Magnum Şifre


Benzer Çekilişler:

1.776 Yorum

 1. ByQ dedi ki:

  Saygıdeğer Ahmet Bey; Merak ettiğim bir konu var. Vergi neden magnum tarafından karşılanıyor. Ben aldiğim magnumun vergisini size mi odetiyorum ki siz verceginiz hediyenin vergisini bize ittiriyorsunuz ? Hayır uzay mekiği çekilişi yapın daha kallavi vergiler odeyelim ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Neden karşılan-mı-yor? diye soracaktınız sanırım. Siz Magnum alırken KDV ödüyorsunuz. Fakat hediye işi bir mal alıp satmak gibi bir şey değil. Size aldığınız 5 liralık dondurma karşılığında 1.2 milyon liralık araba veriyorlar. 5 liralık dondurma için ödediğiniz 90 kuruşluk vergi ile bu arabayı kazanmanız durumunda ödemeniz gereken 250 bin lira aynı mı?

 2. Ali dedi ki:

  Bazen eşimin adınadır gönderiyorum Doğum yılını gününü değiştirmeyi unutmuşum sorun olurmu

 3. Samsunnur dedi ki:

  Bana çıkarsa bahçe içinde güzel bir ev alırdım ve bütün etrafını mimoza çiçekleri ekerdim nisan başında çiçekleri açtığında o muhteşem görüntüsü ve mis gibi kokusu bana yeterdi

 4. Güler köse dedi ki:

  Ben kazandım diyelim . Araba yerine arabanın ücreti kadar parasini istesem bana arabayı değilde parasını verseler olurmu acaba . Galerici de onu satıp parasını kazanır…

 5. Furkan dedi ki:

  Lütfen bana çıksın öğrenciyim.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Furkan 8 tane magnum yemesen 1 ay sınırsız akbil yaparsın. Bu arabayı garajdan çıkarıp benzin istasyonuna götürene kadar 40 liran gider. Öğrenci işi değil bu, sen bisiklet falan kazanmaya bak.

 6. Ayse dedi ki:

  Gecen yilki biriktirdigim magnum cubuklarin sifrelerini bu senede kabul ediomusunz

 7. Erdi dedi ki:

  Sanki bana çıkmış gibi şimdiden vermem gereken 250 binlira vergiyi nerden bulurum diye düşünmeye başladım geçen sene 35 tane gonderdim bakalım bu sene ne kadar olacak.

 8. OLCAY dedi ki:

  Bir kişi kendi adına istediği kadar katılım yapabilir mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu konuyu hallettik sanıyordum :(

   Bir kişi kendi adına istediği kadar katılım yapabilir. Neden yapamasın ki zaten? Magnum 5 liraya sattığı dondurmalardan bir kişinin sırf çekilişe katılabilmek için yüzlerce hatta binlerce alıp göndermesine neden karşı çıksın? Normalde çekiliş olmasa bütün yaz boyunca 20 kere Magnum yiyecekken yüzlerce Magnum alıp çubuğunu dondurmasından ayırarak buzlukta saklıyor olmanızın Magnum için ne gibi bir zararı olabilir? Geçen yıl 15 milyona yakın şifre gönderildi. Bu yılda bu sayının biraz altında olabilir. Ama sonuçta sadece 2 kişi kazanacak. Bunu aklınızdan çıkarmadan çekilişe katılım sağlayın.

 9. Şirvan dedi ki:

  Merhaba aracların ikisinin toplamımı 1 milyon 244 bin yoksa tek bir aracın değerimi

 10. Ahmet Selman dedi ki:

  Değerli ziyaretçilerimiz, aşağıdaki yorumlar bir önceki döneme aittir. Lütfen dikkate almayınız.

 11. Tuğba dedi ki:

  Tel magnum un programını i indirdim katılımımı ordan yaptim Adımı soyadımı tel numarasını ve mail adresimi girdim ve tabi magnum şifremi herhangi bi katılım numarası gelmedi bana nereden ulaşabilirim yada ulaşabilirmiyim takibini nasıl yapmam gerekiyo bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ediyorum.

 12. saygın demir dedi ki:

  dedimya bana çıkacak rüyasını gördüm bir yere geliyorum kapıda bekliyoruz içeriye girecem birileri bekliyor bizi alkışlama pozisyonunda etrafa bakıyorum maslak gördüm harp akademelileri plazalar sonra uyandım bir iki gün sonra tesadüf hiçte almam 2 adet magnum dondurma geldi bana şifreleri yolladım sonra baktımki rüyamda gördüğüm yer doğuş maslak plaza Porsche ler orada tamam dedim bana çıkacak ve içimde kesin his var

 13. bilgen dedi ki:

  ben bütün bilgilerimi girdim. eşimle yarı yarıya şifreleri girdim.ama tel nosunu değiştirmemişim 5-6 çubukta. sorun olur mu

 14. Selahattin dedi ki:

  Abi çubuklarda 4 yazıyo mesela açık seçik şifre yanlış diyo zarla zorla yarım saat uğraştım ışık filan bi T gördüm 4 ün arkasında kabul etti.

 15. selahaddin dedi ki:

  Ahmet bey yukarıda da sorulmuş tam cevabınızı okuyamadım. Arabanın çıkması durumunda galericilerle anlaşıp onlara vergisini ödetip arabayı onlara uygun fiyata satabiliyormuyuz. bunu galericiler kabul eder mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Selahaddin bey;

   “Araba bana çıkarsa galerici ile anlaşıp vergi parasını ondan alsam, galerici bunu kabul eder mi?” diye soruyorsunuz. Ben galerici değilim. Galericiler Odası başkanı da değilim. Galericiler adına konuşabilecek biri de değilim. Bu sorunun cevabını merak eden yolda gördüğü bir galericiye girip sorarak öğrenebilir. Kabul edip etmeyeceğini de kendi ağzından duymuş olur. Siz adama 50 bin lira kar bıraktıktan sonra adam neden kabul etmesin? Araba çıksın da galerici ile anlaşmak kalsın.

 16. Eda dedi ki:

  Ahmet bey türk bir hacker magnumun datasına ulaşıp tüm çekiliş şifrelerini girmiş ve şifre göndermeye çalışanlarda girdiğiniz şifre daha öncede kullanıldı hatasıyla karşılaştıkları için magnums bu yönde çok şikayet gelmiş dataların ele geçirildiğini bu şekilde öğrenmişler çekilişin iptal edileceği söyleniyor bi açıklama var mı bu konuyla ilgili?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, bize böyle bir bilgi gelmedi. Biri Magnum datasını alıp tüm şifreleri kendisi gönderse bile “elinde çubuk olmayacağı için” aracı teslim alamaz.

 17. saygın demir dedi ki:

  birde araç bana cıkacak gördüğüm iki ruya sonrası tesadufen 2 şifre yolladım gördüğüm rüyalarda aracı teslim alacağı yeri ve teslim törenını rüyada görmüştüm .

 18. Nilden dedi ki:

  Valla helal olsun Ahmet bey parti kur oy verelim ?? Bu ne sabır bu ne zeka bu ne incelik tebrikler

 19. Baran dedi ki:

  Ahmet bey, çekilişe 1 gün kala çubuklarıma gusül abdesti aldırsam, onları bir güzel yıkasam bir faydası olur mu? Şansım artar mı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Biliyorsunuz ki şifrelerin okunabilir bir şekilde saklanması gerekiyor. Çubukları kavanoz içerisinde özenle saklayanların bile şifrelerinin silindiği bir ortamda çubuklara gusül abdesti aldırmanız şansınızı artırmaz azaltır. Ama kendiniz gusül abdesti alsanız en azından bi ferahlamış olursunuz.

 20. Zekai dedi ki:

  Magnum edition araba nasıl oluyo abi magnum şeklinde vites mi var

 21. Fatih OS dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey, Yorumlarınızı ilgi ile takip ediyorum cevaplarınız çok eğlenceli. Aynı soruyu elli kere soran arkadaşlara da teşekkürler : ))

 22. Melek dedi ki:

  Erzuruma çıkacağını zanetmiyorum şimdiye kadar memleketimize hiç duymadım çıkmış diye

 23. İbrhm dedi ki:

  Abicim 8 rakam değil ki hepsi harf de var o nasıl olucak çekiliş rakamlara göre çekilicekse neden hepsi rakam değil?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çubuktan çıkan şifrelerin hepsi rakam olsa ve çekiliş bu rakamlara göre yapılsa nasıl olacaktı? Mesela ben Magnum aldım ve şifresini göndermedim. Benim gibi 5 milyon kişi aynı şeyi yaptı diyelim. Çekiliş esnasında her seferinde şifre göndermeyenler çıktığında kazananı nasıl bulacaklar? İşte bu tür bir riske girmemek için çekilişler katılım numarasına göre yapılıyor. Böylece hiç bir boşluk olmadan çekiliş yapılmış oluyor.

 24. Ayşe dedi ki:

  Bu arabayı diyelim ki kazandık vergisini nasıl ödeyeceğiz, Galericiler yardımcı olur mu..??

 25. Hüseyin dedi ki:

  Mrb çekilişi kazanıp kazanmadığımızı nerden nasıl öğrenicez acaba yardımcı olursanız sevinirim

 26. Ufuk dedi ki:

  Merhaba cubukdaki şifre nin son rakamı L ama I gibi görünüyor bişey olurmu silinmiş I Olarak gönderdim yanlış dedi belki L dir dedim gönderdim L miş doğru olanı ama okunmuyor

 27. Yaren ezgi dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey Yorumları hipnoz etkisiyle okudum Bir yorum iki yorum derken bitirmişim :) Ben tek sorum olacak Katılım koşullarında altta paranteze aldığım (Kazanılan hak devredilemez ve nakde çevrilemez ) Kuralının Kazanılan hediyenin satılamaz anlamına mı ? Geliyor Yoksa kazanılan hediyeyi nakit olarak isteyemeyiz mi? demek oluyor Sorum bu Teşekkür ederim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, teşekkür ederim.

   Kazanılan hakkın devredilmesi demek “Araba bana çıktı çıkmasına ama kocam çok üzüldü. Siz en iyisi o kazandı deyin ve benim hakkımı ona verin, ruhsatı da onun üzerine yapın” demektir. Kim kazandıysa arabayı alma hakkı onundur. Başkasına bu hakkını devredemez. Arabayı istemiyorsa hak yedek talihliye geçer.

   Kazanılan hak nakde çevrilemez demek de arabayı satamayacağınız anlamında değildir. “Ben ne yapacağım bu porşu, çok yakar bu. Hadi araç başına geçip pazarlık yapalım ve siz en iyisi bana parasını ödeyin” talebinin karşılanamayacağını bildirmektedir. Ben bunu değil parasını almak istiyorum diyemezsiniz.

 28. Oktay dedi ki:

  Merhaba efendim ben iki kez SMS olarak şifre gönderdim 1 kez internet sitesi üzerinden gönderdim bu kabul olurmu

 29. Ahmet dedi ki:

  Tamam da şimdi biz dondurmayı alıyoruz paketini açıyoruz ve dondurmanın magnum yazısı ve şifresi hafif silinik çıkıyo hepsi demeyeceğim bazıları silinik çıkıyo peki bunda bizdemi sorumluyuz

 30. Cabbar dedi ki:

  Ahmet bey cekilisi kazaninca galerilerle anlasip vergiyi odetip araci da ona gore bir fiyata onlara satma sansimiz varmi daha once boyle yapan oldumu size danismislardir mutlaka bilginiz vardir

 31. Hasan dedi ki:

  Ahmet bey merhaba. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ikamet eden bir kişi ( yurt dışında ikamet eden kişi) çekilişe katılıp yurt dışı adresini verirse ve arabayı kazanır arabayı alabilir mi? Yada böyle bir durumda ne olur çok merak ediyorum.

 32. Mevlüt dedi ki:

  Merhaba çekilişi yakından takip ediyorum. Ve ilk defa katılıyorum. Gönderdiğim bütün şifreleri android telefondaki MAGNUM uygulamasından gönderiyorum. SMS ile gönderilen şifrelerin avantajı nedir? sonucta en az 66 kuruş SMS bedeli var. Arkadasim SMS ile gonderiyor ve bana SMS gönderilen şifreler Her zaman öncelik onlarındır dedi. Bu doğru mu? Bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz Ahmet bey. Şimdiden teşekürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba,

   Şifre internet sitesinden, mobil uygulama üzerinden veya SMS üzerinden gönderilebilir. Bu yöntemlerin birbiri üzerine hiç bir avantajı yoktur. SMS ile gönderenlerin “önceliği” olduğu konusu tamamen bir saçmalıktan ibarettir. Bu bir çekiliş, ekmek kuyruğu değil. Biz Porsche dağıtacağız, SMS ile katılanlar şöyle ön tarafa doğru gelsin mi diyorlar çekiliş yaparken? Bir çubuk kaç çekiliş hakkı kazandırıyorsa nereden gönderirseniz gönderin aynı hakkı kazandırır. Çekiliş de kişilerin nereden şifre gönderildiğine bakılmaksızın katılım numarası üzerinden yapılır.

   Arkadaşınızın bu iddiasına bir açıklaması varsa bizimle paylaşabilirsiniz. Israrla SMS ile göndermek istiyorsa bırakın her şifre için para ödemeye devam etsin. Siz mobil uygulamadan devam edin.

 33. selim dedi ki:

  ahmet bey çekiliş için aldığım magnum çubukta 8 harf olması gerekirken 9 harf var ne yapmamı tavsiye edersiniz

 34. SERKAN dedi ki:

  erikli ve nescafe çekilişleri tam bir fiyaskoydu hele ki erikli çekilişi bildiğin seçmeceleri toplamışlar seyrederseniz hak verirsiniz umarım magnumun ismine yakışır kaliteli ve adaletli bir çekiliş olur magnum da diğerleri gibi fiyasko olursa bi daha böyle çekilişlere katılmayacağım

 35. Betül dedi ki:

  Benim anlamadığım misal bize çıktı ve biz 50 çubuk gönderdik..Katılım numarasıyla çekiliş yaptıkları için eğer çıkarsa 50 çubuğun hepsini mi bizden istiyorlar yada hangi çubuğu istiyorlar anlayamadım

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sistem size her bir şifreye karşılık bir katılım numarası verir. O katılım numarasını almak için hangi şifreyi gönderdiyseniz o çubuğu göstermeniz gerekecek.

 36. Salih dedi ki:

  Benim anlamadıgım kişilere belli oranda kredi veriliyor bu 140 bin tl civarındaki parayı biz neden hemen alma anında ödüyoruz ki sonra ödesek ki herkeze bu miktarda kredi vermezler.Kurun bu kadar yükseldigi durumda diyelim euro 15 tl oldu nolacak o zaman çıksa bile kimse alamaz ki biraz mantıklı olmaları gerekiyor ya direk parayı verecekler arabayı vermicekler yada vergiyi euronun artıgından dolayı bir düzene sabitlicekler başka türlü olmaz

 37. Özlem dedi ki:

  Ahmet bey girilen sifre karsisinda verilen numaralari biz bilmiyoruz nasil gercekvolabilir

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ne kadar güvenilir bir firma olursa olsun katılım numarasını bilmediğimiz sürece aklımızdaki şüpheler ortadan kalkmayacaktır. Daha önce defalarca bu durumu Milli Piyango İdaresine bildirdik ama herhangi bir düzenlemeye gitmediler. Çok kişinin itiraz edip düzenleme talep etmesi gerekiyor.

 38. Mmemetik dedi ki:

  Ahmet bey sakiz cignesem orucum bozulur mu?
  Hahaha bu ne ya. Valla canim sikildikca girip yorum okuyorum.
  Sorular ve ahmet beyin sabri cok orjinal.
  Size sevket hoca diyebilir miyim ??????

 39. ugur dedi ki:

  sansa bak cekilis gunu bnm dugunumle ayni gune denk gelmis bi ciksaydi o kadar masrafi karsilardik

 40. Sefa dedi ki:

  Ahmet bey siz neden sorulara cewap vermek zorundasiniz ? Sorulan sorularin hepsi zaten yukarda yeterince açiklayici bir dille cevaplanmis. Bence cevap vermeyin

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, aslına bakarsanız cevap vermek zorunda değilim. Sadece canım istediği için cevap yazıyorum. Gelen soruların bir çoğunun cevabı Magnum paketinin üzerinde yazıyor. Kalanlar ise şifreleri gönderdiğimiz internet sitesinde yer alıyor. Ama bunları okumamak için herkesin kendisine göre bir mazereti var.

 41. Esat dedi ki:

  Ahmet bey bizim ödüyeceğimiz vergi ne kadar?

 42. Mehmet dedi ki:

  Diyelimki cekilisle araba bana cikti vergisinide odedim uzerime aldim uzerime aldiktan sonra bedeli karsiliginda magnum markasina bedeli karsiliginda satma durumu olabiliyomu cunku kimseye satamam ciksa

 43. serkan dedi ki:

  ahmet bey malum avro aldi başini gidiyor avronun yükselmesi aracin vergisini de etkiler mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Firma bu aracı euro üzerinden satın aldığı için vergilendirme zamanında hesaplama euro üzerinden yapılacak. Güncel kura göre arabanın değerini ve vergisini yazdık. Umarım bundan daha yukarı çıkmaz.

 44. vasat dedi ki:

  iki yıldır yolluyom ümit dünyası araba değil kazanmak istediğim çaresizliğin umitsizligim sevdiklerini yükünü hafifletmek ferafa çıkarmak bi nevi biliyorum boş çıkmayacak yıne deneycem ınş diyerek hakkımızda hayirlusi

 45. Süleyman dedi ki:

  Sms ile internetin bi farkı var mı ?

 46. Ceylan dedi ki:

  Ben şifreyi gönderdim ama katilim numarası gelmedi onu nasıl ogrenecegim

 47. Niko dedi ki:

  olduki kazandık. vergisi çok yüksek. 137.000 tl falan .bunu bize ayarlayacak bir galerici bulunabilirmi. Galeri parayı öder benden arabayı devralır. farkınıda bana öder.Çünkü düşünüyorum da bana çıksa parasızlıktan teslim alamam herhalde…

 48. mesut dedi ki:

  saçmalık 2 tane porşe vereceklerine 50 tane sembol verseler daha güzel olmazmı 2 kişiye çıkacağına 50 kişiye çıkar bari umudumuz dahada çok olur

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu da saçmalık değil mi? 50 tane Symbol vereceklerine 75 tane Dacia Sandero versinler. 50 kişiye çıkacağına 75 kişiye çıkar ve daha da çok umudunuz olur.

   Çekilişe katılan herkes için söylüyorum. Çekilişi “Minibüste Ayakta Kalanları Araba Sahibi Yapma Derneği” düzenleseydi “2 Porsche vereceğine 50 tane Clio versin” demek mantıklı bir sitem olurdu. Fakat bu çekilişi bir hayır kurumu değil bir ticaret firması yapıyor. Bu çekilişler “millete araba kazandırmak” için yapılmıyor. Daha çok ürün satmak için yapılıyor. Daha çok ürün, yani normalde haftada 2 kez Magnum yerken her gün yemeniz için. Yani kutu dondurma alacakken gidip Magnum almanız için yapılıyor. Bunu sağlamak için de paketin üzerine rüyanızda bile göremeyeceğiniz bir araba koyuyorlar. Reklamlarında size “hayal” depoluyorlar. O arabanın içinde kendinizi hayal ettikçe kazanmak için ihtiyacınız olmadığı halde daha çok ürün alıyorsunuz.

   Eğer araba Porsche değil de Symbol olsaydı durum çok farklı olurdu. Dar gelirli bir insan bahsettiğiniz arabanın 2. elini zaten her türlü alabilir. Ona öyle bir şey vaat etmeniz gerekiyor ki “hayal” dünyasında yaşasın ve bir dondurmaya neden 5 lira verdiğini, neden her gün bu dondurmayı aldığını düşünmesin. Yolda yürürken etrafına bakmak yerine yerlerde çubuk aramasını sağlayan tek bir şey var o da o arabanın içinde olma hayali. İnsanlara bunu yaptırabilmek için Symbol hiç de uygun bir araba değil.

   Çekilişe katılanlar arasında bu arabayı kazanıp “ben günlük olarak kullanacağım, yaz tatilinde çocukları alıp memlekete gideceğim, dolu yağar diye üzerine battaniye örteceğim” diyebilecek biri yok. Kim kazanırsa kazansın bu arabayı satmaya çalışacak. Yıllık 4 bin lira vergisi var. En az 25 bin lira da kaskosu tutar. Benzini, bakımı vs. derken size yıllık maliyeti yıllık 45 bin lirayı bulur. 45 bin liralık maliyeti karşılayabilecek biri bu çekilişe tenezzül bile etmez. Sadece bu sebeple bile çekilişin ne amaçla yapıldığını anlamanız gerekir. Amaç insanlara araba kazandırmak olsa orta sınıf, herkesin binebileceği bir araba verirlerdi.

   • Yasin dedi ki:

    Ahmet bey dar gelirli bir ailenin 2.el sybolu almasını ne kadarda basite indirgediniz herkesin arabası neden yok öyleyse ☺orta sınıf zar zor alıyor bahsini ettiğiniz seymbolu bu devirde

    • Ahmet Selman dedi ki:

     :) Orta sınıf symbolu zar zor aldığı için satmak istemiyor. Onlar satmayınca dar gelirli ailelerinde arabası olmamış oluyor.

     Orta sınıf Symbolu zar zor alıyorsa bu kadar Passat’ı hangi sınıf alıyor :) Yüksek gelirliler Passat alıyorsa Mercedes’i, BMW’yi hangi gelirliler alıyor? Range Rover’ı, Jaguar’ı, Porsche’u saymıyorum bile.

 49. Zeynep dedi ki:

  Geçen seneler bana çıkmadı diye artık şifre göndermem diyordum. Bu yazda gönderdim. Kısmet işi neyapalim.

 50. ihsan dedi ki:

  Şifrelerin silik olmaması gerekiyor diyosunuz ama biz silmiyoruz ki. Magnumun koyduğu yada yazdığı neyse o. Oldu o zaman kampanya yapsın ama şifreler okunmasın. Sizce bunun adı ne olabilir.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “Adeta bir silgi gibi ben tükendim. Başkalarının yaptıkları yanlışları silmeye çalıştım, mürekkeple yazmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.”

 51. Duran Zangin dedi ki:

  Araba çekelişi için katılımda soyadımı zengin yerine zengine yazıp gönderdim araba çıkarsa
  Alabilirmiyim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “Siz Zengin’siniz” diyerek vermemezlik yapmazlar. Bir harf hatasını sorun etmiyorlar. Bu tarz şeyler olabilir.

   • Özlem dedi ki:

    Ahmet bey mrb.6 seneden beri hayal kuruyorum bu yil ilk defa 300 tane cubuk oldu hayaller ve umitlerde artti.ama yorumlari okudukca moralim bozuluyo cekilis gercekmi verilen numaralari biz bilmiyoruz lutfen bunu aciklarmisiniz.onume gelen herkesten magnum yemesini istiyorum abarttim sanirim

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Çubuklar 3 bin tane bile olsa umutlanmayın. Katılım geçen yıl 15 milyona yakındı. Yani 300-500 tane çubuk 15 milyonun içinde hiçbir şey. Katılım numarasını açıklaması gereken kişi ben değilim. Yine de bir önceki yorumunuzda açıklama yaptım. Ama bu konuda açıklama yapmasını istediğiniz asıl muhatabınız Magnum olmalı. Önünüze gelen herkesten Magnum yemesini istemeyin. Çıkma ihtimali çok düşük olan bir çekiliş için ihtiyacınız olmadığı halde bu kadar para harcamanız doğru değil. Yine de sizin bileceğiniz iş. Ben asla onaylamıyorum.

 52. Bülent dedi ki:

  SMS olarak kaça göndereceğiz

 53. yakup tokat dedi ki:

  ahmet bey 1 cekiliş hakki vergi kac lira ve 2 cekiliş hakki vergi kaci lira fiyat ögrenebilir mi arabayi 1 tane fiyat 2 tane araba yi fiyati ögrenebilir mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yakup bey ne demek istediğinizi anlayabilseydim sorunuza cevap verecektim fakat hiç bir şey anlamadım. Vergilendirme ile ilgili soru soruyorsanız yukarıda yazıyor. Ayrıca arabanın da fiyatı yazıyor. Başka bir şeyi merak ediyorsanız daha anlaşılır şekilde yazmalısınız.

 54. yakup tokat dedi ki:

  ahmet bey bu arabayi kazandindan sonra vergi odendikten sonra arabayi satabilirbiyim…arabayi vergi borcunuz ödedikten sonra borc kalmayacak arabayi satabilir mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Vergisini Ödemeden Hediyeyi Satabilir miyim? sorusuna “Hayır satamazsınız” yazdığımıza göre vergisini ödedikten sonra satabilirsiniz demektir. Arabayı üzerinize aldıktan sonra canınız ne isterse onu yapabilirsiniz, ister kiralayın ister satın.

 55. Samet dedi ki:

  merhaba Ahmet bey magnum çubuğum kırık çıktı ortadan ikiye çatlamış şekilde şimdi bunu ben yapmadım paketten bu şekilde çıktı çubuk şifreyi göndersem bir sorun çıkar mı

 56. Burcu dedi ki:

  Merhabalar. İnternetten katılım yaptım fakat cep numaramı yanlış yazmışım. Diğer bütün bilgilerim doğru. Sorun teşkil eder mi? Cevaplarsanız çok sevinirim

 57. Vahap dedi ki:

  Şu yorumlara özel bir köşe yapsana abi okuyalım :D :D :D

 58. Ykpdmr dedi ki:

  Reis Allah sabır versin sana öncelikle :) şimdi ben daha önce şifre göndermiştim ama eski ikametimi yazmıştım. Şimdi ikametimi başka bir yerde herhangi bir sıkıntı olur mu.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Amin :) Hayır sıkıntı olmaz. Adres veya telefonun değişmesi veya sizin üzerinize olmaması çekilişe katılımınıza engel olmaz. Kazanırsanız siz onlara ulaşacaksınız zaten.

 59. Hava dedi ki:

  Magnum porsche çekilişi için şifreyi vs. her şeyi doğru yazdığım halde hata verdi. Bi kaç defa denedim hata verdi. Daha sonra tekrar denediğim zaman gönderdiğiniz şifre daha önce kampanyaya katılım alınmış diye uyarı geliyor. Nedeni ne olabilir?

 60. Nida Ulutaş dedi ki:

  Ahmet Bey,
  Yorumlara cevaplarınız takdire şayan.??
  Kafama takılan bikaç soru vardı ama yorumları okuyunca sormaya gerek kalmadı. :) katılım sağlayan herkesss! Şans sizinle olsun ?

 61. Sertaç dedi ki:

  Ben şifreyi yolladım bu geldi nasıl olcak şimdi napmam gerekiyo bılgı verırmaınız tesekur ederım… TEBRIKLER! Magnum kampanyasinda 2 Porsche Cayman Magnum Edition 2018’den biri icin 2 cekilis hakki kazandiniz. 30 Eylul’e kadar her katilim daha fazla sans! B001

 62. nuray çavuş dedi ki:

  Ahmet Selman, cevap verirseniz çok sevinirim.
  magnum çubuklarını iilaki satın almak mı gerekli, yollara atılan magnum çubuklarını topladığımız katılılm yaparsak, olası kazanma durumunda olabilecek sıkıntılar hakkında bilgi verirmisiniz.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yola atılan veya çöpe atılan Magnum çubuklarındaki şifreyi göndererek çekilişe katılabilirsiniz. İllaki satın almanıza gerek yok. Hijyen olarak bir sıkıntı yaşamadığınız sürece başka bir sıkıntı yaşamazsınız. Kimse size “aç ağzını koklayacağız, bakalım gerçekten sen mi yemişsin” demez.

 63. İbrahim dedi ki:

  2 çekiliş hakkı kazandınız diyor ne anlama geliyor Ahmet bey

 64. Umarbek dedi ki:

  Ben şifreyi yazamadim neresine yazilacak yardamci olur musun?

 65. Çiğdem dedi ki:

  Araba hemen satılıyor mu?
  Bu zamana kadar alanlar ne yaptı?
  Arabayı satabildiler mi?
  Bilginiz var mı?
  Bu konuda yardımcı olur musunuz?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Biz bir oto galerici veya yazın can sıkıntısından dolayı sahibinden’deki oto ilanlarına göz atan biri olmadığımız için araba hemen satılıyor mu satılmıyor mu bilemiyoruz. Fiyatını makul yazıp ilan başlığına “Bayandan Satılık sıfır km Porsche Cayman!! Mezarcılar Aramasın!!” yazarsanız kolayca satılır diye düşünüyoruz.

   Bu zamana kadar alanlar sevinmekten başka ne yaptılar takip etmedik. Satılmaz diye bir şey yok. Uçak gemisi değil sonuçta, bir çok kişinin kullandığı bir araç. Türkiye’de 140 binden fazla milyoner var. İllaki biri alır.

   Siz arabayı bir kazanın da sonra satması kalsın. Satış konusunda eğer isterseniz sitemizde ilan yayınlayarak yardımcı olabiliriz. Bunun dışında herhangi bir yardımımız olmaz.

 66. İpek dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin ben Erikli çekilişinide katıldm erikli çekilişi 17 agustosta açıklancak oldu da hem erikli çekilişini hemde de magnum çekilişinide kazandığım takdirde ikisinidw alabilirmiyim yada birini kazandığım tkdrde ötekini kazanamıyormuyum direk düşüyormu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İpek hanım Erikli ayrı çekiliş Magnum ayrı çekiliş. İksine de katılabilirsiniz. Hatta sitemizde yayınlanan tüm çekilişlere katılabilir ve hepsinden ayrı ayrı hediye kazanabilirsiniz.

 67. Sfatih dedi ki:

  Selam,
  Saçma bir yorum yapmak ve sonrasında bana laf sokmanızı istiyorum ama aklıma bir şey gelmiyor. Beni bir azarlar mısınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, pas gelmeden gol atamıyoruz. Bu yüzden saçma yorum konusunda size yardımcı oluyorum. Siz bunu tekrar yazıp gönderin ben de sizi azarlayayım.

   “Merhaba Ahmet bey, ben bir tane şifre gönderdim. Arabaların ikisi de bana çıkar mı?”

 68. İlkay dedi ki:

  Bilgileri okumadan gönderdim 18 yaş altı katılamıyor demissiniz telefon numarası annemin üstüne yine de katılamaz miyim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yazacağınız telefon numarasının 18 yaşından büyük birine ait olması gerekir biçiminde bir kural yok. Çekiliş için kimin adını yazdıysanız onun yaşı önemli. Diğer bilgiler size ait olsun olmasın, 18 yaş üstü olsun olmasın hiç önemli değil.

 69. İbrahim dedi ki:

  Yav kardeşim adımızı nerden görücez bi.türlü çözemedim nasıl anlıcaz çıktığını

 70. Kalpsiz dedi ki:

  Mrhaba ahmet bey

  Çubuklardaki yazılar olurda silinir diye resmini çektim çubuklardaki yazı silinse fotoğrafı göstersek kabul ederlermi

 71. hülya mar dedi ki:

  çekıliş tam ne zaman açıklanıyor ona gore bakayım her kafadan bır se çıkıyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her kafadan bir ses çıkamaz. Eğer çıkıyorsa o kafalara bakmayın, Magnum paketinin üzerinde yazan tarihe bakın. Çekilişin ne zaman, nerede ve saat kaçta yapılacağı Magnum paketlerinin üzerinde yazmaktadır.

 72. Fettah dedi ki:

  Çubukları şifreyi girdim ama şifrebhatalı diyor

 73. SEDAT dedi ki:

  Çıkmaz diyenler geçen sene bisikletçi abimize çıktı aracını satıyor .sadece size ötv vermek kalıyor bankaya gidip kredi çekeceksiniz. 150bin tlcik şifre gönderecek olanlar bunu göz önünde bulundursun.

 74. Adsız dedi ki:

  Önemli olan msj gönderirken ad soyadmı adresmi çünkü adres değişikliği yapınca tahlihli cep telefonu aracılıyla gene ulaşılıyormu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bütün çekilişlerde önemli olan sadece isimdir. Bir kişi çekiliş formuna ismini doğru yazmayı becerirse diğerlerini yanlış veya hatalı yazsa bile her türlü çekilişe katılmış sayılır. Mesele size ulaşılıp ulaşılamaması değildir. Kazananlar listesinde adını gören biri “bekleyeyim de beni arasınlar” demez öyle değil mi? Bu sebeple ne adres ne de telefonun size ait olması veya daha sonradan değişmiş olması önemli değildir.

 75. hilal dedi ki:

  bende vergisini nasıl öderim diye düşünüyorum euro kuru olmuş 5,50 araba değeri olmuş 715,000 tl %20 vergisi 143,000 tl diğer masraflar dahil yaklaşık 150,000 tl lazım bu kadar parayı eş dosttan bulmam imkansız bankaya gitsem arabayı teminat göstersem belki . o kadar kredi de çıkmaz şahsıma . acaba oturduğumuz daireyi ipotek versek oluyor mu ev babamın adına . zaten porch gibi lüks araba kullanmam çıkarsa direkt satacağım

 76. ulker dedi ki:

  azerbaycan numarasiyla olmuyor
  ne yapilir bu durumda?

 77. Nergis dedi ki:

  Merhabalar, çubuk bizde olmasa ama fotoğrafı elimizde olsa şifre gözükür halde kabul edilir mi

 78. Recep Cayan dedi ki:

  Merhabalar bir sorum olacak şimdi diyelim bize bir çubukta şifre çıktı ve biz onu çekiliş için gireceğiz aklımda 2 şüphe var biri bizden önce kafasından sallasa ve tamda bizim cubuktaki şifreye denk gelse biz o çubukla çekilişe katılamayız mı? Ayrıca diyelim katıldık ama ilk çekilişi kafasından numara sallayan kişiye çıktı o çubuğu gösteremeyeceği için bende de o numaradan bulanacağı için yedek talihli mi oluyorum? Benim cubuğum var zaten o arabayı alma şansım var mı? Bu konuda düşünürsek.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Birisi kafasından şifre sallayarak çekilişe katılırsa, sizin daha sonradan aynı şifre ile yaptığınız katılım geçersiz olacaktır. Yani mükerrer katılım olacağından dolayı çekilişe hiç dahil edilmeyeceksiniz.

   Çekiliş çubuklardan çıkan şifrelere göre değil, katılım numarasına göre yapılmaktadır. Şifreyi ilk kim gönderdiyse çekiliş hakkı onundur. Siz gönderemediğiniz için zaten sizin o şifreyle ilgili bir hakkınız olmayacak.

   Sallayarak şifre gönderen kişi çubuk ibrazı yapamayacağı için hak size geçmez. Hak yedek talihlilere geçer. Siz başarılı bir şekilde yaptığınız katılımlar sonucu yedek talihliler arasına girebilirseniz, asil talihlilerin herhangi bir sebepten dolayı hediyeyi alamaması durumunda hak size geçebilir.

   Çubuğun sizde olması çekiliş hakkının size ait olduğunu göstermez. Milli Piyango bileti gibi bir mantık yok yani. Milli Piyango gibi olsa bilet kimdeyse o parayı alacaktı. Ama burada şifreli çubuğu göndermiş olmak gerekiyor.

 79. Tarcan dedi ki:

  Ahmet bey bu Magnum yolunu bulmuş vatandaşı yolundaki kaz oldugunu anlamış çekiliş sayisi her sene 2 katına çıkıyor bu sene 25 milyondan aşağı katılım olmaz birde hediyeler aynı 2 kişiye utanmadan birde çekiliş süresini 6 ay yapmış milli piyango bu çekiliş sürelerine kısıtlama getirmesi lazım diye düşünüyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tarcan bey öncelikle şunları bir bilelim:

   1. Magnum bir hayır kurumu değildir.
   2. Magnum’un amacı çekilişler düzenleyerek insanlara araba kazandırmak değildir.
   3. Magnum çekilişe katılması için kimseye ısrar etmez.

   Magnum 10 yıldır aynı şeyi yapıyor ve (bazı istisnalar hariç) her sene 2 kişiye lüks bir araba veriyor. Magnum’un bu çekilişleri düzenlerken ulaşmak istediği tek bir amacı var. Bu amaç “daha fazla ürün satmak”. Bunu yapabiliyor mu evet. İnsanların ihtiyaçları olmadığı halde 6 ay içerisinde binlerce ürün satın alıp şifrelerini göndermeleri kendileri için bir sorun değilse Magnum için hiç sorun değildir. Aşırı tüketime sebep olan Magnum değil, bilinçsiz tüketicilerdir.

   Bilinçsiz tüketiciler çekilişteki amacı “hediye kazanma” meselesine dönüştürdükleri için hırsla binlerce ürün alıp kazanmayı bekliyorlar. Üstelik çekiliş sonucunda “sadece 2 kişinin” kazanabileceği en baştan belliyken bakıyorsunuz binlerce şifre gönderen binlerce kişi “kesin ben kazanacağım” duygusuna kapılıyor. Sonuçlar açıklandığında ise yine hüsran.

   Bilinçsiz tüketici çekilişe katılırken “benim bu arabaya ihtiyacım var” diyerek çekilişe katılır ve ihtiyacı olmadığı kadar çok ürün alır. Bilinçli tüketici ise “benim bu ürüne ihtiyacım var mı?” diye sorgular ve ihtiyacı varsa ihtiyacı kadar satın alır, sonunda da bir hediye kazanırsa o hediye ona sürpriz olur.

   Mesele budur.

   • Tarcan dedi ki:

    Ahmet bey yanılıyorsunuz eski çekiliş tarihlerine bakmamızı öneriyorum 3 ay oralak başladı 4 aya çıktı çekiliş süresi yalnız bu sene Nisan’da başladı eylü sonu bitiyor yani ilk kez bu sene 6 ay yaptı süreyi

    • hilal dedi ki:

     tarcan bey süereye bu kadar takılmayın derim sonuçta dondurma sıcak aylarda yenir nisanda başlamış eylülde bitiyor kampanya daha iyi aslında çekilişe katılma hakkınız çoğalır

 80. Ayhan dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey yurt dişinda olursak yani yabanci ülkerde olursak nasil şifreleri gönderibilnir

 81. Hasan dedi ki:

  Cubukta 9 tane sifre var ama haneye 8 tane yazibiliyorsun bu nasıl olucak bir tane fazla

 82. Sehriban dedi ki:

  Şifreyi gönderiyorum.Lakin çekiliş hakkı kazandınız diye dönüş mesajı gelmiyor .Acaba neden ?

 83. Aykut dedi ki:

  Sifreyi 2992 ye atsak olur mu.?

 84. Mert dedi ki:

  Promosyon’suz magnum kampanyaya dahil mi çünkü promosyonsuz alıyorum teşekkürler 2 çekiliş hakkı kazandınız diyor cevabınızı bekliyorum..

 85. Muhammed dedi ki:

  Selamun aleyküm adres ikamet adresi olması şart mı birde mesaj gönderdiğim telefon numarası üzerime kayıtlı olması şart mı hattı kullanıcı olmak yetiyor mu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Adres size ulaşılabilen bir adres olması gerekiyor. Diyelim ki bir alışveriş merkezinin otoparkında güvenlik olarak çalışıyorsunuz. Adres kısmına çalıştığınız AVMnin adresini verebilirsiniz. Sonuç olarak size ulaşabilirler.

   Telefon numarasının da aynı adres gibi size ulaşılabilen bir telefon numarası olması gerekiyor. Diyelim ki telefonunuz yok ve kankanızın telefonunu verdiniz. Hiç problem değil. Sonuç olarak aradıklarında kankanız size bunu söyler.

 86. Hakan dedi ki:

  Promosyonsuz ürünlerden alırsam çekilişe katılım geçerli olur mu? Tebrikler diyor ama çekilişe katılarak 2cekilis hakkı kazandınız diyor?

 87. Eren dedi ki:

  Bu yılki ilk talihli: Mehmet Hanifi Şaka bilmiom? ama ınsallah bu kişiye çıkar (babam)

 88. Hakan dedi ki:

  Ahmet bey kazandığımı nasıl anliyacam bide ben cubukların fotoğraflarini cekiyorum cubuktaki şifre silinsede fotoğraf yeterlimi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş sonucu açıklandığında kazananlar listesinde sizin adınız olursa ve doğrulama yaptırdığınızda adres bilgileriniz eşleşiyorsa siz kazanmış olursunuz. Çubuktaki yazan şifre dışında hiç bir şey yeterli değildir. Şifrenizi isterseniz altın harflerle yazdırın bir anlamı yok. Şifre çubuğun üzerinde olacak, okunabilir olacak ve çubuk siz de olacak. Kural bu.

 89. Hakan dedi ki:

  Çekiliş sonucunu nereden takip edebilirim. Teşekkürler

 90. yusuf dedi ki:

  Merhaba yerde buldum yolladim birşey olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yani kesin bir şey söyleyemeyiz. Kim yedi de yere attı acaba? Yiyen kişi aidsli miydi domuz gribi miydi bilemeyiz. Peçeteyle falan tutsaydınız çubuğu. İnşallah bir şey olmaz. Diğerlerinden ayrı yere koyun. Hastalığı onlara da bulaştırmasın.

   • hilal dedi ki:

    ahmet bey cevabınızı çok beğendım ;) sabrınızıda tebrik ediyorum gerçekten çocuk sormaz böyle soruyu ALLAH kolaylık versin ne diyim =)

 91. Hakan dedi ki:

  Magnum mini varmıdır tek satılandan ??

 92. kadir dedi ki:

  iki arac yerine 20 adet alsalar daha iyi olur akılları donmuş =)

 93. Leyla U. dedi ki:

  Çoğu çubukta şifre okunmuyor bizde tahmini- gözkararı ne görüyorsak yazıyoruz. Kazara çıksa, şifre teyit ettirseler bi daha aynısını tutturur muyuz bilmem?

 94. Emine alici dedi ki:

  Şifreyi gönderdim inşallah cikar

 95. Rojda dedi ki:

  Merhaba şifreme nasıl giriş yapacaz

 96. Hülya dedi ki:

  Arabayı kazandınızda çubugu saklayıp saklamamak kaldı zaten

 97. nur dedi ki:

  Cekilisten sonra aldigimiz magnum cubuklarini saklayalimmi birdahaki cekiliste kullanabilecekmiyiz

 98. hilal dedi ki:

  Bu yıl 100 den fazla şifre girdim iki yıldır katılıyorum bu yılda olmadı:(( belki kazanan talihli gibi ücüncü yıl tuttururum bide en azından teselli için başka hediyelerde olsaydı en azından üzüntüm hafiflerdi….

 99. Kerem dedi ki:

  50 tane magnum sifresi gonderdim …. bide omrum boyu ne alırım ne aldırrım noter huzurunda degilde tv üzerinden yapsaydınız

 100. Şaibee ye hayır dedi ki:

  Ahmet bey şaibe olduğunu herkes gördü aynı rakam olarak 1 rakamı 3 kez çekildi milyonlar basamağında heyete iletin site olarak çekiliş tekrarlansın bu kadar haksızlık olmaz Allahtan korksunlar ya

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevgili Şaibeye hayır,

   Bakın böyle saçma sapan açıklamalar yaparsanız size kızarım. Meseleyi anlamadan “şaibe var” diye atlayanlara ve “siz şikayet edin biz bakalım” diyen zihniyete karşıyım.

   Öncelikle milyonlar basamağından onmilyonlar basamağından 1 çıkması çok normal. Çünkü o kürenin içinde sadece üzerinde 0 ve 1 yazan iki top var. Yani 1 çıkması yüzde 50. 3 kez üst üste çıkması veya 30 kez üst üste çıkması nasıl bir hile olduğunu gösteriyor sizin mantığınıza göre? Katılım 16 milyon küsür olduğu için onmilyonlar basamağına sadece 0 ve 1 rakamlarından oluşan top koyuluyor.

   biz yıllardır “katılım numarasının çekilişe katılan kişilere söylenmemesi” durumunu şikayet ediyoruz. Bimer’e MPİ’ye bu durumu defalarca anlattık ama anlamıyorlar. Çekiliş için canla başla şifre gönderen insanlar nerede? Neden yüzlerce şifre göndermek için saatlerini bu işe ayıranlar oturup bi 5 dakika ayırıp bu durumu şikayet etmiyor? Hem kazanamayınca böyle “şaibe var” diyorsunuz hem de bunun düzeltilmesi için hala harekete geçmiyorsunuz. Sizi şikayet etmekten alıkoyan bir şey mi var? Siz yazın. Herkes yazsın. Biz zaten yaptık bunu.

   Magnum Şikayetimiz

 101. Ferhat özdemir dedi ki:

  Araba hakkını kaybettik peki başka hediye çekilişi olacak mi herhangibir hediye

 102. Emrah dedi ki:

  Merhaba ben yedekler arasındayım ne yapmam lazım nezaman başvuru yapıcam.?

 103. Burcu dedi ki:

  Katilim numaramizi neden bilmiyoruz

 104. Ali TÜZEL dedi ki:

  Size 2 Sorum Olacak ;
  Kullanılan Çubukları Bir Sonraki Çekilişte Kullansak Olur Mu ?
  2018’in Çekilişine Şimdiden Çubuk Biriktirmeye Başlayabilir Miyiz ?( Yani şimdi Şifreli Çubuk alsak 2018 çekilişi başladığında göndermeye başlasak kabul olur mu ?)

 105. Nilay dedi ki:

  Arabalari kazanan arkadaslari ogrendim.hayirli ugurlu olsun insallah.Eger satmayip bineceklerse kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin Allah.bize nasip degilmis?Tebrikler arkadaslar

 106. HAVVA dedi ki:

  Kazanan belli oldu . Çok merak ediyorum 50 bin gönderen kesin bana çıktı diyen kazandı mı :) nasibin 5 i 5bini 50 bini yoktur

 107. Ramazan tanınmış dedi ki:

  Ahmet bey eğer araba bana çıkarsa söz size magnum dondurma ismarlıyacam double olanından hemde yorumlarınızı yakından takip ediyorum gerçekten siz Standapçı olmalıymissinız

 108. kıtlatılmış çubuk dedi ki:

  Ahmet bey diyelim ki araba bana çıktı.arabanın vergiside 50-55.000 arası değişiyor.bende desemki valla billa 55000 liram yok.şunu 30000 e bağlayalım desem 25000 i kurtarabilirmiyim?veya onlarda 30000 olmaz ama hadi sana 40000 olsun derlermi?

 109. Ya çıkarsa? dedi ki:

  Vergileri ödedik aracı teslim aldık herşey güzel. Aracı sattık, parasını aldık. Ona da ayrıca vergi var mı ?

 110. Ramazan tanınmış dedi ki:

  Arkadaşlar hiç boşuna sevinmeyin bu yıl ki porshe arabası benim çünkü 50.000 taneye yakın şifre gönderdim arkadaşım büfe işletiyor günde 300 yakın magnum dondurma satıyordu millet te orda atıyordu bende ona saklamasını söyledim sonra gidip hergün 200.yada 300tane 5 ay içerinde şifreleri gönderiyorum şimdiye kadar toplam 50.000 şifre gönderdim sayılır çöp poşeti fullendi neredeyse o yüzden şansım biraz fazla boşuna sevinmeyin yani arkadaşımda bir magnum çubuğu getirene ikincisini 3 liradan satıyordu kendiside kazandığını söylüyordu baya inşallah bana çıkarda porshe arabası bende kazanırım hayırlısı nasip kısmet işi. herkese hayırlı çekilişler ?

 111. Hüseyin dedi ki:

  Çekiliş süresi dolduktan. Sonra ki şifreleri seneye gönderme şansımız olur mu

 112. Arif dedi ki:

  Ahmet bey öncelikle insanlara karşı gerçekten sabırlısınız ve sürekli yardım etmeye çalışıyorsunuz gerçekten tebrikler.Benim merak ettiğim ise bu yaklaşık 52 bin liralık verginin ödenmesinde eskiden de bir teminat gösteriliyor muydu veya direk ödenmesi gerekiyor muydu?Ben 2 yıl içinde taksitler halinde ödeniyor diye hatırlıyorum ya da kanunda bir değişiklik mi oldu acaba?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişlerden kazanılan hediyelerle ilgili kanunda ayrı bir yer var. Orada kazanılan hediyenin vergisinin o ayı takip eden ayın 20 sine kadar ödenmesi gerekiyor yazıyor. Biz de bunu yeni farkettik. Daha önceden sizin dediğiniz gibi biliyorduk.

 113. murat dedi ki:

  abi ben 18den küçüğüm anne veya babanın adının yazıldığını bilmiyodum ne olacak

 114. yusuf dedi ki:

  iyi günler Ahmet bey yalnız benim merak ettiğim attığımız şifrede kaçıncı sırada olduğumuzu nasıl bilecez kazandığımızı veya kazanmadığımızı nasıl anlıycaz hile olmadıgını

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Normalde kaçıncı sırada olduğumuzu söylemesi gerekiyor fakat söylemiyorlar. Katılım numarası bilgisayar kayıtlarında kime karşılık geliyorsa onun ismini açıklıyorlar.

 115. Beyaz Zenci dedi ki:

  Hocam merhaba, arabayı uzerimize isledikten sonra binmeden hemen satabilirmiyiz?

 116. Bilal dedi ki:

  Ahmet bey sizce hediye ciktiğinda arabayi satmak isterseniz kaca satatsiniz? Yani vergisini falan düşundugunuzde en az kaca satilmali?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bilal bey ben “Artış var mı pazarda?” diye sorulan soruyu “Artis var mı pazarda?” diye anlayan amca değilim ki size arabanın taban fiyatını belirleyeyim :) Arabanın sıfırı 132 bin euro. Güncel kurla hesabınızı yapıp ilan sitesine eklersiniz alıcısı çıkana kadar fiyatı düşürürsünüz. En kötü kardan zarar edersiniz.

 117. İzmirli dedi ki:

  Askerim, 60-70 tane şifre yolladım çıkarsa acaba nasıl temin edebilirim? Firar mı etsem 3-5 günlük :D

 118. Abdullah dedi ki:

  Ahmet hocam merhalar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Birşey sormak istiyorum ben cubuktaki şifreleri 2992 ye attım yanlız sadece şifreleri attım ad soyad vs gibi bilgileri yazmam gerektiğini sonradan fark ettim son attıgım şifreyi o şekilde eksiksiz attım ad soyad adres vs sorum şu ödülün attıgım ilk şifrelere yani eksik bilgi ile attıgım şifrelere çıkma durumunda herhangi bir sıkıntı olurmu? Teşekkürler şimdiden..

 119. Sumeyye dedi ki:

  Çekilişi yapılacağı sehirde değilsek ne olacak

 120. Aysəl dedi ki:

  Sifreyi nereye yazalim

 121. Hakkı enes dedi ki:

  Mesela bazı şifreler okunuyo ama sanki silik gibi yinede okunuyo bu cubuklar. bunlara çıkması durumunda kabul oluyor mu, olmuyor mu ?

 122. Uğur dedi ki:

  İbrahim bey adres eksik veya hatalıysa sorun olur mu?

 123. Sevilay dedi ki:

  Yorumlar müthiş . Üşenmedim neredeyse tamamını okudum. Ahmet Bey sizin cevaplarınız da çok hoş. Üniversite yıllarımda bi banka çekilişiyle laptop kazanmistim. Çıkacağını dusunmedigimden sonuca bakmamistim. Telefon numaram değiştiği için bana ulasamamislar ve son gun banka hesap bilgilerimden ablamin telefonunu bulup beni haberdar etmislerdi. O gunden sonra çekilislere olan inancım arttı. Mutlaka takip ederim sonuçları. Burada önemli olan hediyenin sahibine hayır getirmesi. Bol şanslar herkese

 124. A.Z.E.M. dedi ki:

  Ahmet Bey İyi Akşamlar Bir Şey Demek İstiyorum Biz Çekilişe 4-5 Ay Önce Kayıt Olmuştuk. Ben Çubuğu Saklarken Kardeşim Çubuğu Alıp Kırmıştı Bantlamaya Çalıştığımızda Bamt Tutamıyordu. Ben Onu Uhu İle Yarına Alıp Yapıştıracaktım,Ama Kardeşim Biz Yatarken Çubu Çöpe Attığını Söylemişti. Ona Çok Kızmıştım. Diyelimki Kazandık Ama Çubuk Olmayınca Kabul Etmiyorsunuz. Hem Sorabilirmiyim, Neden Çubuk Gerekli??

 125. Ekrem dedi ki:

  Çekiliş saatinde çekilişi canlı izleyebileceğimiz bir kanal ya da bi platform varmı Ahmet bey ?

 126. Elif dedi ki:

  Gecen sene lamborghini kazanan kiz bu yilda porshe cekilisine katilmis bi kere kazanmissin bir daha niye bizim sansimizi kiriyorsun sinir oldum :@ doyumsuz insanlar

 127. Elif dedi ki:

  Ahmet bey sizde kac cubuk oldu

 128. Ahmet Selman dedi ki:

  Çekilişe katılımın son günü olduğu için sistem yoğunluğu nedeniyle şifrenizi gönderememiş olabilirsiniz. SMS ile katılmayı deneyebilirdiniz.

 129. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey iyi günler, aracın fiyatı 132.000 euro olarak belirtilmiş ama malum ülkemizde sürekli araç fiyatları artmakta, şu anki araç bedeli nedir bir bilginiz var mı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, aracın değeri 132.008,37 Euro’dur. Aracın değerini TL olarak yazıp hesap yaptık ama biz hesabımızı Euro’nun 4 lira olmasına göre yapmıştık. Şuan Euro 4,10 TL. Kazanan kişi belirlendiğinde güncel Euro değeri üzerinden vergilendirilecek.

 130. Erol dedi ki:

  Ben Erol köse ben 550 adet şifre gönderdim sizce şansım nedir

 131. Aslı dedi ki:

  Şaka gibi Ahmet Bey magnum son saatte şifre kabul etmiyor adeta güvenlik kodu hatası verip durdu. Gitti dört çubuk :((( ne yapayım bu saatten sonra :(((

 132. İbrahim dedi ki:

  Abi bu şifreler de hem harf var hem rakam bu çekiliş toplarıda rakam olucak nasıl olucak o iş .? Reis

 133. Ahmet dedi ki:

  Son şifreleri demin caktim vergisi ne kadar olacak porsche un

 134. Nrmn dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Ahmet bey benim sizi bir sorum olacak şimdi yukarıda Açıklamada 52.bin vergi ödenmeden arabayı alamıyoruz ama paranız yoksa sahip olduğunuz bir varlığı teminat göstererek hediyeyi alabilirsiniz. Diyor sorum bizim sahip olduğumuz varlığın değeri 52 bini geçmelimi yani benim üzerime babamın arabası var 20 bin değerinde bunu teminat olarak gösterebiliyor muyuz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayırlı akşamlar. Elbetteki 52 bin lirayı geçmeli veya bu değerde olmalı. Böyle olmasaydı 20 bin liralık araba değil, üzerinize kayıtlı bin liralık telefonu da teminat gösterebilirdiniz.

 135. Murat dedi ki:

  Slm ben çekili$i kazandigimda kime ulasacam

 136. Ibrahim ates dedi ki:

  Bu araba benim olacak

 137. halit dedi ki:

  MAGNUM çubuğundaki şifreyi giriyorum diyor ki bu şifreyle önceden katılım sağlanmış diyor ve olmuyor. bu şekilde elimde iki tane çubuk var. ne yapmalıyım eğer ki bu şifrelerle giriş yapan varsa geçmiş olsun çubuklar bende. çubuğun şifresini burdan yazsam bir mahsuru olur mu. ilgi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çok az bir ihtimal de olsa bazen yazım hatasından dolayı bir başkasının şifresini tutturanlar olabiliyor. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız hem yanlışlıkla şifreyi gönderen için hem de sizin için çok talihsiz bir durum olacak. Yanlışlıkla şifreyi gönderen kişi çubuğu olmadığı için hediyeyi alamayacak ve hakkı yedek talihliye geçecek. Şifreyi yazmanızın bir sakıncası yoktur.

 138. Bulut dedi ki:

  Iki aracta bir kisinin Gönderdiği çabuklardaki şifreye çıkarsa ikisinide aynı kişiye vericekler mi?

 139. Brk dedi ki:

  Çubuk kıriksa alabilir miyiz arabayı ama yazılar okunuyor ve su an tek parça halinde

 140. Hakan dedi ki:

  14 eylul cekilis sonuç ben bakamadim burdan verir misiniz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hakan bey Amazon’dan zaman makinesi siparişi verdik. İnşallah 200 yıl sonra teslim edileceğini söylediler. Biraz sabrederseniz 14 Eylül’de açıklanacak olan çekiliş sonuçlarını zaman makinemiz olduğunda 11 Eylül’de açıklayacağız.

 141. ibrahim dedi ki:

  Ahmet abi ne zaman cekilis sonuclanicak

 142. Elif dedi ki:

  Toplar kureye bizim gozumuzun onunde mi koyulacak yoksa arkada kureler hazir bir sekilde mi gelecek arkadan hazir bi sekilde gelirse sknti hile buyuk yani. Bu arada kac cubugunuz oldu.

 143. Ekrem dedi ki:

  U yada V harfi yok. şifrede 8 rakamı var onu B olarak girdim ama yine hata verdi. A harfinin orta çizgisi çok aşağıda sadece bu harfte bi hata olabilir çözemedim.

 144. Ece Demiray dedi ki:

  merhaba, ben 17 yaşındayım. Şifreyi kendi adımla gönderdim ama doğum günüm 10 Eylül yani cekilişten önce 18’ime girmiş olucam. Hangisini esas alicaksınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz.” 10 Eylül tarihinde gönderdiğiniz şifreye hediye çıkması durumunda hediyenizi alabilirsiniz ama önceki gönderdiklerinize çıkarsa teslim alamayacaksınız.

   • Ece Demiray dedi ki:

    10 Eylül’de şifre göndermedim. Daha önce göndermiştim ve o zaman resmi olarak 17 yaşındaydım ama kampanya bitmeden 18’i doldurmuş olucam. Yani çıkmaz ya, diyelim ki çıktı. Alabilir miyim hediyeyi?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Yukarıda söyledim zaten. 17 yaşındayken gönderdiğiniz şifrelere hediye çıkması durumunda hediyeyi teslim alamazsınız. Çünkü 17 yaşında olan birinin çekilişe katılması yasak.

 145. Su dedi ki:

  Merhaba ahmet bey ben şifre çubuklarının saklancağını bilmiyordum ve bazılarını atmıştım bir sorun olur mu??

 146. Egemen ilhan dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar. Cekilisin sifrelere gore degil sahip oldugumuz sira numarasina gore oldugu yaziyor. Ben hangi sira numaralarina sahibim yada sifrenin karsiligi hangi sira numarasi nasil ogrenirim

 147. Ekrem dedi ki:

  Merhaba Ahmet kardeşim. Elimde bir çubuk var ve çok net okunuyor hiçbir harfte siliklik yok ama şifre hatalı diyor. Bu durumda ne yapabilirim ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifre hatalı diyorsa şifre hatalı demektir. Şifre içerisinde V veya U harfi varsa bunları sırasıyla U ve V olarak girmeyi deneyin. 8 varsa B olarak veya tam tersi biçimde deneyin. Bu durumla ben de karşılaştım. Font nedeniyle böyle problemler olmakta.

 148. oğuz dedi ki:

  ahmet bey hediyeyi vergi dairesinden veergi mahratı alıp teslim alabiliyorduk şimdi neden değişti ?

 149. Ceylan dedi ki:

  18 yaşımı doldurmam mı lazım yoksa 18 yaşımda olmam yeterlimidir,?

 150. ali dedi ki:

  şifreler okunmuyor hilesi var

 151. Mustafa dedi ki:

  Veraset parası odeyecekmiyiz. bide ben istanbul da değilim mardindeyim. Araba çıkarsa i stanbula iki kere gelmek lazım.
  Ben çubuk kimlik ve evrakları kargoyla orda ki akrabama yollasam o onlara verse ben araba alma zamanı gelsem olmazmi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İlk sorunuzun cevabı yukarıdaki Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim? başlığı altında yazıyor. Lütfen okuyunuz.
   Olur tabi. Hatta noterden akrabalarınıza vekalet verin arabayı da direkt akrabalarınız alıp yaz tatilinde Mardin’e gelirken size teslim etsinler.

 152. MÜBERRA dedi ki:

  Ahmet abi arabayi kazandık diyelim nereye başvuru yapicaz ve neden başvuru yapmaz gerekiyor kazandıktan sonra teslim almaya gelsek olmaz mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Başvuru yapılacak yer çekilişi organize eden ajanstır. Kazanan kişiler belirlendiğinde izlenecek yolu da sonuç sayfamızda paylaşacağız.

   Diyelim ki üniversite sınavına girdin. Full puan yaptın ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini tercih ettin. Okula gitmeden önce evraklarınla okula gidip kayıt mı yaptırıyorsun yoksa hiçbir şey yapmadan okulun ilk günü gidip derse mi giriyorsun? Üniversite için hangisini yapıyorsan araba için de aynısı.

 153. Eren dedi ki:

  Mesela bugüne kadar 23 tane göndermiş oluruz bu illaki 8 basamaklı bır sayımı olmak zorunda

 154. Erhan dedi ki:

  Ahmet bey, tüm aile üyelerine ayrı ayrı şifre girdiğimizde çekiliş şansımız artıyor mu?

 155. OĞUZHAN dedi ki:

  selamun aleykum şimdi ben herşeyi doğru eksiksiz yolladım hem msjla hem internetten sadece apartman ismini yazmadım apartman nosunu yazdım bi sıkıntı çıkarmı ???

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hem SMs ile hem internetten diye bir katılma biçimi yoktur. Ya SMS ile katılırsınız ya da internetten. Hangisini sonra yaptıysanız o katılımlar boşa gitmiştir. Apartman numarasını yazmamak bir sıkıntı olmaz.

 156. Yüksel dedi ki:

  Hediye aldığımız yer neresi olursa olsun orada kutlama yapabilirmiyiz ?? Ahmet bey,

 157. batuhan dedi ki:

  abi ben şimdi bademli yiyorum şu ana kadar 19 tane gönderdim bu 19 tane çubuğu göndersem 19 u da başarılı gönderilir mi yoksa 17 si mi gönderilir

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Batuhan mantık hatası içeren bir soru sorduğun için sana cevap vermekte zorlanıyorum. Şuana kadar 19 tane “gönderdim” demişsin. Sonra bu 19 tane çubuğu “göndersem” demişsin. Sonra 19 u mu başarılı olur 17 simi başarılı olur diye sormuşsun. Ne demek bütün bunlar? Bademli yediğin için mi böyle oldu? Aklından geçenleri düzgün bir cümle haline getirip anlayabileceğim şekilde sormazsan bana ne sorduğunu anlayamam.

 158. murat dedi ki:

  peki bu 52 milyarı taksit yaptırabilir miyiz

 159. Cafer dedi ki:

  Arabayı nerden alabilirim

 160. Kıyasettin dedi ki:

  Ahmet bey çekiliş sanırım çubuklardaki saçma şifrelere göre değil gönderilen sayiya göre õrneğin;10.123.456 kişi basvurmus. Ben bir clasik çubuk gonderdigimde iki çekiliş hakki kazanıyorum değil mi? Sorum şu bu sayı 10.123.457.10123458 gibi art arda mi geliyor.şimdiden tşkr

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Kıyasettin bey, “sanırım” değil kesinlikle öyle. Bütün çekilişler katılım numarasına göre yapılmaktadır. Şifre üzerinden çekiliş yapmak mümkün değildir. 2 çekiliş hakkı kazandıran çubuklar size arka arkaya gelen iki katılım numarası kazandırır.

 161. Mehmet dedi ki:

  Merhaba araba bana cıksa ıcralık durumum var araba cıktıgında ıcrayı kapatsam arabayı alamazmıyım?

 162. Ahmet Selman dedi ki:

  Bu Kadir bey kimse ben de çok merak ediyorum.

 163. Murat dedi ki:

  Kazanan kisi vekalet alip arabayi almayami gidecek.

 164. Aslı dedi ki:

  Ahmet Bey öncelikle sorulara yanıt verme şeklinize ve uslübunuza bayıldım. :) İlk sorum magnumun iki yıl önceki çubuğunda bulunan şifreyi bile gönderebiliyorum ve bunu çoğu insan bilmiyor sanırım yani ben her sene aynı şifreyle bu çekilişlere katılıyorum. Bu durumun çok saçma olduğunu düşünüyorum. Öncelikle neden böyle bir uygulama var. Ve bu uygulama neden duyurulmuyo sizce? Bir de magnumun sitesinde katılım koşullarında adres, numara ve ismin mutlaka doğru ve tam yazılması gerektiği yazıyor. Fakat siz isim doğru olsa yeter diyorsunuz. Bu sıkıntı olmaz mı? Şimdiden teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Teşekkürler Aslı hanım, “daha önce kullanılmamış” çubukların şifreleri ile katılabilirsiniz. Sistem kabul ettiği sürece herhangi bir sorun yoktur.

   İkinci sorunuza gelirsek :) biz de insanlara “adresinizi telefonunuzu kafadan uydurup yazın” demiyoruz aslında. Herkes tüm bilgilerini doğru yazmalı. Fakat kural olarak verdiğiniz bilgilerden sadece isim konusunda sorumlusunuz. Yani siz kazansanız kimse size “bu adres sizin değil” “bu telefon numarası size ait değil” bu sebeple arabayı vermiyoruz diyemez. Ama isminiz doğru değilse o zaman arabayı başkasına verme hakları var. Bazı yorumlarda abartarak bu durumu açıkladık. Buradaki amacımız isim dışındaki bilgilerden herhangi birini yanlış yazanları “rahatlatmak amacıyla” adresin, telefonun, e-posta adresinin bir öneminin olmadığını ve yanlış da olsa mutlaka yazılmış olması gerektiğini anlatmaktır. Yoksa bu durum yanlış anlaşılmasın. Doğru telefon ve adres vermeniz Magnum’un size daha hızlı ulaşmasını sağlar.

 165. ali çiçek dedi ki:

  iyi günler 20 adet şifre gönderdiğim telefon numaramı değiştirdim zira kazandığımı farzedelim bana mail adresinden mi ulaşacaklar yoksa süreç nasıl olacak gerçekten merak ettiğim konu cevabınızı bekliyorum teşekkürler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Magnum kazananları açıkladığında sizin adınız geçse acaba Magnum’un sizi aramasını mı beklersiniz yoksa siz mi onları ararsınız? Önemli olan yasal süre içerisinde gidip başvuru yapmak. Telefonu açmadınız diye hakkınızı başkasına vermezler.

 166. durust dedi ki:

  Selamunaleykum ahmet bey masallah sizi tebrik ediyorum.sorulan sorulara musbet bi sekilde durustce cevap veriyorsunuz.hayirli bayramlar.

 167. AtsızKovboy dedi ki:

  Magnumdan Araba Çıkmasını Umut Edenler adı altında buradakilerle bir pikniğe gitmek lazım. Dünyanın en kolpa en dobra en manyak pikniği olur. Hatta kamp olacak var ya. Ahmet bey oynak başımız :D :D

 168. Zühre dedi ki:

  Kolay gelsin Ahmet bey şifrelerimi internet üzerinden gönderdim fakat telefon numaramı başındaki verdikleri rakamdan dolayı farkedemeden kaydırarak yazmış olabilirim adres bilgileri tam ama bu sorun yaratır mı

 169. berk dedi ki:

  ahmet bey 20 tane magnum şifresi gönderdim.bunların hepsi aynı e posta üzerinden ve herşeyi aynı ama bazılarında farklı isimler yazıyor. bize çıksa kabul olurmu?

 170. Tuba dedi ki:

  Ahmet Salman Bey Özellikle çekiliş için Magnum yemedik inşallah bu sebepten bize çıkar .Benim merak ettiğim arabayı aldık vergisini ödedik, arabayı istediğimiz zaman stabilir miyiz?

 171. Osman dedi ki:

  Kazanma durumunda başvuru yapma gereği var mi?

 172. Kübra dedi ki:

  Ahmet bey merhaba Kdv ve ötv yi firma karşılar diyor 52. Bin vergi neyin nesi anlayamadım

 173. Hasan dedi ki:

  Bu yıl bende araba

 174. Fazil dedi ki:

  Mrb ben ben tam adres yaşamayı unuttum sadece il ve merkez yazdım sorun olurmu

 175. Serhan dedi ki:

  Ahmet Selman Bey Doğacak çocuğumuza sizin isminizi vermek istiyoruz bir sakıncası varmı acaba??

 176. Eda dedi ki:

  Yorumlarınızı yakından takip ediyorum. Yorum yapmak için yorum yapıyorum. :) Ama merak uyandıran gerçekten ERdal Bey 12bin küsur çubuk gönderdim demiş. O çubukları nerden buldu plaj plaj mi dolaştı, market sahibi mi? Yada mahalle muhtarı da herkes yediği dondurma çubuğunu kendisine mi getiriyor. :) Zaten arabanın vergisi kadar dondurmaya para yatırmış. Araba çıkmasa bile bi arabası olurmuş. :) :)

 177. Aylin dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey benim kimlikte evlenmeden önceki soyadım da yazıyor fakat ben şifreyi yollarken sadece evlilikten sonraki soyadımı yazdım bu sorun olur mu

 178. Erhan dedi ki:

  Selam ahmet bey kampanyanız çoķ güzel hayırlısı nasil sa oyle olsun teşekürler

 179. Bihruz Jantibeyoglu dedi ki:

  Ahmet bey evladim oncelikle selamun aleykum. Yedigim magnumun icindeki bademler takma dislerimin arasina kaciyor bunun icin ne yapmam lazim aceb? Bir de yedigim magnum cubuklarini zemzem suyuna batirsam porsun bana cikmasi hususunda pek faideli bir is yapmis olur muyum? Bir de buradan karacabeydeki torunlarima selam gondermek istiyorum.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Aleykumselam. Bademler takma dişlerinizin arasına kaçıyorsa o zaman Magnum Classic yiyeceksiniz. Onda badem de yok fıstık da.
   Çubukları zemzem suyuna batırırsanız Porsche’un size çıkma ihtimali azalır. Zemzem suyunun fiziksel ve kimyasal özellikleri diğer sulardan oldukça farklı olduğu için çubuk üzerindeki şifrelerin silinmesine neden olur. Gerçi normal suya batırsanız da bu başınıza gelebilir.

 180. Nurten dedi ki:

  Kadir bey pardon ahmet bey araba bana çıktı diyelim istedigimiz rengi alabiliyormuyuz ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Merhaba İrem hanım pardon Nurten hanım, istediğiniz rengi alamıyorsunuz. Çekiliş yapılırken hangi renk için yapıldığı söyleniyor. Beyaz renk için çekiliş yapıyoruz deniliyor. Hangi renge denk gelirseniz onu kazanırsınız.

 181. ERdal dedi ki:

  12 bin küsür çubuk şifresi gönderdim umarım bu sene bana çıkar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Erdal beyden çok tartışılacak bir yorum geldi. Erdal bey çubukları nasıl temin ettiğinizi, şifreleri gönderirken nasıl bir yöntem kullandığınızı ve şifre göndermek için günde ne kadar zaman ayırdığınızı yazabilir misiniz?

   • Kemal dedi ki:

    Gerçekten. Geçen sene tekrar katil tıkladığınızda sadece şifre ve güvenlik kodu yaşıyorduk.bu sene hepsini tekrar yazıyoruz. Site işimizi kolaylastirmamis zorlaştırmış

  • Kemal dedi ki:

   12.000 çubuk 45.000 tl eder ya yağın çok yada sağlam çöpçüsün.

 182. Serdar Han dedi ki:

  Ahmet Selman Bey Siz bugune kadar herhangi bir cekilisten hediye kazandiniz mi ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Evet kazandım. Turkcell’den bir cep telefonu, başka bir çekilişten kulaklık ve ufak tefek şeyler. Çok büyük bir hediye kazanmadım.

   • Serdar Han dedi ki:

    Bana onlarda çıkmıyor çıkmadı çıkmayacak gibi ama söz bana çıkarsa size çok güzel bir hediye alacagım ? Ahmet Selman Bey Bence bu durumda bir hile var neden cikanlar hic gozukmuyor ben umut ediyorum ama inanmiyorum ya siz ?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Inşallah size çıkar. Ama bana hediye almanıza gerek yok. Varsa eşinize çocuğunuza annenize veya babanıza hediye alın.

     İnanın 500 bin liralık araba kazansanız siz de ortalıkta görünmek istemezsiniz. Ben de inanıyorum ama jmut etmiyorum. 50 ye yakın şifre gönderdim ama 1 saniye bile “ya çıkarsa” diye düşünmedim. İnanmadığım birşeye katılmam.

 183. Metin dedi ki:

  Ahmet bey merhaba ,yanlışlıkla kadir olarak yazmışım isminizi özür dilerim.evrakla ilgili sormuştum ürün teslim almaya varınca bizden hangi evraları isteyecekler.

 184. Merve dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey eger araba bana cikarsa 528 milyarlik 0 arabayi 470 milyara satabilir miyiz yoksa 2.el oldugu icin satarken ancak 400 milyar mi eder? Kolay gelsin

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, sorunuzu anlamadım. 528 bin liralık arabayı müşterisini bulduktan sonra 528 bin liraya da satabilirsiniz. Diğer yazdığınız rakamların sebebini anlamadım.

 185. Metin dedi ki:

  Kadir bey merhaba bundan önceki yorumuma hala cevap yazmadını,bir sorum daha olacak sizin bir yorumunuzda ürün tesliminde evrakları teslim edip ürünü alıyorsunuz demişsiniz evraklar derken hangi evrakları kastediyorsunuz açıklama yaparsanız sevinirim.teşekürler

 186. Hasan dedi ki:

  Araba bana çıkarsa herhangi bir otogalriyle kolay irtibata geçip aracı değerinde satabilirmiyim.nasıl irtibata geçerim

 187. ZAHİD dedi ki:

  Ahmet bey k.g. şimdi ben şifre gönderdim, bana gönderdiğim şifreye karşılık bir rakam tayin edildi. Ben bana tayin edilen bu rakamı nasıl öğreneceğim, yada öğrene biliyor muyum ? Eğer öğrenemiyorsam çekiliş tamamen hileye açık hale gelmez mi ? Yani çekiliş yapıldı. 125.155.536 nolu rakam geldi ama o rakamların kime ait olduğu belli değil. Buda herhangi birine verile bileceği anlamına gelir.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Zahid bey, tamamı büyük harflerden oluşan yorum yazmayınız. Yoksa cevap için çok beklersiniz. Sorularınıza cevap vermeden önce k.g ne anlama geliyor söyler misiniz? Kolay Gelsin demek ise o kadar uzun yorum yazıp onu kısaltmanıza üzüldüm. Size zaman ayırıp cevap yazıyorum ama bi kolay gelsin bile yazamıyorsunuz.

   Öğrenemiyorsunuz.
   Hileli değil, şaibeli olur.
   Rakamın kime ait olduğu belli. Fakat bunu sadece Magnum biliyor. Biz bilmiyoruz.

   Şimdi katılan herkes bir excel tablosuna atılıyor ve çekiliş başlıyor. Torbalardan çıkan katılım numarasının kime denk geldiğine bakmak için excelde arama yapılıyor. O esnada bir hile olması çok mümkün değil. Çünkü ekranı herkes görüyor.

 188. Hakan dedi ki:

  Şu an itibari ile 440 çıbuk yolladım sıkıntı 1 vergiyi nasıl ödeyeceğiz sıkıntı 2 nasıl ve kime satabiliriz değerinden satabilirmiyiz

 189. Mesut dedi ki:

  Mrb Ahmet bey adreste ilce mahalle cadde yazmis arkadas sokak ve kapi no yazmamis kazanirsa sikinti olurmu bu durum.

 190. ALİ GÜRBÜZ dedi ki:

  Kazandığım taktirde 52 binlik vergiyi verecek param olmayacak….ne çözüm önerirsiniz? Tşkküler…

 191. Metin dedi ki:

  Merhaba ahmet bey benimde bir sorum olacak.her şifreli çubuğa bir çekiliş numarası veriliyor diye yazıyor,bir çubukta iki çekiliş hakkımız oluyor peki bu çubuklaradamı bir çekiliş numarası veriliyor,yoksa iki çekiliş numarasımı veriliyor.

 192. ismail dedi ki:

  İnternetden yolladıgımız zaman cep telefonumuza katılımınız gerçekleşmiştir tarzında msj yolluyorlarmı acaba?

 193. Ali dedi ki:

  Ahmet kardesimizi gorende sanacak magnumun sahibi … bir yorumdada eksik kalmıyor…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Hadi size de cevap yazayım da yalancı durumuna düşmeyin. Ama dikkat ederseniz ben sadece Magnum çekilişlerinin altına yazmıyorum, bütün çekilişlerin altına yazıyorum. Bu durumda bu benim Magnum’un sahibi değil, sitenin editörü olduğumu gösterir. Kaldı ki koskoca Magnum’un sahibinin de burada işi ne değil mi?

 194. Zynp dedi ki:

  Merhaba ben diyelimki arabayi kazandim ama gelip alamiyorum noterden vekalet verip baskasina aldirabilirmiyim

 195. Enes dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben asgerim çekiliş ten 20 gün sonra bitiyor asgerliğim kazanan çubuğu babama versem bir sıkıntı olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Enes, hayırlı teskereler. Kazanan “çubuk” değil çekilişe katılan “kişidir”. Çekilişe kendi adınıza katıldıysanız siz kazanmış olursunuz. Bu sebeple çubuğu babanıza vermeniz onu kazanan kişi yapmaz.

   • mehmetali dedi ki:

    o zaman neden kananan kişiye yazıların sılınmesı durumunda arabayı vermıcegınızı yazmıssınız madem magnum numarayı bılıyor kımın kazandıgını bılıyor kımlıge arabayı verıyor o zaman cubugun cok bı degerı olmasa gerek ayrıca bır yorumdada belırtıgınız uzere araba sıze cıkma magnumunmu sızı aramasını beklersınız yoksa sızmı magnumu ararsınız yazmıssınız bu uzun bı surec bır magnum yıyıp tlf dan sıfreyı gonderıp sonra 3 ay gecınce unutmus olabılırım takıp etmmemıs olabılırım cekılıste ben kazandıysam bundan haberım yoksa ne olacak sızın kazananı aramanız lazım zaten magnum kım oldugunu bılıyor yazmıssınız ılk soruyu soran arkadasa gelınce cevap yukarıda demıssınız bende cubuk yollandıktan sonra gormek ıstemenız sacma zaten her sey bellı bende yolladıgım cubuları yolladıgım gun cope attım suan bana cıksa bılmıcem bıle keske reklamlarda arabayı gosterene kadar yolladıgınız cubukları saklayınız desenız daha ıyı olurdu her seye cok guzel cevaap vermısssınız ama celıskılı cevplarda var ıcınde bu msj a olan cevbınızı buyuk bı ıhtımal goremıcem ama yazacaklarını ben bılıyorum bıse yazmana grek yok

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Mehmet bey, keşke herkesin daha kolay okuyabilmesi için bu yazdığınız yorumu noktalama işaretleri kullanarak yazsaydınız. Sorularınıza sırasıyla cevap yazıyorum. Fakat yazdıklarınızın hepsi çok anlamsız. Mesela “reklamlarda arabayı gosterene kadar yolladıgınız cubukları saklayınız desenız daha ıyı olurdu” yazmışsınız. Zaten reklamda bu uyarı var. Bunun yanında paketin üzerinde de yazıyor. İnternet sitesinde de yazıyor. Burada sorun Magnum’un bunu yazıp yazmaması değil zaten. Sizin bunu okumamış olmanız. Eğer bir çekilişe katılmadan önce “Katılım Koşullarını” okumuyorsanız sayfalar dolusu “bu çok saçma yeaa” yazsanız bile bir anlamı yok. Saçma olan tek bir şey var o da çekilişe katılmadan önce çekilişin şartlarını okumamak.

     İlk kısımda çubuğun bir değerinin olmadığını nereden çıkardığınızı anlamadım. Çekilişe kim katıldıysa kazanılan hediye onundur. Hediye teslimi “hadi al anahtarları” diyerek bitirilen bir tören değildir. Orada bir devir teslim işlemi olacak. Üzerinize bir vergi yazılacak. 500 bin liralık araba sizin üzerinize geçirilecek. Bu bir okul kaydı değil ki kimliğinizi babanıza verip hediye almasını bekleyin.

     “Bir başka yorumda” diye bahsettiğini konu şudur. Firmalar zaten kazanan kişiye ulaşıyor, adreslerine posta gönderiyor. Fakat yasal olarak bunu yapmak zorunda değil dedik. Bu hakkı onlara biz değil Milli Piyango idaresi verdi.

     • İzmirli dedi ki:

      Çubukları teminat olarak istiyorlar çünkü, random olarak birsürü kod üretip kafadan sallayıp tutturma olasılığı var ve başkasındaki şifreyi alıp ondan önce sizin girme ihtimaliniz var. Katılımcıların hile yapmasının önüne geçmektir büyük ihtimalle

 196. Murat dedi ki:

  Merhaba ahmet bey ben 100 geçen çubuk gönderdim falan çekilişte çıkan çubuğu nasıl bilicem veya onlar bana çubuk şifresinimi vericekler sonuçta katılım numarasıyla oluyo bu iş

 197. Cigdemcihat dedi ki:

  Meraba benim adim kimlikte çiğdem ama ben sifre gonderirken hep cigdem yazdim sorun olurmu acaba ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yok o kadar da değil. Adınız kimlikte “Çiğdem” olup da siz “Serenay” yazsaydınız sorun olurdu. Türkçe karakterler yerine yazdığınız noktasız karakterler sorun oluşturmaz.

 198. Şükran dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey ben 17 yaşındayım bu zamana kadar kendi adımla 5-6 sms yolladım o şifreyi tekrardan ailem adına yollasam kabul olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Şükran hanım, ne yazık ki olmaz. O şifrelerle tekrar katılamazsınız. Şifrelere hediye çıkması durumunda sizden kimlik istenecek ve 18 yaşından küçük olduğunuz için hediyeyi teslim alamayacaksınız.

 199. ÇİLE dedi ki:

  Merhaba adım çile,
  Adım gibi çektim yıllarca bile bile
  inşallah bana çıkar da eski günlerime derim güle güle
  Çocuklarımın şansına, evlencek oğluma insallah hayırlı 150 falan gönderdim ama hepsini internetten gönderdim bir sorun olmaz inşallah hakkımızda hayırlısı

 200. ERgibiDEM dedi ki:

  Selamlar Ahmet Bey. Bazı arkadaşlar çekilişin şaibeli olacağından yakınmış, siz de serzenişte bulunmuşsunuz. İşin doğrusu ben de inceden işkillendim. Gönderdiğimiz şifreye karşılık gelen çekiliş numarasını bilmediğimiz sürece bu şaibe ortadan kalkmaz. Galaksi huzurunda da çekiliş gerçekleşse bu işkillenme durumu inceden inceden devam eder gider…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ben de size katılıyorum. Milli Piyango İdaresine bu konuyu defalarca ilettik. Ama her seferinde “noter” biliyor diyerek geçiştirdiler. Fakat notere katılım numarası listesini veren de Magnum. Hem neden çekilişe katılım numaramı bana söylemiyorlar? Bunun mantıklı bir sebebi olmalı.

 201. tarihci dedi ki:

  Ahmet Bey merhaba.Cekilis icin 5 adet sifre 2992 ye gonderdim.Geri gelen mesajda 2 cekilis hakki kazandim.Bu ne demektir..

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bunun anlamı 4 çubuğunuz boşa gitmiştir demek olabilir. Geri dönüş SMSini bekledikten sonra mesaj göndermelisiniz. Aksi halde bu tür karışıklıklar olabiliyor. Ama internet sitesinden ücretsiz olarak göndermenizi tavsiye ederim. Boş yere SMS parası ödemeyin.

 202. Beratcan dedi ki:

  Sim Ahmet bey size kısa bi sorum olcaktı yaklaşık olarak bu magnum kapanmasını ilk günden bugüne kadar takip etmekteyim daha önce her gönderdiğim çubuklar sükadar cekiliş hakkinız olduğunu beyan eden mesajlar gelmekteyken bugünlerde 10 tane şifre gönderiyorum buna 5 tane cevap geliyor diğer 5 çubuğuna gönder işini neden benimle paylaşıyorlar anlam veredim bu konuda bilgilendirirseniz minnettar olurum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Beratcan bey, sorunuzu iki kez okudum ama kelimeleri hatalı yazdığınız ve noktalama işaretleri kullanmadığınız için bir şey anlayamadım. Lütfen öncelikle düzgün yazmaya ve noktalama işaretleri kullanmaya özen gösteriniz. Sorunuzu bu şekilde yazabilirseniz okuyup cevaplamaya çalışacağım.

 203. melek dedi ki:

  Ahmet bey arabayı 52 bini verip aldıktan sonra üzerimizde durma süresi varmı acaba arabayı satmak için ? arabayı kazanan arabaya binmekten çok satıp parasını almaktan yanadır çoğu o yüzden soruyorum ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Melek hanım, çekilişlerden kazandığınız hediyeler TOKİ’den aldığınız ev gibi değildir. Yani satmak için 2 yıl beklemenize gerek yoktur. Arabayı üzerinize aldığınızda artık sizindir. İster o an noterdeki birine satarsınız isterseniz şimdiden satıcısını bulup noterde arabayı üzerinize alır almaz hemen bir başkasının üzerine geçirirsiniz.

 204. Cihan dedi ki:

  Ahmet bey merhaba, telefonuma mobil uygulamanızı indirerek gönderiyorum,hicbir hata vermiyor fakat güvenlik kısmı yok.bi sıkıntı olurmu

 205. Nurten dedi ki:

  Magnum Porsche Dondurma çubugu nasıl oluyor ben yedim bazılarının ortasında yuvarlak içinde M harfi yazıyor bazılarının arkasın da magnum sitesinin adresi yazıyor bazılarının ki boş 40 cekiliş hakkım var fakat cubuklar farklı tedirgin oldum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Nurten hanım, bu soruyu sormak için biraz gecikmişsiniz. 40 çekiliş hakkınızı bu bahsettiğiniz çubukları sayarak kazandığınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Çubuklardan şifre çıkıyor. O şifreyi Magnumun sitesinden gönderiyorsunuz. Şifreli çubuklar sadece üzerinde porsche resmi olan paketlerden çıkıyor. M harfi veya internet sitesinin adresi hepsinde var.

   Eğer elinizdeki çubukların hepsi böyleyse boşuna saklamayın. Siz çekilişe katılmamışsınız.

   • Nurten dedi ki:

    Hayır anlatamadım sanırım ben porsche paketlerınden alıyorum ınternetten katılıyorum fakat o paketlerde cıkan cubuklar farklı oluyor bazılarının ortası bos bazılarında m harfi var bazılarının da arkasında sitenin adresi yazıyor bazılarında yazmıyor bu sıkıntı olurmu ve hepsinde de karıldım cekilis hakkı kazandınız dedi

    • Ahmet Selman dedi ki:

     :) Nurten hanım şimdi anladım meseleyi. Ben sandım ki hiç şifre yazmıyor. Sadece ürün alarak çekilişe katıldığınızı sandığınızı sandım.
     Bahsettiğiniz şekilde çubukların nasıl olduğunun hiç bir önemi yok. Herkesin durumu sizinle aynı. Bazılarında M logosu ortada bazılarında başta. Bazılarında adres yazıyor bazılarında yazmıyor. Şifre olsun yeter. Gerisi hiç önemli değil.

 206. Coşkun dedi ki:

  Merhaba Ahmet Selman Bey, ben çekilişe henüz katılmadım ama inşallah bana çıkar. Çok merak ediyorum neden her yoruma özenle cevap veriyorsunuz? Prosedür mü? Etik mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Coşkun hanım, “inşallah size çıkması için” öncelikle üzerinize düşen görevi yapmanız gerekmektedir. Çekilişe katılmadan çekilişten hediye kazanmayı beklemek “Bursaray” durağında “Burulaş” otobüsü beklemek ile aynı şeydir. O duraktan otobüs geçmez. Bu sebeple öncelikle çekilişe başarılı bir şekilde şifre gönderin ve sonra “inşallah bana çıkar” deyin. “Gayret bizden tevfik Allah’tan”

   Biz merak edenlerin merakını gidermek için sorulan sorulara cevap veriyoruz. Bunu üzerimize bir görev olarak edindik. Fakat verdiğimiz cevaplar “kurumsal” ağızla yazılmış cevaplar değil. İnsanların anlayabileceği biçimde samimi cevaplar yazıyoruz. Kırılanlar olursa özür diliyoruz. Net anlaşılır cevaplar verdiğimiz için insanlar sorular sormaya devam ediyor. Biz de onlara değer verdiğimiz için özenle cevaplamaya devam ediyoruz. Teşekkür ederiz.

 207. Berna ceylan dedi ki:

  İlk defa şifre gönderdim iki tane gönderenlerin içinde ihtyaci olan kazansin

 208. Turkan dedi ki:

  Selam ben Azerbaycanan yaziyorum bende 3 tane wifre var nereye gonderiyim qeydiyyat istediler bende geciyordum ancaq numara yurkiye numaarasi istendi ben ne yapiyim 3 magnum dondurma yedim 3 nende wifre cikdi bana yatdimci olurmusuz

 209. Serhat dedi ki:

  Ahmet bey merhaba , devamlı rakip ediyorum geçenlerde vergiyi ödemeden teslim alınabilir yazıyordu şimdi ise alınamaz yazıyor bu değişiklik ne zaman ve niye oldu eğer bilgi sahibi iseniz , bilgilendirirseniz memnun olurum. insanlar hediyesini almak için nasıl 55 bin TL bulsun ….

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Serhat bey, değişikliği bir ziyaretçimizin uyarısı üzerine yaptık. Vergi kanununda “çekilişlerden kazanılan hediyelerle” ilgili ayrı bir bölüm yer alıyor. Orada her şey açıklanmış. Ne yazık ki durum bu.

 210. şenol dedi ki:

  Ahmet bey çekiliş yapıldı ve sonrasında talihli sadece siteden yada gazeteden mi öğrenebilecek kazandığını yoksa talihliler kısa mesaj yada arama ile bilgilendiriliyor mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişi organize eden firmaların insafına bağlı. Normalde kazananların gazetede açıklanmış olması onların resmi yükümlülüğünü yerine getiriyor. Ama merak etmeyin. Magnum çekilişine katılım çok yüksek olduğu için kasanan kişileri mutlaka bi şekilde duyarsınız.

   • mehmetali dedi ki:

    sanırım burda ya soruyu anlamamıssınız yada anlamamazlıga vurmussunuz adam kazananın kım oldugunu ben nasıl ogrenırım dıe sormuyor kazanan kazandıgını nasıl ogrenır dıyor :D buda benım soruma gelıyor en basından bellı butun soru ve cevapları okudum acaba bende sorumu sormaan bırı sormusmudur dıe cevabını maksat hemen alım dıe nıhayet sorn bırı cıktı onada yanlıs cavap vermıssınız yada cevabı vermek ıstememıssınız aslında cok acık ve net soruyor amasız farklı yere cekmıssınız

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Soruyu anladığım biçimde cevapladım. Burada bir dizi çekmiyoruz ki konuyu başka yerlere çekme amacında olayım. Eğer yanlış anladığımı düşünüyorsanız o zaman daha detaylı sorarsınız. Bu kadar masal yazmanın bir anlamı yok.

     Kazanan kişi kazandığını gazeteden, internet sitesinden veya sosyal medyadan öğrenebilir. Bunun dışında firmalar kazanan kişilere posta gönderiyor. Fakat firmaların gazete ilanı yasal yükümlülüklerini yerine getirme anlamında yeterli oluyor. Çekilişe katılan kişi bunu takip edecek.

 211. Gizem dedi ki:

  İsiminle 1 defa katıldım çekilşie bska bir çubuk şifresyle tekrar katlabilirmiyim aynı isimle

 212. ferdı köksal dedi ki:

  kıme çıktıgı bellı olmamış mı çok merak edıyorumda

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ferdi bey, size Ferdi Tayfur’dan “Merak Etme Sen” şarkısını dinlemenizi öneririm. Çünkü çekiliş 14 Eylül 2017 tarihinde yapılacak olup çekiliş sonucu kazananlar 16 Eylül 2017 tarihinde açıklanacaktır. Yani daha çekiliş yapılmadı. Kime çıktığı belli değil.

 213. sedat dedi ki:

  Ayni nescafe cekilisindeki sacmalik bundada var katilim numarasi veriyorlar ama kimse katilim numarasini bilmiyor istedikleri kadar noter huzurunda yapsinlar katilim numarasini bilmedigimiz icin kesinlikle şaibeli bir cekilis olur

 214. Elif dedi ki:

  Ahmet bey sizin kac cubugunuz var merak ettim

 215. Kemal dedi ki:

  Ya ahmet bey k.b ben yada bir çoğumuz daha önce bu tip çekikişlere katılmadık. Ben 250 çubuk göndertim neredeyse 1 maaş gitti. 200 tane göndermek ile 10 tane göndermek arasında şans artiracak 1 durum yok gibi. Yanlışsa düzeltin. K.g

 216. Sami yildirim dedi ki:

  Mesela araba çıkarsa araba yerine parasını alma sanımız var mı

 217. Turkan dedi ki:

  Şifreyi nereye yaziyim

 218. Ogulsapar dedi ki:

  Ben yabanciyim ama çalisma vizeli çalisyorum kampanya katilibilermiyim

 219. ufuk dedi ki:

  Ahmet bey şimdiğe kadar eski kaldığım evin adresını kayıt esnasında belirtirtiyordum
  bi haftadır yenı bır adrese taşındımm adres belirtmede yanlışlık olursa ne tür olumsuz durumlar oluşur
  şehir değişikliği yaptım

 220. Ramazan cokkaynar dedi ki:

  Hem 20 sine kadar odeme yapmazsaniz hakkiniz yedek talihliye gecer diyosunuz.
  Hemde yukarida vergiyi odemedende odulu alabilitsiniz diyorsunuz nasil oluyo bu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ramazan bey, kampanya açıklamasında vergi ile ilgili hususu açıkladık. En güncel bilgi yukarıdaki kampanya açıklamasındadır. Vergi konusunda daha önce yanlış bir bilgi paylaştığımızı farkedip düzelttik. Bu sebeple iki farklı açıklama okumuş olabilirsiniz.

 221. Mehmet ercan dedi ki:

  Ahmet bey şimdi ben 18 yaşından küçüğüm çekilişte hem kendi ismimi gende anne babamın ismini mi vermeliyim yoksa anne ya da babamın ismini versen olur mu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Mehmet, diyelim ki anneninizin ismi Hatice. Çekiliş formuna ne yazacaksın? Mehmet Hatice mi? 18 yaşından küçükler hediyeyi teslim alamaz. Alsan bile ne olacak sanki. Ehliyetin bile yok. Ya annenin ya da babanın ismini yaz. Kendi ismini yazarsan olmaz.

 222. Yüzme bilmiyorsan işin ne ağaçta dedi ki:

  ehliyetim var ama araç kullanmayı henüz anlıyamadım bu sorun olur mu

 223. Günahını ödeyen adam dedi ki:

  ahmet üstadım aracı hemen satma ımkanı oluyormu malum bu aracın bı gunluk yakıtı bizim bi aylık kazancımız :))

 224. Yüz Numaralı Adam dedi ki:

  Ahmet bey vergi olayını biz ilkokul mezunlarının anlayabileceği bir dille anlatabilir misiniz ? :))
  çekilişten araba çıktıktan sonra vergiyi yatırmadan arabayı alabiliyormuyuz bir diyer değişle aracı kendi adımıza noterde çeviriyormuyuz tşk ler.

 225. Yedi Bela Hüsnü dedi ki:

  Ahmet bey çekilişte araba bana çıkarsa eşim hüsniyeninde gelmesine gerek var mıdır ?

 226. Ali dedi ki:

  Merhaba AHMET Bey. Kazanmanız durumunda gönderdiğimiz çubukların hepsini mi istiyecekler, yoksa hediye kazandığımız tek çubuğu mu? Şimdiden teşekkürler.

 227. yakup dedi ki:

  Ahmet kardeşim ben deneme amaçlı Magnum sayfasından rastgele bir şifr yazdım normalde kabul etmez diye düşündüm ama kabul etti.Mesela Dimes sayfasinda kafadan atsanda tutmadigi sürece geçersiz bir kod girdiniz hatası veriyor. Magnum neden böyle acaba.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Yakup bey, aynı şekilde Magnum sayfasında da hatalı şifre girdiğinizde uyarı vermektedir. Rastgele yazdığınız bir şifreyi tutturmuş olmanız inanılmaz bir olay. Eğer o şifreye bir hediye çıkarsa çubuğunuz olmadığı için teslim alamayacaksınız. Eğer o şifre Magnum dondurmasını satın alıp şifresini göndermek isteyen birine denk gelirse “şifre daha önce kullanılmıştır” uyarısı alacak ve çekilişe katılamayacak.

 228. metin dedi ki:

  selam ahmet bey allah size sabırlar versin.sizden isteğim yorumların ve cevapların altına beğen butonu koysanız

 229. AtsızKovboy dedi ki:

  Şimdi, bimden aldığımız çitozlarda çıkan şifreyi magnum’a göndersek dondurma olmadığı için çubuğu nasıl saklayacağız?

  (Not : Troll :D)

 230. Beratcan dedi ki:

  Ahmet bey madem bu cekiliş sayı üzerin yapılacak çubukların üzerindeki harfler ne önem arz etmekte

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İnsanların kafasından şifre uydurmasını engellemek içindir. Çubuklarda sıralı bir şekilde sayılar yazsaydı o zaman sırf gıcıklık olsun diye bir kişi sabahtan akşama kadar bütün şifreleri gönderirdi. Böylece siz gidip dondurma aldığınızda çubukta yazan şifre o kişi tarafından daha önce gönderilmiş olabilirdi. Bu durumda siz çekilişe katılamazdınız. O şifreye de hediye çıksa onu yazan kişi o çubuğa sahip olmadığı için hediyeyi alamazdı.

  • Emre Suna dedi ki:

   Ahmet bey Merhabalar, sorulan soruların bir kaçında denk geldim icralı birine çıktığı zaman arabayı alamıyor mu? Birde sonuçta icralı olmasının alakasını anlayamadım sonuçta kazandığı arabayı almıyo mu kişi?

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Merhaba Emre bey, vergi konusunda daha önce yaptığımız açıklamalarda hatalar vardı. Bunu bir ziyaretçimizin dikkati sayesinde düzelttik. Vergi borcu olan biri veya icralık olan biri de herhangi bir sorun yaşamadan arabayı üzerine alabilir. Herhangi bir sorun olmaz.

 231. Alpay dedi ki:

  Ahmet bey ben okudum bu çekiliş olayını ama anlamadım. Nasıl oluyor kısaca

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Milli Piyango bileti gibi düşünün. Her bir şifre gönderinize 1 bilet veriyorlar. Sonra çekiliş yapılıyor. O biletin üzerinde yazan sayılar çıkarsa siz kazanıyorsunuz.

 232. adı lazım değil dedi ki:

  merhabalar ahmet bey , vergi ile alâkalı mevzu kafamı karıştırdı . çekiliş 14 eylülde , açıklanması 16 eylül , 17 eylül pazar’a denk geliyor … mâdem böyle bir şey var gün olarak neden böyle bir tarih seçilmiş ? talihli zevat ‘ın 50 küsür bin tl parası yoksa 3 gün içirisinde nasıl ayarlayacak ? neyse soruma geleyim 20 eylül’ü geçirince vergiyi yatırmak için hediyeyi alamıyormuyuz ? iyi çalışmalar…

 233. Babanın Oğlu Kemal dedi ki:

  Ahmet bey 52.396 lık vergiden bahsetmişsiniz biz bunu hemen ödemek zorundamıyız devlete borçlanıp taksite bağlayamazmıyız sonuçta yüklü bir miktar şimdiğe kadar 8 bine yakın çubuk şifresi gönderdim sizce bana çıkma ihtimali var mı ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Veraset ve İntikal Vergisi kanununa göre çekilişlerden kazanılan hediyenin vergisi çekilişin yapıldığı tarihi takip eden ayın 20. günü mesai bitimine kadar ödenmelidir. Bu sebeple kazanmanız durumunda 36 gün içerisinde bu ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Yada üzerinize kayıtlı bir varlığınız varsa onu teminat gösterebilirsiniz.

   Çekilişe en az bir şifre ile katılan herkese çıkma ihtimali vardır.

 234. FARİS dedi ki:

  efendim eğer sekiz haneli ve 0 dan 9 a kadar rakamlar seçilecekse. kampanyaya en az 43046721 katılım şifresi yollanmalıdır. aksi takdirde katılım numarasının dışında bir sürü kombinasyon söz konusudur.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Nasıl birşey düşünerek böyle bir hesap yaptınız anlamadım ama bahsettiğiniz şekilde birşeye gerek yoktur. Çekilişe 10 kişi de katılsa 100 milyon kişide katılsa herhangi bir sorun olmadan çekiliş yapılabilir. Çekilişin yapılabilmesi için 43046721 şifreye gerek yoktur. 1 kişinin 1 şifre bile göndermesi çekilişin yapılması için yeterlidir.

 235. mete han dedi ki:

  ahmet bey benim kimlikte iki ismim var ama çekilişe katılırken sadece 1 tanesini yazdım sorun olur mu acaba

 236. Beratcan dedi ki:

  Bu şifrelerini hepsinin okunması şartı yoksa ikramıyenin isabet ettiği şifre içinmiş geçerli bu konu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hediyeyi teslim alabilmeniz için, size hediye kazandıran şifreli çubuğun üzerinde yazan şifrenin okunabilir olması gereklidir. Çekiliş için gönderdiğiniz tüm çubukları sizden istemeyecekler.

 237. Beratcan dedi ki:

  Sim Ahmet bey ben epeyce bir şifre gınder dim yalnız bu şifrelerini içine 2 tane gönderilmemiş şifre karıştı bu sonradan sorun olurmu

 238. ilhan dedi ki:

  slm ahmet by. ben ve eşim ayri şifre gonderiyoruz adres ayni diye iptal olurmu

 239. Şükran Ovalı dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey, çekiliş noter huzurunda ve halka açık olarak mı yapılacak?

 240. murat dedi ki:

  slm arabadan baska ne kazaniyoruz sadece araba mi var cekiliste

 241. gizem32 dedi ki:

  yedek talihli ne demek ve yedek talihliler de cubugunu kaybettigi zaman kazaniyormu

 242. A.R. DOĞRU dedi ki:

  100 tane falan gönderdim. Bakalım belki çıkar.

 243. Kemal dedi ki:

  ahmet bey bu çekiliş numaralarını bilgisayar ortamında mı? yoksa bildiğimiz milli piyango gibi topları çekerek mi yapiyolar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş “katılım numaraları” üzerinden yapılmaktadır. Yukarıdaki “Çekiliş Nasıl Yapılıyor?” başlığı altındaki açıklamamızı okuyabilirsiniz. Aynı Milli Piyango topları gibi.

 244. bilal dedi ki:

  Ahmet bey bendeki çubuklar bazıları kırık ama şifre görünüyor sorun olurmu? ayrıca siz bizde şifre veya numara gönderecekmisnz??

 245. Ya çıkarsa? dedi ki:

  bu 132 bin Euro luk aracı ne kadar bir sürede ve kaça satabiliriz? Bayiler bunu alır mı, kaç alır? İşlemler ne kadar sürer? Bilgiler harika, teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu tamamen size bağlı bir şey. 132 bin lik aracı 100 bine satıyorum derseniz arabaya binmeden bile sizden gelip alan olur. Arabayı kazandıktan sonra ilan sitelerine koyabilirsiniz. Orada fiyatları var. Fiyatı uygun yaparsanız kısa zamanda satılır.

 246. Kamaşullah dedi ki:

  Ahmet bey mrb bu arabayı kazanan şanslı arkadaşlar sizce ortalama kaç adet magnum tüketmişlerdir.
  Bu kazananların bir ortalaması var mıdır. :)

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Öyle bir şey yok. “Kısmet” dediğimiz şey sayıya bakmaz. 1 tane gönderirsin çıkar, 1000 tane gönderirsin yedek bile olamazsın. Bu yüzden sayıya takılmayın. Çok göndereyim kesin kazanırım diyerek paranızı boşa harcamayın. Normalde ne kadar Magnum yiyorsanız o kadar alıp katılın. Sırf çekiliş için özellikle gidip Magnum almayın.

 247. Sedat dedi ki:

  14 milyon kişinin katıldığı bir kampanya dan nasıl böyle bir beklenti oluyor hayret valla
  Benim mantığın su zaten dondurma yiceksem piyasa magnum un emsalleri de bu fiyata magnum alıyorum hem dondurma mı yiyorum hem şifreyi gönderiyor um çıkarsa mükemmel olur çıkmasa da hayat devam ediyor çok umutlu olmamak gerek benim şahsi görüşüm kimse katılmak zorunda değil

 248. Sebahat dedi ki:

  Slm ben Adana’dan yazıyorum benim tek dondurmam magnumdur

 249. Dj matkap dedi ki:

  Sokaktan bulduğum çubuklarıda gönderebılırım dimi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sokak, okul, çöp tenekesi, kafe, restoran, otobüs gibi neresi varsa bulduğunuz çubukları alıp gönderebilirsiniz. Eğer şifre daha önceden kullanılmış ise boş yere SMS parası vermemek için yerde bulduğunuz şifreleri internet sitesinden göndermenizi tavsiye ederim.

 250. melek dedi ki:

  Ahmet Bey bayıldım yorumlarinizaa

 251. Buğra dedi ki:

  Ahmet bey magnum sitesinden şifreyi ve tüm bilgileri doğru yazdığım halde güvenlik şifresi çıkmıyor neden acaba

 252. Bilal Üstün dedi ki:

  Ahmet Bey, size sorduğum “veraset ve intikal vergisi” konusunda yeni bi gelişme var mı? Konu hakkında bilgi sahibi olduğunu düşündüğünüz kişilere soracağınızı söylemiştiniz.

 253. Cihan Sevinç dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar kolay gelsin.Türkiyede anne baba şifreli çubukların fotoğrafını atsa ben onların bilgileriyle ABD’den magnum sitesine girerek çekilişe katılsam geçerli olur mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Keşke bu soruyu sormadan önce Amerika’daki Magnum sitesini açıp çekiliş formunda İl kısmına Adana yazıp yazılmadığını kontrol etseydiniz. Bi kontrol edin bakalım. Eğer yazabiliyorsanız olur.

 254. Mehmet dedi ki:

  Merabalar ben yolladıkladığım çubuklar dışında iki tane daha şifre yolladım ama çubukları kaybettim iptal etme şansım var mı acaba

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ne yazık ki yok. Hediye o çubuklara çıkarsa şifreli çubuğu ibraz edemeyeceğiniz için hak yedek talihliye geçecektir.

   • Mehmet dedi ki:

    Ama çubukların fotorafları var

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Tamam olabilir ama kampanya koşullarında “çubukların fotoğrafını çekin, kazanırsanız onları sizden isteyeceğiz” yazmıyor değil mi? Çubuk yoksa araba da yok.

     • Serhat dedi ki:

      Ahmet bey katılım koşulları ve şartları çıkmıyo bi bilginiz varmı ?

     • Ahmet Selman dedi ki:

      Ne demek istediğiniz anlamadım.

     • mehmetali dedi ki:

      ne kadar takmıssınız sızde bu cubuga bende attım cubugu ama sayet bana cıksa fotoda olsa sızde vermesenız buyuk dava acardım

     • Ahmet Selman dedi ki:

      “Siz de” derken eğer benden bahsediyorsanız önüme milyonlarca çubuk koysanız da ben size Porsche veremem. Kampanyanın katılım koşulları açık ve net. Çubuk olmadığı taktirde hediyenizi teslim alamazsınız. İstediğiniz mahkemeye de verebilirsiniz. Mahkeme ve avukat masrafları dışında kazanacağınız bir şey olmaz.

 255. biri dedi ki:

  ahmet bey inşallah bana çıkar çocuklarımın duası olur inşallah çok sıkıntıdayım borç içindeyim bunalımdayım….

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba herhangi biri, böyle yorumlar geldiğinde ne kadar uzun cevaplar yazdığımı sitemizi takip edenler çok iyi bilirler. Size de aynısını yapacağım. Okumak zorunda değilsiniz.

   Borç içindeyseniz Magnum almayın kardeşim. Magnum 3,5 lira. Nasıl bir rahatlık bu? Borçlar 3,5 liralık dondurma yiyerek ödenmez. Benim borcum olduğunda ben dışarıda çay bile içmiyorum. Siz ise Magnum alıp çekilişten hediye kazanacağınızı sanarak borcunuzu ödemeyi düşünüyorsunuz. Hani bunalımdaydınız? Hani borcunuz vardı? Nerden buluyorsunuz Magnum alacak parayı? Bu resmen rahatlıktan başka bir şey değil. Üstelik bunu “çocuklarınızın duası” olduğunu söylüyorsunuz. Bu işin inşallahı maşallahı yok. Geçen yıl 14 milyon şifre gönderildi. Hangi mantığa göre borcunuzu ödemeyi dondurmadan çıkacak arabanın parasına bağlıyorsunuz?

   Borcunuzu ödemek için iş bulun çalışın. Allah’a da Magnum’dan Porsche kazanmak için değil, size hayırlı bir iş ve kazanç vermesi için dua edin. İşlerinizin bereketlenmesi için açılması için dua edin. Hiç kusura bakmayın ama sizinki işten kaçmaktan başka bir şey değil. Bu davranışınızla çocuklarınıza da kötü örnek oluyorsunuz. Biraz mücadeleci olun. Bu işi bırakın paranızı Magnuma yatırmak yerine ailenize ve borcunuz olan kişiye harcayın.

  • HayalMeyal dedi ki:

   Maddi durumu kötü olan borç içinde olan birisi için lüks sayılabilecek bir şeye para yatırıp kazanmayı beklemek biraz absürt olmuş. Allah yardımcısı olsun. Bence de çoluğunun çocuğunun nafakasını böyle milyonlarca insandan birisi olabilmek için harcama.

 256. Selver dedi ki:

  Surekli sifremi gindermemiz gerekiyor 1 tane gondersek cekilise katilaniyormuyuz

 257. HayalMeyal dedi ki:

  40 çubuk oldu sayılır. Bu sene de 75 i göreceğim herhalde bu gidişte.

 258. Ibrahim Cimen dedi ki:

  Merhaba ahmet bey bn 14 yasindayim 2 magnum cubugum vardi birisini icin kendi ismimi yazdim 2 cekilis kazandiniz dedi sonra diger cubugu da yazdim ama onu annemin ismi uzerine yazdim bir sorun varmi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevgili İbrahim, benim için bir sorun yok. Magnum için de bir sorun yok. Ama senin için bir sorun var. ve zaten kendinden bahsederken ilk olarak “14 yaşında” olduğunu belirtmen sorununun ne olduğunu çok iyi bildiğini de gösteriyor. Bir daha yapma tamam mı? İnşallah kendi adına yazdığına çıkmaz.

 259. Halil demir dedi ki:

  Borçlandırarak hediye kazandırma :) :)

 260. Kardelen dedi ki:

  Ahmet bey
  Ben adrese ankarada olduğumu yazmadım sorun olur mu veya nasil duzeltirim .

 261. Ali dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey sorum şu! Diyelim araba benim gönderdiğim çubuğa çıktı ama bende 50tane çubuk var hangi çubuğu ibraz edicegimi söylüyorlarmı? Yada şöyle sorayım şifreyi yolladım ama çubuğu kaybettim diyelim arabada bana çıktı şifre yollayan başka birinden onun çubugunu alıp ibraz edebilirim?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Ali bey, ilk sorunuza “Evet, elbette, tabi ki” diye cevap vererek tüm merakınızı giderelim.
   İkinci sorunuzda yazdığınız gibi bir şey mümkün değildir. Çünkü sizden üzerinde yazan şifreye sahip çubuğu isteyecekler. Zaten bu yüzden çubukların “okunabilir şekilde” saklanma zorunluluğu var. Dediğiniz gibi bir şey olsaydı başkasından çubuk almanıza da gerek yoktu. Bakkaldan bir tane daha Magnum alıp onu götürürdünüz.

   Kısacası çubuk yoksa araba yok.

 262. zekeriyya korkmaz dedi ki:

  ahmet bey,şifreleri hergün için yazmak mı,yoksa hepsini aynı anda yazmak mı daha şanslı olur?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şans dediğimiz şeyin şifre gönderme biçimi ile bir ilgisi olmaz. Şansı olan nasıl gönderirse göndersin kazanır. Çekiliş katılım numaranıza göre yapılmaktadır. Arka arkaya şifre gönderirseniz arka arkaya sıralı katılım numaranız olur. Ara sıra gönderirsiniz de farklı rakamlardan oluşan katılım numaralarınız olur. Her sayının çıkma ihtimali de birbirine eşittir. Çıkma ihtimalini artıracak olan tek şey daha fazla şifre göndererek çekilişe katılmaktır.

 263. Ziya dedi ki:

  Azerbaycandan katıla biliyirmuyuz? Eyer olursa hagi siteden oluyorsa ling ata bilirmisiniz? Teşekkürlər.

 264. Ebru bilgin dedi ki:

  Merhaba ben numaramı doğru yazmıştım ama formu doldururken kopyala yapistirma yapıyordum bir süre sonra farkettim numaramı yanlış yazdığımı hediye çıkmış bile olsa numarayı arasalar ben açamiycam baskasi acicak napabilirim nasıl duzeltebilirim bilgilerimi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Magnum çekilişi herkesten gizlice yapılmıyor, halka açık bir şekilde yapılıyor. 7 düvele kazanan kişilerin isimleri gönderiliyor. Eğer kazanan kişiler arasında kendinizi görürseniz önce biraz sevinin ve daha sonra hemen Magnum’u arayın. Onların sizi aramasını beklemeyin.

 265. ertaş dedi ki:

  ahmet abi iyi geceler kolay gelsin benim sorum çekilişe katıldığımız formu doldururken büyük küçük harf farkı var mı ? yoksa istediğimiz gibi doldurabilirmiyiz formu ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İyi geceler Ertaş, adın kimliğinde bir büyük bir küçük harf şeklinde mi yazılı? İstediğin sorudan başlayabileceğin gibi istediğin biçimde de yazabilirsin. Önemli olan doğru olması.

 266. merve dedi ki:

  ahududu çeşitini aldım şansım artarmı

 267. Burhan dedi ki:

  Ahmet Bey, şifreleri gönderdim tostumu yedim bekliyorum, 2 arabayı da kazanır mıyım sizce

 268. türkan dedi ki:

  Ahmet bey iki çekiliş hakkı kazandınız diyor ama ben tek şifre gönderdim. Bunlar beni kandıramaz şikayetçi olmalımıyım?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Türkan hanım keşke böyle şikayet edilecek yerler olsa da ben de sizi şikayet etsem. Bakın yukarıda “Hangi Ürün Kaç Çekiliş Hakkı Kazandırıyor?” diye bir başlık var. Onu okumadınız mı? Mini ürünler 1 çekiliş hakkı, diğerleri ise 2 çekiliş hakkı kazandırıyor.

 269. Tarcan dedi ki:

  Ahmet bey şifreyi bulaşık makinasından gondercektiniz cevabınıza inanın 10 dakkika güldüm Allah ta sizi güldürsün

 270. Ahmet dedi ki:

  Zengin heryerde şanslı fakir magnum yiyecek parayı nerden bulsun fakir keyf yiyor 1 tl

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Asıl zenginlik çok paranın bir zenginlik olmadığını görebilen bir düşünceye sahip olmaktır. Fakirlik de parasızlıktan 1 liraya keyf yemek değil, kendisi haricinde herkesi zengin görmek ve zenginlerin şanslı olduğunu düşünmektir. Mesela Mustafa Koç. O kadar zenginliğin için sabah sporu yaparken kalp krizi geçirdi. Neresi şanslı bu adamın? Paranızı biriktirin 3 gün keyf yemeyin Magnum yeyin. Her akşam dondurma yemek farz değil di mi?

 271. Selçuk dedi ki:

  Ahmet bey araba çıkarsa satmak için yardımcı olurmusunuz :)

 272. Sedat dedi ki:

  Cekilis sonunda basvurmamiz gerekiyor mu

 273. ŞEMSİ dedi ki:

  Türk parasıyla ne kadar araba

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bu yorumu buraya yazdığınız cihazın internetini kullanarak 1 Euronun kaç TL yaptığına bakın ve yine bu yorumu buraya yazdığınız cihazın hesap makinesini kullanarak arabanın kaç lira yaptığını bulun.

 274. Mahsum dedi ki:

  Ahmet bey magnum sayfasindan gonderdigimiz her sifre icin farkli e posta adres yazsak sikinti olurmj

 275. N Der ya dedi ki:

  Şifreyi nerden göndericem

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifrenizi bulaşık makinesinden göndereceksiniz. Şifreli çubuğu bulaşık makinesinin üst gözüne koyun ve kısa programa ayarlayıp başlat butonuna basın. Ne kadar çok şifre gönderirseniz size o kadar elektrik ve su faturası kazandırır.

 276. Sedat dedi ki:

  Kisaltilmis adres ise sorun olur mu ? Mesela harbiye mah

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sedat bey bu adres ayet değil ki kısaltarak yazdığınızda sorun olsun. Siz Harbiye mah. yazdığınızda bunu Harbiye mahallesi olduğunu anlıyorsanız bunu herkes anlar. Zaten adres böyle yazılır. Bunu okuyan makineler değil insanlar. Elbetteki geçerli olur.

 277. murat dedi ki:

  ahmet kardeşim yorum yazanların yarısı troll…
  seni trollediklerini düşünüyorlar akıllarınca.
  sende onları trollemişsin çoğu yerde.
  Allah keyfini bozmasın,çekilişte başarılar.

 278. Bayram dedi ki:

  Ben 70 adet sifre gonderdim fakat elimdeki cubuk sayisi 13 attigim mesajlar duruyor bunun baska bi yolu yokmu mesela is mahkemeye tasinsa durum ne olur ahmet bey

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Bayram bey, bu iş mahkemeye nasıl taşınacak? Katılım koşullarında belirtildiği gibi sizin sorumluluğunuz şifreli çubukları okunabilir şekilde saklamaktı. Fakat bunu yapmamışsınız. SMS göndermiş olmanızın veya telefonunuzda SMS kayıtlarının olmasının bir hükmü yoktur. Eğer hükmü olsaydı o zaman herkes evinde oturup akşama kadar kafasından uydurduğu şifreleri gönderirdi. Kazanınca da “ben şifreli çubuğu attım ama telefonuma bakın smsi var” derdi. Böyle bir şey kabul edilebilir mi hiç? Şifreli çubuk sizin bu ürünü gerçekten aldığınızın tek ispatıdır. Lütfen bir çekilişe katılmadan önce “Katılım Koşullarını” okumayı alışkanlık edininiz.

 279. Zafer dedi ki:

  Arabayı kazandıgımız takdırde ne yapmamız gerekıyor nereye basvurmamız lazım

 280. serap dedi ki:

  ahmet bey sadece gönderilen şifreler arasından kazanılıyor değil mi?
  yani hiç açılmamış bir magnum şifresi kazanmış olamaz dimi ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş şifreler üzerinden yapılmadığı için sadece çekilişe katılan kişiler hediye kazanma hakkına sahip olur. Magnum paketlerinden çıkan bir şifreyi gönderdiğinizde sistem size bir katılım numarası verir. Çekiliş de bu katılım numarasına göre yapılır.

 281. güler akpınar dedi ki:

  öksüz çocuğum içi inşallah kazanırım işimden de oldum ilaç gibi gelecektir inşallah

 282. Sedat dedi ki:

  Cubuktaki sifre tam olarak gorunmuyor kalemle ustunden gectim sorun olur mu ?

  Adres yanlis ise bi sorun olur mu ?

 283. emre dedi ki:

  20 tane magnum sıfresı yolladım o 1 porsche benım :D olur ınş

 284. HayalMeyal dedi ki:

  Şifreleri arka arkaya mı göndermek daha avantajlı olur yoksa her gün 1-2 şifre göndermek mi :) Dün birkaç dakika aralıkla 3 şifre yolladım ama keşke biraz aralıklarla yollasaydım. İnsan paranoyak oluyor resmen. Başka derdimiz yokmuş gibi tek derdimiz bu oldu.

 285. Ali dedi ki:

  Adres eksik olursa sorun olur mu?

 286. Selma dedi ki:

  Bende 3 tne daha sifre cubugu var onlarida gndermek istiyorum bir kisi birden fazla msj gnderebilrmi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Böyle bir soru neden dolayı soruluyor anlamıyorum ama evet gönderebilir. Neden gönderemesin ki? Magnum neden bir kişinin birden fazla şifre göndermesini istemesin? Herkes onlarca yüzlerce binlerce Magnum alıp gönderecek ki bu kampanya amacına ulaşmış olsun. 1 kişi sadece 1 şifre gönderebilse çekilişe katılım 250 bini geçmez. Oysaki şimdi 14 milyon şifre gönderiliyor. Belki bu sene 15 milyonu geçer.

   • HayalMeyal dedi ki:

    Buraya yorum yapan çoğu arkadaşın 18 yaş olduğunu düşünmüyor değilim. İşin ilginci görünüşe göre onlar da başvurularının geçersiz olduğunun farkında değiller :)

 287. Eren dedi ki:

  Çekilişde hangi numaya kaydımız alındı çıkan numara ve noterin karşılaştırdığı isim acaba ne kadar doğru aslında çekiliş hakkı kazandınız yerine kaç numaraya yerleşdik onu bilsek daha mantıklı olurdu hayırlısı olsun.

 288. şerif kaya dedi ki:

  merhaba Ahmet Bey sizce bu çekilişlerde bir şaibe dalavere söz konusu mu gerçekten bu arabalar veriliyor mu

 289. Sezgin dedi ki:

  Ahmet bey simdi cekilisi kazanmak sifreye mi bagli yoksa siraya mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Elbetteki sıraya bağlı. Şifreye bağlı çekiliş yapılamaz. Çubuktan çıkan şifreyi göndermeyip çöpe atanlar da var. Çekilişe katılmayan birini çekilişe dahil edemezsiniz.

 290. Allayar dedi ki:

  Ben kanabilrmiyim?
  cekilise katilyorum

 291. EROL dedi ki:

  Çıkmaz demeyin çıkıyor benim bilader cipi kazandı yani

 292. Rıdvan dedi ki:

  Ahmet bey 2016 yılına ait şifreler var o şifrelerle katılmıştım bu yıl geçerli mi? Ne yapmayalım?

 293. Tuba dedi ki:

  O kadar sabirla cevap vermissiniz ki evlenebilir miyiz acaba :P

 294. Çubuğu çöpe atan katılımcı hüznü dedi ki:

  Sorulara gülsem mi ağlasam mı bilemedim ama eğleniyor olmalısınız Ahmet bey, canım sıkıldıkça yorumları okuyorum,size kolay gelsin:)

 295. Halil İbrahim Ersoy dedi ki:

  Magnum çok güzel bir şey

 296. ergün dedi ki:

  Ahmet bey mrb magnumdan diyelım araba kazandık cubuk yeterlımi fiş isterler mi

 297. Cigdem dedi ki:

  Ahmet bey benim cubuklarin ikisi cebimde kırıldı ama yanımda sorun olurmu ?

 298. Erdenay Özkanlı dedi ki:

  İyi günler magnum çubuklarındaki şifreyi ad soyad kısmını yazdıktan sonra şifre hatalı diye dönüt veriyor defalarca kontrol ettim ve ilk kez yollayışım şifreyi?

 299. Sedat dedi ki:

  Cekilis noter huzurunda ve halka acik olarak mi cekilecek

 300. Ebrar dedi ki:

  Merhaba Ahmet Bey. Çekiliş yapılırken evimizde televizyondan ve ya internetten izleme şansımız olucak mı?

 301. cengo dedi ki:

  Yafff bana çıksa bu arabanın altından kalkamam , zaten konum olarak ta uygun değil :) 600 000 tl lik arabayı çekecke kapımız da yok zaten, gıcıklık olsun diye gelen geçen çızar. sonra al başına bela :) ve çıkınca vergisi var 60 tl ödemeden alamıyoruz. 60 bin tl eşten dostan dopladık diyelim. eeeeee arabanın yıllık vergisi 3000. benim aldıgım maaş 2000 tl. Garibana çıkmaz zaten de :)) Sonraçıgıma valla cıksa alırım ilk işim değerinin altında birine satıp ev almak. Porche benim ol bari ev sahibi olalım :D İyi şanslar arkadaşlar. EEE zenginin malı zügürtün çenesini yorarmış bizimkide hayal yani.. Napak asvalt mı kemirek en iyisi hayal kurmak. D

 302. cengo dedi ki:

  SElam, magnum çubuk şifreleir yaklaşık 20 den fazla şifre gönderdim. her gönderdiğimde şu mesaj geliyor. ” şuana kadar 2 çekiliş hakkı kazandınız ” oysa her çekilişte 2 hak kazanıyoruz. ama toplasan 40 tan fazla yapıyor ve biz bunu göremiyoruz . Mesaj şöyle olmalı. ^^ Şimdiye kadar gönderdiğiniz çekiliş sayısı …. 40… tır diye…

 303. Fadime Özlem Işık dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey arabayı kazanmam milyonda bir ama olsun hayırlısı arabayı kazanmak için en az kaç şifre göndermem
  gerekli

 304. Mert dedi ki:

  Merhaba. Magnum sayfasından çekilişe katıldığımızda katagoride şehiri seçiyoruz ya adres olan kısma ilçeyi yazmamız gerekiyor mu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Normalde adres kısmına şiir yazsanız da kabul olur, sorun değil. Fakat bir adres yazarken sadece il yazmanız o adresi bulmanız için yeterli olur mu? Tabikide ilçeyi yazmanız gerekir.

 305. Mehmet dedi ki:

  Benimde bir sorum olacak ben şimdi bu arabayı kazandığım zaman arabayı almassam bana icra falan gelir mi bide maddi durumu yetmeyen yen e çıkarsa o arbayı alamazsa ne olacak

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Mehmet bey her soruya cevap veriyoruz. Fakat sorularınızı anlamamız için daha açık bir biçimde ifade etmeniz gerekiyor. Eğer böyle yapmazsanız sizi anlayabilmek için aşağıdaki gibi sorular sormamız gerekir.

   İlk sorunuzda “Arabayı kazanıp almazsam bana icra gelir mi?” diye sormuşsunuz. Neden? Neden arabayı almıyorsunuz? “İcra gelmez” dersem katılmaya devam edip araba çıkarsa almayacak mısınız? Madem arabayı almayacaksınız neden çekilişe katılıyorsunuz?

   Çekilişlerde maddi durumla ilgili bir sıkıntı yoktur. Arabayı her türlü satar ve üzerinize düşen vergi borcunu ödeyip yolunuza bakarsınız.

 306. Nesibe dedi ki:

  Merhabalar sadece bir bilgi almak istiyorum sizden açıklamayı okudum ama pek emin olamadım belirli sıkıntılardan dolayı bankalarla sıkıntım var icra dosyası şeklinde çekilişin bana çıkması sonucunda bu durum maliye ve vergi dairesinde sorun olur mu yani arabayı alabilirmiyim cevaplarsanız sevinirim

 307. Derya dedi ki:

  Magnum a üye olucam fakat üye olurken ilk sırada başlik kısmına ne Yazmalım?

 308. Sinan dedi ki:

  Telefon nosu yaziyormuyuz

 309. Aysun dedi ki:

  Ahmet bey Oncelikle Sabrınız ayakta alkışlanası.. ? sabır taşı olsa dile gelirdi :)) butun yazilari okuyup şunu çıkardım. 5000 tane de göndermiş olsan cikmicagi varsa çıkmaz. Ama şansın varsa ve sana nasipse 1 tane göndersende çıkabilir. Doğru mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Teşekkrüler Aysun hanım. Tabi ki öyle. 5000 tane gönderince “kesin” çıkacak olsaydı o zaman gönderirdik. 17.500 lira yapıyor 5 bin tanesi. Araba 500.000 lira. 5 bin değil 50 bin tane bile gönderebilirsiniz. Her türlü kardasınız. Ama çıkma garantisi yok. Bir kişi 1 tane gönderir ona çıkar. Bu nasip işi. Kim kaç tane gönderdi diye bakmıyorlar.

 310. ahmet dedi ki:

  Şifreyi nereye gonderiyoruz

 311. Byhaydut dedi ki:

  Magnum sıtesinde katılım koşulları yazısına basıyorum girmiyor allahtan sizler varsınız altı çizili yerler basıyom girmiyor

 312. Sümoş dedi ki:

  Merhabalar öncelikli sorum şu; kac kisiye çıkacak bu hediye ? İkincisi de… atıyorum gecerli şifre bana denk geldi ama ben o şifreyi bilinçsizce attım böyle bir çekilişten haberdar olmadığımdan.bu sifre acıklandığında herhangi birine çıkmadığı için belirlenen başka bir şifreye mi devredilir ? Teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Sümoş,

   İlk sorunuzun cevabı yani hediyenin kaç kişiye çıkacağı yukarıda yazıyor. Lütfen kampanya açıklamalarını okuyunuz.
   Çekiliş şifreler üzerinden değil katılım numarası üzerinden yapılmaktadır. Yani katılmadığınız bir çekilişte size hediye çıkma ihtimali yoktur.

 313. Ergün dedi ki:

  merhaba ahmet bey sizin gibi insan olanlarla olmak bizide mutlu ediyor :)İnşallah bana çıkar 7 tirilyon borcumuz var

 314. Ergün dedi ki:

  ya ben geçen sene inanmazsınız ama walllaha kuran üstüne 1000 lerde falan çekiliş kazandım ama bana nasıl çıkmaz yaaa :( Birde birşey soracağım 18 yaşımı geçtim fakat araba sürmeyi bilmiyorum o halde arabayı alamazmıyım

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Araba sürmeyi bilmeyen arabayı teslim alamaz diye bir kural yok. Ama araba sürmeyi bilmiyorsan lütfen aracı teslim almaya gittiğinde yanında iyi bir şoför götür. 500 bin liralık arabayı daha garajından çıkarırken çizmeni istemeyiz.

 315. FARUK dedi ki:

  REİS bu şifreli çubukları en iyi nasıl muhafaza ederiz.

 316. . dedi ki:

  ahmet bey ben 16 yasindayim babamin adina katildim telefon ve e posta adresi benimkileri yazsam sorun olur mu

 317. Şengül dedi ki:

  Ahmet bey ben sadece 2 şifre yolladım çıkma ihtimali olurmu ki cevap için şimdiden tesekkurler

 318. Candas dedi ki:

  Magnum 6lı paketlerdeki sifreler toplamda 6 cekiliş hakkı mı vermektedir ahmet bey

 319. Cemile dedi ki:

  Merhaba ben çekilişe karıldım ama çubukları attım ödül bana çıksa alamazmiyim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Cemile hanım bunu zaten yukarıda okudunuz. Bu Magnum’un internet sitesinde de yazıyor, Magnum paketlerinin üzerinde de. Tekrar tekrar sormanıza gerek yok. Çubuk yoksa hediye de yok.

   • HayalMeyal dedi ki:

    Peki Cemile hanım gibi birisi kazandı ama elinde şifreli çubuğu yok. Bu durumda hak yedeğine mi geçer?

     • HayalMeyal dedi ki:

      Teşekkür ederim tahmin ediyorum ama bizim halkımız hiçbir zaman şartları okuyup anlama derdinde olmadığı için bu çekilişe başvururken de öyle şifreyi gir çubuğu at çöpe gitsin. Halbuki okusa çubuğu saklaması gerektiğini öğrenecek.

 320. Osman dedi ki:

  Ahmet bey.şu çekiliş hakkı tam olarak ne demek ve kurada nasil işleniyor? Detayli bilgi verirseniz sevinirim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her bir şifre gönderimine karşılık size bir katılım numarası verilir. Katılım numarası 1’den başlar ve devam eden şifre gönderimlerinde birer birer artar. Mesela bugüne kadar 4 milyon şifre gönderilmiş olsun. Şimdi siz bir şifre daha gönderirseniz size 4.000.001 nolu katılım numarasını verecek. Kampanya sonuna kadar şifre gönderimleri devam ettikçe bu sayı da birer birer artacak.

   Kampanya sonunda diyelim ki 9.852.365 adet şifre gönderilmiş olsun. Yani en son şifre gönderen kişiye 9.852.365 nolu katılım numarası verilmiş oldu. İçinde 0’dan 9’a kadar rakamlar olan 7 adet torba yanyana koyulur ve her bir hediye için çekiliş yapılır. Her bir torbadan çekilen bir rakam bize 7 basamaklı bir sayı verir. İşte bu sayı sizin şifre gönderimlerinize karşılık olarak aldığınız katılım numarasını belirtir. Eğer torbadan çıkan rakamlar 4.000.001 sayısını oluşturursa siz kazanmış olursunuz. Ama torbadan çıkanlar 1.256.685 sayısını oluşturursa, bu sayıyı almak için kim şifre gönderdiyse o kazanır.

   Şimdi anladınız mı?

   • Aysun dedi ki:

    Ahmet bey bişeyi anlamadim
    7 numara cekiliyo diyorsunuz ama ilk gönderen kişiye verilen numara 1 diyorsunuz. Peki ilk siralarda gonderenlere nasil cikicak anlamadim.

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Aysun hanım eğer torbadan 0000001 çıkarsa o zaman ilk gönderen kazanır.

     • Aysun dedi ki:

      Teşekkürler

     • Aysun dedi ki:

      Son bişey sormak istiyorum çok merk ediyorum. Arabayı kazanan nasıl alıcak? Nereye gitmesi gerekiyo?

     • Ahmet Selman dedi ki:

      Kazananlar açıklandıktan sonra Magnum özel bir programla araçları teslim ediyor. Bu teslimat İstanbul’da oluyor.

     • HayalMeyal dedi ki:

      Aslına bakılırsa çıkma ihtimali diğer sayılarla eşit olsa bile. Görünüşe göre çok saçma :) Keşke şifre üzerinden çekiliş yapsalar. Şifreleri veritabanına kaydediyorlar zaten. Bu havuzdan çekiliş yapılır ve hangi şifreye çıktıysa yine çubuk ibraz edilmesi şartıyla ödül verilebilir. Çubuğu atan bu şekilde de atıyor zaten.

     • Ahmet Selman dedi ki:

      Çekilişi bilgisayar üzerinden gerçekleştirmek hileye veya şaibeye çok müsait olduğundan dolayı bu yöntem çekilişlerde kullanılmamaktadır. Top çekme usulünü kullanarak da şifreyi tutturmak imkansız olduğu için çekilişler katılım numarasına göre yapılmaktadır.

 321. Gokhan dedi ki:

  Telefon numaramı yanlış yazmışım sorun olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayır sorun olmaz.

   Sürekli aynı sorular geliyor ve tekrar tekrar cevaplıyoruz. Önemli olan sadece isminizin doğru olmasıdır. Geriye kalan bilgilerden mesela telefon numarasına hastane randevu sisteminin telefon numarasını yazın, mesela mail adresine Zükerberg’in mail adresini yazın, mesela adres kısmına da Cumhurbaşkanlığı Sarayının adresini yazın sorun olmaz. Tek sorun nerede olur? Tabi ki isimde olur. İsmi kafanızdan sallayıp adınızı Hayko Cepkin yazarsanız, arabayı kazanmanız durumunda kimliğinizde Mahmut Tuncer yazdığı için öylece ortada kalırsınız. İsim doğru olsun, gerisi taştan olsun.

 322. Cansu dedi ki:

  Merhaba iyi günler beniöim gönderdigim çubugumu kardelim kırmş çocukli fakat şifre kısmı elimde net okunuyor sorun olur mu

 323. Ekrem dedi ki:

  Takır Takır şifre gönderip duruyoruz yine bu sene Ahmet kardeşim geçen seneden tanırsın belki beni :) Nasıl gidiyor bu yıl sende gönderiyormusun bolca şifre ?

 324. Yunus dedi ki:

  Çekilişte kaç yedek talihli oluyor?
  Tüm asil ve yedek talihlilerin belirtilen süreler sonunda kazanan çubukları ibraz edememesi durumunda ne oluyor?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişte 2 adet yedek talihli olacak. Hem asiller hem de yedekler arabayı almazsa, Milli Piyango İdaresi yönetmeliği gereği arabanın piyasa değeri kadar olan miktar bir vakfa bağışlanmak zorundadır.

 325. furkan dedi ki:

  magnum şifrsini girdim sonra dediki tebrikler 2 adet cayman şasnım var dedi acaba banamı çıktı teşekkürler

 326. Mert dedi ki:

  Ahmet bey benim arkadaşım bir suçtan dolayı polis tarafından aranıyor çekiliş ona çıkarsa magnum arabayı vermeden önce uyap sistemi filan giriliyormu Ve ya sabika kaydı filan

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Mert, öncelikle arkadaşını tebrik ediyorum. Polis tarafından arandığı halde Magnum çekilişine katılmayı ihmal etmemiş. Çekilişe katılarak zaten takibe girmiştir. Eğer çekiliş sonucunda arabalardan biri ona çıkarsa hediyeyi teslim alabilir. Eğer hırsızlık, dolandırıcılık ve kaçakçılıktan dolayı bir sabıkası varsa kazandığı bu aracı kimseye satamaz. Çünkü devlet artık buna yasak getirdi.

 327. furkan dedi ki:

  Son.a ben şifreyi yazdım sonra yazı çıktı tebrikler 2adet Cayman kazanma şansım var falan yazıyordu

 328. Mert dedi ki:

  E postam yok eski e postam üzerinden kayıt yapıyorum yanlız o e-posta sifrem falan yok kayıt başarılı sıkıntı olur mu adım soy adım şifre çubuk telefon numaram falan hepsi bende bir tek e postam kayıtlı yanlız e postam yok yani e-posta ma giremiyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Kısacası e-posta adresinize erişim sağlayamıyorsunuz diyelim. Fakat bunun bir önemi yok. İsterseniz Amerikan başkanının e-posta adresi ile kayıt olun hiç önemli değil. Önemli olan isimdir. İsim kimlikteki ile aynı ise sorun yoktur.

 329. Mahmut dedi ki:

  Vergiler haricinde ücret aliyorlar mi arabanin cikmasi durumunda

 330. Mahmut dedi ki:

  Merhaba ben sifreyi gönderdim ozaman sivastaydim ailemle birlikteydim simdo kayseriye taşındm sıkıntı olur mu

 331. Cuma dedi ki:

  Hayır madeni siz sözcü değilsiniz ne diye yorumlara cevap veriyorsunuz?
  Sen de benim gibi tüketicisin. Sizce de çok saçma değil mi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İnsanlar kampanyalarla ilgili bazı şeyleri merak ediyor. Biz de bildiğimiz soruları cevaplandırıyoruz. İnsanlara yardımcı olmayalım mı? Soruları cevapsız mı bırakalım?

 332. Seli dedi ki:

  Yabancilar oynaya bilirmi

 333. Erdem ÖLÇEK dedi ki:

  Acaba iş adresimizi adres kısmına yazmamız yeterli olur mu ev yani ikamet adresini vermedim de

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Adres kısmına nerenin adresini vermek istiyorsanız yazabilirsiniz. İsterseniz Ayasofya camisinin adresini verin. Hiç problem olmaz. Adres kısmına bir şeyler yazmanız yeterlidir. Doğru veya yanlış, ev veya iş hiç farketmez.

 334. Baran dedi ki:

  Ahmet Bey biz üç kafadar arkadaşız. Sürekli magnum yiyip ortaklaşa şifre göndeririz. Fakat son zamanlarda gruptan bir arkadaşımız uyanıklık yapmayı deneyerek ortaklaşa yediğimiz magnum çubuklarını kendi adına göndermeye başladı. Tabii biz bu durumu sonradan farkettik. Yani bizim paramızla aldığımız magnum şifrelerini kendi adına gönderdi. Bunu fark ettikten sonra kedi köpek gibi kavga ettik hatta diğer arkadaşım çubukları çalan arkadaşımın kulağın ısırarak koparttı. Her neyse işte, soracağım şey, şimdi ikramiye onun adına çıkarsa ben ve diğer arkadaşım itiraz edip hakkımızı alabilirmiyiz? Sonuçta bizim paramızlada alındı o çubuklar. Lütfen yardımcı olun…

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Size hainlik yapan elemanın şifreli çubuklarına el koyun. Araba ona çıkarsa bi daha döversiniz. Yanından da ayrılmayın. Şifreleri kendi adına gönderdiği için arabanın sahibi de o olacak. Bundan sonraki Magnumları da ona aldırın. Böyle bir hainlik cezasız kalmamalı.

 335. bayram dedi ki:

  Selam ahmet bey. Siz kaç tane şifre gönderdiniz? Hep merak etmişimdir :)

 336. Muhammed safi dedi ki:

  Cubuktaki şifrenin üzerinden kurşun kalemle geçsek kabul görürmü

 337. Derruni dedi ki:

  Mrb ben 60 70 şifre gönderdim bi kısmı iki çekiliş bi kısmı bir çekiliş hakkı toplamda kaç çekiliş hakkım oldu sayamadım çekiliş esnasında benim kaç tane çekiliş hakkımın olduğu nu nasıl bileceğiz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bunu öğrenebileceğiniz bir yer yok malesef.

   • Burak dedi ki:

    Magnumdan öğrenebilir kafana göre yanlış bilgi verme bilader ?

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Merhaba Burak, böyle boş yorumlar gelince çok mutlu oluyorum. Dünyadan haberi olmayıp herkesi kendisi gibi sanan insanlar olmasa burası sıkıcı olurdu.

     Madem Magnum’dan bakılıyor o halde hadi bize nereden bakıldığını söyle. Her yolu dene. Müşteri hizmetlerini de arayabilirsin. Eğer kaç çekiliş hakkının olduğunu öğrenebileceğin bir yer bulursan sana 6’lı Magnum alacağız. Ama bulamazsan sen bize Magnum alacaksın tamam mı? Hadi cevabını bekliyoruz.

    • Betu dedi ki:

     ulan sende ne biliyorusn sallama

 338. Baso dedi ki:

  Ahmet Bey’in sabrını takdir ediyorum, tebrikler Ahmet Bey işinizi on numara yapıyorsunuz.

 339. Güray dedi ki:

  Ahmet bey, dondurmaları yiyorlar çubuğunu tam yalamadan üzerinde dondurma artığı bırakıp yere atıyorlar. Doğal olarak ben onları yerden toplayana kadar küfleniyor ve şifreleri zor okunuyor. Ayıp değil mi şimdi bu? İnsan biraz düşünceli olur canım. :)))

 340. Mustafa dedi ki:

  Vergisini niye biz ödüyor uz siz ödemeniz lazim değilmi ben vergi ödersem hediyenin ne anlamı var

 341. İlknur dedi ki:

  Birde neden bu şifreler bu kadar silik yazılıyor magnum yazısı gibi tırtıklı bir şekilde yazılmıyor? Çelişki şifre yazılışından başlıyor bile

 342. İlknur dedi ki:

  Peki bu çekilişlerin adaletli bir şekilde yapıldığını nerden bileceğiz?

 343. Behçet dedi ki:

  Merhaba internetten ucretsiz sifre gönderdiğim de cekilise katilmis oluyormuyuz yoksa telefondan mi yollamamiz gerek

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Ne alaka Behçet bey? Nasıl bir soru bu? Firma şifreleri göndermeniz için kendi internet sitesinden bir form oluşturmuş. Siz de “Bu formdan gönderirsek katılmış olur muyuz?” diye soruyorsunuz.

 344. Halil ibo dedi ki:

  Kazandığım zaman bana SMS ve e posta yoluyla mı geliyor

 345. Ali dedi ki:

  Merhabalar, Hediyeyi kazanmamız durumunda, devrini almadan satma şansımız varmıdır,var ise nekadar kesinti oluyor?

 346. Fatma dedi ki:

  Araba çıkan kişilerı neden reklam yapmıyorsunuz daha teşvik edici olmaz mı isim olarak olmasada araçlar şu illere çıktı vs ?

 347. Faris Berk dedi ki:

  valla ahmet abi allah sabır versin şu yorumları okudumda gerçekten saçma sapan sorular var yukarda iyi okusalar çoğunun cevabı yazıyor neyse çekilişi nasıl yapıyorsunuz program ilemi yoksa başka bişiymi?

 348. Harun dedi ki:

  Merhaba ben şifreyi isim soy ismimi tc numaramı tel numaramı ve adresimi yaızp yolladım .fazladan bilgi yazdığım için geçersiz olur mu???

 349. Orhan dedi ki:

  Hangi Ürün Kaç Çekiliş Hakkı Kazandırıyor?
  Magnum Classic, Badem, Beyaz, Antep Fıstık, Double Çikolata, Double Karadut&Böğürtlen, Double Fıstık Ezmesi, Double Bal Badem, Tiramisu, Creme Brulee, Tarçın, Portakal, Bitter Çikolata ürünlerinin şifreleri 2 çekiliş hakkı üt kımìmda sınırsıs yazıyor neden böyle

 350. Fethi dedi ki:

  arabanın deyeri ne kadar acaba

 351. Timur dedi ki:

  Bisey sormak istiyorum cevaplarsaniz sevinirim 52.396 tl vergi diyor örnek veriyorum arabayi kazandik ve üstumuzde bu kadar para yok yinede arabayi üstumuze alip hiç para ödemeden arabayi sattikdan sonra 52.396 tl verebilirmiyiz.

 352. ali dedi ki:

  kolay gelsin tek çubuktaki iki katılım numarası nasıl veriliyor 00001 00002 gibimi teşekkürler

 353. Boran dedi ki:

  Şimdi şöyle bir şey var ben arabayı kazandım diyelim arabayı süremem. Ehliyetimden dolayı değil yaşım daha 10lan arabayı ne yaparım o zaman?

 354. Peri dedi ki:

  Çekiliş tarihini öğrenmek için baktım yorumlara daldım. Sonuç, şaşkınım :/

 355. Abumoslim dedi ki:

  Slm ben neredeyse 7-8 şifre girdim iki çekiliş hakkı kazandınız diyor bi de çubukları attım şireyi girdikten sonra bari reklamda da söylesinler bence tüketici sorumlu değil çok saçma ya

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Saçma olan şey bir çekilişe katılırken “Çekiliş kurallarını okumamanız.”
   Çöpe attığınız paketlerin üzerinde saklamanız gerektiği yazmaktadır. Magnum internet sitesindeki katılım koşullarında da yazmaktadır. Fakat buna rağmen siz çöpe atmışsınız. Magnum ne yapsın?

 356. kerem dedi ki:

  bnm yaşım 18 den buyuk ve bnm cıktı alabilirmiyim

 357. fatm dedi ki:

  Her aldigimiz magnum cubuklarindaki sifreyi gonderebilirmiyiz 1,2 kere yazilmis yukarda, sayi sinirlimi anlamadim cevaplarsaniz sevinirim ?

 358. Şaban dedi ki:

  Anlamadığım şu ki kazanırsanız KDV ve ötv magnum ödüyor diyor, hemde 53 bin liraya yakın vergi ödersiniz diyor başka vergiler miktarlarda yazılmış

 359. Serhat dedi ki:

  merhaba kolay gelsin. bu katılım numarası soyut mu acaba ? yani bunu sizler kendiniz belirleyip mi tutuyorsunuz yoksa bu katılım numarası bizlere de iletiliyor mu ? çünkü internet sitesinden başvurduğumuz zaman böyle bir katılım numarası verilmedi bize ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her şifre gönderiminde bir katılım numarası veriliyor. Fakat katılım numaranız size söylenmiyor.

   • MUHAMMED dedi ki:

    Katılım numarasını bilmeden nasıl çekilişi takip edeceğiz madem katılım numarası esas ise kusura bakmayın ben ilkkez katılıyorum 10 tane şifre göndermişimdir ama hiçbirisinde katılım numarası verilmedi izlememiz gereken prosödur nedir çekiliş günü geldi diyelim çıkan şifrelerlemi duyuru yapılıyor sadece katılım numarasıyla mı

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Merhaba Muhammet, eğer sitemizdeki arama butonunu kullanıp magnum şikayet yazarsan bu konu hakkında Milli Piyango İdaresine yazdığımız şikayeti ve bize gönderilen saçma açıklamaları göreceksin. Biz de bu konuda insanların mağdur edildiğini düşünüyoruz. Çekilişler katılım numarası üzerinden yapılıyor ama çekilişe katılanlara katılım numarasının kaç olduğu söylenmiyor. Bu çok saçma.

     Kazananlar sadece isim olarak belirtiliyor.

 360. İlker Ocak dedi ki:

  Çubuklardaki şifre çok silik, yani şifreyi tutturabilmek için en az 10 kere denedim tesadüfen tutturdum ama çekiliş günü gelene kadar daha çok deforme olucaktır. Bu sorun olur mu çıkma ihtimali düşük olsada insan mmerak ediyor çünkü herkesin başına gelebilecek bir şey

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İlker bey bu tür durumlar az da olsa oluyor. Fakat çubukların okunabilir durumda olması gerekiyor. Eğer okunamıyorsa ve siz deneme yanılma yöntemiyle bunu yaptıysanız kazanmanız durumunda bu şifre çubuk üzerinde okunamayacağından dolayı geçersiz olacaktır.

   • İlknur dedi ki:

    Hepimiz aynı sorunu yaşıyoruz bence siz magnum sözcüsü olarak bu durumdan müzdarip olduğumuzu yetkili mercihlere bildirebilirsiniz

    • Ahmet Selman dedi ki:

     İlknur hanım ben Magnum sözcüsü değilim. Bir tüketici olarak siz de şikayet etme hakkına sahipsiniz. Eleştirilerinizi direkt olarak Magnum ile paylaşmanız daha doğru olacaktır.

 361. Leon dedi ki:

  merhabalar Ahmet bey,
  adimi dogru yazdim fakat soyadimi tamamen uydurma yazdim. Herhangi bir sorun olur mu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sorunuzun cevabını veriyorum fakat siz de neden böyle anlamsız bir şey yaptığınızı açıklayın. Kimlik ibrazını yapamayacağınız için arabayı teslim alamazsınız. Hakkınız yedek talihliye geçer.

 362. Yakup dedi ki:

  Bu yıl uyarılarına rağmen kuzenim topluyor, şimdiye kadar 127 tane çubuk şifresi gönderdi. Eylüle kadar bi 600 tane gönderir gari.. Ama buna rağmen ümidimiz yok.

 363. Yakup dedi ki:

  Ahmet bey cevaplarınız ve ilginiz için teşekkür ederim

 364. Yakup dedi ki:

  Geçen sene 3 arkadaş 534 tane (hepsini bir kişi adına) gönderdiler ama bişey çıkmadı. Hile yapıldığını düşünüyorum.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   534 tane değil 4000 tane gönderen kişiye de çıkmadı. Çekilişte en çok şifre gönderen hediye kazanır diye bir kural yok ki. Sizin dediğiniz gibi olsa ve 534 şifre gönderen kişiye çıksa bu kez de 4000 şifre gönderen “hile var” diyecek.

 365. Gulce dedi ki:

  Ahmet bey sabrınizin hayranı oldum ??

 366. umut dedi ki:

  abi ben çekilişe katildim.ama.ehliyetm.yok diyelim araba çıkdi babam.alabilirmi saygilar

  • Ahmet Selman dedi ki:

   :) Yaşın 18’den küçükse baban değil deden bile gelse alamaz. Şifreleri kendi adına gönderme.
   Eğer yaşın 18’den büyükse ve ehliyetin yoksa bu zaten sorun olmaz. Ehliyeti olmayan araba kazanamaz diye bir kural yok. Paketlerin üzerindeki katılım koşullarına bakabilirsin.

 367. ergün dedi ki:

  Ahmet bey mrb magnum özerindeki araba resmi olmayan magnum şifresi gecerli mi

 368. Meli dedi ki:

  Ahmet bey beni instagramdan takip edin ???

 369. Derya dedi ki:

  Buradaki yorumları okudum da öyle anlamsız saçma sapan şeyler sormuşlar ki ona rağmen sabırla cevap verilmiş tebrik ediyorum

 370. filiz demircan dedi ki:

  şifre hatalı diyor, oysa olmadığından eminim

 371. Melahat dedi ki:

  Arabayi kazanmak icin takip gerekli mi ?

 372. Melahat dedi ki:

  Çok göndermek gerekli mi ?

 373. zekeriyya korkmaz dedi ki:

  iyi günler,arabanın ikisi de bana çıkarsa vergisini ödemede yardım eder misiniz?arabayı satınca 1.000 fazla veririim.slm

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Arabanın ikisi de size çıkarsa ikisinin de vergisini biz öderiz. Sizden de 1 kuruş para almayız. Araçların depolarını da fulleriz. Ömür boyu motorlu taşıtlar vergisi ile sigortasını da biz yaptırırız.

   • zekeriyya korkmaz dedi ki:

    ahmet bey, üç kişinin adına giriyorum.şu an tane oldu.bu yazdıklarınızın yarısını yaptırırım.cevap için teşekkürler.sonuçlar açıklanınca görüşmek dileğiyle iyi günler dilerim.

    • Ahmet Selman dedi ki:

     Zekeriyya bey “üç kişinin adına giriyorum” diyerek zaten hakkınızı kaybettiniz. Başta arabanın ikisi de “bana” çıkarsa demiştiniz. Neyse inşallah çıkar yine de :)

 374. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey simdi ben sifreyi yolladim
  Ama çubuğu attim sifre telefonda kayıtlı herhangi bi sikinti olurmu çünkü kendi adima attim sifreyi ve çubuğ yok sifre yanimda

 375. furkan dedi ki:

  10 tane cubuk kayıp digerleri elimde bu 10 taneden birine cıkarsa hakkımı kaybetmiş mi olurum

 376. Derya dedi ki:

  Merhaba, çubuk uzerindeki şifreden eminim ama gonderince surekli hatalı sifre veriyor.Sebebi ne olabilir?

 377. zeynep dedi ki:

  Ben eski çubukların şifrelerinide gönderdim. Yani hepinde -içindekiseniserbestbırak- yazmıyor. Bir sıkıntı olur mu?

 378. isimsiz dedi ki:

  merhaba,internet üzerinden çekilişe katılmaya çalışıyorum ama güvenlik koduna ne yazacağımı anlamadım yardım eder misiniz

 379. Çiğdem dedi ki:

  Bir şey soracam ben de çubuklarını atıyordum bilmiyordum sakladığımızı eğer çıkarsa sorun olur mu

 380. GOKHAN dedi ki:

  Ahmet bey abdessiz gönderdiğimiz şifreler geçerli olur mu?