Magnum Şifre

Porsche 718 Cayman

Magnum Şifre 2017
Magnum Porsche kazandırıyor. Magnum çubuklarındaki şifreyi Magnum internet sitesinden göndererek çekilişe katılabilirsiniz. Her bir şifre 1 çekiliş hakkı kazandırır. Daha çok şifre göndererek kazanma şansınızı arttırabilirsiniz. Uyarı: Kazanmanız durumunda şifreli çubuğu göstermeniz istenecektir. Şifreli çubuğu gösteremezseniz arabayı alamazsınız ve hakkınız yedek talihliye geçer. Çubuklardaki şifrenin okunabilir olması gerekmektedir.

Çekilişten Hangi Hediyeleri Kazanacağım?
2 kişi 2017 model Porsche Cayman (Kırmızı ve Beyaz renkli) (Piyasa değeri: 132.008,37 Euro)

Çekilişe Son Katılım Tarihi Ne Zaman?
10 Eylül 2017 (Saat 23:59)

Çekiliş Sonucu Ne Zaman Açıklanacak?

Çekiliş 14 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olup çekiliş sonucu kazananlar 16 Eylül 2017 tarihinde BeniKazan’da açıklanacaktır. Sonuçları ekranın sağ alt köşesindeki kırmızı renkli zil ikonuna tıklayarak veya BeniKazan Facebook ve BeniKazan Twitter hesaplarından takip edebilirsiniz.

Porsche Cayman Fiyatı Ne Kadar?
Çekilişte hediye edilecek olan 2017 model Porsche Cayman aracının piyasa değeri 132.008,37 Euro‘dur. (528.033 TL-1 Euro = 4 TL)

Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim?
Çekilişlerden kazandığınız hediyenin piyasa değeri yasalarda belirtilen muafiyetin üzerinde ise vergi ödersiniz. Muafiyet sınırı 2017 yılı için 4.068 TL’dir. Vergi oranı ise %10’dur. Ödemeniz gereken vergi kazandığınız hediyenin piyasa değerinden, o yıla ait muafiyet miktarının çıkarılması ile hesaplanır. Bu arabayı kazanmanız durumunda 52.396 lira vergi borcunuz oluşur. KDV ve ÖTV firma tarafından karşılanır.

Vergiyi Ödemeden Hediyeyi Teslim Alabilir miyim?
Hayır alamazsınız. Veraset ve İntikal Vergisi kanununa göre çekilişlerden kazanılan hediyenin vergisi çekilişin yapıldığı tarihi takip eden ayın 20. günü mesai bitimine kadar ödenmelidir. Eğer ödeyecek paranız yoksa sahip olduğunuz bir varlığı teminat göstererek hediyeyi alabilirsiniz. Magnum çekilişinden hediye kazanmanız durumunda 20 Ekim akşamı mesai bitimine kadar 52.396 lira ödeme yapmanız gerekmektedir.

Vergisini Ödemeden Aracı Satabilir miyim?
Aracı satabilmek için üzerinize almanız gerekmektedir. Vergisini ödemeden üzerinize alamayacağınız için aracı satamazsınız.

Porsche Cayman Motorlu Taşıtlar Vergisi Kaç Para?
Motor silindir hacmi 1.998 cc olan Porsche Cayman için 2017 yılının 6 aylık döneminde 1439 lira Motorlu Taşıtlar Vergisi ödersiniz.

Kampanyadan önce satın aldığım Magnum şifreleri geçerli mi?
Kampanya başlamadan önce satın aldığınız Magnum çubuklarındaki şifrelerle kampanyaya katılabilirsiniz. Şifreli çubukları saklamayı unutmayınız.

Magnum Şifresi Kaça Gönderiliyor?
Çubuklardan çıkan şifreyi, Adını, Soyadını ve Adresini kelime aralarında birer boşluk bırakarak tüm operatörlerden 2992‘ye gönderebilirsiniz. Her mesaj 65 kuruş ile ücretlendirilir. İnternet sitesinden veya Magnum uygulamasından göndereceğiniz şifreler ise ücretsizdir.

18 Yaşından Küçükler Katılabilir mi?
18 yaşından küçükler çekilişe katılırken anne-babalarının ismini yazmalılar. Kendi isimleri ile çekilişe katılabilseler de kazanmaları durumunda hediye teslim alamazlar. 18 yaşından küçükseniz ve çekilişten hediye kazanırsanız hediyenizi asla teslim alamazsınız. Kendi isminizle katılmayınız.

Kaç Çekiliş Hakkım Var?
Çekilişe toplamda kaç adet şifre gönderdiğinizi ve kaç çekiliş hakkı kazandığınızı öğrenebileceğiniz bir sistem yok. Magnum’u aradığınızda da size kaç şifre gönderdiğinizi söyleyemiyorlar.

Çubuktaki Şifre Okunmuyor, Silindi
Çubuklardaki şifrenin okunabilir olması şarttır. Daha önceden okunabilir olan ama zamanla kararan ve okunamaz hale gelen çubuklardan siz sorumlusunuz. Şifreli ürün çubuğunun okunabilir şekilde saklanması siz katılımcıların sorumluluğundadır. Okunamaz duruma gelen çubuklar ile hediye kazanamazsınız.

Hangi Ürün Kaç Çekiliş Hakkı Kazandırıyor?
Magnum Classic, Badem, Beyaz, Antep Fıstık, Double Çikolata, Double Karadut&Böğürtlen, Double Fıstık Ezmesi, Double Bal Badem, Tiramisu, Creme Brulee, Tarçın, Portakal, Bitter Çikolata ürünlerinin şifreleri 2 çekiliş hakkı
Magnum Mini Classic-Badem-Beyaz, Mini Classic-Antep Fıstık-Fındık, Mini Classic, Mini Badem, Mini Double Karadut&Böğürtlen-Çikolata-Karamel, Mini Double Fıstık Ezmesi-Karadut&Böğürtlen, Mini Double Bal Badem-Karadut&Böğürtlen, Mini Kisses, Mini Kış Serisi Portakal&Tarçın, Mini Kış Serisi Tahin&Classic, Mini Bitter Çikolata ürünlerinin şifreleri ise 1 çekiliş hakkı kazandırır.

Çekiliş Nasıl Yapılıyor?
Gönderdiğiniz her bir şifre için bir katılım sırasına sahip olursunuz. Çekiliş çubukların üzerindeki şifrelere göre değil, sahip olduğunuz bu katılım sıranıza göre yapılacaktır. Diyelim ki kampanya için şimdiye kadar 10.123.456 adet şifre gönderilmiş olsun. Bundan sonra bir şifre gönderdiğinizde “10.123.457” sayısı sizin katılım numaranız olacaktır. Devam eden şifre gönderimlerinde bu sayı artarak devam edecektir. Yani her bir farklı şifre gönderimi, karşılık olarak bir katılım numarasına denk gelir.

8 basamaklı bu katılım numarasını belirleyebilmek için, içerisinde 0’dan 9’a kadar numaralandırılmış toplar olan 8 torba gereklidir. Çekiliş başlayınca her bir torbadan bir top çekilir ve ortaya 8 basamaklı bir sayı çıkar. Bu sayı bir katılım numarasıdır. Bu katılım numarasına karşılık gelen şifrenin sahibi hediyeyi kazanmış olur.

Çekiliş Neden Katılım Numarasına Göre Yapılıyor?

Magnum çekiliş sonucu 2017, magnum şifre 2017 kampanya magnum şifresi magnum çubuklarındaki şifre algida magnum şifre dondurma mini şifre çekilişi magnum şifresi kaça gönderiliyor 2017 Porsche Boxster

Sevebilirsin...

1.765 Yorum

 1. Metin dedi ki:

  Kadir bey merhaba bundan önceki yorumuma hala cevap yazmadını,bir sorum daha olacak sizin bir yorumunuzda ürün tesliminde evrakları teslim edip ürünü alıyorsunuz demişsiniz evraklar derken hangi evrakları kastediyorsunuz açıklama yaparsanız sevinirim.teşekürler

 2. Hasan dedi ki:

  Araba bana çıkarsa herhangi bir otogalriyle kolay irtibata geçip aracı değerinde satabilirmiyim.nasıl irtibata geçerim

 3. ZAHİD dedi ki:

  Ahmet bey k.g. şimdi ben şifre gönderdim, bana gönderdiğim şifreye karşılık bir rakam tayin edildi. Ben bana tayin edilen bu rakamı nasıl öğreneceğim, yada öğrene biliyor muyum ? Eğer öğrenemiyorsam çekiliş tamamen hileye açık hale gelmez mi ? Yani çekiliş yapıldı. 125.155.536 nolu rakam geldi ama o rakamların kime ait olduğu belli değil. Buda herhangi birine verile bileceği anlamına gelir.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Zahid bey, tamamı büyük harflerden oluşan yorum yazmayınız. Yoksa cevap için çok beklersiniz. Sorularınıza cevap vermeden önce k.g ne anlama geliyor söyler misiniz? Kolay Gelsin demek ise o kadar uzun yorum yazıp onu kısaltmanıza üzüldüm. Size zaman ayırıp cevap yazıyorum ama bi kolay gelsin bile yazamıyorsunuz.

   Öğrenemiyorsunuz.
   Hileli değil, şaibeli olur.
   Rakamın kime ait olduğu belli. Fakat bunu sadece Magnum biliyor. Biz bilmiyoruz.

   Şimdi katılan herkes bir excel tablosuna atılıyor ve çekiliş başlıyor. Torbalardan çıkan katılım numarasının kime denk geldiğine bakmak için excelde arama yapılıyor. O esnada bir hile olması çok mümkün değil. Çünkü ekranı herkes görüyor.

 4. Hakan dedi ki:

  Şu an itibari ile 440 çıbuk yolladım sıkıntı 1 vergiyi nasıl ödeyeceğiz sıkıntı 2 nasıl ve kime satabiliriz değerinden satabilirmiyiz

 5. Mesut dedi ki:

  Mrb Ahmet bey adreste ilce mahalle cadde yazmis arkadas sokak ve kapi no yazmamis kazanirsa sikinti olurmu bu durum.

 6. ALİ GÜRBÜZ dedi ki:

  Kazandığım taktirde 52 binlik vergiyi verecek param olmayacak….ne çözüm önerirsiniz? Tşkküler…

 7. Metin dedi ki:

  Merhaba ahmet bey benimde bir sorum olacak.her şifreli çubuğa bir çekiliş numarası veriliyor diye yazıyor,bir çubukta iki çekiliş hakkımız oluyor peki bu çubuklaradamı bir çekiliş numarası veriliyor,yoksa iki çekiliş numarasımı veriliyor.

 8. ismail dedi ki:

  İnternetden yolladıgımız zaman cep telefonumuza katılımınız gerçekleşmiştir tarzında msj yolluyorlarmı acaba?

 9. Ali dedi ki:

  Ahmet kardesimizi gorende sanacak magnumun sahibi … bir yorumdada eksik kalmıyor…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Hadi size de cevap yazayım da yalancı durumuna düşmeyin. Ama dikkat ederseniz ben sadece Magnum çekilişlerinin altına yazmıyorum, bütün çekilişlerin altına yazıyorum. Bu durumda bu benim Magnum’un sahibi değil, sitenin editörü olduğumu gösterir. Kaldı ki koskoca Magnum’un sahibinin de burada işi ne değil mi?

 10. Zynp dedi ki:

  Merhaba ben diyelimki arabayi kazandim ama gelip alamiyorum noterden vekalet verip baskasina aldirabilirmiyim

 11. Enes dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben asgerim çekiliş ten 20 gün sonra bitiyor asgerliğim kazanan çubuğu babama versem bir sıkıntı olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Enes, hayırlı teskereler. Kazanan “çubuk” değil çekilişe katılan “kişidir”. Çekilişe kendi adınıza katıldıysanız siz kazanmış olursunuz. Bu sebeple çubuğu babanıza vermeniz onu kazanan kişi yapmaz.

 12. Murat dedi ki:

  Merhaba ahmet bey ben 100 geçen çubuk gönderdim falan çekilişte çıkan çubuğu nasıl bilicem veya onlar bana çubuk şifresinimi vericekler sonuçta katılım numarasıyla oluyo bu iş

 13. Cigdemcihat dedi ki:

  Meraba benim adim kimlikte çiğdem ama ben sifre gonderirken hep cigdem yazdim sorun olurmu acaba 🤔

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yok o kadar da değil. Adınız kimlikte “Çiğdem” olup da siz “Serenay” yazsaydınız sorun olurdu. Türkçe karakterler yerine yazdığınız noktasız karakterler sorun oluşturmaz.

 14. Şükran dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben 17 yaşındayım bu zamana kadar kendi adımla 5-6 sms yolladım o şifreyi tekrardan ailem adına yollasam kabul olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Şükran hanım, ne yazık ki olmaz. O şifrelerle tekrar katılamazsınız. Şifrelere hediye çıkması durumunda sizden kimlik istenecek ve 18 yaşından küçük olduğunuz için hediyeyi teslim alamayacaksınız.

 15. ÇİLE dedi ki:

  Merhaba adım çile,
  Adım gibi çektim yıllarca bile bile
  inşallah bana çıkar da eski günlerime derim güle güle
  Çocuklarımın şansına, evlencek oğluma insallah hayırlı 150 falan gönderdim ama hepsini internetten gönderdim bir sorun olmaz inşallah hakkımızda hayırlısı

 16. ERgibiDEM dedi ki:

  Selamlar Ahmet Bey. Bazı arkadaşlar çekilişin şaibeli olacağından yakınmış, siz de serzenişte bulunmuşsunuz. İşin doğrusu ben de inceden işkillendim. Gönderdiğimiz şifreye karşılık gelen çekiliş numarasını bilmediğimiz sürece bu şaibe ortadan kalkmaz. Galaksi huzurunda da çekiliş gerçekleşse bu işkillenme durumu inceden inceden devam eder gider…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ben de size katılıyorum. Milli Piyango İdaresine bu konuyu defalarca ilettik. Ama her seferinde “noter” biliyor diyerek geçiştirdiler. Fakat notere katılım numarası listesini veren de Magnum. Hem neden çekilişe katılım numaramı bana söylemiyorlar? Bunun mantıklı bir sebebi olmalı.

 17. tarihci dedi ki:

  Ahmet Bey merhaba.Cekilis icin 5 adet sifre 2992 ye gonderdim.Geri gelen mesajda 2 cekilis hakki kazandim.Bu ne demektir..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bunun anlamı 4 çubuğunuz boşa gitmiştir demek olabilir. Geri dönüş SMSini bekledikten sonra mesaj göndermelisiniz. Aksi halde bu tür karışıklıklar olabiliyor. Ama internet sitesinden ücretsiz olarak göndermenizi tavsiye ederim. Boş yere SMS parası ödemeyin.

 18. Beratcan dedi ki:

  Sim Ahmet bey size kısa bi sorum olcaktı yaklaşık olarak bu magnum kapanmasını ilk günden bugüne kadar takip etmekteyim daha önce her gönderdiğim çubuklar sükadar cekiliş hakkinız olduğunu beyan eden mesajlar gelmekteyken bugünlerde 10 tane şifre gönderiyorum buna 5 tane cevap geliyor diğer 5 çubuğuna gönder işini neden benimle paylaşıyorlar anlam veredim bu konuda bilgilendirirseniz minnettar olurum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Beratcan bey, sorunuzu iki kez okudum ama kelimeleri hatalı yazdığınız ve noktalama işaretleri kullanmadığınız için bir şey anlayamadım. Lütfen öncelikle düzgün yazmaya ve noktalama işaretleri kullanmaya özen gösteriniz. Sorunuzu bu şekilde yazabilirseniz okuyup cevaplamaya çalışacağım.

 19. melek dedi ki:

  Ahmet bey arabayı 52 bini verip aldıktan sonra üzerimizde durma süresi varmı acaba arabayı satmak için ? arabayı kazanan arabaya binmekten çok satıp parasını almaktan yanadır çoğu o yüzden soruyorum ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Melek hanım, çekilişlerden kazandığınız hediyeler TOKİ’den aldığınız ev gibi değildir. Yani satmak için 2 yıl beklemenize gerek yoktur. Arabayı üzerinize aldığınızda artık sizindir. İster o an noterdeki birine satarsınız isterseniz şimdiden satıcısını bulup noterde arabayı üzerinize alır almaz hemen bir başkasının üzerine geçirirsiniz.

 20. Cihan dedi ki:

  Ahmet bey merhaba, telefonuma mobil uygulamanızı indirerek gönderiyorum,hicbir hata vermiyor fakat güvenlik kısmı yok.bi sıkıntı olurmu

 21. Nurten dedi ki:

  Magnum Porsche Dondurma çubugu nasıl oluyor ben yedim bazılarının ortasında yuvarlak içinde M harfi yazıyor bazılarının arkasın da magnum sitesinin adresi yazıyor bazılarının ki boş 40 cekiliş hakkım var fakat cubuklar farklı tedirgin oldum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Nurten hanım, bu soruyu sormak için biraz gecikmişsiniz. 40 çekiliş hakkınızı bu bahsettiğiniz çubukları sayarak kazandığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çubuklardan şifre çıkıyor. O şifreyi Magnumun sitesinden gönderiyorsunuz. Şifreli çubuklar sadece üzerinde porsche resmi olan paketlerden çıkıyor. M harfi veya internet sitesinin adresi hepsinde var.

   Eğer elinizdeki çubukların hepsi böyleyse boşuna saklamayın. Siz çekilişe katılmamışsınız.

   • Nurten dedi ki:

    Hayır anlatamadım sanırım ben porsche paketlerınden alıyorum ınternetten katılıyorum fakat o paketlerde cıkan cubuklar farklı oluyor bazılarının ortası bos bazılarında m harfi var bazılarının da arkasında sitenin adresi yazıyor bazılarında yazmıyor bu sıkıntı olurmu ve hepsinde de karıldım cekilis hakkı kazandınız dedi

    • Ahmet Selman dedi ki:

     :) Nurten hanım şimdi anladım meseleyi. Ben sandım ki hiç şifre yazmıyor. Sadece ürün alarak çekilişe katıldığınızı sandığınızı sandım.
     Bahsettiğiniz şekilde çubukların nasıl olduğunun hiç bir önemi yok. Herkesin durumu sizinle aynı. Bazılarında M logosu ortada bazılarında başta. Bazılarında adres yazıyor bazılarında yazmıyor. Şifre olsun yeter. Gerisi hiç önemli değil.

 22. Coşkun dedi ki:

  Merhaba Ahmet Selman Bey, ben çekilişe henüz katılmadım ama inşallah bana çıkar. Çok merak ediyorum neden her yoruma özenle cevap veriyorsunuz? Prosedür mü? Etik mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Coşkun hanım, “inşallah size çıkması için” öncelikle üzerinize düşen görevi yapmanız gerekmektedir. Çekilişe katılmadan çekilişten hediye kazanmayı beklemek “Bursaray” durağında “Burulaş” otobüsü beklemek ile aynı şeydir. O duraktan otobüs geçmez. Bu sebeple öncelikle çekilişe başarılı bir şekilde şifre gönderin ve sonra “inşallah bana çıkar” deyin. “Gayret bizden tevfik Allah’tan”

   Biz merak edenlerin merakını gidermek için sorulan sorulara cevap veriyoruz. Bunu üzerimize bir görev olarak edindik. Fakat verdiğimiz cevaplar “kurumsal” ağızla yazılmış cevaplar değil. İnsanların anlayabileceği biçimde samimi cevaplar yazıyoruz. Kırılanlar olursa özür diliyoruz. Net anlaşılır cevaplar verdiğimiz için insanlar sorular sormaya devam ediyor. Biz de onlara değer verdiğimiz için özenle cevaplamaya devam ediyoruz. Teşekkür ederiz.

 23. Berna ceylan dedi ki:

  İlk defa şifre gönderdim iki tane gönderenlerin içinde ihtyaci olan kazansin

 24. Turkan dedi ki:

  Selam ben Azerbaycanan yaziyorum bende 3 tane wifre var nereye gonderiyim qeydiyyat istediler bende geciyordum ancaq numara yurkiye numaarasi istendi ben ne yapiyim 3 magnum dondurma yedim 3 nende wifre cikdi bana yatdimci olurmusuz

 25. Serhat dedi ki:

  Ahmet bey merhaba , devamlı rakip ediyorum geçenlerde vergiyi ödemeden teslim alınabilir yazıyordu şimdi ise alınamaz yazıyor bu değişiklik ne zaman ve niye oldu eğer bilgi sahibi iseniz , bilgilendirirseniz memnun olurum. insanlar hediyesini almak için nasıl 55 bin TL bulsun ….

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Serhat bey, değişikliği bir ziyaretçimizin uyarısı üzerine yaptık. Vergi kanununda “çekilişlerden kazanılan hediyelerle” ilgili ayrı bir bölüm yer alıyor. Orada her şey açıklanmış. Ne yazık ki durum bu.

 26. şenol dedi ki:

  Ahmet bey çekiliş yapıldı ve sonrasında talihli sadece siteden yada gazeteden mi öğrenebilecek kazandığını yoksa talihliler kısa mesaj yada arama ile bilgilendiriliyor mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişi organize eden firmaların insafına bağlı. Normalde kazananların gazetede açıklanmış olması onların resmi yükümlülüğünü yerine getiriyor. Ama merak etmeyin. Magnum çekilişine katılım çok yüksek olduğu için kasanan kişileri mutlaka bi şekilde duyarsınız.

 27. Gizem dedi ki:

  İsiminle 1 defa katıldım çekilşie bska bir çubuk şifresyle tekrar katlabilirmiyim aynı isimle

 28. ferdı köksal dedi ki:

  kıme çıktıgı bellı olmamış mı çok merak edıyorumda

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ferdi bey, size Ferdi Tayfur’dan “Merak Etme Sen” şarkısını dinlemenizi öneririm. Çünkü çekiliş 14 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olup çekiliş sonucu kazananlar 16 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır. Yani daha çekiliş yapılmadı. Kime çıktığı belli değil.

 29. sedat dedi ki:

  Ayni nescafe cekilisindeki sacmalik bundada var katilim numarasi veriyorlar ama kimse katilim numarasini bilmiyor istedikleri kadar noter huzurunda yapsinlar katilim numarasini bilmedigimiz icin kesinlikle şaibeli bir cekilis olur

 30. Elif dedi ki:

  Ahmet bey sizin kac cubugunuz var merak ettim

 31. Kemal dedi ki:

  Ya ahmet bey k.b ben yada bir çoğumuz daha önce bu tip çekikişlere katılmadık. Ben 250 çubuk göndertim neredeyse 1 maaş gitti. 200 tane göndermek ile 10 tane göndermek arasında şans artiracak 1 durum yok gibi. Yanlışsa düzeltin. K.g

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Böyle düiünmenize sebep olan şey nedir? 10 şifre gönderenle 200 şifre gönderen arasında herhangi bir fark olmadıüını neye dayanarak söylüyorsunuz?

 32. Sami yildirim dedi ki:

  Mesela araba çıkarsa araba yerine parasını alma sanımız var mı

 33. Turkan dedi ki:

  Şifreyi nereye yaziyim

 34. Ogulsapar dedi ki:

  Ben yabanciyim ama çalisma vizeli çalisyorum kampanya katilibilermiyim

 35. ufuk dedi ki:

  Ahmet bey şimdiğe kadar eski kaldığım evin adresını kayıt esnasında belirtirtiyordum
  bi haftadır yenı bır adrese taşındımm adres belirtmede yanlışlık olursa ne tür olumsuz durumlar oluşur
  şehir değişikliği yaptım

 36. Ramazan cokkaynar dedi ki:

  Hem 20 sine kadar odeme yapmazsaniz hakkiniz yedek talihliye gecer diyosunuz.
  Hemde yukarida vergiyi odemedende odulu alabilitsiniz diyorsunuz nasil oluyo bu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey, kampanya açıklamasında vergi ile ilgili hususu açıkladık. En güncel bilgi yukarıdaki kampanya açıklamasındadır. Vergi konusunda daha önce yanlış bir bilgi paylaştığımızı farkedip düzelttik. Bu sebeple iki farklı açıklama okumuş olabilirsiniz.

 37. Mehmet ercan dedi ki:

  Ahmet bey şimdi ben 18 yaşından küçüğüm çekilişte hem kendi ismimi gende anne babamın ismini mi vermeliyim yoksa anne ya da babamın ismini versen olur mu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Mehmet, diyelim ki anneninizin ismi Hatice. Çekiliş formuna ne yazacaksın? Mehmet Hatice mi? 18 yaşından küçükler hediyeyi teslim alamaz. Alsan bile ne olacak sanki. Ehliyetin bile yok. Ya annenin ya da babanın ismini yaz. Kendi ismini yazarsan olmaz.

 38. Yüzme bilmiyorsan işin ne ağaçta dedi ki:

  ehliyetim var ama araç kullanmayı henüz anlıyamadım bu sorun olur mu

 39. Günahını ödeyen adam dedi ki:

  ahmet üstadım aracı hemen satma ımkanı oluyormu malum bu aracın bı gunluk yakıtı bizim bi aylık kazancımız :))

 40. Yüz Numaralı Adam dedi ki:

  Ahmet bey vergi olayını biz ilkokul mezunlarının anlayabileceği bir dille anlatabilir misiniz ? :))
  çekilişten araba çıktıktan sonra vergiyi yatırmadan arabayı alabiliyormuyuz bir diyer değişle aracı kendi adımıza noterde çeviriyormuyuz tşk ler.

 41. Yedi Bela Hüsnü dedi ki:

  Ahmet bey çekilişte araba bana çıkarsa eşim hüsniyeninde gelmesine gerek var mıdır ?

 42. Ali dedi ki:

  Merhaba AHMET Bey. Kazanmanız durumunda gönderdiğimiz çubukların hepsini mi istiyecekler, yoksa hediye kazandığımız tek çubuğu mu? Şimdiden teşekkürler.

 43. yakup dedi ki:

  Ahmet kardeşim ben deneme amaçlı Magnum sayfasından rastgele bir şifr yazdım normalde kabul etmez diye düşündüm ama kabul etti.Mesela Dimes sayfasinda kafadan atsanda tutmadigi sürece geçersiz bir kod girdiniz hatası veriyor. Magnum neden böyle acaba.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Yakup bey, aynı şekilde Magnum sayfasında da hatalı şifre girdiğinizde uyarı vermektedir. Rastgele yazdığınız bir şifreyi tutturmuş olmanız inanılmaz bir olay. Eğer o şifreye bir hediye çıkarsa çubuğunuz olmadığı için teslim alamayacaksınız. Eğer o şifre Magnum dondurmasını satın alıp şifresini göndermek isteyen birine denk gelirse “şifre daha önce kullanılmıştır” uyarısı alacak ve çekilişe katılamayacak.

 44. metin dedi ki:

  selam ahmet bey allah size sabırlar versin.sizden isteğim yorumların ve cevapların altına beğen butonu koysanız

 45. AtsızKovboy dedi ki:

  Şimdi, bimden aldığımız çitozlarda çıkan şifreyi magnum’a göndersek dondurma olmadığı için çubuğu nasıl saklayacağız?

  (Not : Troll :D)

 46. Beratcan dedi ki:

  Ahmet bey madem bu cekiliş sayı üzerin yapılacak çubukların üzerindeki harfler ne önem arz etmekte

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İnsanların kafasından şifre uydurmasını engellemek içindir. Çubuklarda sıralı bir şekilde sayılar yazsaydı o zaman sırf gıcıklık olsun diye bir kişi sabahtan akşama kadar bütün şifreleri gönderirdi. Böylece siz gidip dondurma aldığınızda çubukta yazan şifre o kişi tarafından daha önce gönderilmiş olabilirdi. Bu durumda siz çekilişe katılamazdınız. O şifreye de hediye çıksa onu yazan kişi o çubuğa sahip olmadığı için hediyeyi alamazdı.

  • Emre Suna dedi ki:

   Ahmet bey Merhabalar, sorulan soruların bir kaçında denk geldim icralı birine çıktığı zaman arabayı alamıyor mu? Birde sonuçta icralı olmasının alakasını anlayamadım sonuçta kazandığı arabayı almıyo mu kişi?

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Merhaba Emre bey, vergi konusunda daha önce yaptığımız açıklamalarda hatalar vardı. Bunu bir ziyaretçimizin dikkati sayesinde düzelttik. Vergi borcu olan biri veya icralık olan biri de herhangi bir sorun yaşamadan arabayı üzerine alabilir. Herhangi bir sorun olmaz.

 47. Alpay dedi ki:

  Ahmet bey ben okudum bu çekiliş olayını ama anlamadım. Nasıl oluyor kısaca

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Milli Piyango bileti gibi düşünün. Her bir şifre gönderinize 1 bilet veriyorlar. Sonra çekiliş yapılıyor. O biletin üzerinde yazan sayılar çıkarsa siz kazanıyorsunuz.

 48. adı lazım değil dedi ki:

  merhabalar ahmet bey , vergi ile alâkalı mevzu kafamı karıştırdı . çekiliş 14 eylülde , açıklanması 16 eylül , 17 eylül pazar’a denk geliyor … mâdem böyle bir şey var gün olarak neden böyle bir tarih seçilmiş ? talihli zevat ‘ın 50 küsür bin tl parası yoksa 3 gün içirisinde nasıl ayarlayacak ? neyse soruma geleyim 20 eylül’ü geçirince vergiyi yatırmak için hediyeyi alamıyormuyuz ? iyi çalışmalar…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, tarihlerdeki karışıklıktan dolayı özür dileriz. Takip eden ayın20 sine kadar süreniz var. 20 Ekimi geçirdiğinizde ödeme yapmazsaniz hakkınız yedek talihliye geçer.

 49. Babanın Oğlu Kemal dedi ki:

  Ahmet bey 52.396 lık vergiden bahsetmişsiniz biz bunu hemen ödemek zorundamıyız devlete borçlanıp taksite bağlayamazmıyız sonuçta yüklü bir miktar şimdiğe kadar 8 bine yakın çubuk şifresi gönderdim sizce bana çıkma ihtimali var mı ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Veraset ve İntikal Vergisi kanununa göre çekilişlerden kazanılan hediyenin vergisi çekilişin yapıldığı tarihi takip eden ayın 20. günü mesai bitimine kadar ödenmelidir. Bu sebeple kazanmanız durumunda 36 gün içerisinde bu ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Yada üzerinize kayıtlı bir varlığınız varsa onu teminat gösterebilirsiniz.

   Çekilişe en az bir şifre ile katılan herkese çıkma ihtimali vardır.

 50. FARİS dedi ki:

  efendim eğer sekiz haneli ve 0 dan 9 a kadar rakamlar seçilecekse. kampanyaya en az 43046721 katılım şifresi yollanmalıdır. aksi takdirde katılım numarasının dışında bir sürü kombinasyon söz konusudur.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Nasıl birşey düşünerek böyle bir hesap yaptınız anlamadım ama bahsettiğiniz şekilde birşeye gerek yoktur. Çekilişe 10 kişi de katılsa 100 milyon kişide katılsa herhangi bir sorun olmadan çekiliş yapılabilir. Çekilişin yapılabilmesi için 43046721 şifreye gerek yoktur. 1 kişinin 1 şifre bile göndermesi çekilişin yapılması için yeterlidir.

 51. mete han dedi ki:

  ahmet bey benim kimlikte iki ismim var ama çekilişe katılırken sadece 1 tanesini yazdım sorun olur mu acaba

 52. Beratcan dedi ki:

  Bu şifrelerini hepsinin okunması şartı yoksa ikramıyenin isabet ettiği şifre içinmiş geçerli bu konu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hediyeyi teslim alabilmeniz için, size hediye kazandıran şifreli çubuğun üzerinde yazan şifrenin okunabilir olması gereklidir. Çekiliş için gönderdiğiniz tüm çubukları sizden istemeyecekler.

 53. Beratcan dedi ki:

  Sim Ahmet bey ben epeyce bir şifre gınder dim yalnız bu şifrelerini içine 2 tane gönderilmemiş şifre karıştı bu sonradan sorun olurmu

 54. ilhan dedi ki:

  slm ahmet by. ben ve eşim ayri şifre gonderiyoruz adres ayni diye iptal olurmu

 55. Şükran Ovalı dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey, çekiliş noter huzurunda ve halka açık olarak mı yapılacak?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır Şükran hanım. Çekiliş uzaylılar huzurunda tüm galaksinin katılımına açık olarak yapılacaktır.

   • Yusuf dedi ki:

    Utanmıyo musunuz Ahmet Bey, Şükran Ovalı gibi bir aktrisle dalga geçmeye asdfdsfgafag

   • George dedi ki:

    Alay etmeseymişsiniz keşke. Pek hoş olmamış. Soru gayet mantıklı çünkü.

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Tüm çekilişler noter huzurunda ve herkesin katılımına açık bir şekilde yapıldığı halde bazı kişiler tarafından sürekli “hile var” diye eleştirilirken çekilişler nasıl olurda gizli bir şekilde yapılabilir? Gizli bir çekilişe hangi mantık sahibi insan katılabilir?

 56. murat dedi ki:

  slm arabadan baska ne kazaniyoruz sadece araba mi var cekiliste

 57. gizem32 dedi ki:

  yedek talihli ne demek ve yedek talihliler de cubugunu kaybettigi zaman kazaniyormu

 58. A.R. DOĞRU dedi ki:

  100 tane falan gönderdim. Bakalım belki çıkar.

 59. Kemal dedi ki:

  ahmet bey bu çekiliş numaralarını bilgisayar ortamında mı? yoksa bildiğimiz milli piyango gibi topları çekerek mi yapiyolar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş “katılım numaraları” üzerinden yapılmaktadır. Yukarıdaki “Çekiliş Nasıl Yapılıyor?” başlığı altındaki açıklamamızı okuyabilirsiniz. Aynı Milli Piyango topları gibi.

 60. bilal dedi ki:

  Ahmet bey bendeki çubuklar bazıları kırık ama şifre görünüyor sorun olurmu? ayrıca siz bizde şifre veya numara gönderecekmisnz??

 61. Ya çıkarsa? dedi ki:

  bu 132 bin Euro luk aracı ne kadar bir sürede ve kaça satabiliriz? Bayiler bunu alır mı, kaç alır? İşlemler ne kadar sürer? Bilgiler harika, teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu tamamen size bağlı bir şey. 132 bin lik aracı 100 bine satıyorum derseniz arabaya binmeden bile sizden gelip alan olur. Arabayı kazandıktan sonra ilan sitelerine koyabilirsiniz. Orada fiyatları var. Fiyatı uygun yaparsanız kısa zamanda satılır.

 62. Kamaşullah dedi ki:

  Ahmet bey mrb bu arabayı kazanan şanslı arkadaşlar sizce ortalama kaç adet magnum tüketmişlerdir.
  Bu kazananların bir ortalaması var mıdır. :)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Öyle bir şey yok. “Kısmet” dediğimiz şey sayıya bakmaz. 1 tane gönderirsin çıkar, 1000 tane gönderirsin yedek bile olamazsın. Bu yüzden sayıya takılmayın. Çok göndereyim kesin kazanırım diyerek paranızı boşa harcamayın. Normalde ne kadar Magnum yiyorsanız o kadar alıp katılın. Sırf çekiliş için özellikle gidip Magnum almayın.

 63. Sedat dedi ki:

  14 milyon kişinin katıldığı bir kampanya dan nasıl böyle bir beklenti oluyor hayret valla
  Benim mantığın su zaten dondurma yiceksem piyasa magnum un emsalleri de bu fiyata magnum alıyorum hem dondurma mı yiyorum hem şifreyi gönderiyor um çıkarsa mükemmel olur çıkmasa da hayat devam ediyor çok umutlu olmamak gerek benim şahsi görüşüm kimse katılmak zorunda değil

 64. Sebahat dedi ki:

  Slm ben Adana’dan yazıyorum benim tek dondurmam magnumdur

 65. Dj matkap dedi ki:

  Sokaktan bulduğum çubuklarıda gönderebılırım dimi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sokak, okul, çöp tenekesi, kafe, restoran, otobüs gibi neresi varsa bulduğunuz çubukları alıp gönderebilirsiniz. Eğer şifre daha önceden kullanılmış ise boş yere SMS parası vermemek için yerde bulduğunuz şifreleri internet sitesinden göndermenizi tavsiye ederim.

 66. melek dedi ki:

  Ahmet Bey bayıldım yorumlarinizaa

 67. Buğra dedi ki:

  Ahmet bey magnum sitesinden şifreyi ve tüm bilgileri doğru yazdığım halde güvenlik şifresi çıkmıyor neden acaba

 68. Bilal Üstün dedi ki:

  Ahmet Bey, size sorduğum “veraset ve intikal vergisi” konusunda yeni bi gelişme var mı? Konu hakkında bilgi sahibi olduğunu düşündüğünüz kişilere soracağınızı söylemiştiniz.

 69. Cihan Sevinç dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar kolay gelsin.Türkiyede anne baba şifreli çubukların fotoğrafını atsa ben onların bilgileriyle ABD’den magnum sitesine girerek çekilişe katılsam geçerli olur mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Keşke bu soruyu sormadan önce Amerika’daki Magnum sitesini açıp çekiliş formunda İl kısmına Adana yazıp yazılmadığını kontrol etseydiniz. Bi kontrol edin bakalım. Eğer yazabiliyorsanız olur.

 70. Mehmet dedi ki:

  Merabalar ben yolladıkladığım çubuklar dışında iki tane daha şifre yolladım ama çubukları kaybettim iptal etme şansım var mı acaba

 71. biri dedi ki:

  ahmet bey inşallah bana çıkar çocuklarımın duası olur inşallah çok sıkıntıdayım borç içindeyim bunalımdayım….

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba herhangi biri, böyle yorumlar geldiğinde ne kadar uzun cevaplar yazdığımı sitemizi takip edenler çok iyi bilirler. Size de aynısını yapacağım. Okumak zorunda değilsiniz.

   Borç içindeyseniz Magnum almayın kardeşim. Magnum 3,5 lira. Nasıl bir rahatlık bu? Borçlar 3,5 liralık dondurma yiyerek ödenmez. Benim borcum olduğunda ben dışarıda çay bile içmiyorum. Siz ise Magnum alıp çekilişten hediye kazanacağınızı sanarak borcunuzu ödemeyi düşünüyorsunuz. Hani bunalımdaydınız? Hani borcunuz vardı? Nerden buluyorsunuz Magnum alacak parayı? Bu resmen rahatlıktan başka bir şey değil. Üstelik bunu “çocuklarınızın duası” olduğunu söylüyorsunuz. Bu işin inşallahı maşallahı yok. Geçen yıl 14 milyon şifre gönderildi. Hangi mantığa göre borcunuzu ödemeyi dondurmadan çıkacak arabanın parasına bağlıyorsunuz?

   Borcunuzu ödemek için iş bulun çalışın. Allah’a da Magnum’dan Porsche kazanmak için değil, size hayırlı bir iş ve kazanç vermesi için dua edin. İşlerinizin bereketlenmesi için açılması için dua edin. Hiç kusura bakmayın ama sizinki işten kaçmaktan başka bir şey değil. Bu davranışınızla çocuklarınıza da kötü örnek oluyorsunuz. Biraz mücadeleci olun. Bu işi bırakın paranızı Magnuma yatırmak yerine ailenize ve borcunuz olan kişiye harcayın.

  • HayalMeyal dedi ki:

   Maddi durumu kötü olan borç içinde olan birisi için lüks sayılabilecek bir şeye para yatırıp kazanmayı beklemek biraz absürt olmuş. Allah yardımcısı olsun. Bence de çoluğunun çocuğunun nafakasını böyle milyonlarca insandan birisi olabilmek için harcama.

 72. Selver dedi ki:

  Surekli sifremi gindermemiz gerekiyor 1 tane gondersek cekilise katilaniyormuyuz

 73. HayalMeyal dedi ki:

  40 çubuk oldu sayılır. Bu sene de 75 i göreceğim herhalde bu gidişte.

 74. Ibrahim Cimen dedi ki:

  Merhaba ahmet bey bn 14 yasindayim 2 magnum cubugum vardi birisini icin kendi ismimi yazdim 2 cekilis kazandiniz dedi sonra diger cubugu da yazdim ama onu annemin ismi uzerine yazdim bir sorun varmi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevgili İbrahim, benim için bir sorun yok. Magnum için de bir sorun yok. Ama senin için bir sorun var. ve zaten kendinden bahsederken ilk olarak “14 yaşında” olduğunu belirtmen sorununun ne olduğunu çok iyi bildiğini de gösteriyor. Bir daha yapma tamam mı? İnşallah kendi adına yazdığına çıkmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir