Gillette Çekiliş Sonucu

Çekilişlere Katılmaya Devam...

13 Yorum

 1. İbrahim dedi ki:

  Merhabalar Ahmet Bey,
  Yıllardır çekiliş işleriyle uğraşıyorsunuz, tabiri caizse bu işin emektarısınız. Bende 3-4 senedir katılan biri olarak neredeyse senelerdir belli çekilişlerde soyadları malum kişilerin sürekli kazandıklarını görüyoruz. Adana bölgesindeki bu zatlar özellikle yerel marketlerin dahil olduğu çekilişlerde kazanıyorlar. Araştırırsanız 2004 yıllarından beri kazandıklarını ve o yıllarda bile adlarından bahsedildiklerini görürsünüz. Yıllardır çözülememiş bu işin çözümü ne hantal yapısıyla MPİ ne de çekilişi yapan firmalar(hedef, U2 vs.). Bence çekiliş kimin adına yapılıyorsa(Örneğin Gillette çekilişinde Procter&Gamble Tüketim Malları A.Ş.) şikayetimizi asıl oraya yapıp kampanyanın dahil olduğu marketlerden yerel marketleri çıkarttırıp kurumsal market firmaları üzerinden bu çekilişleri yaptırtmak. Bu şekilde şaibelerin önüne geçileceğini düşünüyorum ve herkesi de çekiliş kimin adına yapılıyorsa oraya şikayet maili atıp ya da arayıp bu durumu anlatmalıyız. Saygı ve sevgilerimle…

 2. Emrah dedi ki:

  Otomobil kazanan iki kişi ve Scooter kazanan iki kişi (biri batman) Adana’da A….. adlı marketten 10 bin haklık giriş yapmışlar. 19 bin ile 30 bin arasında girişlerin nerdeyse tamamını bu 4 kişi tek bir marketten yapmış

 3. Yalkun Uygur dedi ki:

  Ahmet bey, arkadaşlar, herkese merhaba!!!
  Ben Yalkun Uygur. Mini Cooper arabayı kazananlardan biriyim. 69,90 tl’lik 2 bıçaklı Gillette ürünü alarak tek katılımlık hakkıyla çekilişe katıldım ve asıl talihli olarak kazanmış gözüküyorum. Önceden söyleyim her hangi torpilim yok, zengin de değilim, kirada oturuyorum, market çalışanı değilim hatta markette çalışan arkadaşlarım da yok. Yıllarca farklı çekilişlere de katıyorum (nescafe-bmw, magnum-porsche vs) ve ilk defa bir hediye kazandım. Yılda bir kere Gillette bıçakları alıyorum (zaten ucuz değil onlar) onu da çekilişe gönderip dürüst ve adil bir şekilde kazandım ve kimsenin de hakkını yemedim. Ama diğerleri bilemiyorum.
  Sormak istediğim
  – bu iş mahkemeye varırsa benim hakkım iptal etmiş mi olacak yoksa şüpheli kazananları mı eleyecekler?
  – bana herhangi bir tebligat da gelmedi. Hedef Çekiliş ajansı aradığımda gerekli araştırmalar yapıldıktan sonra geri dönüş yapılacak dediler. Burada benim yapmam gereken ne tür işlemler?
  – bildiğim kadarıyla sonuçlar açıkladıktan sonra 15 gün başvuru süresi var ve bu sürede başvurmayan hediye hakkı kaybediyorlar. ben burada onlara nasıl bildireceğim?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, tebrik ederiz.

   Bu çekiliş için iddia edildiği gibi olayların yaşanmaması için çekilişlere kampanyayı düzenleyen firmanın çalışanları, market çalışanları, ilgili ürünün çalışanları katılamıyorlar. Araç kazanan diğer iki kişi ile ilgili yapılması gereken MPİ’ne şikayet ile birlikte aslında dava sürecini de başlatmak. Milli Piyango İdaresi bu konuda çok geride duruyor. Bu sebeple süreç mahkemeye intikal ederse kazanan isimlerle ilgili araştırmalar yapılır. Sizin de kim olduğunuza bakarlar ve market ile bir irtibatınız yoksa araba sizin olur. Diğer iki hediye için ya yedek talihliler değerlendirilir ya da yeniden çekiliş yapılır. Hak kaybı olmaz.

   Çünkü burada hile çekiliş esnasında yapılan bir hile değil. Çekiliş esnasında hileli bir durum olsaydı çekiliş baştan yapılırdı.

   • Yalkun Uygur dedi ki:

    Ahmet bey, peki normalde bu süreç nasıl işlenir adım adım olarak? ben tesadüfen internetten çekiliş sonuçları görmeseydim bir haberim olmazdı, çünkü bana tebligat da gelmedi. Resmi çekiliş sonuçları da bulamadım. Qumpara, Gillette ya da MPI sitesinde bir şey yazmıyor. Hedef Çekiliş Ajansı aradığımda kimlik ve fiş fotoları gönderin sonra size bilgilendireceğiz dediler o kadar.

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Normalde adresinize tebligat geliyor ama herhangi bir nedenden dolayı gelmemesi durumunda sorumluluk kabul etmiyorlar. Bir çekilişe katıldığınızda sonuçları takip etmeniz gerekiyor. Başvuru süresini kaçırırsanız hakkınız başkasına geçiyor.

   • Emrah dedi ki:

    “Çünkü burada hile çekiliş esnasında yapılan bir hile değil. Çekiliş esnasında hileli bir durum olsaydı çekiliş baştan yapılırdı.”

    Ahmet bey, hileli olması için daha ne olması gerekiyor. Bütün ikramiyelerin aynı kişiye mi çıkması gerekiyor?
    Çekilişler Milli Piyango İdaresinin izniyle noter huzurunda yapılıyor. Promosyon kampanyasını düzenleyen Qumpara, çekilişi düzenleyen Hedef Çekiliş ve Organizasyon. Bu 4 kurum arasında artık nasıl bir bağ ilişki var ki bu sonuç çıkmış.

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Ben hileli ya da hileli değil demedim. Çekiliş programı esnasında bir hile yapılmamış dedim. Bu firmalar arasında nasıl bir bağ var bizim bir bilgimiz yok. Yapılan şikayetler MPİ tarafından değerlendirilir ve bir sonuca varılır diye umuyoruz.

    Katılmaması gereken kişiler çekilişe katılmış ise bu hile değil kural hatasıdır. Bunun kontrol edilmesi gerekir ve tespit edilmesi durumunda da hediye teslimi yapılmaması gerekir.

 4. Nurgül dedi ki:

  Bi çeliş ancak bu kadar eşe dosta peşkes çekilir. Binlerce katılım var ve aksöz ve aktürkler çoğunlukta çok ilginç. Yazıklar olsun

 5. Emrah dedi ki:

  32.406 katılım olmuş. Formalar hariç 33 ikramiyenin 14’ü oğurel, aktürk, akyüz ve uyanık soyisimli aynı ilden kişilere çıkmış.
  4 adet oğurel soyadı adana
  4 adet aktürk soyadı madin
  3 adet akyüz soyadı
  3 adet uyanık soyadı

  Bunlardan hariç 2 otomobilin Adana’ya çıkması.
  Sizinde şüphe duymanıza sebep olmuyormu

 6. Erdal GÜVEN dedi ki:

  AHMET BEY merhaba. bu sefer size yedek talihli olduğumu bildiren kendi adıma olan bir müjde ile yazıyorum :) (apple airpods 1. yedek talihliyim) 20 asil talihliden biri başvurmazsa ayın 3ünde kadar benimdir inşallah. sizin vesilenizle çekilişe katıldım. size ayrıca teşekkür etmek istedim. şu detayda emin olduğum halde tekrar sormak istiyorum. ben şimdi yedek listesinde 1. sırada olduğum için 1. yedek oluyorum değil mi? yani airpods ilk alan yedek sadece ben olabilirim.:) ve böyle durumlarda ihtimal yüksekmidir. sizin tecrübenize güvenip soruyorum. sağlıklı günler dilerim herkese

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Erdal bey çok sevindim. Evet yedeklerde sıra önemli. Eğer Airpods talihlilerinden herhangi biri, bir sebepten ötürü hediyesini almazsa hakkı ilk olarak size geçecek. Şansınız oldukça yüksek. Ben bir çekilişte 8. olduğum halde hak bana da geçmişti.

   • Erdal GÜVEN dedi ki:

    çok teşekkür ederim. beni kazan sayfasının vesilesi ile bu 3. ödülüm olacak nasipse. okuyanlar inanmayabilir ama bu gerçek :) araba alana kadar devam.
    1.ÖDÜLÜM PEPSİ: ORJ. ŞAMP. LİGİ FİNAL TOPU. RONALDODAN ÖNCE GÖRDÜM :)
    2. ÖDÜLÜM EŞİMİN ADINA KATILDIM MENTOS:100 TL STEAM KODU
    3. ÖDÜLÜM APPLE AİRPODS (OLACAK NASİPSE)
    4. ÖDÜLÜM ARABA OLANA KADAR DEVAM :)))))))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir