Instagram’daki Sahte Çekiliş Hesapları Hakkında

Çekilişlere Katılmaya Devam...

4 Yorum

 1. hasan dedi ki:

  merhabalar bu cekilismodum ve candanhediyeler dahasıda varda bu ikisi için soruyorum gerçek mi bunlar? katılıyorum çünki cekilis modum da 16 defa yedek çıktım ama kazananları kontrol ediyorum hepsi gizli ve fake hesaplar ve hiçbiri cevap yazmıyor üstüne engel atıyorlar şimdide kendisine mesaj yazılmasına izin vermiyor uyarısı çıkıyor artık meaajda yazamıyorum kazananlara şüphelerim arttı iyice! son olarak gerçekten hediyeyi veren sayfalar hangileri.. teşekkürler..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, siz zaten kendiniz bulmuşsunuz hesabın ne olduğunu. Takipten çıkın. Takip etmenizi istedikleri tüm hesapları da takipten çıkarın.

 2. as dedi ki:

  çağrı taner vs gibi büyük isimler hakkında ne düşünüyorsunuz bu isimler de sizin belirttiğiniz bu gibi sayfaların reklamını yapıyor onları takip etmemiz gerekiyor

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “çağrı taner büyük bir isim değil.” diyerek bir polemiğe girmek istemiyorum :) ama şunu iyi bilin:

   Bir instagram çekilişinde yazılım kullanarak kampanya görselinin altına yazılan yorumların sayısını, yazılan etiketleri, eklediği arkadaş sayısını, kaç yorum yazdığını kontrol edebiliyorsunuz. Çekilişi düzenleyen hesabı takip edip etmediğini de kontrol edebiliyorsunuz. Fakat çekilişe katılan hesabın sizin takip etmesini istediğiniz hesapları takip edip etmediğini gö-re-mi-yor-su-nuz! İşte bu yüzden çekilişe katılmak için diğer hesapları takip edin ifadesi tamamen sizi kullanarak diğer hesaplara takipçi satma hilesidir. Sponsor olduğu iddia edilen hesaplar zaten size hediye vermek için değil, takipçi kazanmak için böyle bir yola başvuruyorlar.

   Yukarıda listelediğimiz hesaplar ile çağrı taner de dahil genellikle bu yöntemi kullanıyor. çağrı taner hesabı güven sağlamak için bir kez MPİ izni alarak çekiliş yaptı. Fakat MPİ izni aldığınızda hem yasal sorumluluklar hem de vergiler işin içine girdiği için bunu devam ettiremedi. Çekiliş noter huzurunda olacak, çekilişe katılan kişilerin net bir şekilde listelenmesi yapılacak. Bunları net olarak yapamadıkları için devam edilemedi. Sponsor olarak belirtilen hesaplarla daha çok sözlü anlaşmalar yapıldığından dolayı MPİ izni almak işleri bozdu.

   Size tavsiyem bir çekiliş sayfasının çekiliş yaparken nasıl bir yöntem izlediğine bakın. Mesela son kazanan 3 kişiye bakın. Kim bunlar? Hiç gönderisi olmayan profili kapalı kişiler mi? Hangi yazılımı kullanıyor? O yazılımın bu çekiliş kurallarını tespit edecek özelliği var mı? Hesap ismi kaç kez değilmiş? Bunları kontrol edin. Boş yere birilerine para kazandırmayın.

   Biz Benikazan olarak çağrı taner çekilişlerine MPİ izni almış olsa bile yer vermedik, vermeyeceğiz. Noterde çalışanlar teknik konuda uzmanlıkları olmayan personellerden oluştuğu için onları yanıltmak çok kolay.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir