    :) Hakan bey, ben bu sitenin editörüyüm. Ayık ol ne demek :) Sahibinden ile benim bir alakam yok. Bütün çekilişlerin altında benim yorumlarımı görebilirsiniz. Bu durumda ben bütün firmaların çalışanı mı oluyorum? Lütfen ayık olun biraz.

 7. Berfin dedi ki:

  Çekilişten çïkan hediyemi ne kadar sürede almalıyım pki

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kimliğinizle 15 gün içerisinde başvuru yapmanız gerekiyor. Hediyeyi firma 1 yıl içerisinde size vermek zorunda. Genellikle 15 gün içerisinde veriliyor.

 8. Berfin dedi ki:

  Arkadaşlarim guvenme dediler ben boyle seylerden korkarim aslinda telefon o kadar sevindirmedi beni çekilişi kazanmak bile güzel bir şey 😊😊😊😊 güvenebilirmiyim pkiii tc kimlik fotokopimi özel bilgilerimi göndermeye 😊😊

 9. Berfin dedi ki:

  Ya allah aşkına gerçekmi degilmi bilmiyorum bana telefon çıkmıs 4 . sıradayim berfin özer olarak bana evrakları yollayın telefonunuzu göndercez diyorlar madem böyleyse aciklamasini yapmiyorlar gercekten evrakmi gondermemiz gerekiyor cok saçma

 10. Sinan dedi ki:

  Bana hic bisey cıkmadı ve kafamda cekilisle ilgili şüphelerim var.bu firmayada güvenim kalmadi.sahibinden üyeligimi iptal ettim.

 11. murat dedi ki:

  çekilişi kazandım diyelim mesela ev 57 bin vergi veremezsem
  vergi düşüp ev bedelini 230 bin civarını paraya çevirirler mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş sonuçlarını açıkladık. Neden hala “diyelim ki kazandım” diye hesap yapıyorsunuz?

   Bahsettiğiniz şekilde bir şey söz konusu değildir. Kazandığınız hediye 1 lira bile olsa “ben bunu almayayım bana 1 lira verin” deme hakkınız yok. Hediye ev ise evi alacaksınız. Araba ise arabayı alacaksınız. Paraya çevirme gibi bir şey yok.

 12. Murat dedi ki:

  Birincisi; Yedek talihliler neden 2 katı?
  Ikincisi; ıPhone7 nin neden Yedek talihliler yok?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Birincisi kurallar sebebiyle.
   İkincisi yedekler şuan için çok önemli değil. Asiller için yasal süre doluncaya kadar yedekleri çoktan öğrenmiş olacaksınız.

 13. Gökalp dedi ki:

  Çekiliş de çıkan ödülü almak için nereye müracaat etmeliyim

 14. Kaeagle dedi ki:

  Diyelim ki evi kazanan talihli ve evi kazanan yedek talihliler sahte öyle birileri yok (bu bir varsayım kimseyi töhmet altında bırakmak istemem) o zaman o ev kime veya nereye veriliyor? Bilginiz varsa sevinirim.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Milli Piyango İdaresi yönetmeliği gereği, asil ve yedek talihliler herhangi bir sebepten dolayı kazandıkları hediyeyi teslim almazlarsa çekilişi düzenleyen firma hediyenin değeri kadar olan miktarı bir vakfa bağışlamak zorundadır.

 15. Hayrettin dedi ki:

  Uzun zamandır takip ediyorum genelde belli başlı illere çıkıyor .bir çok ilin hiç adı geçmiyor buda bende bu çekilişlerin adil olmadığı yönünde bir kanaat oluşturuyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bir çok ilin adının geçmemesi çok normal. Çekilişte 33 adet hediye verildi fakat Türkiye’de 81 il var. Nüfus yoğunluğunu da hesaba kattığınızda 33 hediyenin dağıtıldığı bir çekilişte 17 farklı ilin çıkmış olması anormal bir durum değil. Burada anormal olan bir önceki yorumda sıraladığımız sebepler. İki tane Elazığ olması mesela çok anormal. Çorum, Bilecik, Elazığ gibi iller daha önceki çekilişlerde kazanan iller değil. Ama burada varlar. Arka arkaya aynı illerin çıkması çok anormal.

 16. Kadriye dedi ki:

  Bu çekilişler gerçekten çok ilginç ülker çekilişine de yüzlerce çikolata alıp gönderdim hiçbirşey çıkmadı sahibinden.com çekilişine de katıldım hiçbirşey çıkmadı. size katılıyorum firmalar bizlere neden katılım numarası vermiyor o şekilde daha sağlıklı olurdu. Eskişehir’liyim ve hiçbir çekilişte Eskişehir’den kazanan olmamış Kocaeli ili nedense her çekilşte mutlaka kazananlar listesinde yer alıyor. Hayırlısı olsun…

 17. Arif dedi ki:

  Kesin bir şahibe olduğunu düşünüyorum.
  1.si katılım kodu verilmedi
  2.si bu aynı şehirler aynı soyisimler beni düşündürüyo şahsen.

  • cemil dedi ki:

   aynen kardesim ayni soyadi ve ayni il nasil denk geliyor kac milyonda bir ihtimal ama guvenmiyorum

 18. Yaman dedi ki:

  Çok şeffaf bir çekiliş olmamış zaman bi de şehirler soyisimz benzerliği eklenince çok şey geliyor insanın aklına.

 19. Yaman dedi ki:

  Çekiliş izlediğiniz için soru sormak istiyorum. Sizce bir çekilişle hile karışma ihtimali var mı. İzlediğiniz gerçekçi bir çekiliş miydi. İzleme ihtimalim olmadığı için soruyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Biz sadece bu çekilişi değil daha önce bir çok çekilişi izledik. Çekiliş esnasında hileli bir hareket olmuyor. Fakat bir problem var. Bu problemi de biz defalarca Milli Piyango İdaresine söyledik fakat bir düzeltme olmadı.

   Bütün çekilişler katılım numarasına göre yapılıyor. Bu çekiliş de katılım numarasına göre yapıldı. Fakat çekilişe katılan hiç kimse katılım numarasının ne olduğunu bilmiyor. Bilmediği için çekilişe katılıp katılmadığından ve kazanıp kazanmadığından da emin değil. Siz müşteri hizmetlerini arayıp sorsanız da katılım numaranızı öğrenemiyorsunuz. Bu durumda çekiliş “sizin bilmediğiniz” ama sizin için verilen bir numara üzerinden yapılıyor.

   Çekiliş sonucu kazanan numara açıklandığında firmanın hazırladığı excel dosyasından kazanan numaranın kime ait olduğuna bakılıyor. Firmanın hazırladığı dosyaya göre 2569867 nolu numara kazanmış olsun. Bu numaraya karşılık gelen isme firmanın hazırladığı dosyadan bakılıyor. Şimdi o numaranın karşılığını sadece firma bildiği için kim aksini iddia edebilir ki? Kimsenin elinde bir katılım numarası yok. Mesela firma çekilişe katılan 100 bin kişiden 500 tanesine çekilişe hiç katılmamış birinin adını yazabilir. Buna kimse itiraz edemez. Çünkü çekilişe katılacaklar listesi çekilişi düzenleyen firma tarafından oluşturuluyor.

   Şeffaf bir çekiliş olması için çekilişe katılım formlarından gönderilen şifrelerin ve isimlerin bağımsız bir kurum tarafından toplanması ve çekilişe katılan herkese katılım numarası söylenmesi gerekli. Bu yapılmadığı sürece kötü niyetli bir firma istediği isimleri çekilişe katılmış gibi gösterebilir.

   • Mustafa demir dedi ki:

    kesinlikle bu konuda aynı düşünce içerisindeyim vadofone yanımda uygulamasında ilk 5 gün katılım şifresi verildi daha sonra katılım şifreleri verilmedi bu şekilde bir hile yapılıyor bence

   • Yusuf dedi ki:

    Ahmet bey merhaba,
    Çok güzel açıklayıcı bir yazı yazmışsınız gerçekten enteresan. Yani insanı başka çekilişlerden de soğutur derecede.
    Dediğiniz gibi düşünürsek mesela aynı numara üzerinden gidelim ilgili kişinin önünde excel dosyası açık. çekiliş yapılıyor ve 2569867 nolu numara kazanıyor bakıyoruz o numarada normalde Ertuğrul FALANKİŞİ bey var ve kazanan o. ama ben kötü niyetli bir firmayım ve arabayı kendi belirlediğim birine vermek istiyorum. diğer yandan da 3085631 noda da benim arabayı vermek istediğim kişi var. çekiliş yapıldığında excel dosyasına bakım kazanan Süleyman FALANCA tebrikler diyip numaraların karşısında yazan iki ismin yerini rahatlıkla değiştirebilirim. Bu katılımcı kişiler tarafından çok kuşku uyandırıcı bir durum.
    Evet çekilişe katılan herkese çıkacak diye bir kaide kural yok çoğu çekilişte 1 tane büyük hediye birkaç küçük hediye var yani nasipte varsa olacak. Ama katıldığımız çekilişlerde kötü niyetli firmalara denk gelirsek bunca binlerce bazen milyonlarca insan boşa kürek çekmiş oluyor ve eğer bu oluyorsa bu çok üzücü bir durum.

    • Yusuf dedi ki:

     Öte yandan yine bilginiz dahilinde cevaplarsanız sevinirim mesela geçtiğimiz çekilişlerin birinde 5.5 milyon katılım oldu yani çekiliş esnasında dijital ortam üzerinden farklı bir şekilde mi kazanan isimler belirleniyor yoksa hepimizin bildiği standart şekilde küre içinden top çekilip içerisinden çıkan numaraya göre mi belirleniyor? Çünkü o küçük kürelere 5.5 milyon kişiyi sığdıramayacakları için, neye göre o kürelerin içine o numaralar ekleniyor ve çekiliş esnasında hadi diyelim atıyorum yarım milyon insanı kürelere sığdırdılar diğer 5 milyon insan zaten çekiliş dışı kalmış olmuyor mu?

     Şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

     • Ahmet Selman dedi ki:

      Çekilişler aynı Milli Piyango çekilişi gibi yapılır. Sahibinden çekilişinde üyeliğinizi güncellediğinizde size 1 adet katılım numarası tanımlandı. Diyelim ki tüm kampanya için 2.648.456 kişi hesap güncellemesi yapmış olsun. Bu kişilerin hepsine 1 den başlayarak katılım numarası verilir. Buna göre son güncellemeyi yapan kişinin katılım numarası 2.648.456 olur.

      7 basamaklı bu katılım numarasını belirleyebilmek için, içerisinde 0’dan 9’a kadar numaralandırılmış toplar olan 7 torba gereklidir. Çekiliş başlayınca her bir torbadan bir top çekilir ve ortaya 7 basamaklı bir sayı çıkar. Bu sayı bir katılım numarasıdır. Bu katılım numarasına karşılık gelen şifrenin sahibi hediyeyi kazanmış olur.

      Torbalardan yan yana 0000001 çıkarsa ilk güncellemeyi yapan kişi kazanmış olur. 2648456 çıkarsa son kişi kazanmış olur. Son basamak 2’den fazla çıkarsa çekiliş tekrarlanır. Çünkü katılım numarası 2 ile başlamaktadır. 3,4,5 gibi daha büyük sayılarla başlayan bir katılım numarasına karşılık gelen birisi yoktur.

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Çekiliş esnasında excelden değişiklik yapmak gibi bir durum olmaz. Çünkü çekilişten önce ilgili notere çekilişe katılan kişilerin listesi veriliyor. Çekiliş esnasında liste noterin önünde oluyor ve kendisi bakıyor.

     Burada şu var: Diyelim ki çekiliş formunu Mert, Mustafa, Cihan, Elif, Melike, Ezgi, Fatih ve Özcan doldurdu. Ama ben çekilişe katılanlar listesi olarak notere İpek, Ayşegül, Emek, Berçem, Rıdvan diye isimleri verdim. Bu isimlerin çekilişe katılıp katılmadığını denetleyebileceğimiz bir yer var mı? Yok. Neden? Çünkü çekilişe katılım formu çekilişi düzenleyen firmanın elinde. O kim katıldı derse onlar katılmış sayılırlar. Size katıldığınıza dair bir numara verdiler mi? Vermediler. O halde ben nereden bileceğim gerçekten çekilişe dahil edilip edilmediğimi? Normalde 124535 nolu katılım numarası benim olsun. Ama firma bunu notere verirken 124535 nolu sıranın karşısına başkasını da yazabilir. Çünkü bunu denetleyecek bir mekanizma yok.

     Burada yanlış anlaşılma olmasını da istemeyiz. Kazananlar mutlaka hakkıyla kazanan kişilerdir. Ama ortada bütün çekiliş kampanyalarını ilgilendiren bir problem var. Çekilişler katılım sırasına göre yapılıyor ama çekilişe katılan kişi katılım sırasını bilmiyor. Bu çok anlamsız bir şey değil mi?

   • Fehbi dedi ki:

    Peki ödül teslimi aşamasında noter bulunuyor mu? Mesela x çikolatasının çekilişinde kazanan kişinin çikolata pakedini de ibraz etmesi gerekiyor. Bu işlem noter huzurunda yapılıyorsa güvenilirdir diyebilir miyiz?

 20. Peker dedi ki:

  Çok ilginç avcı soyadına sahip iki kişi ankaradan kazanmış ve bunun gibi bir kaç kişi daha

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İlginçlikler sadece bununla sınırlı değil.

   -Mesela hiç iki isimli kazanan yok. Herkes tek isimli.
   -Bu isim listesi harf sırasına göre değil çekilişteki kazananlar sırasına göre. Mesela Balıkesir’den birine çıkmış. Arkasından yine Balıkesir’den birine çıkmış. Hemen devamında İstanbul’a çıkmış, ardından yine İstanbul’dan birine çıkmış. Ardından Kocaeli’ne çıkmış ve yine Kocaeli’nden birine çıkmış. Arka arkaya böyle ikili illerin çıkması çok garip.
   -Yine arka arkaya Ankara iline çıkıyor ve bu sefer aynı soyisimli kişilere.
   -Bir sıralamada da Kocaeli – İzmir – Muş – İzmir – Kocaeli sırası var. Bunlar ilginç sonuçlar.

 21. Gönül dedi ki:

  Bir cok çekilişe katıldım.hiç bişey çıkmadı bana .tamamen şans ve nasip diyorum.inşallah birgün benim adımda burda çıkar diye umud ediyorum.herşeyin hayırlısı

 22. Hamdi dedi ki:

  Sonuçları Ne zaman Paylaşırsınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş saat 10:30’da yapılacaktı. Fakat Milli Piyango idaresi yetkilileri geciktiği için çekiliş ancak 1 saat sonra başlayabildi. Bu sebeple kazanan isimleri biraz geç yayınlamış olduk.

 23. baris dedi ki:

  Normal de sonuçlar ayın 17 de acillanacak deniliyordu yanlış mi biliyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş bugün 10:30’da herkesin katılımına açık olarak yapılacak. Eğer siz de izlemeye giderseniz siz de kazanan kişileri öğrenebilirsiniz. Gazetede “yayınlanma” tarihi 17 Ocak’tır.

 24. Deniz dedi ki:

  Ahmet peki sonuc nedir?

 25. baris dedi ki:

  Ahmet bey ben bugün size katilanin ismini söylesem kazanmış kazanmamış söyler misiniz hem bu çekilse birde akbank apple × cekisline katildim

 26. fatih dedi ki:

  cekiliş nerde yapaılacak saat kacata olucak

 27. Berhan dedi ki:

  Neden vergi 100binlik arabada %20 hesaplanıyor? %10değilmi normalde?
  Veraset intikal 200binden sonra %15
  400binden sonra %20 değilmi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba çekilişlerden kazanılan hediyeler için hediyenin değeri ne olursa olsun vergi oranı %20’dir. Veraset ve İntikal vergisi tablosundaki limitler çekilişten kazanılan hediyeler için geçerli değildir.

   Veraset ve İntikal vergisinin çekilişlerden kazanılan hediyelerle ilgili ek maddesini okuyunuz.

 28. Yılmaz dedi ki:

  Allahım hayırlısı ise bana çıksın lütfen.

 29. Mehmet dedi ki:

  Ahmet Bey siz çekiliş yerine gidip iPhone ve araba kazananları söyleyecek misiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir