Magnum Şifre Gönder

You may also like...

1.849 Yorum

 1. İpek dedi ki:

  Merhaba kolay gelsin ben Erikli çekilişinide katıldm erikli çekilişi 17 agustosta açıklancak oldu da hem erikli çekilişini hemde de magnum çekilişinide kazandığım takdirde ikisinidw alabilirmiyim yada birini kazandığım tkdrde ötekini kazanamıyormuyum direk düşüyormu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İpek hanım Erikli ayrı çekiliş Magnum ayrı çekiliş. İksine de katılabilirsiniz. Hatta sitemizde yayınlanan tüm çekilişlere katılabilir ve hepsinden ayrı ayrı hediye kazanabilirsiniz.

 2. Sfatih dedi ki:

  Selam,
  Saçma bir yorum yapmak ve sonrasında bana laf sokmanızı istiyorum ama aklıma bir şey gelmiyor. Beni bir azarlar mısınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, pas gelmeden gol atamıyoruz. Bu yüzden saçma yorum konusunda size yardımcı oluyorum. Siz bunu tekrar yazıp gönderin ben de sizi azarlayayım.

   “Merhaba Ahmet bey, ben bir tane şifre gönderdim. Arabaların ikisi de bana çıkar mı?”

 3. İlkay dedi ki:

  Bilgileri okumadan gönderdim 18 yaş altı katılamıyor demissiniz telefon numarası annemin üstüne yine de katılamaz miyim

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yazacağınız telefon numarasının 18 yaşından büyük birine ait olması gerekir biçiminde bir kural yok. Çekiliş için kimin adını yazdıysanız onun yaşı önemli. Diğer bilgiler size ait olsun olmasın, 18 yaş üstü olsun olmasın hiç önemli değil.

 4. İbrahim dedi ki:

  Yav kardeşim adımızı nerden görücez bi.türlü çözemedim nasıl anlıcaz çıktığını

 5. Kalpsiz dedi ki:

  Mrhaba ahmet bey

  Çubuklardaki yazılar olurda silinir diye resmini çektim çubuklardaki yazı silinse fotoğrafı göstersek kabul ederlermi

 6. hülya mar dedi ki:

  çekıliş tam ne zaman açıklanıyor ona gore bakayım her kafadan bır se çıkıyor.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Her kafadan bir ses çıkamaz. Eğer çıkıyorsa o kafalara bakmayın, Magnum paketinin üzerinde yazan tarihe bakın. Çekilişin ne zaman, nerede ve saat kaçta yapılacağı Magnum paketlerinin üzerinde yazmaktadır.

 7. Fettah dedi ki:

  Çubukları şifreyi girdim ama şifrebhatalı diyor

 8. SEDAT dedi ki:

  Çıkmaz diyenler geçen sene bisikletçi abimize çıktı aracını satıyor .sadece size ötv vermek kalıyor bankaya gidip kredi çekeceksiniz. 150bin tlcik şifre gönderecek olanlar bunu göz önünde bulundursun.

 9. Adsız dedi ki:

  Önemli olan msj gönderirken ad soyadmı adresmi çünkü adres değişikliği yapınca tahlihli cep telefonu aracılıyla gene ulaşılıyormu?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bütün çekilişlerde önemli olan sadece isimdir. Bir kişi çekiliş formuna ismini doğru yazmayı becerirse diğerlerini yanlış veya hatalı yazsa bile her türlü çekilişe katılmış sayılır. Mesele size ulaşılıp ulaşılamaması değildir. Kazananlar listesinde adını gören biri “bekleyeyim de beni arasınlar” demez öyle değil mi? Bu sebeple ne adres ne de telefonun size ait olması veya daha sonradan değişmiş olması önemli değildir.

 10. hilal dedi ki:

  bende vergisini nasıl öderim diye düşünüyorum euro kuru olmuş 5,50 araba değeri olmuş 715,000 tl %20 vergisi 143,000 tl diğer masraflar dahil yaklaşık 150,000 tl lazım bu kadar parayı eş dosttan bulmam imkansız bankaya gitsem arabayı teminat göstersem belki . o kadar kredi de çıkmaz şahsıma . acaba oturduğumuz daireyi ipotek versek oluyor mu ev babamın adına . zaten porch gibi lüks araba kullanmam çıkarsa direkt satacağım

 11. ulker dedi ki:

  azerbaycan numarasiyla olmuyor
  ne yapilir bu durumda?

 12. Nergis dedi ki:

  Merhabalar, çubuk bizde olmasa ama fotoğrafı elimizde olsa şifre gözükür halde kabul edilir mi

 13. Recep Cayan dedi ki:

  Merhabalar bir sorum olacak şimdi diyelim bize bir çubukta şifre çıktı ve biz onu çekiliş için gireceğiz aklımda 2 şüphe var biri bizden önce kafasından sallasa ve tamda bizim cubuktaki şifreye denk gelse biz o çubukla çekilişe katılamayız mı? Ayrıca diyelim katıldık ama ilk çekilişi kafasından numara sallayan kişiye çıktı o çubuğu gösteremeyeceği için bende de o numaradan bulanacağı için yedek talihli mi oluyorum? Benim cubuğum var zaten o arabayı alma şansım var mı? Bu konuda düşünürsek.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Birisi kafasından şifre sallayarak çekilişe katılırsa, sizin daha sonradan aynı şifre ile yaptığınız katılım geçersiz olacaktır. Yani mükerrer katılım olacağından dolayı çekilişe hiç dahil edilmeyeceksiniz.

   Çekiliş çubuklardan çıkan şifrelere göre değil, katılım numarasına göre yapılmaktadır. Şifreyi ilk kim gönderdiyse çekiliş hakkı onundur. Siz gönderemediğiniz için zaten sizin o şifreyle ilgili bir hakkınız olmayacak.

   Sallayarak şifre gönderen kişi çubuk ibrazı yapamayacağı için hak size geçmez. Hak yedek talihlilere geçer. Siz başarılı bir şekilde yaptığınız katılımlar sonucu yedek talihliler arasına girebilirseniz, asil talihlilerin herhangi bir sebepten dolayı hediyeyi alamaması durumunda hak size geçebilir.

   Çubuğun sizde olması çekiliş hakkının size ait olduğunu göstermez. Milli Piyango bileti gibi bir mantık yok yani. Milli Piyango gibi olsa bilet kimdeyse o parayı alacaktı. Ama burada şifreli çubuğu göndermiş olmak gerekiyor.

 14. Tarcan dedi ki:

  Ahmet bey bu Magnum yolunu bulmuş vatandaşı yolundaki kaz oldugunu anlamış çekiliş sayisi her sene 2 katına çıkıyor bu sene 25 milyondan aşağı katılım olmaz birde hediyeler aynı 2 kişiye utanmadan birde çekiliş süresini 6 ay yapmış milli piyango bu çekiliş sürelerine kısıtlama getirmesi lazım diye düşünüyorum

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Tarcan bey öncelikle şunları bir bilelim:

   1. Magnum bir hayır kurumu değildir.
   2. Magnum’un amacı çekilişler düzenleyerek insanlara araba kazandırmak değildir.
   3. Magnum çekilişe katılması için kimseye ısrar etmez.

   Magnum 10 yıldır aynı şeyi yapıyor ve (bazı istisnalar hariç) her sene 2 kişiye lüks bir araba veriyor. Magnum’un bu çekilişleri düzenlerken ulaşmak istediği tek bir amacı var. Bu amaç “daha fazla ürün satmak”. Bunu yapabiliyor mu evet. İnsanların ihtiyaçları olmadığı halde 6 ay içerisinde binlerce ürün satın alıp şifrelerini göndermeleri kendileri için bir sorun değilse Magnum için hiç sorun değildir. Aşırı tüketime sebep olan Magnum değil, bilinçsiz tüketicilerdir.

   Bilinçsiz tüketiciler çekilişteki amacı “hediye kazanma” meselesine dönüştürdükleri için hırsla binlerce ürün alıp kazanmayı bekliyorlar. Üstelik çekiliş sonucunda “sadece 2 kişinin” kazanabileceği en baştan belliyken bakıyorsunuz binlerce şifre gönderen binlerce kişi “kesin ben kazanacağım” duygusuna kapılıyor. Sonuçlar açıklandığında ise yine hüsran.

   Bilinçsiz tüketici çekilişe katılırken “benim bu arabaya ihtiyacım var” diyerek çekilişe katılır ve ihtiyacı olmadığı kadar çok ürün alır. Bilinçli tüketici ise “benim bu ürüne ihtiyacım var mı?” diye sorgular ve ihtiyacı varsa ihtiyacı kadar satın alır, sonunda da bir hediye kazanırsa o hediye ona sürpriz olur.

   Mesele budur.

   • Tarcan dedi ki:

    Ahmet bey yanılıyorsunuz eski çekiliş tarihlerine bakmamızı öneriyorum 3 ay oralak başladı 4 aya çıktı çekiliş süresi yalnız bu sene Nisan’da başladı eylü sonu bitiyor yani ilk kez bu sene 6 ay yaptı süreyi

   • hilal dedi ki:

    tarcan bey süereye bu kadar takılmayın derim sonuçta dondurma sıcak aylarda yenir nisanda başlamış eylülde bitiyor kampanya daha iyi aslında çekilişe katılma hakkınız çoğalır

 15. Ayhan dedi ki:

  Merhaba Ahmet bey yurt dişinda olursak yani yabanci ülkerde olursak nasil şifreleri gönderibilnir

 16. Hasan dedi ki:

  Cubukta 9 tane sifre var ama haneye 8 tane yazibiliyorsun bu nasıl olucak bir tane fazla

 17. Sehriban dedi ki:

  Şifreyi gönderiyorum.Lakin çekiliş hakkı kazandınız diye dönüş mesajı gelmiyor .Acaba neden ?

 18. Aykut dedi ki:

  Sifreyi 2992 ye atsak olur mu.?

 19. Mert dedi ki:

  Promosyon’suz magnum kampanyaya dahil mi çünkü promosyonsuz alıyorum teşekkürler 2 çekiliş hakkı kazandınız diyor cevabınızı bekliyorum..

 20. Muhammed dedi ki:

  Selamun aleyküm adres ikamet adresi olması şart mı birde mesaj gönderdiğim telefon numarası üzerime kayıtlı olması şart mı hattı kullanıcı olmak yetiyor mu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Adres size ulaşılabilen bir adres olması gerekiyor. Diyelim ki bir alışveriş merkezinin otoparkında güvenlik olarak çalışıyorsunuz. Adres kısmına çalıştığınız AVMnin adresini verebilirsiniz. Sonuç olarak size ulaşabilirler.

   Telefon numarasının da aynı adres gibi size ulaşılabilen bir telefon numarası olması gerekiyor. Diyelim ki telefonunuz yok ve kankanızın telefonunu verdiniz. Hiç problem değil. Sonuç olarak aradıklarında kankanız size bunu söyler.

 21. Hakan dedi ki:

  Promosyonsuz ürünlerden alırsam çekilişe katılım geçerli olur mu? Tebrikler diyor ama çekilişe katılarak 2cekilis hakkı kazandınız diyor?

 22. Eren dedi ki:

  Bu yılki ilk talihli: Mehmet Hanifi Şaka bilmiom? ama ınsallah bu kişiye çıkar (babam)

 23. Hakan dedi ki:

  Ahmet bey kazandığımı nasıl anliyacam bide ben cubukların fotoğraflarini cekiyorum cubuktaki şifre silinsede fotoğraf yeterlimi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekiliş sonucu açıklandığında kazananlar listesinde sizin adınız olursa ve doğrulama yaptırdığınızda adres bilgileriniz eşleşiyorsa siz kazanmış olursunuz. Çubuktaki yazan şifre dışında hiç bir şey yeterli değildir. Şifrenizi isterseniz altın harflerle yazdırın bir anlamı yok. Şifre çubuğun üzerinde olacak, okunabilir olacak ve çubuk siz de olacak. Kural bu.

 24. Hakan dedi ki:

  Çekiliş sonucunu nereden takip edebilirim. Teşekkürler

 25. yusuf dedi ki:

  Merhaba yerde buldum yolladim birşey olurmu

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Yani kesin bir şey söyleyemeyiz. Kim yedi de yere attı acaba? Yiyen kişi aidsli miydi domuz gribi miydi bilemeyiz. Peçeteyle falan tutsaydınız çubuğu. İnşallah bir şey olmaz. Diğerlerinden ayrı yere koyun. Hastalığı onlara da bulaştırmasın.

   • hilal dedi ki:

    ahmet bey cevabınızı çok beğendım ;) sabrınızıda tebrik ediyorum gerçekten çocuk sormaz böyle soruyu ALLAH kolaylık versin ne diyim =)

 26. Hakan dedi ki:

  Magnum mini varmıdır tek satılandan ??

 27. kadir dedi ki:

  iki arac yerine 20 adet alsalar daha iyi olur akılları donmuş =)

 28. Leyla U. dedi ki:

  Çoğu çubukta şifre okunmuyor bizde tahmini- gözkararı ne görüyorsak yazıyoruz. Kazara çıksa, şifre teyit ettirseler bi daha aynısını tutturur muyuz bilmem?

 29. Emine alici dedi ki:

  Şifreyi gönderdim inşallah cikar

 30. Rojda dedi ki:

  Merhaba şifreme nasıl giriş yapacaz

 31. Hülya dedi ki:

  Arabayı kazandınızda çubugu saklayıp saklamamak kaldı zaten

 32. nur dedi ki:

  Cekilisten sonra aldigimiz magnum cubuklarini saklayalimmi birdahaki cekiliste kullanabilecekmiyiz

 33. hilal dedi ki:

  Bu yıl 100 den fazla şifre girdim iki yıldır katılıyorum bu yılda olmadı:(( belki kazanan talihli gibi ücüncü yıl tuttururum bide en azından teselli için başka hediyelerde olsaydı en azından üzüntüm hafiflerdi….

 34. Kerem dedi ki:

  50 tane magnum sifresi gonderdim …. bide omrum boyu ne alırım ne aldırrım noter huzurunda degilde tv üzerinden yapsaydınız

 35. Şaibee ye hayır dedi ki:

  Ahmet bey şaibe olduğunu herkes gördü aynı rakam olarak 1 rakamı 3 kez çekildi milyonlar basamağında heyete iletin site olarak çekiliş tekrarlansın bu kadar haksızlık olmaz Allahtan korksunlar ya

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Sevgili Şaibeye hayır,

   Bakın böyle saçma sapan açıklamalar yaparsanız size kızarım. Meseleyi anlamadan “şaibe var” diye atlayanlara ve “siz şikayet edin biz bakalım” diyen zihniyete karşıyım.

   Öncelikle milyonlar basamağından onmilyonlar basamağından 1 çıkması çok normal. Çünkü o kürenin içinde sadece üzerinde 0 ve 1 yazan iki top var. Yani 1 çıkması yüzde 50. 3 kez üst üste çıkması veya 30 kez üst üste çıkması nasıl bir hile olduğunu gösteriyor sizin mantığınıza göre? Katılım 16 milyon küsür olduğu için onmilyonlar basamağına sadece 0 ve 1 rakamlarından oluşan top koyuluyor.

   biz yıllardır “katılım numarasının çekilişe katılan kişilere söylenmemesi” durumunu şikayet ediyoruz. Bimer’e MPİ’ye bu durumu defalarca anlattık ama anlamıyorlar. Çekiliş için canla başla şifre gönderen insanlar nerede? Neden yüzlerce şifre göndermek için saatlerini bu işe ayıranlar oturup bi 5 dakika ayırıp bu durumu şikayet etmiyor? Hem kazanamayınca böyle “şaibe var” diyorsunuz hem de bunun düzeltilmesi için hala harekete geçmiyorsunuz. Sizi şikayet etmekten alıkoyan bir şey mi var? Siz yazın. Herkes yazsın. Biz zaten yaptık bunu.

   Magnum Şikayetimiz

 36. Ferhat özdemir dedi ki:

  Araba hakkını kaybettik peki başka hediye çekilişi olacak mi herhangibir hediye

 37. Emrah dedi ki:

  Merhaba ben yedekler arasındayım ne yapmam lazım nezaman başvuru yapıcam.?

 38. Burcu dedi ki:

  Katilim numaramizi neden bilmiyoruz

 39. Ali TÜZEL dedi ki:

  Size 2 Sorum Olacak ;
  Kullanılan Çubukları Bir Sonraki Çekilişte Kullansak Olur Mu ?
  2018’in Çekilişine Şimdiden Çubuk Biriktirmeye Başlayabilir Miyiz ?( Yani şimdi Şifreli Çubuk alsak 2018 çekilişi başladığında göndermeye başlasak kabul olur mu ?)

 40. Nilay dedi ki:

  Arabalari kazanan arkadaslari ogrendim.hayirli ugurlu olsun insallah.Eger satmayip bineceklerse kazasiz belasiz kullanmayi nasip etsin Allah.bize nasip degilmis?Tebrikler arkadaslar

 41. HAVVA dedi ki:

  Kazanan belli oldu . Çok merak ediyorum 50 bin gönderen kesin bana çıktı diyen kazandı mı :) nasibin 5 i 5bini 50 bini yoktur

 42. Ramazan tanınmış dedi ki:

  Ahmet bey eğer araba bana çıkarsa söz size magnum dondurma ismarlıyacam double olanından hemde yorumlarınızı yakından takip ediyorum gerçekten siz Standapçı olmalıymissinız

 43. kıtlatılmış çubuk dedi ki:

  Ahmet bey diyelim ki araba bana çıktı.arabanın vergiside 50-55.000 arası değişiyor.bende desemki valla billa 55000 liram yok.şunu 30000 e bağlayalım desem 25000 i kurtarabilirmiyim?veya onlarda 30000 olmaz ama hadi sana 40000 olsun derlermi?

 44. Ya çıkarsa? dedi ki:

  Vergileri ödedik aracı teslim aldık herşey güzel. Aracı sattık, parasını aldık. Ona da ayrıca vergi var mı ?

 45. Ramazan tanınmış dedi ki:

  Arkadaşlar hiç boşuna sevinmeyin bu yıl ki porshe arabası benim çünkü 50.000 taneye yakın şifre gönderdim arkadaşım büfe işletiyor günde 300 yakın magnum dondurma satıyordu millet te orda atıyordu bende ona saklamasını söyledim sonra gidip hergün 200.yada 300tane 5 ay içerinde şifreleri gönderiyorum şimdiye kadar toplam 50.000 şifre gönderdim sayılır çöp poşeti fullendi neredeyse o yüzden şansım biraz fazla boşuna sevinmeyin yani arkadaşımda bir magnum çubuğu getirene ikincisini 3 liradan satıyordu kendiside kazandığını söylüyordu baya inşallah bana çıkarda porshe arabası bende kazanırım hayırlısı nasip kısmet işi. herkese hayırlı çekilişler ?

 46. Hüseyin dedi ki:

  Çekiliş süresi dolduktan. Sonra ki şifreleri seneye gönderme şansımız olur mu

 47. Arif dedi ki:

  Ahmet bey öncelikle insanlara karşı gerçekten sabırlısınız ve sürekli yardım etmeye çalışıyorsunuz gerçekten tebrikler.Benim merak ettiğim ise bu yaklaşık 52 bin liralık verginin ödenmesinde eskiden de bir teminat gösteriliyor muydu veya direk ödenmesi gerekiyor muydu?Ben 2 yıl içinde taksitler halinde ödeniyor diye hatırlıyorum ya da kanunda bir değişiklik mi oldu acaba?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çekilişlerden kazanılan hediyelerle ilgili kanunda ayrı bir yer var. Orada kazanılan hediyenin vergisinin o ayı takip eden ayın 20 sine kadar ödenmesi gerekiyor yazıyor. Biz de bunu yeni farkettik. Daha önceden sizin dediğiniz gibi biliyorduk.

 48. murat dedi ki:

  abi ben 18den küçüğüm anne veya babanın adının yazıldığını bilmiyodum ne olacak

 49. yusuf dedi ki:

  iyi günler Ahmet bey yalnız benim merak ettiğim attığımız şifrede kaçıncı sırada olduğumuzu nasıl bilecez kazandığımızı veya kazanmadığımızı nasıl anlıycaz hile olmadıgını

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Normalde kaçıncı sırada olduğumuzu söylemesi gerekiyor fakat söylemiyorlar. Katılım numarası bilgisayar kayıtlarında kime karşılık geliyorsa onun ismini açıklıyorlar.

 50. Beyaz Zenci dedi ki:

  Hocam merhaba, arabayı uzerimize isledikten sonra binmeden hemen satabilirmiyiz?

 51. Bilal dedi ki:

  Ahmet bey sizce hediye ciktiğinda arabayi satmak isterseniz kaca satatsiniz? Yani vergisini falan düşundugunuzde en az kaca satilmali?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Bilal bey ben “Artış var mı pazarda?” diye sorulan soruyu “Artis var mı pazarda?” diye anlayan amca değilim ki size arabanın taban fiyatını belirleyeyim :) Arabanın sıfırı 132 bin euro. Güncel kurla hesabınızı yapıp ilan sitesine eklersiniz alıcısı çıkana kadar fiyatı düşürürsünüz. En kötü kardan zarar edersiniz.

 52. İzmirli dedi ki:

  Askerim, 60-70 tane şifre yolladım çıkarsa acaba nasıl temin edebilirim? Firar mı etsem 3-5 günlük :D

 53. Abdullah dedi ki:

  Ahmet hocam merhalar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.Birşey sormak istiyorum ben cubuktaki şifreleri 2992 ye attım yanlız sadece şifreleri attım ad soyad vs gibi bilgileri yazmam gerektiğini sonradan fark ettim son attıgım şifreyi o şekilde eksiksiz attım ad soyad adres vs sorum şu ödülün attıgım ilk şifrelere yani eksik bilgi ile attıgım şifrelere çıkma durumunda herhangi bir sıkıntı olurmu? Teşekkürler şimdiden..

 54. Sumeyye dedi ki:

  Çekilişi yapılacağı sehirde değilsek ne olacak

 55. Aysəl dedi ki:

  Sifreyi nereye yazalim

 56. Hakkı enes dedi ki:

  Mesela bazı şifreler okunuyo ama sanki silik gibi yinede okunuyo bu cubuklar. bunlara çıkması durumunda kabul oluyor mu, olmuyor mu ?

 57. Uğur dedi ki:

  İbrahim bey adres eksik veya hatalıysa sorun olur mu?

 58. Sevilay dedi ki:

  Yorumlar müthiş . Üşenmedim neredeyse tamamını okudum. Ahmet Bey sizin cevaplarınız da çok hoş. Üniversite yıllarımda bi banka çekilişiyle laptop kazanmistim. Çıkacağını dusunmedigimden sonuca bakmamistim. Telefon numaram değiştiği için bana ulasamamislar ve son gun banka hesap bilgilerimden ablamin telefonunu bulup beni haberdar etmislerdi. O gunden sonra çekilislere olan inancım arttı. Mutlaka takip ederim sonuçları. Burada önemli olan hediyenin sahibine hayır getirmesi. Bol şanslar herkese

 59. A.Z.E.M. dedi ki:

  Ahmet Bey İyi Akşamlar Bir Şey Demek İstiyorum Biz Çekilişe 4-5 Ay Önce Kayıt Olmuştuk. Ben Çubuğu Saklarken Kardeşim Çubuğu Alıp Kırmıştı Bantlamaya Çalıştığımızda Bamt Tutamıyordu. Ben Onu Uhu İle Yarına Alıp Yapıştıracaktım,Ama Kardeşim Biz Yatarken Çubu Çöpe Attığını Söylemişti. Ona Çok Kızmıştım. Diyelimki Kazandık Ama Çubuk Olmayınca Kabul Etmiyorsunuz. Hem Sorabilirmiyim, Neden Çubuk Gerekli??

 60. Ekrem dedi ki:

  Çekiliş saatinde çekilişi canlı izleyebileceğimiz bir kanal ya da bi platform varmı Ahmet bey ?

 61. Elif dedi ki:

  Gecen sene lamborghini kazanan kiz bu yilda porshe cekilisine katilmis bi kere kazanmissin bir daha niye bizim sansimizi kiriyorsun sinir oldum :@ doyumsuz insanlar

 62. Elif dedi ki:

  Ahmet bey sizde kac cubuk oldu

 63. Ahmet Selman dedi ki:

  Çekilişe katılımın son günü olduğu için sistem yoğunluğu nedeniyle şifrenizi gönderememiş olabilirsiniz. SMS ile katılmayı deneyebilirdiniz.

 64. Mehmet dedi ki:

  Ahmet bey iyi günler, aracın fiyatı 132.000 euro olarak belirtilmiş ama malum ülkemizde sürekli araç fiyatları artmakta, şu anki araç bedeli nedir bir bilginiz var mı?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba, aracın değeri 132.008,37 Euro’dur. Aracın değerini TL olarak yazıp hesap yaptık ama biz hesabımızı Euro’nun 4 lira olmasına göre yapmıştık. Şuan Euro 4,10 TL. Kazanan kişi belirlendiğinde güncel Euro değeri üzerinden vergilendirilecek.

 65. Erol dedi ki:

  Ben Erol köse ben 550 adet şifre gönderdim sizce şansım nedir

 66. Aslı dedi ki:

  Şaka gibi Ahmet Bey magnum son saatte şifre kabul etmiyor adeta güvenlik kodu hatası verip durdu. Gitti dört çubuk :((( ne yapayım bu saatten sonra :(((

 67. İbrahim dedi ki:

  Abi bu şifreler de hem harf var hem rakam bu çekiliş toplarıda rakam olucak nasıl olucak o iş .? Reis

 68. Ahmet dedi ki:

  Son şifreleri demin caktim vergisi ne kadar olacak porsche un

 69. Nrmn dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Ahmet bey benim sizi bir sorum olacak şimdi yukarıda Açıklamada 52.bin vergi ödenmeden arabayı alamıyoruz ama paranız yoksa sahip olduğunuz bir varlığı teminat göstererek hediyeyi alabilirsiniz. Diyor sorum bizim sahip olduğumuz varlığın değeri 52 bini geçmelimi yani benim üzerime babamın arabası var 20 bin değerinde bunu teminat olarak gösterebiliyor muyuz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hayırlı akşamlar. Elbetteki 52 bin lirayı geçmeli veya bu değerde olmalı. Böyle olmasaydı 20 bin liralık araba değil, üzerinize kayıtlı bin liralık telefonu da teminat gösterebilirdiniz.

 70. Murat dedi ki:

  Slm ben çekili$i kazandigimda kime ulasacam

 71. Ibrahim ates dedi ki:

  Bu araba benim olacak

 72. halit dedi ki:

  MAGNUM çubuğundaki şifreyi giriyorum diyor ki bu şifreyle önceden katılım sağlanmış diyor ve olmuyor. bu şekilde elimde iki tane çubuk var. ne yapmalıyım eğer ki bu şifrelerle giriş yapan varsa geçmiş olsun çubuklar bende. çubuğun şifresini burdan yazsam bir mahsuru olur mu. ilgi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Çok az bir ihtimal de olsa bazen yazım hatasından dolayı bir başkasının şifresini tutturanlar olabiliyor. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıyaysanız hem yanlışlıkla şifreyi gönderen için hem de sizin için çok talihsiz bir durum olacak. Yanlışlıkla şifreyi gönderen kişi çubuğu olmadığı için hediyeyi alamayacak ve hakkı yedek talihliye geçecek. Şifreyi yazmanızın bir sakıncası yoktur.

 73. Bulut dedi ki:

  Iki aracta bir kisinin Gönderdiği çabuklardaki şifreye çıkarsa ikisinide aynı kişiye vericekler mi?

 74. Brk dedi ki:

  Çubuk kıriksa alabilir miyiz arabayı ama yazılar okunuyor ve su an tek parça halinde

 75. Hakan dedi ki:

  14 eylul cekilis sonuç ben bakamadim burdan verir misiniz

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hakan bey Amazon’dan zaman makinesi siparişi verdik. İnşallah 200 yıl sonra teslim edileceğini söylediler. Biraz sabrederseniz 14 Eylül’de açıklanacak olan çekiliş sonuçlarını zaman makinemiz olduğunda 11 Eylül’de açıklayacağız.

 76. ibrahim dedi ki:

  Ahmet abi ne zaman cekilis sonuclanicak

 77. Elif dedi ki:

  Toplar kureye bizim gozumuzun onunde mi koyulacak yoksa arkada kureler hazir bir sekilde mi gelecek arkadan hazir bi sekilde gelirse sknti hile buyuk yani. Bu arada kac cubugunuz oldu.

 78. Ekrem dedi ki:

  U yada V harfi yok. şifrede 8 rakamı var onu B olarak girdim ama yine hata verdi. A harfinin orta çizgisi çok aşağıda sadece bu harfte bi hata olabilir çözemedim.

 79. Ece Demiray dedi ki:

  merhaba, ben 17 yaşındayım. Şifreyi kendi adımla gönderdim ama doğum günüm 10 Eylül yani cekilişten önce 18’ime girmiş olucam. Hangisini esas alicaksınız?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   “18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz.” 10 Eylül tarihinde gönderdiğiniz şifreye hediye çıkması durumunda hediyenizi alabilirsiniz ama önceki gönderdiklerinize çıkarsa teslim alamayacaksınız.

   • Ece Demiray dedi ki:

    10 Eylül’de şifre göndermedim. Daha önce göndermiştim ve o zaman resmi olarak 17 yaşındaydım ama kampanya bitmeden 18’i doldurmuş olucam. Yani çıkmaz ya, diyelim ki çıktı. Alabilir miyim hediyeyi?

   • Ahmet Selman dedi ki:

    Yukarıda söyledim zaten. 17 yaşındayken gönderdiğiniz şifrelere hediye çıkması durumunda hediyeyi teslim alamazsınız. Çünkü 17 yaşında olan birinin çekilişe katılması yasak.

 80. Su dedi ki:

  Merhaba ahmet bey ben şifre çubuklarının saklancağını bilmiyordum ve bazılarını atmıştım bir sorun olur mu??

 81. Egemen ilhan dedi ki:

  Ahmet bey merhabalar. Cekilisin sifrelere gore degil sahip oldugumuz sira numarasina gore oldugu yaziyor. Ben hangi sira numaralarina sahibim yada sifrenin karsiligi hangi sira numarasi nasil ogrenirim

 82. Ekrem dedi ki:

  Merhaba Ahmet kardeşim. Elimde bir çubuk var ve çok net okunuyor hiçbir harfte siliklik yok ama şifre hatalı diyor. Bu durumda ne yapabilirim ?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Şifre hatalı diyorsa şifre hatalı demektir. Şifre içerisinde V veya U harfi varsa bunları sırasıyla U ve V olarak girmeyi deneyin. 8 varsa B olarak veya tam tersi biçimde deneyin. Bu durumla ben de karşılaştım. Font nedeniyle böyle problemler olmakta.

 83. oğuz dedi ki:

  ahmet bey hediyeyi vergi dairesinden veergi mahratı alıp teslim alabiliyorduk şimdi neden değişti ?

 84. Ceylan dedi ki:

  18 yaşımı doldurmam mı lazım yoksa 18 yaşımda olmam yeterlimidir,?

 85. ali dedi ki:

  şifreler okunmuyor hilesi var

 86. Mustafa dedi ki:

  Veraset parası odeyecekmiyiz. bide ben istanbul da değilim mardindeyim. Araba çıkarsa i stanbula iki kere gelmek lazım.
  Ben çubuk kimlik ve evrakları kargoyla orda ki akrabama yollasam o onlara verse ben araba alma zamanı gelsem olmazmi

  • Ahmet Selman dedi ki:

   İlk sorunuzun cevabı yukarıdaki Kazanmam Durumunda Ne Kadar Vergi Öderim? başlığı altında yazıyor. Lütfen okuyunuz.
   Olur tabi. Hatta noterden akrabalarınıza vekalet verin arabayı da direkt akrabalarınız alıp yaz tatilinde Mardin’e gelirken size teslim etsinler.

 87. MÜBERRA dedi ki:

  Ahmet abi arabayi kazandık diyelim nereye başvuru yapicaz ve neden başvuru yapmaz gerekiyor kazandıktan sonra teslim almaya gelsek olmaz mi?

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Başvuru yapılacak yer çekilişi organize eden ajanstır. Kazanan kişiler belirlendiğinde izlenecek yolu da sonuç sayfamızda paylaşacağız.

   Diyelim ki üniversite sınavına girdin. Full puan yaptın ve Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini tercih ettin. Okula gitmeden önce evraklarınla okula gidip kayıt mı yaptırıyorsun yoksa hiçbir şey yapmadan okulun ilk günü gidip derse mi giriyorsun? Üniversite için hangisini yapıyorsan araba için de aynısı.

 88. Eren dedi ki:

  Mesela bugüne kadar 23 tane göndermiş oluruz bu illaki 8 basamaklı bır sayımı olmak zorunda

 89. Erhan dedi ki:

  Ahmet bey, tüm aile üyelerine ayrı ayrı şifre girdiğimizde çekiliş şansımız artıyor mu?

 90. OĞUZHAN dedi ki:

  selamun aleykum şimdi ben herşeyi doğru eksiksiz yolladım hem msjla hem internetten sadece apartman ismini yazmadım apartman nosunu yazdım bi sıkıntı çıkarmı ???

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Hem SMs ile hem internetten diye bir katılma biçimi yoktur. Ya SMS ile katılırsınız ya da internetten. Hangisini sonra yaptıysanız o katılımlar boşa gitmiştir. Apartman numarasını yazmamak bir sıkıntı olmaz.

 91. Yüksel dedi ki:

  Hediye aldığımız yer neresi olursa olsun orada kutlama yapabilirmiyiz ?? Ahmet bey,

 92. batuhan dedi ki:

  abi ben şimdi bademli yiyorum şu ana kadar 19 tane gönderdim bu 19 tane çubuğu göndersem 19 u da başarılı gönderilir mi yoksa 17 si mi gönderilir

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Batuhan mantık hatası içeren bir soru sorduğun için sana cevap vermekte zorlanıyorum. Şuana kadar 19 tane “gönderdim” demişsin. Sonra bu 19 tane çubuğu “göndersem” demişsin. Sonra 19 u mu başarılı olur 17 simi başarılı olur diye sormuşsun. Ne demek bütün bunlar? Bademli yediğin için mi böyle oldu? Aklından geçenleri düzgün bir cümle haline getirip anlayabileceğim şekilde sormazsan bana ne sorduğunu anlayamam.

 93. murat dedi ki:

  peki bu 52 milyarı taksit yaptırabilir miyiz

 94. Cafer dedi ki:

  Arabayı nerden alabilirim

 95. Kıyasettin dedi ki:

  Ahmet bey çekiliş sanırım çubuklardaki saçma şifrelere göre değil gönderilen sayiya göre õrneğin;10.123.456 kişi basvurmus. Ben bir clasik çubuk gonderdigimde iki çekiliş hakki kazanıyorum değil mi? Sorum şu bu sayı 10.123.457.10123458 gibi art arda mi geliyor.şimdiden tşkr

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Merhaba Kıyasettin bey, “sanırım” değil kesinlikle öyle. Bütün çekilişler katılım numarasına göre yapılmaktadır. Şifre üzerinden çekiliş yapmak mümkün değildir. 2 çekiliş hakkı kazandıran çubuklar size arka arkaya gelen iki katılım numarası kazandırır.

 96. Mehmet dedi ki:

  Merhaba araba bana cıksa ıcralık durumum var araba cıktıgında ıcrayı kapatsam arabayı alamazmıyım?

 97. Ahmet Selman dedi ki:

  Bu Kadir bey kimse ben de çok merak ediyorum.

 98. Murat dedi ki:

  Kazanan kisi vekalet alip arabayi almayami gidecek.

 99. Aslı dedi ki:

  Ahmet Bey öncelikle sorulara yanıt verme şeklinize ve uslübunuza bayıldım. :) İlk sorum magnumun iki yıl önceki çubuğunda bulunan şifreyi bile gönderebiliyorum ve bunu çoğu insan bilmiyor sanırım yani ben her sene aynı şifreyle bu çekilişlere katılıyorum. Bu durumun çok saçma olduğunu düşünüyorum. Öncelikle neden böyle bir uygulama var. Ve bu uygulama neden duyurulmuyo sizce? Bir de magnumun sitesinde katılım koşullarında adres, numara ve ismin mutlaka doğru ve tam yazılması gerektiği yazıyor. Fakat siz isim doğru olsa yeter diyorsunuz. Bu sıkıntı olmaz mı? Şimdiden teşekkürler.

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Teşekkürler Aslı hanım, “daha önce kullanılmamış” çubukların şifreleri ile katılabilirsiniz. Sistem kabul ettiği sürece herhangi bir sorun yoktur.

   İkinci sorunuza gelirsek :) biz de insanlara “adresinizi telefonunuzu kafadan uydurup yazın” demiyoruz aslında. Herkes tüm bilgilerini doğru yazmalı. Fakat kural olarak verdiğiniz bilgilerden sadece isim konusunda sorumlusunuz. Yani siz kazansanız kimse size “bu adres sizin değil” “bu telefon numarası size ait değil” bu sebeple arabayı vermiyoruz diyemez. Ama isminiz doğru değilse o zaman arabayı başkasına verme hakları var. Bazı yorumlarda abartarak bu durumu açıkladık. Buradaki amacımız isim dışındaki bilgilerden herhangi birini yanlış yazanları “rahatlatmak amacıyla” adresin, telefonun, e-posta adresinin bir öneminin olmadığını ve yanlış da olsa mutlaka yazılmış olması gerektiğini anlatmaktır. Yoksa bu durum yanlış anlaşılmasın. Doğru telefon ve adres vermeniz Magnum’un size daha hızlı ulaşmasını sağlar.

 100. ali çiçek dedi ki:

  iyi günler 20 adet şifre gönderdiğim telefon numaramı değiştirdim zira kazandığımı farzedelim bana mail adresinden mi ulaşacaklar yoksa süreç nasıl olacak gerçekten merak ettiğim konu cevabınızı bekliyorum teşekkürler

  • Ahmet Selman dedi ki:

   Magnum kazananları açıkladığında sizin adınız geçse acaba Magnum’un sizi aramasını mı beklersiniz yoksa siz mi onları ararsınız? Önemli olan yasal süre içerisinde gidip başvuru yapmak. Telefonu açmadınız diye hakkınızı başkasına vermezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir