Sıkça Sorulan Sorular

Çekilişlere Nasıl Katılacağım?
Sosyal medya üzerinden paylaşılan çekilişlere doğru bir şekilde katılmak için paylaşılan görsellerin açıklama kısmını okuyunuz. Gönderi yorumlarına bakarak çekilişlere katılmayınız. Bir görselin üzerinde ne yazıyor okuyunuz. Çekilişin ne zaman sona ereceğini ve çekiliş sonuçlarının ne zaman açıklanacağını kaydediniz.

Çekiliş Sonuçları Nerede Açıklanıyor?
Çekiliş sonuçları çekilişi düzenleyen firmaların internet sitelerinde, sosyal medya hesaplarında, gazetelerde ve BeniKazan.com’da açıklanmaktadır. Bir çekilişin ne zaman açıklanacağına çekilişe katılım koşullarından bakabilirsiniz. Şimdiye kadar açıklanan çekiliş sonuçlarına Çekiliş Sonucu sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Çekilişler Gerçek mi?
Sitemizde yayınlanan çekilişlerin tamamı çekilişi düzenleyen firmaların internet sitelerinden alınmaktadır. Çekilişleri BeniKazan düzenle-me-mektedir. BeniKazan olarak biz sadece firmaların düzenlediği çekilişleri sizlerin haberi olması için sayfamızda paylaşmaktayız. Sitemize ve sosyal medya hesaplarımıza sadece güvendiğimiz firmaların çekiliş kampanyalarını eklemekteyiz. Siz de sadece güvendiğiniz firmaların çekilişlerine katılınız. Bir çekilişin gerçek olup olmadığını o firmanın internet sitesine girerek veya sosyal medya hesaplarını inceleyerek kontrol edebilirsiniz.

Çekilişlere ve açıklanan sonuçlara nasıl itiraz ederim?
Katıldığınız veya sonuçlarına itiraz etmek istediğiniz, karşılığı nakit olmayan çekilişlerle ilgili şikayetlerinizi aşağıdaki adrese veya telefon numarasına iletebilirsiniz. Bu tür çekilişlerin tamamı Milli Piyango İdaresi izinli olduğundan dolayı, şikayetlerle bu kurum ilgilenmektedir.

Kazanmam durumunda en son ne zaman başvuru yapmam gerekiyor?
Yayınlanan çekilişlerden ikramiye kazanmanız durumunda, sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde çekilişi düzenleyen firmaya bilgi vermeniz gerekiyor. Aksi halde hakkınız yedek talihliye devredilir. 15 günlük süre Milli Piyango İdaresi tarafından izinli olan tüm çekilişler için olması gereken en az süredir. Firmalar asil talihlinin hakkını bu sürenin altında yedek talihliye devredemez.

Kazandığım hediyeyi ne zaman alacağım?
Çekiliş düzenleyen firmalar, çekiliş sonucunda kazanılan ev, araba, cep telefonu vb. gibi hediyeleri kampanya başlangıç tarihinden itibaren en geç 1 yıl içerisinde kazanan talihliye vermek zorundadır. Bu tarih geçtiği andan itibaren Milli Piyango İdaresine şikayette bulunabilirsiniz.

Şifreli ürün paketi/çubuk/kart neden saklamalıyım?
Çoğu çekilişlerde katılımlar online veya kısa mesaj üzerinden yapılabiliyor. Ürün paketini ibraz etme zorunluluğu olmasa herkes kendi kafasından şifre üretir ve gönderebildiği kadar gönderir. Böylece haksız bir kazanç elde etmiş olurlar. Bunu engellemek için firmalar şifreli ürün paketlerini mutlaka ibraz zorunluluğu getirmiştir.

Türkiye dışından çekilişlere katılabiliyor muyum?
Aksi belirtilmediği sürece tüm çekilişler yurtiçi sınırlarda geçerlidir. Çekilişlerde herhangi bir adres kaydı gerektiğinde Türkiye’den bir adres ve telefon bilgisi vermeniz gerekmektedir.

Çekilişlerden hediye kazanırsam ne kadar vergi öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediye yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz.

Detaylı bilgi için: Çekilişlerden hediye kazanırsam ne kadar vergi öderim?