Magnum Çekilişi

Çekilişlere Katılmaya Devam...

191 Yorum

 1. Metin dedi ki:

  Çekiliş sonucu adrese posta ile mi gelecek

 2. Metin dedi ki:

  Adresi eksik yazdım ilk mesajı attığında tam yazdım ,ikinci attığimda eksik oldu sistemde belli olurmu

 3. Hasan Kartal dedi ki:

  Bende 10 dan çok çubuk var ben bunların hepsini yollasan bir cekilismi ediyor 2 çekiliş olmuşum oluyor anlamadım

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Magnum mini’ler 1 çekiliş hakkı diğerleri 2 çekiliş hakkı kazandırıyor. Elinizde 10 adet mini çubuğu varsa 10 çekiliş hakkı, diğerlerinden varsa 20 çekiliş hakkı kazanırsınız.

 4. Çekilişçi dedi ki:

  Ahmet bey iyi günler
  Aynı şifreye ait mükerrer katılımlar elenerek, ilk gönderilen şifreli katılım kabul edilecektir.
  Ben şimdi 120 tane şifre gönderdim bu durumda 1 tanesimi geçerli oluyor anlamadım kafa karışıklığından sormak istedim. Daha önce bu konuyla ilgili yorumlar vardı aradım bulamadım o yüzden yazmak istedim siz daha çok bilgi sahibisiniz konu hakkında şimdiden teşekkürler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, 120 tane farklı şifre gönderdiğinizde herhangi bir sorun olmaz. Aynı şifreye ait tekrarlı katılımlarda sorun olur. Mesela bu nasıl olur? Siz şifreyi web sitesinden gönderdikten sonra bir de SMS ile gönderirseniz bu aynı şifre ile mükerrer (tekrarlı) katılım olmuş olur ve ilk gönderilen şifre kabul edilir.

 5. Kaan dedi ki:

  5-6milyonluk araç için 700-800k para bedava öğrenci adamım çıkarsa aileme dicem satın evi arabayı alın Porsche mu dicem onlarda dicek ki biz vordok porosono orobo bozom bende dicem ki ruhsat bana ait ister biner ister binmem yatın aşağı

 6. HAYRİ dedi ki:

  Keşke 14 Adet 500 bin liralık otomobil verilseydi biraz daha fazla kişi sevinirdi.

 7. olcay dedi ki:

  çubuk şifresinin bir kısmı yada tek karekter ilk bakışta okunmuyor ama ışık tutunca okunuyor.hani farz edelim büyüteçlede okunuyor.kararma olduğundan geçerlimi yoksa bu çubuk ilk bakışta okunmuyor diye geçersiz olurmu.birde çubuğun şifre ve magnum yazısı dışında küçük bir alan kırık sap kısmında oda geçermi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, hiç sorun değil. Büyüteçle de olsa okunabiliyorsa okunabiliyor demektir. Çubuğun uç kısmından kırık olması sorun oluşturmaz. Sadece şifrenin olduğu kısımdan kırılırsa her iki parçayı da saklamanız gerekir.

 8. Yusuf dedi ki:

  Arabayı aldığımız gibi vergisini anında ödemek zorunda mıyız? Çünkü bize çıkarsa arabayı satmayı düşünüyoruz.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “Arabayı aldığınız gibi ödersiniz” diye bir durum yok. Önce ödemeyi yapacaksınız, sonra aracı alacaksınız. Dondurma çubuğundan araba kazanmayı umut eden insanlar bu arabayı kullanamaz zaten. Çekilişe katılan herkes sizinle aynı fikirde, herkes satmayı düşünüyor.

 9. ne saçma çekiliş dedi ki:

  bukadar saçma sapan çekiliş olamaz. vergiye bak. şu araç ücretine 1000 tane tlf, pc vs verilebilirdi.

 10. Can dedi ki:

  Gonderdiginiz Magnum sifresi hatali, kontrol ederek SIFRE AD SOYAD ADRES sirasinda tekrar gonderip kampanyaya katilabilirsiniz. B003 nasıl yapicam bilmiyorum

 11. SA dedi ki:

  Ahmet bey piyasada bu fiyata maserati yok en eski modeli bile 2 milyon. Bu fiyat gerçek mi? Aynısı şuan 4.5 milyon. Vergi de bu durumda değişiyor mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, arabanın değeri çekiliş izni alınırken firma tarafından beyan edilen tutardır. Çekiliş devam ederken arabanın fiyatında oluşacak değişiklikler ödeyeceğiniz vergi miktarını etkilemez. Vergilendirme yasal izin formunda gösterilen bu miktar üzerinden hesaplanacaktır.

   • Ertug dedi ki:

    Merhaba, magnum hediye carti nerede geçerli, yani elektronik eşya telefon, PC gibi seyler alınabiliyor?

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Merhaba bunun kapsamını yukarıya ekledik. Telefon hariç elektronik eşyalar alabilirsiniz. Altın ve döviz alamazsınız.

 12. Ahmet Selman dedi ki:

  Değerli ziyaretçilerimiz,

  Aşağıdaki yorumlar Porsche Taycan kazandıran bir önceki döneme aittir. Bilginize.

 13. Yeliz dedi ki:

  Biri Bursa ya,biri Niğde ye çıkmış,hayırlı olsun.
  Yine olmadı, nasip.
  Hatasız kazasız inşallah

 14. MURAT dedi ki:

  Ahmet bey araba diyelim ki çıktı satabilir miyiz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu çekiliş TOKİ’den uygun kredi ile ev alma çekilişi değil, Magnum Porsche çekilişi. Bir araba sahibi arabasına ne yapabiliyorsa kazanmanız durumunda siz de aynı haklara sahip olursunuz. İster satın, ister yakın, ister kiralayın.

   • Yusuf dedi ki:

    ister yakın admin çok espirilisin :))))) ben porche yakacak adam göremiyorum memlekette kendini yakarlar porsche yi yine yakamazlar

 15. BARAN dedi ki:

  🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
  Sen bu cevapları yazmaya devam et bidaki çekiliş benden

  Sait Eğilmez 17 Ağustos 2020, 22:40
  Şifreli çubukların saklanması gerektiğini bilmiyordum. Çubuklardaki şifreleri bir kağıda not alıp attım. Şimdi ne olacak? Araba çıkarsa vermezler mi?

  Ahmet Selman 17 Ağustos 2020, 22:48
  Kazanırsanız şifreleri yazdığınız kağıdı Magnum’a götürün. Kağıdın arkasına bir Porsche çizecekler. Onu araba yapıp sürersiniz

 16. murat dedi ki:

  merhaba ahmet bey yorumlarınız harika benim net olarak merak ettim arac vergisi 159 binmi 320 binmi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba teşekkür ederim. Hayır o kadar değil. Yukarıdaki içerikte “Kazanan Kişi Ne Kadar Vergi Ödeyecek?” başlığı altında yer alan açıklamayı okuyunuz.

 17. Muhammet dedi ki:

  Kime çıkar bilmem. Ama ihtiyacı olana (yani durumu olmayana) çıksın(benim gibi) . Şayet bana çıkarsa e haliyle satacağım. Gelen paranın 40 ta birini fakire dagittiktan sonra geri kalanı ile 1 ev almayi düşünüyorum. Umarım Allah nasip eder. Bu arada sorum şu; kazanan kişi aracı sattığında ve vergisi algısından sonra ne kadar cebine para girer aşağı yukarı?

 18. Herhangi biri dedi ki:

  Ben arabayı kazandım vergiyi ödiycek bir durumum yok nasıl ödeme sağlanıyo aşağıdaki yorumları okudum yardımsever galericiler demişsiniz onlarla nasıl irtibak kuruluyo bununla ilgili bir bilginiz var mı

 19. Osman dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey, yorumlarda ödenecek vergiler hakkında yardımsever galericiler parayı bulur demişsiniz. Bir nevi pazarlık mı yapıyorlar kazanan talihliyle? Yani anlaşmalı olarak vergiden düşüp satın mı alıyorlar?
  Şimdiden cevabınız için teşekkürler,

 20. Hayat dedi ki:

  Ahmet Bey iyi günler ortadan ikiye kırılan çubukların çekiliş hakları devam eder mi? İki parçayı birleştirip saklamaya devam edelim mi yoksa o şifrelere çıkmaması için dua mı edelim 🙂

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Ne olursa olsun duanızı aksatmayın. 15 milyon şifre gönderilen bir çekilişte 2 arabadan birini kazanmak Tiktok’ta Barış Özcan videosuna denk gelmek kadar zor.

   Çubuklar kırılsa da geçerlidir. Her iki parçayı da saklamaya devam edin.

 21. ece dedi ki:

  merhaba bir soruda ben sorim , arabayı kazandım ama vergilerini ödüycek parayı bulamadım herhangi bekleme süresi vs varmı , süre nasıl işler … bu kadar vergiyide tek kalemde ödüycek adam dondurmayla araba kazanma peşinde koşmaz sanırım :)))

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba ödeme için 15 gün bekleme süresi var. Siz arabayı bi kazanında, kaz gelecek yerden tavuk esirgemeyecek yardımsever galericiler size o parayı 15 dakika içerisinde bulur.

 22. Engin dedi ki:

  İyi günler Ahmet Bey. Yaklaşık 500-550 çubuk ve tahmini 800 çekiliş hakkı ile Çekilişe bomba gibi katılım sağladım. Velhasıl kelam Magnum resmi sitesindeki çekiliş açıklamalarında ödül nakde ve mala çevrilemez diyor tahmin ediyorum ki defalarca cevaplamışsınızdır bu soruyu ama beni de es geçmezseniz sevinirim. Aracın vergilerini masraflarını ödeyip üzerime aldığım takdirde istediğim gibi satabilir miyim. Şimdiden Teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, istediğiniz gibi satabilirsiniz. Ödül nakde çevrilemez ifadesi “ben arabayı istemiyorum, araba sizde kalsın bana parasını verin” diyemezsiniz anlamındadır. Ya da “bana araba yerine ev verin” gibi bir teklif sunamazsınız. Araba sizin üzerinize geçtikten sonra ister satın ister kiralayın kimsenin arabasına herkes karışamaz.

 23. olcay dedi ki:

  evet umut bir sezona daha girdi ahmet bey daha gerçi şifre girmedim ama girdiğimde zaten araç benim hayallerine kapılıp totemler yapıp kesin çıkıcağına inanıp.mutlu olacam bir kaç ay sonra çekiliş günü kazanan başkası olacak ama sadece bir laç saat mutsuz olacağız sonra hayat devam…

 24. safak dedi ki:

  Ahmet abi kampanyaya katıldım.Sonra cep telefon numaramı değiştirdim. Nasil bir yol izlemem gerekiyor. Teşekkür ederim.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Rehberindeki kişilere yeni numaranı SMS atabilirsin, haberleri olsun. Banka hesaplarında da güncelleme yapman gerekecek. Yoksa mobil şubelerine giriş yapamazsın.

   Bir şey yapmana gerek yok. Telefon numarası ve adres ne için isteniyor? Kazanman durumunda sana ulaşılması için. Bu durumda sana telefonla ulaşamayacaklar. Peki Magnum “Şafak Porsche kazandı” diye duyuru yaptığında sen ne yapacaksın? Hakan Altun gibi telefonun başında çaresiz bekleyecek misin yoksa bulduğun ilk telefona saldırıp Magnum’a ulaşmaya mı çalışacaksın? Önemli olan sadece ve sadece Ad-Soyad kısmıdır. Bunu kimliğinde yazan şekilde doğru yazman yeterlidir. İsmin açıklandı diyelim, çubuğunu da al git. Sana kimse “neden telefonu numaranı değiştirdin?” diye sormayacak.

 25. Kemal dedi ki:

  Aracın ÖTV ve KDV sini onlar karşılıyor siz mtv ödüyorsunuz ruhsat ve satış giderleri bide senelik vergisi 30 kusur bin 150 bin gibi şeylerden bahsedenler iyice okuyun kampanya açıklamasını

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kemal bey siz de iyi okuyunuz:

   Bir çekilişten hediye kazandığınızda ödeyeceğiniz vergi Veraset ve İntikal vergisidir, KDV ve ÖTV değildir. Eğer aracı satın alıyor olsaydınız KDV ve ÖTV öderdiniz, aynı sıfır bir araç alır gibi. Ama burada siz veraset ve intikal yoluyla araç sahibi oluyorsunuz. KDV ve ÖTV ödemeyeceksiniz. Çünkü bunlar Algida tarafından araç temin edilirken ödendi. MTV, sigorta, ruhsat, devir işlemleri ile yukarıda hesaplanan Veraset ve İntikal Vergisi kazanan kişi tarafından ödenecek. Çekilişten kazanılan hediyenin birim fiyatı 7.060 lirayı (2020 yılı için) geçiyorsa veraset ve intikal vergisi oluşur.

  • olcay dedi ki:

   kemal bey devlet diyorki öyle yada böyle 800 bin tl lik araç kazandınız.bunun vergisi ni alırım diyor.şu an ben sizin üstünüze helalinden 1 trilyon tapu değeri villa hediye etsem üzerinize geçtiği anda bu kazancınızdan devlet vergisini alır.

 26. Süleyman dedi ki:

  Bir soruda ben sorcam araç a kişisine çıktı b kişisi üzerine ala bilirmi

 27. olcay dedi ki:

  ahmet bey sorum şu: 13 ekim 11 den sonra telefonla hemen arıyorlar mı talihliyi.

 28. Simge dedi ki:

  Aynı sorulara her defasında nasıl bu şekilde cevap verebiliyorsunuz. Valla hayannkaldım esprilerde çok iyi ?

 29. olcay dedi ki:

  geçen sene gördüğüm rüyayı hayra yorup kesin bana çıkacak demiştim. çıkmadı. sonra dedim ki gördüğü rüyayı hayra yoranın. ama bu sene rüyada görmedim sadece kesin hissediyom bana çıkacak. o kırmızımı pembe mi anlamağım porsche :)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   En azından rüyanızda görüyorsunuz. Rüyasında göremeyenler de var.

   Diğer bütün çekilişleri anlarım da bu Magnum çekilişinde “kesin bana çıkacak” diyerek rüya görenleri anlayamam. Geçen yıl 15 milyon şifre gönderildi. Peki bu 15 milyon şifre içerisinden kaç şifre hediye kazandı? Sadece iki. Yani siz 7,5 milyon şifre içerisinden, sizin elinizdeki şifreye hediye çıkma ihtimalini “kesin” olarak tanımlıyorsunuz. Ben yazı tura atarken bile “kesin benim seçtiğim gelecek” diyemiyorum :)

 30. Ozz dedi ki:

  Merhaba.Yorumlardan farklı vergi turtarları gördüm.Aracın vergisi 159 bin mi yoksa 247 bin mi?Toplamda (mtv,sigorta,veraset vergisi) ödemem miktar nedir? Teşekkür ederim

 31. Çiçek saçlı kız dedi ki:

  Arabanın fiyatinı 801 bin 966 olarak belirtmişsiniz arabanın bana çıkması halinde 158 bin 981 lira vergi borcunu ödedikten sonra başka ödeme yapıcakmıyım bir sorumda arabanın şu an ki fiyatı 1600000 peki ben 158 bin 981 vergi borcunu ödeyip üzerime aldıktan sonra şu anki fiyatından satabiliyormuyum cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tabi yapacaksınız. Aracı üzerinize almak için noter ücreti ile sigorta ve MTV ödemeniz gerekecek.

   Sizin olan bir şeyi kaça satacağınıza sizden başka kimse karışamaz. İster şimdiki fiyatından satın, ister sıfırından daha pahalı olarak fahişinden sitesine ekleyin. Kimse size neden bunu bu fiyata satıyorsun demez.

  • olcay dedi ki:

   o arabanın 800 binlik olanı da var 1.5 milyonluğuda var.ha o zamandan bu zamana euro nun artması araç fiyatlarının artması o aracı hadi çok 900 bin tl ye yükseltir.1,5 milyonluk olanında daha çok donanım var.

 32. Melih dedi ki:

  Magnum’un sayfasında araç 802 bin TL kazanacak yazıyor. Araç iki milyona yaklastı. Çikanin eline kaç bin geçer tam olarak?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Melih bey arabayı kazananın eline para geçmeyecek, para çıkacak. Arabayı kazanan kişinin veraset ve intikal vergisini ödeyip hediyesini alabilmek için elinden baya bir para çıkması gerekiyor. Bakın yukarıda çekilişte verilen hediyeler yazıyor. Orada para kazanacağınıza dair bir şey yazıyor mu? Hayır. “Araba kalsın, ben parasını alayım” gibi bir düşünceniz varsa Magnum’un sitesinden okuduğunuz yazının devamını da okumanızı tavsiye ederim. Her çekilişte geçerli olan kurallar var. Sadece bu çekilişe özel değil, “her çekilişte!” Çekilişe 18 yaşından küçüklerin katılamaz. Şifreli çubuklar/paketler/kapaklar her zaman saklanır. Hediyeler başkasına devredilemez. Hediyeler nakit olarak talep edilemez.

 33. Saadet dedi ki:

  Arabanın fiyatı bu mu? Aynı araç şuan 1600000 gibi bir fiyat.Euro ya göre hesaplanmıyor mu? 2017 2018 de böyle bir fiyat yazılmıştı yanlış hatırlamıyorsam şuan 2018 porsche cayman 718 1500000 e satılıyor

 34. Sinan dedi ki:

  merhaba 158 bin tl vergi borcu oluşunca vergi borcu 6 eşit taksit ile ödenebiliyormu yoksa hepsini birdenmi ödemek gerek.yani arabayı kazandıktan sonra oluşan vergi borcunu taksitlendirip ilk taksiti ödeyince arabayı teslim alabiliyormuyuz.

 35. Nur dedi ki:

  Merhaba araba için vergi borcu sadece 158.981 TL değil mi? Alım satım dışında başka para ödeyecek miyiz?

 36. Ali dedi ki:

  Ahmet abi bakkaldan Magnum istedim bana Golf Bravo verdi. Bu da Magnum gibi dedi. Şifreyi girdim, kazanırsam sorun olur mu?

 37. Sait Eğilmez dedi ki:

  Şifreli çubukların saklanması gerektiğini bilmiyordum. Çubuklardaki şifreleri bir kağıda not alıp attım. Şimdi ne olacak? Araba çıkarsa vermezler mi?

 38. Serhat dedi ki:

  Merhaba ben Magnum şifreli çubuk aldım fakat fiş fatura yok, çekilişi kazanırsam arabayı alabilir miyim?

 39. Görkem dedi ki:

  Merhbalar, mobil internet üzerinden şifreleri gönderdim. Telefon numaranıza herhangi bir doğrulama SMS’i gönderiliyor mu?

 40. NAZIM dedi ki:

  Bence kanunlarda bir düzenleme olmalı. Vergi ödemeden hediyeyi alabilmeliyiz. Bir ay gibi bir süre tanırlar, ondan sonra ödeme olmazsa isterlerse arabayı zincirlesinler. Zaten birçok insan yolunu bulup devleti kazıklıyor, onlara pek birşey olmuyor. Bir çekilişten vergi ödemeden hediyeyi vermemek de ne oluyor? Çok saçma bir kanun. Zaten devletin 1 kuruş alacağı olduğu zaman devlet söke söke alıyor. Önce vergi ödeme zorunluluğu çok zorlayıcı bir kural. İnsanlar bu konuda yasal bir şekilde tepki gösterse makul bir şekilde düzeltirler.

 41. Mesut dedi ki:

  Ahmet Abi harikasın gerçekten cevaplar On numara kapak akıl zeka kıbarlık hepsi var tebrik ederım

 42. Halit dedi ki:

  Yani 158 bin lirası olmayan kredi imkanda olmayan kimse çekilişe katılmasın yoksa yazık olur çünkü vergi borcunu ödeyemez ve üzerine alamaz öylemi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Evet aynen bu şekilde.

  • Haklı İnsan dedi ki:

   Bir Galeri ile anlaşacaksın Ödemeyi onlar yapacak, Araca Haciz koyduracaklar veya Senet menet le halledecekler. Araç Satış Sonrası Adamlara yüklü bir Makas aldıracaksın. +1990 larda Vergisi ödenmemiş Araç hediye ederlerdi. Baya bir borcun olurdu. Koalisyon zamanı bunu kaldırdılar. Hediye araç Borçsuz geçiyordu Talihliye, Sonra 2002 Hükümeti 2005 de ÖTV diye bişey çıkarttı. + 1970 lerden kalma Veraset İntikal Vergisini Hortlattı. Ve Tahihliye Ekstra Borç oluşturdu. 14 gün de Araç Satışını alıp MPİ ye dosyayı kapattıramazsan Yedek Talihliye geçer. O da kapattıramazsa Araç Devletin bir Dernegine bağışlanır.

 43. Yalçın dedi ki:

  Merhabalar, ben bilgileri doldururken telefon bazı kişisel bilgileri otomatik olarak çıkarttığı için bazılarını işaretleyip devam ettim. İsim ve telefon numarası gibi; fakat telefon numarasının başında sıfır olduğu için yanlış kayıt oluştu.onaylanmış katılım mesajı gelmedi
  Yeniden yolladım kabul etmiyor.Nasıl bir yol izlemeliyim.Sonuçta bütün bilgilerim dogru.Sadece numaramı düzelttirmem gerekiyor.Nereyle görüşebilirim.Dönüş yaparsanız sevinirim.iyi günler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, form gönderildiyse sorun olmaz. Adınız, soyadınız ve yaşınız dışında hatalı olan bilgiler çekilişe katılmanıza engel değildir.

   • Tolga dedi ki:

    Sabırla ve merakla tüm soruları ve güldüren akıl dolu cevapları okuduktan sonra bir de admine ben destek olayım dedim. Sorum şu: bir kaç senedir magnum çekilişlerine katılıyorum ve haliyle de çıkmıyor. Ama bana en çok dokunan geçen senelerde arabayı kazanan talihlinin “Maraşlı” çıkmasıydı. Arkadaş insan memleketine bunu yapar mı, sen git mado ya da diğer normal külahda top top dondurmanı yala ne diye bizim kısmetimize mani oluyorsun🤣🤣🤣. Şaka bir yana şu Maraşlıların magnum çekilişine katılmasına gıcığım. Sosyal medyada #magnumçekilişinemaraşlılarkatılmasın Hastagi tutar mı?🤪

 44. Erdoğan dedi ki:

  Abi güvenlik şifresi yok ki internette gönderemiyorum şifreleri

 45. Bestami dedi ki:

  Çubuğu kaybedersek kesinlikle alamiyormuyuz arabayı

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “Çubuğu kaybederseniz arabayı alamazsınız” ifadesi ile “Çubuğu kaybederseniz arabayı kesinlikle alamazsınız” ifadesi arasında anlam olarak bir fark yoktur. Aynı “buraya çöp dökmek kesinlikle yasaktır” ifadesi gibi. Yasak olan bir şey için “kesinlikle” ifadesi kullanmak yersizdir. “Buraya çöp dökmek yasaktır hem de kesinlikle yasaktır” demek çok garip değil mi?

 46. Micha dedi ki:

  Merhaba, güncel magnum çeşitleri corona nedeniyle bulunamıyor.Üzerinde masserati yazan eski tarihli magnumlardan çıkan şifreler ile katılmak mümkün mü?

 47. Enes dedi ki:

  Iyi günler magnum sitesinde porshela alakalı bi şey söz konusu değil,ambalajlarda gördüğüm kadarıyla porshe yok bu sene acaba çekiliş olurmu?Birde magnum şifre ile internet veriyor sanki bilginiz varmı teşekkürler efendim.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Enes bey, Magnum bu sene Porsche Cayman veriyor. Ana sayfada dönen vizyon resimlerinde kocaman şekilde şifre gir yazıyor. Ona basarsanız bu çekilişe katılım formunu bulacaksınız. İnternet hediyesi de var.

 48. ismet aydemir dedi ki:

  merhaba
  cinsiyet yanlış yazılmış ise sorun olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır sorun olmaz.

  • Cevapverirmisin dedi ki:

   Ahmet bey neden sorumu cevaplamadınız ve yayımlamadınız?Magnumun halihazırda satılan ve geçen yıldan kalan, Masserati kampanyasına ait çubuklardaki şifreler geçerli midir?Geçerlidir ya da geçerli değildir deseniz ölür müsünüz arkadaşım?

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Ölür müyüz ölmez miyiz orasını Allah bilir arkadaşım.

    Bir soruyu cevaplayabilmem için öncelikle okumam ve anlamam gerekiyor. Siz “bu adam kafayı bana taktı herhalde, sorumu cevaplamıyor” diye kendi kendinize sitem ederken ben o soruyu henüz görmemiş oluyorum. Yoksa daha önce 259 bin 667 kere cevapladığım “eski çubuklar geçerli mi?” sorusunu neden 259 bin 668. kez cevaplamayayım? Kaldı ki sorduğunuz sorunun cevabı, İsviçreli bilim adamlarının laboratuvarlarında yapılacak araştırmalar sonucu ulaşılabilecek bir cevap da değil. 5 liraya denenebiliyor. Bir tane üzerinde Maserati görseli olan Magnum’u yedikten sonra şifresini girmeyi denersiniz, olursa ne mutlu size, olmazsa da zararınız yok. Zaten paranızın karşılığı olan dondurmayı yediniz.

    Denemek için 5 lira harcayamam diyorsanız o zaman geriye tek bir seçenek kalıyor size cevap verene kadar sabretmek.

    Üzerinde Maserati olan şifreler de geçerli.

 49. Tommy dedi ki:

  Çıktı diyelim İstanbul’a mı gideceğiz Bursa’dan?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bursa’dan gitmeniz şart değil. Çıktıktan sonra ister Hakkari’den gidin isterseniz Bayburt’tan, o sizin keyfinize kalmış.

  • Cevapverirmisin dedi ki:

   Esprili adamsın.Severek okuyorum.Yorum sayısı ben yazdıktan sonra 80e çıkıp tekrar 79a inip yayınlanmayınca 259 bin 668. Kez cevaplamaktan yorulup cevaplamadın diye düşündüm. Saygılar

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Ben de severek okuyanlar için yazmayı seviyorum. Sistem şöyle işliyor, bir kişi yorum yazınca sadece kendi ekranında görünüyor. O sırada başkası görmüyor. Gelen yorumların tamamı önce onay için önümüze düşüyor. Biz de sorulan sorulara yanıt vermeye çalışıyoruz. Bu yüzden önce 80, sayfayı yeniledikten sonra da 79’a düşmüştür. Gelen tüm yorumları tek tek inceleyip okuyor ve yanıtsız bırakmıyoruz. Takip ettiğiniz için teşekkür ederim. Görüşmek üzere.

 50. Ferit dedi ki:

  Vergisini ödeyip aracı aldıktan sonra aynı hafta içerisinde satabiliyor muyuz?

 51. Selim dedi ki:

  Diyelim cikdi ve arabayı alcaz bu vergi çok degilmi ya

 52. Bahtlı dedi ki:

  Bir tirilyonluk iki araç vereceklerine yüz milyarlık on tane verselermiş ?

 53. Aydın dedi ki:

  Selam Ahmet bey araba bana çıkar ise devir esmasında icram ve ya takibim var ise aracı alıp satmama engel olurmu.

 54. AKIN dedi ki:

  Aracı almak için ne kadar süre tanıyorlar , çekilişi kazandıktan sonra ne kadar zamanda alınabilir en geç ?

 55. sezar dedi ki:

  Ahmet Selman abi, bu arabayı bize çıkarsa kaça okuturuz :)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şu kriz ortamında Ali Ağaoğlu bile milyonluk arabalarına alıcı bulamamışken sen bu arabadan baya bi zarar edersin :)

  • umut dedi ki:

   Ahmet bey Allah sabır versin diye başlıkayım, Arkadaşlar düşünerek soru sorun sürekli aynı soruları sorup durmayın,aynı soruları yorumları okuyup gına geldi , Ahmet beye nasıl gına gelmesin … yok çubuk şart mı ? yok vergisi ödenmeden araç alınmaz mı … be kardeşim insaf yazı okudun hiç mi bir şey kafana girmedi zeka yerlerde … diyelim ki çıktı diye kendini rezil hüsrana edenlere ne demeli daha çıkmadı çıksa ne yaparsınız … ÇUBUK KESİNLİKLE ŞART (Şimdi hangi çubuk diye kafasından geçirenler de olacaktır!) , EN BAŞINDA VERGİYİ ÖDEMEK KESİNLİKLE ŞART … NOKTA.

   • NAZIM dedi ki:

    Benim duyduğum kadarıyla galeri piyasası bu tür araçlara sabit bir fiyat belirliyor. galeri galeri gezsen de aynı fiyat çekiyorlar. Acaba doğru mudur? bence mantıklı. Eğer piyasada tanıdığı olan birileri varsa makul bir cevap verebilir.

 56. Erol yalcinkaya dedi ki:

  11yildir sifre gonderiyorum ne yazikki sans bize kusmus bir turlu cikmiyor hayeller hayeller baska birseyden ibaret degil

 57. Berkay dedi ki:

  Şimdi diyelim ki çıktı vergi borcu 250 bin küsür mesela, 250 bin için ödemeden üzerimize alıp bir yere aracı sattıktan sonra elde ettiğimiz parayla o vergi borcunu ödeyebiliryor muyuz yoksa vergiyi ödemeden üzerimize alabiliyor muyuz ?

 58. Hasancan dedi ki:

  Vergiyi 250 bin tl yi maliyeye taksit yaptırıp üstümüze alabiliyor muyuz

 59. Hasan dedi ki:

  250 bin tl nakit yok
  Arabayı satıp da ödeyebiliyor muyuz
  Yoksa galerici ile mi anlaşmalıyız mecbur

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Mevcut arabanız 250 bin ediyorsa ve alıcı bulabilirseniz satıp ödeyebilirsiniz. Magnum’un verdiği arabayı alabilmek için önce parayı ödemeniz gerekiyor. Galerici ile anlaşmak zorunda değilsiniz. Burada kiminle anlaşma yapacağınızın bir önemi yok. Önemli olan o parayı getirmek. İster evinizi satın, ister arabanızı, ister galerici ile anlaşın ister tefeci ile.

 60. erhan dedi ki:

  merhaba

  diyelimki çekilişte arabayı kazandık ve arabayı kazandığımızı belirtmeden hiçbir itiraz olmadan vergisini ödeyip almak mecburi oluyor mu?

 61. Umut dedi ki:

  Diyelim ki bize çıktı ancak 247 bin liramız yok.Arabayı üstümüze alsakta sonra satıp bu vergiyi ödesek olmaz mı?

 62. Aylin dedi ki:

  Birisi demiş 250bin vergi parası olmayan katılmasın, e pes diyorum, esas o kadar parası olanlar katılmasın fakir fukara sebeplensin, aç gözlü olmasınlar herkes, fakirlere nasib olur inşaallah, benim içim rahat çünkü maddi sıkıntımız var:(

 63. Hasan can dedi ki:

  Merhaba
  Vergi Borcu isme tahakkuk olmuyor mu..kdv ötv ödedikten sonra arabayı üzerine alabilmeli değil mi kazanan kişi. .
  Daha sonra borcu ödeyemez mi

 64. Faruk dedi ki:

  Bu 3.kez katılıyorum inş bu yıl Bari şansm Gülse bana da çıksa vergi vs her şekilde hal olur inş ordu ünye ilçe sine bana nasip olur inş araba hevesim çok ver

  • Talha dedi ki:

   Vergisini bi galerici anlasip her turlu odersiniz. Arabayi uzerinize alincada galeriye 100 bin yada 150 lira kar payi verin. Vergisini de oder butun islemlerini halleder. Siz 750 bin lira yada 800 bin liraniza bakarsiniz okadar ?

 65. Halit dedi ki:

  Yani hazırda 250 bin yada kredi kotası bu tutarda olmayan kimsenin katılmamasını tavsiye ediyorsunuz vergiyi ödeyememek bakımından.. Başka bir alternatif yok gibi he Ahmet bey

 66. Rakibe dedi ki:

  Merhaba çubukta doğum tarihi istiyor fakat açılmıyor 2001 yılı açılıyor yazmasakta mesaj gitmiyor

 67. kadir dedi ki:

  merak ettiğimden soruyorum magnumda neden çekilişe katılımınız alınmıştır diye mail veya msj atılmıyor kı nescafede oldugu gibi öyle olsa daha iyi değil mi hem neden magnum 2 maserati kampanyası yapıcağına 100 bin tl lık 25 arac yapıyor digerleri ile kıyaslıyınca böyle hem katılım oranı yükselir hemde daha cok kişi kazanmış olur yetkililere duyrulur :)) herkezin tek düşüncesi bana cıksa satarım binerim diyen yok 5 tl lık dondurma yı zor alıyor bu millet artık acık dondurmacılar daha yaygın artık :)) ahmet bey kalın sağlıcakla siteniz güze bide bunu mobil uygulamaya taşıdınız mı ohh miss :))

 68. Ahmet Selman dedi ki:

  Değerli ziyaretçilerimiz, aşağıdaki yorumlar bir önceki döneme aittir. Lütfen dikkate almayınız.

 69. Granturismo dedi ki:

  Ahmet bey, bu kadar magnumseverin aklındaki soru işaretlerini çözdüğünüz için, arabayı kazanamazsanız bile Magnum’un sizi es geçmeyeceğini düşünüyorum. Bi magnum ısmarlarlar size artık. Hemde double olanından…
  İyi çalışmalar.

 70. Yusuf dedi ki:

  İsim yanlış yazılmışsa hediye alınabilir mi

 71. Yeliz dedi ki:

  Misal bana çıktı bu araç üzerime düşen KDV ÖTV hariç masrafları bi galericiyle anlassam o karşılasa aracıda ona satsam ödediği bedelleri fiyattan dusse mumkunmu böyle bsy tabi bide o galericiyi nerden bulcz baba çıksa 50 bin tlyi nerdn bulcm ya kredi ceksem ya hemn satamazsam aracı napcm:)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yukarıdaki açıklamalarda da belirttiğimiz üzere vergiyi ödemeden aracı teslim alabilirsiniz. Aracı sattıktan sonra vergiyi kendiniz ödeyebilirsiniz. Galerici bulmanıza gerek yok.

 72. emrah dedi ki:

  şifrelerle katılmam saçma sonuçta adımı soyadımı yazarak şifreyi gönderiyorum bulunduğum adreste sadece ben varım

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Emrah bey, şifrenin amacı ürünü alıp almadığınızı kontrol etmektir. O zaman bilgisayarın başına oturun ve akşama kadar adınızı soyadınızı yazıp adres yazın.

   Kampanya yaklaşık 5 ay sürüyor. Bu süre içerisinde mevcut evinden taşınan insanlar oluyor. Adres değişikliği gerçekleşiyor. Bu durumda ne olacak peki? Eski adresine hediye çıkarsa o evde oturan kişiler mi arabayı alacak? Böyle saçma bir şey olur mu?

 73. Mehmethan dedi ki:

  Bişey sormak istiyorum bu 3000 küsürtane girenler nasıl giriyo çok merak ediyorum biliyorsanız söylerseniz sevinirm bu arada kolay gelsin işiniz çok zor

 74. ismail yılmaz dedi ki:

  ismail yılmaz / Ahmet bey merhaba.
  her çubuğa sistem yer verirmi acaba.

 75. kaya dedi ki:

  250 lirayı bian 250 bin olarak okudum kalpten gidiyodum :\

 76. yunus dedi ki:

  3234 tane girdim

 77. Ahmet dedi ki:

  Şans isi

 78. Tuğba dedi ki:

  Bizden ne kadar para çıkıcam anlamadım?tam olarak bir sayı söylermisiniz

 79. Yunus dedi ki:

  Ahmet bey diyelim ki kazandık hediyeyi teslim alırken yanımızda yaklaşık ne kadar para olması lazım masrafları nedir yani üstüne alımı vergisi vb…

 80. Yunus dedi ki:

  Birde iki arabada aynı kişiye çıkarsa geçerli olur mu

 81. Batuhan dedi ki:

  108 Tane Magnum Çubuuğu Var Hepsiyle Aynı Anda Katılabilmem İÇİN Ne Yapmam Gerek ?

 82. Zeynep dedi ki:

  Merhabalar, kazanırsanız kimliğiniz ve okunabilir magnum sifrenizle basvuru yapmalısınız kısmında başvuruyu nereye yapacağız ?

 83. cici dedi ki:

  İnternetten katılım yok günlerce denedikten sonra sms yolu ile şifre gonderdim

 84. Beyza dedi ki:

  Çok şifre yollayınca kazanma ihtimali artıyor mu yoksa sadece şans işi mi?

 85. kadir dedi ki:

  merhabalar cekilişe gecen seneki cubuklarla katılabilirmiyiz? cubuklarda bu bu sene bu diger sene gibi farklılık varmı? detaylı bilgisi olan varmı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Katılabilirsiniz.

   • kadir dedi ki:

    eminmisin ? yeni cubuklarda internet adreside yer alıyor. gecensenekilerde internet adresi yok o cubuklarla katılım olabilirmiki sonra kazanırız sonra derler bunlar eskı cubuklar alın derim ozaman lazım olur kampanyayı hazırlayanlara :))

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Her sene bu kural geçerlidir. Daha önce göndermediğiniz magnum şifreleri ile çekilişe katılabilirsiniz.

 86. Sinan dedi ki:

  Ahmet Bey merhaba bu çekilişe de sanırım siz bakacaksınız şimdiden sorular için sabır diliyorum size kolay gelsin :D benim sorum da şu internetten katılım olmayacak mı? Sadece sms mi yani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir